Skocz do zawartości

Jak wyglądają wasze lotniskowce ?


Mr.Świr
 Udostępnij

  

26 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy masz lotniskowiec

    • Tak
      18
    • Nie
      4
    • Wolę inny rodzaj statku
      4


Rekomendowane odpowiedzi

Kasy na prawdziwy lotniskowiec nie miałem więc kupiłem kieszonkowe .

Pantera (2x)

Uzbrojenie:Wieżyczka przed:3 x wyrzutnia bomb odłamkowych 3 x jonowe działko szynowe

Wieżyczka prawa :2 x jonowe działko szynowe

Wieżyczka lewa : 2 x jonowe działko szynowe

Wieżyczka tylna : 2 x wyrzutnia bomb odłamkowych 2 x jonowe działko szynowe

Wieżyczka górna : 2 x jonowe działko szynowe 2 x emiter promienia pulsacyjnego

Wieżyczka dolna 2 x jonowe działko szynowe 2 x emiter promienia pulsacyjnego

Myśliwce:

Nova (32)

Główny :8 x miotacz wysokoenergetycznej plazmy

W. tylnia: 1x fazowe działko samopowtarzalne

Zaćmienie (32)

Główny:Generator plazmowy

W.tylna:1x fazowe działko samopowtarzalne

W.przednia:1x fazowe działko samopowtarzalne

Opisujcie swoje lotniskowce tak jak chcecie nie koniecznie w tak sposób jak ja 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cóż, M1 Kolos uzbrojone w Artylerie Odłamkową, Działa Plazmowe i ??Działa Pulsacyjne??

Na pokładzie 2 x Ciężki Centaur w obstawie 10 Nova, 5 Zaćmienie, 5 Kwazar, 5 Pogromca i... aha 10 Venti i 5 Solano,a także Kapsuła Remontowa i 2 wolne sloty

Myśliwce różnie uzbrojone w większości w Fazowe działka i miotacze materii. Jedynie Pogromcy mają Działa Akceleratorowe.bo one są cały czas w locie, a jak zauważyłem myśliwce lubią wpadać w większe statki, szczególnie gdy je chronią😀

Nie ma mocnego by go pokonać, a jak co to w chwilę jestem w stanie sprowadzić Tobosaku A(szybki niszczyciel). Razem ten duet spisał mi się już pilnując BSH i innych miejsc narażonych na ataki Xenonów:) Nie ma to jak staranowanie Fregaty wskakując do sektora 😁

Lotniskowiec dobra rzecz, ale bez eskorty korwet/fregaty jest to sprzęt do walki z drugiej linii bo łatwo się do niego dobrać, a wystarczy ciężka Fregata by rozwalić taki okręt, o ile myśliwce muszą zajmować się drobnicą. Cały czas mam w pamięci, gdy Grupa Bojowa Kha w sektorze na północ od Domu Legend rozbiła mi Kolosa i Tobosaku A. Tutaj pomógły siły OTAS, bo nie udał się atak rakietowy Kwazarów, a moje okręty miały już braki rakiet i nie mogłem nimi spamować. Skubane Fregaty Kha miały osłony równe moim liniowcom, a ich lasery tną myśliwce i rakiety dość łatwo.

XRM oczywiście 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BSH jest super. Ustawiasz tam 2 liniowce na patrolu + obstawa korwet i potem tylko trochę złomowania Xenońskiego sprzętu i to się nazywa fabryka:D. Mój ulubiony sektor do walk. Sam miałbym tam fabryki(środek mapy główny punkt szlaków handlowych Zachód-Wschód), gdyby nie to, że nie chce mieć tam potem lagów przy większych bitwach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem Panterę, jednak problemy z kompem uniemożliwiły mi realizacją planu, który wyglądał tak:

Pantera

Przód- miotacze materii

Boki- fazowe działka laserowe

Pozostałe gniazda- szynówki

Konfiguracja typowo zaczepna. Działka laserowe, mają przypalać większych klientów z dużej odległości. Po zbliżeniu się w ruch idzie ,,Żądło" (6 x miotacz materii na przodzie)- uniwersalne narzędzie służące do wymiatania drobnicy, likwidacjii bombowców, korwet, a także do okaleczania największych okrętów. Reszta broni uzupełnia żądło w zakresie obrony przeciw drobnicy. Pantera poza tym przewozi pokaźny zapas pocisków do miotaczy.

Myśliwce

Wszystkie tego samego typu: Spilicka Chimera, ilości jeszcze nie ustalałem, ale 20 da radę. Na uzbrojenie wchodzi tylko jedna broń: miotacze materii na wszystkich gniazdach.

Podejrzewam iż miotacze materii dla lotniskowca, okażą się za słabe, więc przewiduję wymianę ich na wyrzutnie bomb zapalających.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma Panterę, to nie może mówić, że ma lotniskowiec. Pantera to statek klasy M7. Lotniskowce to M1.

Fakt, że pospolicie jest nazywana lotniskowcem kieszonkowym, nie znaczy, że nim jest.

Porównajcie ilość myśliwców jakie może przewozić Pantera z prawdziwym lotniskowcem.

Sam używam kilku statków M7 (Kariudo i inne), które mogą przewozić do 25 myśliwców, ale nie powiedziałbym, że mam lotniskowce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.04.2012 o 16:32, Mr.Świr napisał:

No tak ale porównaj ceny.

36 milionów pantera

59 milionów lotniskowiec

No i? Porównaj ceny malucha i RR (wstaw sobie co chcesz).

Z tego też wynika, że prawdziwy lotniskowiec kosztuje odpowiednią cenę.

Więc jeśli chcesz pisać o lotniskowcach pisz o statkach M1, nie o M7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Hyperion to lotniskowiec pościgowy. Za mały by być lotniskowcem, a za dużo hangaru by być zwykłą korwetą 😀

Ale cały czas chodzi o semantykę. Owszem, Pantera to jest mini lotniskowiec (kieszonkowy). Jednak jeśli temat dotyczy lotniskowców, to powinny być w nim opisywane lotniskowce. O Panterze, jako o namiastce prawdziwego lotniskowca, można by wspomnieć tu, ale nie stawiać go na pierwszym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej.

Sam takowe mam i sprawdzają się.

A co do dużych lotniskowców, to uważam, że w czystej grze są niepotrzebnym wydatkiem. Na małe i średnie statki wystarczy dobry M6, na większe i chmarę myśliwców NPC dobry M2 lub dwa odpowiednio uzbrojone.

Podobnie było w większości modów w jakie grałem, dopiero XRM (a raczej zawarty w nim CMOD) sprawiają, że myśliwce gracza zaczynają się liczyć zarówno w walkach w sektorze, jak i OOS. Więc i sens lotniskowców (tych małych i dużych) nabiera znaczenia.

Jak na razie wystarczają mi małe, ale za jakiś czas planuję kupno dużego lotniskowca. Jak już kupię i przetestuje w warunkach bojowych dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie na XRM posiadam lotniskowiec, ale na razie bez większych bitew. Dopiero gromadzę myśliwce do niego. Jednak na razie jako baza floty patrolowej Circle of Labour-Black Hole Sun jest bardzo dobry. bo poradzi sobie z Fragatą, w chwile rozniesie grupkę piratów bądź Xenonów(1 M3 w obstawie 4 x M4 w chwilę rozwalił mi korwetę i 2 M3 obstawy, a teraz to ich rozniosą nim podlecą.

Nie mówiąc, że w XRM myśliwce nie mogą już posiadać Napędu Skokowego, a duże ich grupy trzeba w czymś przetransportować. Zauważyłem, że Argoni bardzo dobrze radzą sobie z myśliwcami na pokładzie M1 i robią błyskawiczne akcje. Najbardziej pamiętam jak w Black Hole Sun podczas pierwszej misji FF lotniskowiec wywalił wszystkie swoje myśliwce, które potem rozniosły z moją pomocą myśliwce Xenonów. Bardzo przydatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.04.2012 o 14:58, Trucx napisał:

Nie o to chodzi o miejsca z których wylatują/wlatują myśliwce.

Widocznie nie leciałeś obok M1 jak wypuszcza myśliwce .

Widziałem. Ale dla mnie to nie ma znaczenia. Myśliwce (przynajmniej u mnie) opuszczają hangary znacznie wcześniej niż już w walce (rozkazy dla lotniskowców). Więc czy startuje ich 10, czy 8 na raz, to żadna różnica.

Myślałem, że to ty nie wiesz o co chodzi i traktujesz te ilości jako ilości myśliwców mogących dokować do lotniskowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...