Skocz do zawarto┼Ťci

Dziwne ale w srodku gry potrzebuje pomocy :(

Balbinka
 Udost─Öpnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam witam z wieczorka .

mam pierwsze powazne osiagniecie zlapalam M1 Tokyo ­čĄ¬ ale tu zaczynaja sie schody .

ten wielki statek ma na pokladzie 25 statkow typu M5,M4 ,M3 i teraz jak je przejac wszystkie bez walki ????

czy to mozliwe ?

i jeszcze jedno czy to jest normalne ze IL atakuje sektory tak jak Xenki czy Khaki ,

wpadaja do sektora czyszcza ze wszystkiego co zyje zaczawszy od statkow skonczywszy na stacjach i stawiaja swoje stacje ,

ale tez i z tym procederem jest Bug super dla gracza .

zpowarzaniem Joanna

Odno┼Ťnik do komentarza
Udost─Öpnij na innych stronach

• Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top u┼╝ytkownicy w tym temacie

Top u┼╝ytkownicy w tym temacie

Rozumiem ┼╝e przej─Ö┼éa┼Ť Tokyo w walce z pe┼énymi hangarami - Pogratulowa─ç zdolno┼Ť─ç, lub wsp├│┼éczu─ç BUG├ôW co wolisz je┼╝eli przejmujesz przy pomocy BSE to ka┼╝dy statek musisz oddzielnie a skoro siedz─ů w hangarze to mo┼╝esz raczej zapomnie─ç o nich gdy┼╝ dop├│ki nie wylec─ů to nie dasz rady ich ostrzela─ç by BSE zadzia┼éa┼éo.

co do drugiej sprawy to czy mog┼éa by┼Ť rozwin─ů─ç skr├│t "IL" jako┼Ť zardzewia┼éem.

Odno┼Ťnik do komentarza

Cytat

to czy mog┼éa by┼Ť rozwin─ů─ç skr├│t "IL" jako┼Ť zardzewia┼éem.

IMPERIAL LABORATORY . strasznie namolne skurczybyki i niezla konkurencja co do khak czy xenkow IL napada sektory niszczy stacje i stawia swoje podobne do ziemskich ,czasami uzywaja stacji innych ras -tak jakby przejmowali cale stocznie wlacznie z zawartoscia ­čśÇ

niezla sprawa maja slabe zaopaczenie i jak wyszczelaja amunicje to sa bezbronne jak baranki wobec mnie wielkiego zlego ?? wielkiej zlej wiczycy ­čśÇ troche gryzienia i sie poddaja ­čśÇ

Admina prosze o wstawienie czesci tej wypowiedzi w spoiler ­čśë przykro mi ale ja nie umiem ­čśë

teraz wlasnie zagryzlam ARANA super wielki statek .

z pozdrowieniami Joanna

Odno┼Ťnik do komentarza

sorrki ze tak post po poscie ale znalazlam sposob na opruznianie statkow M1 z zawartosci:)

czyli statkow nalezacych do poprzedniego wlasciciela

jak juz masz pusty statek czyli do przejecia , nie przejmuj go tylko sekundke poczekaj ,

jak bedzie mial naladowane oslony to zacznij go delikatnie podgryzac odnowa -

taki M1 powiedzmy tokyo zacznie wypuszczac statki jako wrogie po 3 w kluczach ,

i teraz albo je niszczyc albo delikatnie podgryzac doczasu az bedzie gotowy by przejac ale nie przejmowac i tak wyciagnac wszystkie ,okolo 50% ztych statkow bedzie do przejecia . I tak masz M1 z czesciowa obstawa.

z pozdrowieniami Joanna

uprasza sie admina o wstawienie w spoiler mojej wypowiedzi ­čśë ca co zgory dziekuje ­čśë

Odno┼Ťnik do komentarza

Witam,

pod┼é─ůcze si─Ö z moim problemem to tego posta. Wystartowa┼éem gr─Ö jako argo┼äski patriota. Powoli zaczynam ko┼äczy─ç misj─Ö "final fury" i zaczynam misj─Ö terra┼äsk─ů. W drodze do sektora "Uranus" (druga cz─Ö┼Ť─ç misji terra┼äskiej) ze zdziwieniem stwierdzi┼éem, ┼╝e w sektorach ziemia┼äskich nie dzia┼éa mi nap─Öd skokowy. Mam go zainstalowanego od dawna i w sektorach pozosta┼éych ras funkcjonuje bez problemu. Ju┼╝ przy wyborze skoku do sektora ziemia┼äskiego nie mam do wyboru, ┼╝adego z ich "orbitalnego akceleratora". Czy jest to przypad┼éo┼Ť─ç mojej instalacji, a mo┼╝e musz─Ö osi─ůgn─ů─ç jak─ů┼Ť minimaln─ů rang─Ö w┼Ťr├│d ziemian? Mo┼╝e trzeba co┼Ť gdzie┼Ť w opcjach prze┼é─ůczy─ç? Czy kto┼Ť spotka┼é si─Ö ju┼╝ z podobnym problemem? ­čśë

Edit:

Po przejrzeniu paru post├│w na forum angielskim doczyta┼éem si─Ö, ┼╝e problem mo┼╝na obej┼Ť─ç zak┼éadaj─ůc jednostatkowe skrzyd┼éo. Mo┼╝na jeszcze u┼╝y─ç skryptu nap─Ödu skokowego punkt do punktu. Nie jest to jednak eleganckie rozwi─ůzanie. ­čśë Wydaje mi si─Ö, ┼╝e powinna by─ç mo┼╝liwo┼Ť─ç (je┼╝eli ju┼╝ normalny nap─Öd skokowy nie funkcjonuje) zakupu jakiego┼Ť ÔÇ×ziemia┼äskiego nap─Ödu skokowegoÔÇŁ. Tym nie mniej ponawiam pytanie: Czy kto┼Ť wie dlaczego nap─Öd skokowy nie funkcjonuje w sektorach ziemia┼äskich? Czy (poza wymienionymi przeze mnie wy┼╝ej mo┼╝liwo┼Ťciami) istnieje jaka┼Ť mo┼╝liwo┼Ť─ç/procedura uruchomienia go w tych sektorach?

Odno┼Ťnik do komentarza

Z tego co pami─Ötam Fabu┼éa stanowi┼éa ┼╝e ziemianom uda┼éo si─Ö stworzy─ç jedynie jedn─ů bram─Ö z Ziemi do sektora Brennan's Triumph kt├│ra z kolei zosta┼éa zniszczona przez rzeczonego Brennana.

Tyle gwoli fabu┼éy i rzeczywi┼Ťcie istnieje skrypt kt├│ry przerabia OA na Bramy. TU go znajdziesz.

Odno┼Ťnik do komentarza

Dzi─Öki. Poczyta┼éem sobie jeszcze troch─Ö na forum angielskim i wygl─ůda na to, ┼╝e z za┼éo┼╝enia w sektorach ziemskich nie mo┼╝na sobie dowolnie skaka─ç (tak jest w oryginalnej grze nie zmodowanej). ­čśë Z zapowiedzi Egosoft wynika, ┼╝e nie b─Ödzie to zmienione. Dla tych, kt├│rzy chc─ů ÔÇ×normalnieÔÇŁ jak wsz─Ödzie indziej przemieszcza─ç si─Ö miedzy sektorami pozostaje modowanie gry.

Link do wspomnianego przerabiacza akcelerator├│w na bramy gwiezdne:

http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=224756

Edit:

Zgrali┼Ťmy si─Ö z El_Dar'em. ­čśë

Odno┼Ťnik do komentarza

Jeszcze jedna uwaga. Wydaje mi si─Ö, ┼╝e dobrze by by┼éo za┼éo┼╝y─ç oddzielny w─ůtek dla tego problemu. W przysz┼éo┼Ťci (po wydaniu X3TC PL) z pewno┼Ťci─ů wi─Öcej os├│b "zderzy" si─Ö z tym zagadnieniem. Nie ka┼╝dy chce modowa─ç swoj─ů gr─Ö i pierwsze miejsce gdzie b─Ödzie szuka┼é jest to ta cz─Ö┼Ť─ç forum. Wszyscy wiemy, ┼╝e polityka Egosoft jest dosy─ç sk─ůpa je┼╝eli chodzi o wydanie jednej porz─ůdnej instrukcji (z wyja┼Ťnienieani do wi─Ökszo┼Ťci zagadnie┼ä), ta do X3TC jest tylko szersz─ů kopi─ů X3R. ­čśë Pytanie do moderator├│w: czy widz─ů tak─ů potrzeb─Ö?

Odno┼Ťnik do komentarza

Dobry pomys┼é. Moim zdaniem nale┼╝y zrobi─ç obie rzeczy. W FAQ zamie┼Ťci─ç podstawowy opis (┼╝e si─Ö nie da, podstawy historyczne itd) natomiast w nowym w─ůtku zamie┼Ťci─ç odno┼Ťnik do FAQ i w─ůtku z mod├│w. Dlaczego upieram si─Ö przy nowym w─ůtku w cz─Ö┼Ťci og├│lnej dotycz─ůcej X3TC? My┼Ťl─Ö, ┼╝e to tylko kwestia czasu kiedy kto┼Ť go stworzy. Pozatym mo┼╝e jednak Egosoft zdecyduje si─Ö w X3TC 2.0 jako┼Ť skorygowa─ç problem i wtedy b─Ödzie wygodnie opisa─ç go komu┼Ť na forum w dedykowanym w─ůtku. Jak ju┼╝ wcze┼Ťniej pisa┼éem, znalaz┼éem informacj─Ö, ┼╝e prawdopodobnie udaje si─Ö dokonywa─ç skok├│w w sektorach ziemia┼äskich jako skrzyd┼éo floty. Je┼╝eli zafunkcjonuje (jeszcze nie sprawdzi┼éem tej mo┼╝liwo┼Ťci) lepiej b─Ödzie tak─ů informacj─Ö zamie┼Ťci─ç w w─ůtku ni┼╝ w FAQ. Mo┼╝e kto┼Ť odkryje jeszcze inn─ů mo┼╝liwo┼Ť─ç obej┼Ťcia problemu bez modownia gry. Jestem wi─Öc za wariantem w─ůtku na forum i podpunktu w FAQ. ­čśë

Odno┼Ťnik do komentarza

To zakładaj temat, opisz wszystko w nim. Ja dołożę do FAQ i dam na koniec linka do tematu.

Co do rozwi─ůza┼ä, to opr├│cz skryptu do zmiany akcelerator├│w w bramy skokowe jest jeszcze skrypt freejump, kt├│ry pozwala skaka─ç w dowolne miejsce w sektorze, w tym w sektorach ziemian, bez konieczno┼Ťci posiadania ogniw w ┼é─ůdowni.

Odno┼Ťnik do komentarza

• 2 tygodnie p├│┼║niej...

Wracaj─ůc do pierwotnego tematu tego w─ůtka. W┼éa┼Ťnie na angielskim forum znalaz┼éem temat z przejmowaniem zadokowanych na przej─Ötym M1 statk├│w. Nie potrzeba ich niszczy─ç mo┼╝na je przej─ů─ç za pomoc─ů stosownego oprogramowania (znanego ju┼╝ z poprzednich cz─Ö┼Ťci X3). ]­čśë

http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=239754&sid=58cd352bfafb9a8526bc10721859b2e9

Odno┼Ťnik do komentarza

Mam jeszcze jedna spraw─Ö. Pami─Ötam jak w XTM mia┼éem kiedy┼Ť problem z wie┼╝yczkami w jakim┼Ť przej─Ötym statku (bro┼ä sama si─Ö zmienia┼éa) - by┼é na to jaki┼Ť spos├│b ale nie pami─Ötam jaki... Mam teraz taki problem z Heavy Centaurem w TC...

Odno┼Ťnik do komentarza

W┼éa┼Ťnie pr├│buj─Ö si─Ö po raz pierwszy przy zajmowaniu du┼╝ych statk├│w w TC i mam pytanie, czy istnieje mo┼╝liwo┼Ť─ç takiego prze┼é─ůczenia ataku statku by zamiast "nalot├│w" po prostu pod─ů┼╝a┼é za przeciwnikiem i ostrzeliwa┼é go? Pr├│bowa┼éem nawet komendy pod─ů┼╝aj i dop├│ki siedz─Ö w statku wie┼╝yczki ostrzeliwuj─ů statek wroga, jak tylko wysi─ůd─Ö to od razu przestaj─ů strzela─ç ­čśë

Chodzi mi tylko o utrzymanie g┼éupich tarcz na poziomie 10% i nic nie mog─Ö wykombinowa─ç, a najcz─Ö┼Ťciej nie nad─ů┼╝am z przesiadk─ů.

Jeszcze dodatkowo - czy mo┼╝na tak ustawi─ç by po zmianie statku, ten z kt├│rego wysiedli┼Ťmy dalej wykonywa┼é czynno┼Ť─ç z automatycznego pilota, kt├│r─ů ustawi┼éem jak jeszcze w nim siedzia┼éem?

Odno┼Ťnik do komentarza

witam

i znow wsadze swoje 3 grosze ­čśë

pokiego grzyba ty sie wogule przesiadasz ????

ostrzeliwoj sobie tarcze jak ci sie zywnie podoba a potem jak masz moznosc to daj rozkaz abordazu Marinezom w innym statku , M7 sam podleci i wywali kapsuly tam gdzie potrzeba i zrobui to co doniego nalezy to taka moja uwaga sama przejmowalam w ten sposub ale M7 musi byc troche blisko .

inny sposub to samemu ostrzeliwac oslony z M7 i potem wywalic kapsuly w odpowiednim momencie . tak ze nie bardzo rozumiem w czym problem .

inny sposun to zainstalowac ScS i BS i masz wszystko uproszczone , zainstalowac jeszcze Marine repair i masz naprawiony statek M1 NP . ludzie nie utrudniajcie sobie gry takimi drobiazgami , niewarto to i tak wszystko na przemial pojdzie jak wpadna Khaaki do sektora w liczbie 4 niszczycieli i kupa drobnicy to ci flota mocno stopnieje , IL tez ma chetke na twoje sektory a tu juz cz sie liczyc z 4 M1 4-6 M7 4-6 M8 i znow mnogo drobnicy.

wiec nie przejmoj sie zabardzo tymi abordarzami bo nie nastarczysz lapac statkow a kaska szybko sie uplynni kupowaniem .

lepiej zainstaluj wszystko co mozna by miec ruch w interesie czyli wszelakiego rodzaju inwazje walki miedzy razami i takie tam jakie sa .

sorrki za brak linkow ale o mody tro ty juz pytaj leprzych odemnie ja tylko daje ci sugestje ze gre cza sobie utrudniac ale z jnnego profilu .

z powazaniem Joanna.

Odno┼Ťnik do komentarza

Samemu ostrzeliwać osłony z M7M? Z tylnej wieżyczki?

M7M ma polecenie board ship, ale z tego co czytałem nie stosuje do niego kapsuł abordażowych.

Co do ataku IL to b─Ödzie im ci─Ö┼╝ko, bo staram si─Ö mie─ç czyst─ů gr─Ö i jedyny mod jaki zainstalowa┼éem to Przedstawiciel Handlowy.

Odno┼Ťnik do komentarza

Do┼é─ůcz do dyskusji

Mo┼╝esz doda─ç zawarto┼Ť─ç ju┼╝ teraz a zarejestrowa─ç si─Ö p├│┼║niej. Je┼Ťli posiadasz ju┼╝ konto, zaloguj si─Ö aby doda─ç zawarto┼Ť─ç za jego pomoc─ů.

Go┼Ť─ç
Dodaj odpowied┼║ do tematu...

×   Wklejono zawarto┼Ť─ç z formatowaniem.   Usu┼ä formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odno┼Ťnik zosta┼é automatycznie osadzony.   Przywr├│─ç wy┼Ťwietlanie jako odno┼Ťnik

×   Przywr├│cono poprzedni─ů zawarto┼Ť─ç.   Wyczy┼Ť─ç edytor

×   Nie mo┼╝esz bezpo┼Ťrednio wklei─ç grafiki. Dodaj lub za┼é─ůcz grafiki z adresu URL.

Udost─Öpnij

• Dodaj now─ů pozycj─Ö...