Skocz do zawartości

Jak zacząć?


Jozin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, rozkminiłem ocb z tym handlem, kupuje steki w hodowlach, sprzedaje tam gdzie potrzebe, ogniwka za 12 kr w elektrowniach sprzedaje za 18 tam gdzie potrzebuja, ale kurde strasznie wolno wpada ta kasa. Mam 10 h realnego grania w gre i mam 10 tysiecy podstawowy statek, lekki tuning silnika,2 dzialka i to wszystko. W takim tępie zanim uzbieram na jakis większy statek to masakra. Po prostu tak ma byc czy jestem wybitnie nieefektywnym handlowcem? Miedzyczasie robilem pare misji zarobilem na nich koło 7 K, ale tym gratem duzo misji odpada niestety :/ Więc odejmując startowy tysiąc, to na handlu zarobiłem 2-3 K 🥵

EDIT: Problem rozwiazany, sprzedalem ten pseudo mysliwiec, kupilem merkurego i w 5 min zarobilem 30 tys xD

Edytowane przez Jozin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę się nim pomęcz, zrób trochę misji, poznaj wszechświat, zbuduj reputację, a potem zerknij tu http://xudb.pl/topic/2165-gielda-czyli-jak-zrobic-naprawde-duza-kase/

Na legalu zrobisz np 10 mld kredytów, w krótkim czasie (powiedzmy do 2 dni). Potem wchodzisz do stoczni i kupujesz jakieś M1 jak jakąś deskorolkę. Masz kłopot z uzbrojeniem swojej zabawki? Stawiasz kompleks, w którym budujesz wszystko co chcesz. Wcześniej warto zainwestować w kompleksy produkujące ogniwa - one przydają się zawsze, także do bardziej złożonych rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jozin,w zaleznosci jakie masz relacje z innymi rasami proponuje bys wzial pod uwage np. handel mniej legalnymi produktami jak >woda ognista< czy zioło z np. piratami.

Ja stawialem kompleks w sektorach teladianskich lub pirackich gdzie bylo zapotrzebowanie na w/w produkty.

Ten link ci pomoze bys wiedzial jakie rasy narzucaja restrykcje na towary.

http://www.egosoft.com/support/faq/faq_answer_pl.php?answer=928&version=9&sid=d76d37f3a9286c96a5643237e9cf7597

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z giełda dobry, ale jak na razie mam skromne 300 K i nie chce sie zapuszczac tak daleko w kosmos bez uzbrojenia, dronów itp 😀 Hmm, a jak uzyskac reputacje neutralna z piratami? Bo wlecenie w jakiś ich system kończy się b. szybką śmiercią 😉

A tu spoiler dla takich nieogarnietych jak ja w X3:

Spoiler

Handlujemy tak zeby uzyskac 15 K, lecimy do stoczni, wysiadamy z statku, kazemy mu dokowac a sami w samym skafandrze dokujemy, za sprzedanego Pogromce bierzemy prawie tyle samo kasy ile kosztuje nowy Merkury, za reszte kasy ktora nam zostala robi lekki tuning i zostawiamy sobie 15 K na handel, polecam kupować rude w Herron's Nebula i sprzedawac w Argon Prime 150 kr zysku na jednostke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze sprobuj znalezc jakis 'free ship',wtedy go sprzedasz,(pomaga mapa Scorpa o ile nie zalezy Ci na znaczku *modified*).

Albo zbieraj pozostalosci po bataliach.

A piratom to chyba sie naraziles skoro od razu Cie atakuja,sprawdz jaka masz reputacje z nimi i czy nie masz w ustawieniach wrogie nastawienie do nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Co do handlu, to zasady są proste. Zobacz do FAQ#77, pomoże ci to zrozumieć gospodarkę X.

2. Zamiast bawić się w sprzedawanie własnego statku, by kupić TS, lepiej zdobyć TS. Piloci TS mają niskie morale i chętnie wyskakują ze swoich statków. Jeśli nawet nie wyskoczy, to chociaż po serii ostrzegawczej odda nam część swojego towaru.

Również polowanie statki piratów/xenonów jest zyskowne, po udanym ataku, gdy znajdziemy jakiś porzucony statek, najlepiej klasy M3, naprawimy go laserem naprawczy i sprzedamy, to możemy zarobić kilka milionów (taki L po naprawie to około 2,5 miliona. Jeśli weźmiemy misję obrony stacji, to w czystej grze przynajmniej jeden statek powinien zostać opuszczony. W sumie to nawet nie musimy z nimi walczyć, zawsze znajdzie się policja, która zrobi to za nas, my potem posprzątamy i kasę policzymy. Walka jest bardziej zyskowna niż handel.

3. Temat zaczyna przypominać ten: http://xudb.pl/topic/496-jestem-nowy-i-mam-kilka-pytan-prosze-przeczytac-1-post/ zapoznaj się z tamtym tematem, znajdziesz wiele podpowiedzi. Ten temat uważam za wyczerpany i zostanie zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...