Skocz do zawartości

Bugi w X3: Terran Conflict


LeWaR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj miałem 2 godzinki wolnego czasu więc postanowiłem poszpilać w XTM, ostatecznie jednak odpaliłem TC, żeby dokładniej przyjrzeć się temu wynalazkowi.

Spoiler

Wystartowałem jako Argoński Patriota i wzięłem misję od Exterminatora szwędającego się po Omicron Lyrae. Misja to skasowanie kilku Xenonów w Black Hole Sun. Po drodze w Treasure Cheast wziąłem zlecenie eskortowania 3 TSów do jakiejś fabryki w Black Hole Sun (było po drodze więc czemu nie). Misja prosta, sielankę zakłócało tylko pojawianie się co jakiś czas pary pirackich M5, ale to żaden problem. W końcu dotarliśmy do miejsca przeznaczenia. Dwa TSy ładnie zadokowały. Natomiast trzeci (Sęp) nie. Rozpoczynał manewr dokowania i gdy był ok 20-30 metrów od stacji, w sektorze (w odległości ok 6 km) pojawiały się dwa pirackie M5. Pomimo tego, iż były daleko Sęp przerywał i rozpoczynał manewr od początku. Kiedy sytuacja powtórzyła się 10 razy, zirytowałem się nie na żarty. Sęp kręcił się cały czas jak przysłowiowe g... w klozecie i każdorazowo przerywając dokowanie w momencie pojawienia się piratów na horyzoncie. Po kolejnych 5 nieudanych próbach Sępa zadokowania do stacji, odpuściłem by usłyszeć komunikat o niepowodzeniu misji w wyniku zniszczenia jednego ze statków 🤔 . Jeśli to nie bug gry to twórcy tej misji powinni za karę do końca życia ją przechodzić i zobaczyć jaki to miód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie zauważyłem tego problemu. Nawet skrzydłowi bez problemowo dokują za mną do tej samej stacji i jeszcze żaden się nie rozbił, jak to miało nie raz miejsce w X3.

Zobacz w opcjach stacji ile jest zadokowanych w niej statków, może jest ich tam tyle że nie ma wolnego slotu do dokowania?

A więc właśnie sprawdzałem sloty i były wolne. Statek krążył w kółko stacji - ustawiłem SET'Ę żeby to przyspieszyć i widząc jak się męczył przeleciałem przez portal i wtedy od razu zadokował.

No ale ten problem miałem 3 razy i po ostatnim mini patchu przestał się pojawiać. Natomiast zdarzyło mi się wielokrotnie być uderzonym przy jakiejś stacji przez nadlatujący statek podczas stania nieruchomo w przestrzeni z włączoną SETą (czekając aż transportowce nabiją trochę pieniędzy). Raz nieźle się wystraszyłem jak dolatywałem do portalu i nagle o centymetry ode mnie wyłonił się z portalu ogromny transportowiec. Kawałek w prawo i byłoby po mnie - no ale to nie bug 🤔

Jest jeszcze jeden błąd który napotkałem już wielokrotnie - przelatuję przez portal a tu nic - nie teleportuje mnie. Zawracam - i od tylnej strony mozna już w niego wlecieć. To chyba jest jeden portal - nie pamiętam czy nie w Harron's Nebula czy jak się ten sektor zowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

jeśli nie masz portalu wybranego jako cel to przelecisz przez niego na wskroś i nie zostaniesz przeniesiony do innego sektora.

Tu bym się nie zgodził. Krótko grałem w TC, ale taka sytuacja zdarzyła mi się conajmniej kilka razy. Lecę sobie, przelatuje przez bramę i nic, lecę dalej pomimo, iż bramę miałem wybraną jako cel. W XTM miałem podobny przypadek, ale tylko raz gdy Sprinterem z prędkością 1100 próbowałem przelecieć przez bramę.

Wyjdą kolejne patche i to poprawią. Aczkolwiek w dalszym ciągu trzymam się opini, że coś mi w TC nie pasuje. Być może jest to piętno X2, który był bardziej klimatyczny od Reunion. TC jeszcze dalej odbiegło od The Threat i to mi się nie bardzo podoba 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie wiem. Przez nie jedną bramę przeleciałem, w większości na SETA i zawsze przenosiło mnie do sąsiedniego sektora. Taki efekt jak piszesz miałem w X3 kilka razy, ale tylko wtedy gdy zapomniałem wybrać bramę jako cel. Powiem nawet więcej, walczyłem z kilkoma piratami przy bramie, miałem na celowniku pirata, a mimo to gdy znalazłem się w "oknie" bramy zostałem przeniesiony do sektora sąsiedniego. jak mnie to wkurzyły to nie muszę mówić.

Co do samego TC, to mnie bardzo podchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dodam od siebie, że jak latałem sobie w X3:Reunion, czy to XTM, to, dla wygody nie zaznaczałem praktycznie nigdy bramy, jako celu. Zawsze tylko dziób kierowałem "w stronę słońca" i hop-siup. Nigdy nie zdarzyło mi się przelecieć przez bramę na wskroś, mimo tego, że jak pisałem, często nie chciało mi się po prostu jej zaznaczać jako cel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam to samo co Mani. Wprawdzie gram tylko w X3R (+XTM) i praktycznie nigdy nie wybieram bramy. Zawsze pokonuję ją z marszu na SETA. Nigdy nie zdarzyło mi się, żeby mnie nie "wciągnęła" 🤔

Za to zaobserwowałem inny ciekawy efekt związany z bramami. Jak każe statkowi "wykonać skok i lecieć na pozycję" to bezpośrednio po wyjściu z bramy mój statek ma prędkość bazową dużo ponad limit - zaraz zresztą hamuje do prędkości maksymalnej dla danego modelu (np. LX ma na liczniku prawie 300 m/s).

Sorry za offtop ale intryguje mnie to zjawisko 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mi sie nie zdarzylo aby brama nie zadzialala, a prawie zawsze nie mam jej zaznaczonej jako cel, czy to x3 czy x3TC z SETA czy bez zawsze skacze.

Kilka razy w Reunion mialem sytuacje, ze podczas walki przy bramie ktorys z wrogich statkow przelecial przez obrecz bramy i wyslalo go do sasiedniego sektora, jednak byly to sporadyczne przypadki, w TC jeszcze nie widzialem takiej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

mnie w TC to się nie zdarzyło ale w Reunionie owszem kilka razy przeleciałem przez bramę poza tym kilka razy zostałem wessany z powrotem przez bramę z której wychodziłem.

Takie coś się zdarzało, gdy wleciałeś do sektora i od razu naciskałeś dopalacz. Dlatego ja się nauczyłem odczekiwać tą 1-2 sekundy i dopiero wtedy dawać całą naprzód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w X3TC miałem taką sytuację, iż przeleciałem przez bramę, bez efektu. Zawróciłem i przeleciałem jeszcze ze 2x (w obie strony). Dopiero ustawienie bramy jako celu i skorzystanie z autopilota dało zamierzony efekt. Zdarzyło się to tylko raz.

Ostatnio wyleciałem z jednej z bram i niczego nie robiłem (tj. przeglądałem jakieś parametry). Po chwili dostałem w d... jakimś statkiem i ranga mi skoczyła. Na szczęście osłony wytrzymały...

1. Czy to normalne? (chyba tak?)

2. Czy stanie w bramie jest bezpieczne?

3. Jeśli w ten sposób rozwali się o mnie statek zaprzyjaźnionej rasy, czy wtedy mi u nich ranga spadnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

1. Czy to normalne? (chyba tak?)

To, że ktoś na Ciebie wpada w bramie to normalne 🤔

A poważnie, widać akurat dostałeś punkty brakujące na następny poziom, fart 😀 Podczas walki z myśliwcami niejednokrotnie wykorzystuję przewagę tonażu i osłon MM6 do taranowania małych myśliwców, które uciekają mi z namiaru lub gdy z innych przyczyn nie chce mi się kontynuować ognia. Reputacja i rangi lecą jak przy "zwykłym" zestrzeleniu.

Cytat

2. Czy stanie w bramie jest bezpieczne?

Jak sam zauważyłeś nie jest bezpieczne. Po pierwsze może o Ciebie rozbić się zaprzyjaźniony albo nawet Twój własny. Po drugie nadlatujący może być większy od Ciebie i to wtedy on dostanie rangę 😀 a w najlepszym wypadku czeka Cię wizyta w stoczni 😀

Cytat

3. Jeśli w ten sposób rozwali się o mnie statek zaprzyjaźnionej rasy, czy wtedy mi u nich ranga spadnie?

Nie wiem czy coś się zmieniło w TC ale dotychczas każda kolizja z udziałem gracza była traktowana jak wypadek z jego winy na równi z ostrzelaniem sojusznika. To Ty musisz uważać, żeby na nikogo nie wpaść ani by nikt nie wpadł na Ciebie. Trochę nie fair ale life is brutal... 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam powazny problem ze znalezieniem kapsol abordarzowych (bording pod), jest to niedociagniecie ze strony tworcow, a wynikiem tego jest, NIEreplikowanie kapsol w habitach pirackich. Do tego Habity czesto sa niszczone wiec zadanie jest dodatkowo utrudnione. Dotychczas udalo mi sie znalezc jedna w:

Spoiler

Unknown Sektor kolo PIEN

Znalazlem jeszcze jeden Habit bez kapsol na stanie, ale ten zostal zniszczony w raz z moim Mistral'em. Wiem ze Habity powinny sie replikowac w innym sektrze, tylko ze zadnego nowego jeszcze nie widzialem.

Po jakim czasie sie one pojawia?

Czy jak juz sie pojawia to czy bedzie to sektor sasiedni czy losowy?

Na forum ego znalazlem wyszukiwacz tych ze, niestety link nie dziala na komputerach z irlandii (probowalem kilkakrotnie z roznych kompow). Prosze wiec o pomoc w tej sprawie.

Oto link:

http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=219930

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mam TC. Tylko był problem bo musiałem deamon toola wywalić z kompa bo ruszyć niechciał. 🤔 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b752397a386d3465.html A oto i problem mam zainstalowanego plugin managera pod teran conflikt i nic na szaro jest wybór moda i nie wiem co zrobić. ;( TC mi kuzynek przysłał ale że pocztą polską to się wszystko rozmazało bo zalane wodą wrrrrr #@$$@%@%@#$$$$. Tak kochana poczta polska zalała mi przesyłkę wodą na szczęście płytka nie ucierpiała. 😀 mieliście takin bug a robiłem reinstalke 2 razy i nic. I znów nasz kochany BUGOsoft zrąbał sprawę bo jak instaluje to mi napęd zwalnia i się bardzo długo instaluje to samo miałem przy zwykłym x3 reunion na szczęście po wrzuceniu na virtuala instalował się szybciej. A wracając do problemu co mogę z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...