Skocz do zawartości

Mapa Scorpa wersja pod TC


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 132
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Cytat

Link do mamuta, to że mapa scorpa jednak wymaga pliku który trzeba pobrać z mamuta i wypakować bo inaczej będą takie kwiatki jak u mnie.

Linki do Mamuta, cytat z tematu o spolszczeniach plików:

Cytat

Uwaga! Problemy techniczne z linkami w pierwszym poście tego tematu. Jeśli ktoś potrzebuje jakiegoś spolszczenia,a otrzymuje komunikat o błędzie strony, to przypominam, że wszystkie te spolszczenia leżą na Mamucie w dziale Download: http://www.mamuthq.net.pl/download_11_X3-K ... zenia.html , gdzie można poszukać sobie odpowiedniego spolszczenia i pobrać.

to że mapa wymaga poprawionego spolszczenia:

cytat z FAQ#1:

Cytat

Niestety, nic nie jest doskonałe. Wyszukiwanie statków działa, ale są readtexty, po prostu polski plik jest nieco ubogi. Proszę ściągnąć plik z poprawką tłumaczenia, bez tego nie będzie możliwości skonfigurowania przycisku do szukania statków w grze. Plik wrzucamy do podkatalogu T w katalogu gry X3:TC.

Plik z poprawkami jest dostępny na Mamucie: link jest w temacie o spolszczeniach skryptów.

cytat z pierwszego postu tego tematu:

Cytat

Uwaga2: Jest nowa wersja mapy Scorpa, ma poprawione wyszukiwanie statków, wymaga jednak pobrania polskiego spolszczenia (poprawionego). czytaj o tym tu. oraz w tym temacie

Wszystkie pliki spolszczeń dostępne na Mamucie są spakowane do formatu .zip.

Ściągając spolszczenie chyba widzisz jaki plik ściągnąłeś (czy xml czy zip), jeśli nawet masz zaznaczona w systemie opcję "Ukryj rozszerzenia znanych plików" to po ikonie pliku.

Powiedz lepiej że czytać ci się nie chciało.

Nie ma nic gorszego niż lenistwo i zrzucanie winny za własne błędy na innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

1. Jeśli do tej pory nie mieliśmy Mapy Scorpa ściągamy ją z link1 lub wersję polską z link2.

Ewidentnie link2 prowadzi do strony nieistniejącej... Poza tym nie estetyczniej było by napisać:

1. Jeśli do tej pory nie mieliśmy Mapy Scorpa ściągamy ją z link1 oraz spolszczenie z link2.

Problem znika, wilk syty i owca cała... a jeśli już to najbardziej czytelne itd. jest to http://xudb.pl/topic/339-re-mapa-scorpa-wersja-pod-tc/page__pid__6734__st__10#entry6734 i powinno znajdować się jako pierwsza wiadomość bez zbędnych uwag i miliona odsyłaczy.

Nie ma nic gorszego niż usprawiedliwianie się i odsyłanie użytkownika do 10tys innych tematów...

Myślisz że ktoś będzie czytał 8 stron wiadomości w temacie, gdzie z reguły każdy czyta tylko pierwszą zawierającą duży opis, zdecydowanie NIE? Unoś się czy co tam wolisz, ja napisałem co jest nieaktualne w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego link2, jak i inne linki do Mamuta nie działają w tej chwili, podałem w poprzednim poście.

Nie chce Ci się czytać większej ilości tekstu, klikać na linki i znów czytać? Twój problem, nie mój. Ale nie dziw się potem, że Ci coś nie działa tak jak potrzeba.

Tak przy okazji, spolszczenie mapy Scorpa jest najczęściej ściąganym spolszczeniem (prawie 1000 pobrań) i tylko ty miałeś problem. O czymś to chyba świadczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mapa Skorpa pobiera ścieżkę dla instalacji z rejestru. Może to być problem jak ma się kilka kopii XTC zainstalowanych dla różnych modów. (Mam na myśli przekopiowanie całej nowej gry do innego folderu żeby grać z innym modem). Ten problem występuje również przy wersji Steam - ta wersja nie dodaje wpisu w rejestrze o miejscu zainstalowania gry.

1.W podanym linku do zassania mapy Scorpa jest również do pobrania plik który dodaje do rejestru informacje o miejscu instalacji XTC. (działa napewno z Win XP, w Win 7 ta informacja może być w innym miejscu w rejestrze).

2.Krótko mówiąc przed instalacją mapy Scorpa (jeśli mamy kilka kopii XTC lub wersje Steam) należy ten plik poprawić - wpisać ścieżkę do tej wersji gry do której chcemy zainstalować Scorpa ,zapisać i uruchomić plik. Dopiero po tej czynności należy instalować Scorpa.

3.Oczywiście możemy instalować Scorpa ponownie dla innej kopiii XTC powtarzająć w/w czynność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o czym piszesz.

Mam jedną instalke mapy Scorpa, zainstalowaną w C\:Program Files i kilka katalogów z zainstalowaną (przekopiowaną) grą TC, dla różnych modów inny katalog:

X3TC - czyta gra

X3TCXTC - z modem XTC

X3TCskrypty - mod Cadiusa i standardowe skrypty

X3TCDDTC - mod DDTC

X3TCTOTT - mod TOTT

W każdym katalogu z grą do katalogu script przekopiowałem pliki skryptów mapy Scorpa, a do katalogu t plik tekstowy.

W każdej grze mogę uruchomić tworzenie pliku z logiem log00001.txt. Plik jest tworzony w katalogu %USERNAME%Moje Dokumenty/Egosoft/X3TC

Otwierając mapę Scorpa otwieram taka mapę jaki mam aktualnie utworzony plik logu (z jakiej gry).

Jeśli chcę zachować jakąś mapę zmieniam nazwę pliku log00001.txt na np. log00001TOTT.txt, następnie mając w pliku log00001.txt dane z innej gry, a chcąc zobaczyć w mapie Scorpa mapę z TOTT wystarczy po jej uruchomieniu nacisnąć klawisz F2 i zmienić plik z jakiego ma ona korzystać.

Zapis w rejestrze ma znaczenie tylko w takim przypadku jeśli chcesz zainstalować mapę Scorpa od razu w katalogu z grą. Jeśli instalujesz ją w sposób podany w FAQ, nie musisz używać plików zmieniających rejestr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się - jedna instalka.

Scorp instaluje się tak jak napisałeś

A. W C:\Program Files - pliki główne

B. Przykład "D:\gry\XTC" - skrypty które ty ręcznie przekopiowałeś (instalator skorpa tą ścieżkę pobiera z rejestru). W przypadku wersji Steam mapa Skorpa przerwie instalacje bo takowej informacji nie znajdzie.

W przypadku kilku kopii po zmianie ścieżki zainstalowanej gry można odpalić instalator Skorpa jeszcze raz :

A. Pliki główne zostaną tylko nadpisane (w "C:\Program Files")

B. Skrypty zostaną wrzucone do innej kopii XTC

Przykładowy plik "sciezkaXTC.reg" dla Win XP SP3 :

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Egosoft\X3TC]

"INSTALL_DIR"="D:\\Gry\\X3 Terran Conflict"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

W przypadku kilku kopii po zmianie ścieżki zainstalowanej gry można odpalić instalator Skorpa jeszcze raz :

Ale po co? Czy nie prościej przekopiować pliki skryptów z C\:Program Files\X3 Scorp maps\script i bonus script do nowego katalogu X3TC?

A w przypadku braku X3TC w takim katalogu jaki jest w rejestrze, instalator mapy Scorpa stworzył go u mnie i tam wrzucił pliki skryptów i tekstowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

po co? Czy nie prościej przekopiować pliki skryptów z C\:Program Files\X3 Scorp maps\script i bonus script do nowego katalogu X3TC?

A w przypadku braku X3TC w takim katalogu jaki jest w rejestrze, instalator mapy Scorpa stworzył go u mnie i tam wrzucił pliki skryptów i tekstowe.

Faktycznie może i prościej jeżeli taki wpis istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

W przypadku kilku kopii po zmianie ścieżki zainstalowanej gry można odpalić instalator Skorpa jeszcze raz :

Ale po co? Czy nie prościej przekopiować pliki skryptów z C\:Program Files\X3 Scorp maps\script i bonus script do nowego katalogu X3TC?

A w przypadku braku X3TC w takim katalogu jaki jest w rejestrze, instalator mapy Scorpa stworzył go u mnie i tam wrzucił pliki skryptów i tekstowe.

Zawsze znajdzie się ktoś, kto szuka problemów. Napisane raz w FAQ. Nie stosuje się do tego - nie nasz problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zawsze znajdzie się ktoś, kto szuka problemów. Napisane raz w FAQ. Nie stosuje się do tego - nie nasz problem.

1.Kolega Griszko miał problem z mapą Scorpa więc chciałem pomóc na tyle ile mogłem. Yacek opisał swoje doświadczenia z instalacją mapy scorpa które mi też przy okazji pomogły.

2.FAQ można zaktualizować o problem instalacji scorpa przy braku wpisu w rejestrze. (Jest wprawdzie informacja po angielsku o brakującym wpisie w rejestrze w w tym samym miejsu gdzie można pobrać mape Scorpa , instalator zgłasza że nie może znaleźć gry i się obraża . Nie odrazu można to skojarzyć z brakującym wpisem do rejestru - tak się dzieje w przypadku wersji Steam)

3.Kolega Griszko sam rozwiązał swój problem więc kończę ten Off Topic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Posty przeniesione do tematu o mapie Scorpa.

2. Griszko nie napisał konkretnie jakiego rodzaju ma problem z mapą, więc nie wiadomo czy Twoje odpowiedzi mu pomogły.

3. Wpis do rejestru istnieje jeśli mamy zainstalowaną grę TC.

4. Jeśli mamy wersję Steam, instalator powinien sam nam stworzyć pusty katalog X3TC i tam wrzucić pliki skryptów. Mnie tak zadziałał instalator, pisałem poprzednio o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

3. Wpis do rejestru istnieje jeśli mamy zainstalowaną grę TC.

Istnieje jeśli mieliśmy lub mamy zainstalowaną wersję DVD.

Jeśli instalujemy wersje steam a przedtem nie mieliśmy zainstalowanej DVD to mapy Scorpa nie zainstalujemy bez modyfikacji rejestru.

Instalator Scorpa korzysta z dwóch różnych źródeł w rejestrze aby rozpakować skrypty. Jeżeli nie znajdzie w tych 2 miejscach żadnego wpisu to się obrazi. Szuka tu :

1.[HKEY_CURRENT_USER\Software\Egosoft\X3TC]

"INSTALL_DIR"="D:\\Gry\\X3 Terran Conflict"

Jak nie znajdzie szuka dalej :

2.[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\X3TerranConflict_is1]

"InstallLocation"="D:\\Gry\\X3 Terran Conflict\\"

Cytat

4. Jeśli mamy wersję Steam, instalator powinien sam nam stworzyć pusty katalog X3TC i tam wrzucić pliki skryptów. Mnie tak zadziałał instalator, pisałem poprzednio o tym.

U ciebie stworzył w miejscu gdzie kiedyś miałeś zainstalowaną wersję DVD - znalazł wpis w rejestrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jako że to mój pierwszy post tutaj Witam szanowne grono X-uniwerse 😀

😀

Sporo się tu od Was już dowiedziałem a ostatnio Yacek zrobił mi apetyt na mapkę pana Scorpa i zdobycznego Hyperiona (jak pisze w swoich dziennikach )

wrzuciłem więc mapkę na gołego X3:TC (wersja PL)

po instalacji skopiowałem pliki z "script" i z "script bonus" (w "script" był katalog "t" jego wgrałem do katalogu "t" z gra)

do katalogu "script" i "t" w grze

ściągnąłem spolszczenie i wrzuciłem do katalogu "t" z gry

odpalam mapkę i grę

ok, gra chodzi wiec jest dobrze 😀

ładuje zapisany stan gry i przypisuje klawisze skrótów do wyszukiwania statków i przeszukiwania uniwersum

ale teraz pytanie JAK znaleźć jakikolwiek porzucony statek za pomocom tej mapki ? (startowy pakiet porzuconych statków znam i nie o nie pytam)

udaje mi się znaleźć statki w grze za pomocom opcji wyszukiwania ale są to tylko zajęte statki 😀

nie wiem jak i czy się da przerzucić je na dużą mapkę Scorpa poza grą, tak aby zobaczyć coś więcej niż w promieniu 25 skoków

dopiero zaczynam przygodę z skryptami/modami w X3 i popełniam sporo błędów dlatego zwracam się do Was z prośba o pomoc

pozdrawiam 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapa scorpa uruchomiona i przypisać ścieżkę do pliku log - nacisnąć przycisk o u góry z prawej strony, następnie w okienku your-log-file podać podać ścieżkę C:\Documents and Settings\USER\Moje dokumenty\Egosoft\X3TC i wskazać plik log 00001

potem nacisnąć s u góry z prawej w okienki na dole z prawej nacisnąć free ships

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

wrzuciłem więc mapkę na gołego X3:TC (wersja PL)

po instalacji skopiowałem pliki z "script" i z "script bonus" (w "script" był katalog "t" jego wgrałem do katalogu "t" z gra)

do katalogu "script" i "t" w grze

ściągnąłem spolszczenie i wrzuciłem do katalogu "t" z gry

Nie potrzebnie kopiowałeś pliki z katalogu T do takiego katalogu w folderze gry. Potrzebny Ci tylko plik spolszczenia pobrany z Mamuta. Plik nazywa się 3577-L048.xml.

Pozostałe pliki, które przekopiowałeś z instalki mapy Scorpa z katalogu T znajdującego się w katalogu script to pliki innych wersji językowych, oraz pliki tekstowe dla X3 Reunion. Usuń z katalogu T znajdującego się w katalogu gry wszystkie pliki mające w nazwie 3577 (np. 73577.xml; 3577-L044.xml itp) pozostaw tylko plik 3577-L048.xml. Po co masz mieć zaśmiecony katalog T.

Przydatne klawisze używane w mapie Scorpa:

F2 - do konfiguracji

F3 - wyszukiwania wszystkiego na mapie w tym porzuconych statków.

Piszę o tym w FAQ#1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kedudg:

działa - wielkie dzięki 😀

miałem nieprzypisany plik z log 00001, a w zasadzie to źle przypisany bo przypisany był tyle ze nie właściwy

teraz już mapka działa i znajduje statki w grze 😀

Yacek:

czytałem FAQ#1 już wcześniej, problem jak się dopiero teraz okazało tkwił w konfiguracji

dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

Nie znalazłem tematu z tym skryptem (zresztą chyba wiele tematów zniknęło z forum ale to już nie moja sprawa), mam problem zainstalowałem mapę wrzuciłem pliki do katalogu gry, jednak gdy wciskam klawisz odpowiedzialny za active search object (czy jakoś tak) nic się nie dzieje. Dla odmiany szukanie statków działa.

Ze skrypto i modów posiadam:

Multi Galaxy Mod

NPC Bailing Addon

Cheat Collection Package

Reduced Enemy Missiles

TIS - Teladi Information Service

Gildia piracka

Wing HotKey

Chem String Functions Library

Trade Overview

Race Response Fleet

Befehlsbibliothek

System Obronny Anarkis

Dock TS

Yaki Armada

ADAMS ITT

CMOD4

Wersja gry 3.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.06.2011 o 15:16, Szynszyl napisał:

Witam

Nie znalazłem tematu z tym skryptem (zresztą chyba wiele tematów zniknęło z forum ale to już nie moja sprawa), mam problem zainstalowałem mapę wrzuciłem pliki do katalogu gry, jednak gdy wciskam klawisz odpowiedzialny za active search object (czy jakoś tak) nic się nie dzieje. Dla odmiany szukanie statków działa.

Nic nie zniknęło, jeśli już to nie działają linki. Trochę szukanie lub użycie opcji szukaj i wszystko się znajdzie, trzeba tylko chcieć.

Co do mapy: w wyjątkowych sytuacjach napis na dole ekranu o procentowym postępie wyszukiwania danych dla mapy może się nie pojawiać. Zobacz do "Moje dokumenty/Egosoft/X3TC" czy powstał tam plik log00001.txt.

Jeśli powstał to jest OK i wystarczy tylko skonfigurować w samej mapie po aby korzystała z tego pliku. Zobacz do FAQ#1.

Jeśli nie powstał, nie skopiowałeś wszystkich plików skryptów, zobacz do opisu instalacji (FAQ#01 i pierwszy post w tym temacie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...