Skocz do zawartości

Mapa Scorpa wersja pod TC


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ptyanie. Po wciśnięciu "Activate Search of Objects" gra wysyła współrzędne mapie. Czy jest sposób, żeby mapa wysłała potem te współrzędne do gry? Chodzi mi ogólnie

o odkrycie całej mapy. Dopiero zacząłem nową grę z modem zwiększającym sektory http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=228541 Mod wygląda świetnie, ale kiedy zobaczyłem zasięg swojego radaru i pomyślałem o tym wałęsaniu się w ciemno to... 😀 Wiem że niektórzy najbardziej lubią właśnie początek gry, ale ja przerabiałem go zbyt wiele razy. Jeśli jest jakiś sposób na odkrycie tej mapy prosiłbym o pomoc, jeśli nie to poszukam sobie jakiegoś szybkiego statku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 132
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie ma takiej możliwości. Ale możesz użyć tego skryptu: [SCRIPT] Add Satellites to Every Sector.

Teoretycznie powinien dodać satelity do wszystkich sektorów. Nie testowałem więc nie mogę potwierdzić że tak się dzieje. Jeśli się zdecydujesz na ten skrypt napisz w osobnym temacie czy działa i jak działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Da się tą mapę zainstalować tak żeby nie dodała nic do gry ? Abym mógł z niej korzystać tylko po za grą jako osobny program ponieważ nie chcę absolutnie żadnych skryptów w grze 😀 Rozumiem że świat jest zmienny i jeśli nie zsynchronizuje mapy z grą współrzędne mogą się nie zgadzać ale ja potrzebuje jej tylko po to aby czasem sprawdzić w jakim sektorze coś można kupić. Np teraz nie wiem gdzie można kupić działo jonowe bo w encyklopedii jeszcze mi się nie pokazało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się. Po prostu nie przegrywaj skryptów z niej do katalogu gry. Ale to bez sensu, bo co ci da sprawdzenie na mapie gdzie możesz kupić np. DJ, skoro w grze może już nie być tam fabryki, albo może stan jej będzie pusty. Po drugie, domyślna mapa instalowana z aplikacją jest chyba z X3R, więc nie będzie na niej ani sektorów, ani fabryk z TC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jest może mapa do TC podobna do tej http://www.pagemark.nl/x3activemap/ ?

Myślę że do czasu jaki minie aż wszystkie fabryki z danym produktem zostaną zniszczone i powstaną gdzieś indziej zwiedzę pół wszechświata i wypełnię encyklopedie i raczej zawsze uda się gdzieś znaleźć, mapy potrzebuje tylko na początku bo nie wiem gdzie szukać niektórych rzeczy potem już będę miał jakieś pojęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam ilu forumowiczów korzysta z mapy za pomocą której wyszukują darmowe/porzucone statki ? Ja rozpoczęłam nowa grę bez podglądania na mapie gdzieś te darmowe/porzucone statki. Ponieważ uważam że to zbyt duże ułatwienie tym bardziej że mam skrypt Argon/Boron VS Paranid/Split Wars który umożliwia wojny pomiędzy tymi nacjami który przyczynia się do zwiększenia porzuconych statków w moim uniwersum. W ustawieniach dla NPC Bailing Addon ustawiłam 30% dla myśliwców i 20% dla dużych okrętów i generalnie sporo jest tego "złomu" co za tym idzie profit ze sprzedaży tych statków tez jest dość pokaźny. I to często nudziło właśnie moją rozgrywkę ponieważ za szybko dorabiałam się dość pokaźnej sumki.

Teraz gry gram bez podglądania rozgrywka jest bardziej ciekawa a do wyszukiwania darmowych/porzuconych statków używam skryptu Salvage Command Suite o ile dobrze pamiętam to za jego pomocą możemy w ustawieniach Dodatkowe przypisać polecenie wyszukiwania kontenerów i statków.

A jak wy gracie używacie mapy do wyszukiwania statków czy wolicie je sami szukać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno temu w odległej galaktyce... gdy używałem SCS Cycrowa statków szukałem na Mapie Scorpa. Odkąd mam SCS Suite wyszukuję tylko wyszukiwarką zawartą w tym skrypcie. Mam dwa statki TM (Macana), które latają po sektorach i zbierają złom. Ustawienia NPC Bail mam 20% dla małych i 60% dla dużych, bo duże zdobycze mimo wszystko rzadko się trafiają i są dla mnie cenniejsze niż drobnica, która i tak jest wg mnie w nadmiarze.

A skrypt Wars też mam, ale chyba AI po pewnym czasie działania skryptu nauczyło się omijać wrogie sektory 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja preferuje czystą grę. A jeśli chodzi o porzucone statki to po jakimś czasie wziąłem sobie jeden o którym wcześniej wiedziałem gdzie jest a reszty nie podglądam, jaka to będzie satysfakcja jak na jakiś trafię sam 😀 Jeśli chodzi o skrypt w którym wyskakują piloci dużych statków to jestem całkowitym przeciwnikiem czegoś takiego, w końcu jest opcja abordażu, może i jest to bardziej skomplikowane ale o to przecież chodzi żeby gra stawiała wyzwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AI nie jest na tyle inteligentne. Po prostu gdy po raz pierwszy uruchamiamy skrypt wywołujący konflikty między rasami olbrzymia ilość statków znajduje się we wrogich względem siebie sektorach i w ciągu paru-parunastu minut większość z nich zostaje zniszczona bądź też opuszczona przez załogę, co pozostawia nam masę złomu do zbierania.

Kolejne statki spawnowane przez silnik gry pojawiają się stopniowo i równie stopniowo zostają niszczone, nie ma już takiego jednorazowego boomu. Ot cała filozofia 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

W katalogu gdzie instaluje się mapa Scorpa (domyślnie C:\Program Files\X3 map bu Scorp) znajduje się plik log00001.txt. Przekopiuj go tam gdzie zapisuje się log wyciągany z gry (Moje Dokumenty\Egosoft\X3TC). Zobacz czy mapa się otworzy (powinna).

Uruchom grę, rozpocznij nową grę, skonfiguruj klawisz dla eksportu danych dla mapy. Zobacz czy mapa się uruchomi (powinna).

Uruchom grę ze ostatniego save, wyeksportuj dane dla mapy. Jeśli problem się powtórzy i mapa się nie otworzy, to znaczy że masz coś skopane w pliku sav, lub w grze (stacja, która istnieje "inaczej" lub coś podobnego). Możesz spróbować cofnąć się do starszego save i zobaczyć czy któryś będzie OK. Jesli nie masz innych save, lub wszystkie będą miały ten problem, to jedynie nowa gra ci pomoże, bo raczej ciężko znaleźć obiekt, który powoduje taki błąd. Mnie się raz udało, ale jak to mówią "głupi ma zawsze szczęście".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

W katalogu gdzie instaluje się mapa Scorpa (domyślnie C:\Program Files\X3 map bu Scorp) znajduje się plik log00001.txt. Przekopiuj go tam gdzie zapisuje się log wyciągany z gry (Moje Dokumenty\Egosoft\X3TC). Zobacz czy mapa się otworzy (powinna).

Uruchom grę, rozpocznij nową grę, skonfiguruj klawisz dla eksportu danych dla mapy. Zobacz czy mapa się uruchomi (powinna).

Uruchom grę ze ostatniego save, wyeksportuj dane dla mapy. Jeśli problem się powtórzy i mapa się nie otworzy, to znaczy że masz coś skopane w pliku sav, lub w grze (stacja, która istnieje "inaczej" lub coś podobnego). Możesz spróbować cofnąć się do starszego save i zobaczyć czy któryś będzie OK. Jesli nie masz innych save, lub wszystkie będą miały ten problem, to jedynie nowa gra ci pomoże, bo raczej ciężko znaleźć obiekt, który powoduje taki błąd. Mnie się raz udało, ale jak to mówią "głupi ma zawsze szczęście".

no niestety mam skopany zapis wcześniejszy też, a jeszcze dalej nie chce mi się cofać (lenistwo) w tej "partii" obejdę się bez mapy 😀 - całe szczęście mam ten jeszcze swój programik do znajdowania wolnych statków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...