Skocz do zawartości

Problem z fabułą FF


ch00dybcn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam drobny problem z drugą misją Final Fury. Lecimy z Eksterminatorem do Black Hole Sun i czekamy na najazd Xenków z północnego sektora Xenonów. Ale oni nie nadlecą, gdyż sektor został wcześniej przejęty przez Argonów! Da się jakoś nakłonić Xenonów do odbicia tego sektora lub pchnąć fabułę do przodu? Mam zainstalowane Improved Races i zaznaczoną opcję "Protect Plots". Co da mi opcja "Wyczyść universum" z IR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.05.2013 o 20:23, ch00dybcn napisał:

Mam drobny problem z drugą misją Final Fury. Lecimy z Eksterminatorem do Black Hole Sun i czekamy na najazd Xenków z północnego sektora Xenonów. Ale oni nie nadlecą, gdyż sektor został wcześniej przejęty przez Argonów! Da się jakoś nakłonić Xenonów do odbicia tego sektora lub pchnąć fabułę do przodu? Mam zainstalowane Improved Races i zaznaczoną opcję "Protect Plots".

To raczej nie ma nic z tym wspólnego. Kod misji tworzy statki Xenonów w sektorze BHS (przy bramie), a nie w sąsiednim sektorze Xenonów. Wczytaj save sprzed misji.

PS. To jest pierwsza misja fabuły FF. Filmik miałeś po wleceniu do sektora BHS?

W dniu 2.05.2013 o 20:23, ch00dybcn napisał:

Co da mi opcja "Wyczyść universum" z IR?

Usunie z gry wszystkie statki stworzone przez ten skrypt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Yacek za szybką odpowiedź. Jeśli to nie ma nic wspólnego z modami to spróbuję zresetować fabułę skryptem Reset plots, który zobaczyłem na forum. Co do filmiku - szczerze mówiąc nie pamiętam, kilka miesięcy temu zacząłem tę misję, potem odstawiłem X3 aż do teraz. Wczytanie save'a też raczej nie wchodzi w grę, sporo osiągnąłem od czasu rozpoczęcia tej misji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.05.2013 o 21:28, ch00dybcn napisał:

Niestety, zresetowałem fabułę i dalej to samo. Nie pojawiają się statki Xenonów, a przy wlocie do Black Hole Sun NIE miałem filmiku. Co mogę zrobić?

Zresetowałeś, czyli znów spotkałeś w Omicron Exterminatora, porozmawiałeś z nim, poleciałeś za nim i kiedy wleciał do BHS a ty za nim nie było filmu. Jeśli tak to zapomnij o fabule w tej grze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest, ale działa na wszystkie fabuły: http://xudb.pl/topic/1253-skrypt-kod-md-all-plots-complete/

Potem możesz je aktywować ponownie skryptem reset plots. Jednak może to nie zadziałać w 100%, bo reset dotyczy tylko fabuł głównych z podstawki, nie wiem jak będzie z fabułami dodawanymi przez patche, możesz już ich nie móc wykonać.

Tak czy siak polecałbym albo wczytanie starego save, albo nową grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Też mam problem z tą fabułą, tyle tylko, że dotyczy on misji nr 6. Mam tam eskortować Rybołowa i 2 Tsy w Nieznanym sektorze. Niestety chwilę po tym gdy wlatuję do sektora oba tsy wylatują w powietrze (nic ich nie atakuje, nie zderzają się), a Rybołów lata sobie wesoło po całym sektorze. Gdy przestaje go osłaniać, pada łupem Khackiej korwety, a ja dostaję polecenie, aby zadokować do bazy wojskowej, po czym znowu dostaję tego questa. Skaczę do sektora, tsy wybuchają i tak w kółko. Próbowałem to robić różnymi statkami, skakałem do sektora ze wsparciem i bez, efekt jest ten sam. Zresetowanie fabuły nic nie dało. W poprzedniej grze wszystko było w porządku, w tej coś się zacięło. Istnieje jakiś sposób aby popchnąć fabułę do przodu? Może jakiś skrypt, kod, cheat, wszystko jedno, nie bardzo chce zaczynać od nowa.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezupełnie czystą. Statki Cadiusa, combat mod i różne skrypty. Ale to chyba nie przez to, bo poprzedni raz grałem z tym samym zestawem i na tej samej instalce i wszystko było w porządku. Jedyne co zmieniłem to ustawienia w gamestart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przez to. Chodziło mi raczej o mod z podmiana tła. Jeden z nich powodował problem, co prawda nie w tej fabule i nie w tym sektorze, ale może to coś podobnego.

Gamestart nie może mieć z tym nic wspólnego.

Ciężko powiedzieć co zatem jest powodem i jak rozwiązać problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...