Skocz do zawartości

Chowanie się za asteroidą - zadziała?


Mugen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry... Cześć I Czołem.... 🤪

Więc tak:

Czy w X3 TC było by możliwe wprowadzenie systemu w stylu... lecisz myśliwcem w pas asteroid i chowasz się za jedną z nich i czekasz na konwój a ofiara do momentu gdy nie wylecisz z cienia asteroidy (jakiegoś kamienia lub czegokolwiek co mogło by przysłonić ciebie np na radarze lub wizualnie) niebyła by świadoma twej obecności w przestrzeni?? Ja to kiedyś parę razy w różnych filmach widziałem i się zastanawiałem czy da się tutaj wprowadzić coś w tym stylu?? Prostując to co powiedziałem czy było by możliwe wprowadzenie systemu ukrywania się pośród kosmicznego śmiecia...

To tyle ;p

Poprawiłem Ci temat wątku.
LeWaR

Dzięki i Sorry 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie w grze nie ma takowej możliwości wróg widzi cie poprzez wszystko 🤪 (X-REY) (oczywiście w granicy zasięgu zainstalowanego radaru)

a co do stworzenia ewentualnego skryptu to raczej bardzo by on spowalniał grę gdyż musiał by obliczać linię wzroku każdego z osobna obiektu w grze np. statku stacji.

Łatwiej by było chyba stworzenie pola maskującego czyniącego cię "niewidzialnym" dla radarów i "oczu" NPC'ów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha... Szkoda... Chociaż z tym maskowaniem to był by z deka taki jak by cheat xD lepiej jakieś zakłócanie radaru przeciwnika 🤪 ale to by praktycznie było to samo...

A tak odchodząc od tematu i by nie zakładac nowego dodam jeszcze jedno pytanie...

Jaki statek klasy M3 mogli byście mi polecić i jakie uzbrojenie? Aktualnie zdobyłem Mambe... Dotychczas latałem Xenon L >.< I jakoś nie mogę się na nic zdecydować x.x

Sorka za takie pytania ale w tą grę gram dopiero parenaście godzin ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci o M3 czy M3+? Bo to różnica.

Do tego jakie są twoje preferencje? Wolisz statki szybsze, z większą ładownią, z większymi osłonami? Najlepiej poszukaj na forum linka do statystyk statków w X3:TC i się zorientuj co jest dostępne.

Mnie osobiście z M3 podszedł BlastClaw Prototype, a z M3+ Eclipse Prototype. Zresztą mało latałem tej klasy statkami, szybko musiałem przesiąść się na M6 (Skiron, Nemezis Heawy, Dragon Heawy), a teraz jako osobisty statek mam Hyperiona i on mi najbardziej podchodzi (jak zawsze).

A co do uzbrojenia to inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

a co do stworzenia ewentualnego skryptu to raczej bardzo by on spowalniał grę gdyż musiał by obliczać linię wzroku każdego z osobna obiektu w grze np. statku stacji.

Łatwiej by było chyba stworzenie pola maskującego czyniącego cię "niewidzialnym" dla radarów i "oczu" NPC'ów

Można by też odwrócić tą zasadę i zamiast tworzyć skrypt liczący linię wzroku wprowadzić - jak napisałeś - "pole maskujące", ale przyczepione do każdego większego obiektu w grze (nie wiem, czy o takie pole ci chodziło, bo nie wyjaśniłeś tego w swym poście). Działało by to tak, że podlatywałbyś do asteroidy, a jej pole maskujące włączone skryptem usuwałoby cię z pola widzenia radarów NPC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

w kwestii poruszanej tzw "linii wzroku". W kosmosie raczej wzrokiem się posługujemy, bo to mało praktyczny narząd do obserwacji pustki. Dlatego mamy całą elektronikę, która potrafi wykryć dany obiekt w jakimś zasięgu, w x-u to chyba jeśli dobrze pamiętam to grawitar, a nie radar (mało praktyczne urządzenie w kosmosie a dlaczego można było wynieść z lekcji fizyki). Nie znam opisu tego urządzenia ale jak nazwa wskazuje potrafi wykryć pole grawitacyjne i dla urządzenie nie ma znaczenia czy statek za czy przed asteroidą - dla niego to dwa pola grawitacyjne, jedno mniejsze, drugie większe. Taka byłaby teoria dopasowana do gry bo naprawdę to jednak musiałoby być coś więcej bo pola by się nakładały i obiekt by znikał jednak i widziany byłby jako jeden obiekt niezależnie czy byłby przed czy za asteroidą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niema to jak odgrzać starego kotleta( takiego z zielonym futerkiem 😀 ), a przykładem urządzenia o którym mówisz może być Generator Fal Impulsowych (coś jak echo sonar). Niemniej takie fale w kosmosie to lekka lipa ;p (brak cząsteczek które by sobie chciały podrgać ) i obecnie jedynym sposobem jest wykorzystywanie gry światła, jednak że są generatory pola jonowego, które to wytwarzają jony 🙁 a jony te po dotarciu do przeszkody odbijają się. I działa to w sumie jak taki echo sonar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy też jaki radar, i na jakiej jest technologi oparty, Jednak że Radar oparty o wykorzystanie Fal radiowych jest dla przykładu mało skuteczny, gdyż mamy aż nadmiar szumów i zakłóceń radiowych tu na ziemi 🙁 a co dopiero w przestrzeni kosmicznej. Po za tym łatwo go zakłócić poprzez rozproszenie go na powłoce takiego space-shipa chociażby ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sry za odgrzanie, przeglądałem forum dziś od końca i zapomniałem że to stery temat 🙁

Cytat

A jeśli chodzi o obserwacje wzrokiem to widać gdzieś tak na 70 km obiekty wielkości myśliwca więc powinno objąć większość sektorów 😀

mówisz o grze czy o widoczności w kosmosie, bo w pierwszym przypadku czasem widoczność jest taka że nie widzisz stoczni z 15km plus pola meteorytów, pierścienie planet. Co do realiów to raczej trudno zobaczyć obiekt o wielkości ok 10m z odległości 70 km (to ok 14" kątowych), bez dobrego teleskopu się nie obejdzie. Tak więc trudno opierać system wykrywania na falach widzialnych, skoro już w dzisiejszych czasach czy to lotnictwo czy loty kosmiczne odrzucają ten zawodny dość zakres fal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dobrej pogodzie i innych sprzyjających warunkach da się zobaczyć z samolotu drugi samolot z nawet 70 km "gołym okiem". Nie wiadomo co wtedy widać, bo widzi się tylko kropkę o której zresztą nie jesteśmy pewni czy coś tam jest ale jak podlecimy, to widzimy że samolot 🙁 Oczywiście z takiego daleka nie widzimy samolotu tylko smugę kompensacyjną. No i chyba dalekowidz byłby lepszy do takiego patrzenia jako że ma ogniskową przesunięta w oku 😀 Tylko wtedy mógłby nie widzieć wolantu.

Odnośnie radaru w kosmosie to chyba nie ma specjalnie ograniczeń, biorąc na zdrowy rozum, skoro daje się tam przekazywać sygnał radiowy i telewizyjny.

Poza tym jakie jeszcze mogą być radary jak nie na fale radiowe ? Pomijając sonary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

W kosmosie nie ma dzwięku 🙁

Naprawdę? To czemu w każdym filmie słychać ryk silników statków kosmicznych? 😀

i w ten sposób filmy stały się wykładnia zasad fizyki 😀 widocznie silniki nadają na falach radiowych swój dźwięk żeby były słyszalne przez innych, tak samo jak dźwięk eksplozji. No i całe szczęście że statki zawsze mają duże zapasy tlenu na pokładzie żeby eksplozje ładnie wyglądały 😀

Polecam książkę "Fizyka podróży międzygwiezdnych", napisana przez fizyka-trekkera (Lawrence M. Krauss) dla fanów Star Treka, gdzie dostaniemy szczegółowo omówione różne kwestie związane z prawami fizyki w kosmosie. A kinematografia choćby nie wiem jak się starała nie zmieni tego, że kosmos przynajmniej dla naszego ucha i naszych oczu jest o wiele mniej atrakcyjny i milczący.

A swoją drogą czyż nie piękne są "tła" sektorów x3, szkoda że kosmos w tak kolorowy nie jest, tzn. jest ale dopiero po podkolorowaniu zdjęć tak, aby odpowiedniemu pierwiastkowi odpowiadał dany kolor i dzięki temu wszyscy mogą oglądać piękne zdjęcia z HST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyśliłem się że to żart, ale ktoś czytając mógłby wynieść inne wrażenie.

A kosmos jest kolorowy ale nie aż tak. Poza tym problem jest z naszym wzrokiem, który przy braku światła przechodzi z trybu RBG na mono a kosmosie jest bardziej ciemno niż w ziemską noc. Bawiłem się kiedyś w astro-foto i wiem i kolory wychodzą dopiero przy dłuższym czasie naświetlania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, dobrze prawisz kolego 🙁

Jesli chodzi o naocznosc takiej obserwacji to wystarczy obejrzec sobie nieco klipow z kanalu NASA na Youtube [ youtube.com/user/NASAtelevision ] ktore zostaly nakrecone przez astronautow na pokladzie ISS czy promow kosmicznych lub zdjec z misji na ksiezyc. Zadnych gwiazd i obiektow dalekiego kosmosu nie widac, wrecz jest nudna czern.

Wszystkie te kolorki co znamy ze zdjec mglawic i galaktyk sa to nalozone na siebie wielokrotnie naswietlne klatki zrobione za pomoca astrografu (teleskop+aparat+naped montazu) z odpowiednimi filtrami skracajacymi/wydluzajacymi dana fale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Poza tym problem jest z naszym wzrokiem, który przy braku światła przechodzi z trybu RBG na mono a kosmosie jest bardziej ciemno niż w ziemską noc. Bawiłem się kiedyś w astro-foto i wiem i kolory wychodzą dopiero przy dłuższym czasie naświetlania

Wszystko jest względne. Zależy od odległości od słońca (gwiazdy). W dalekim kosmosie to ciemno jak w ... Ale w odległości takiej w jakiej jest ziemia od słońca to jaśniej niż bezchmurny dzień 🙁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...