Skocz do zawartości

Stawianie kompleksów


sokollbn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie w albion prelude najlepiej postawić kompleks pszenicy? Tak żeby zysk z tego był jakiś xD Mam na razie 10m z walki ogólnie i sprzedawania wrogich opuszczonych statków, a chciałbym zacząć zarabiać w inna stronę też. Może polecacie zbudować coś innego? Mam 10m do dyspozycji, więc co radzicie? I jest może mapa scorpa do albion prelude?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sektorach Boronów, tam gdzie są Mieszalnie Stottu (które potrzebują jako surowca pszenicy).

Nie ma mapy Scorpa specjalnie dla AP. Bez problemu działa mapa Scorpa dla TC.

Pisze o tym w temacie: Lista skryptów działających pod AP

Jak instalować skrypty w AP jest w temacie FAQ X3: AP.

Czytajcie tematy i posty, zanim zadacie pytanie, na które jest już odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapa działa, pisał o tym Yacek (chociaż ja nie używam). Z taką kasą możesz postawić farmę pszenicy w Harron's Nebula - bo tam są dwie destylarnie. Zarobisz nie za wiele, bo najlepsze są kompleksy samowystarczalne, a do nich podstawą jest własna produkcja ogniw energetycznych. Żeby mieć ich dużo, musisz mieć posadzoną kopalnię na tłustej asteroidzie. W Cho's Defeat masz takie dwie, 2x70 krzemu. To jest naprawdę coś 😉 Początek mógłby wyglądać tak:

http://w929.wrzuta.pl/obraz/13pZMKPzLim/kompleks_przykladowy_w_x3_tc_ap

Powyższe pochodzi z kalkulatora kompleksów, którego możesz ściągnąć z mamuta. Bardzo polecam, zwłaszcza że masz tam mapę asteroidów, polityczną, itp. Naprawdę przydatna sprawa. Wracając do kompleksu - tu masz nadwyżkę 7 tys ogniw, co jest niezłym początkiem. Przy tej zasobności asteroidy, spokojnie możesz dołożyć później elektrownię XL, oczywiście wytwórnię kryształów L itd. A potem...okazuje się, że po dołożeniu fabryk komputerów, mikrochipów, osłon, pocisków itd zaczyna się prawdziwy biznes. Wprawdzie takie kompleksy zaczynają się od 50-70 mln w górę, ale systematycznie się odwdzięczają (w najlepszych wersjach, gdy są samowystarczalne, nie potrzebujesz właściwie w ogóle własnej floty handlowej, NPC same się zlatują przy atrakcyjnej cenie, czyli już poniżej 1 cr od ceny średniej). Po jakimś czasie odkrywasz, że taki kompleks zarobił dla ciebie po kilkaset milionów, i o to chodzi 😀. Masz kasę na kolejne kompleksy, albo na budowanie floty 😀

PS nie chciałem dublować informacji, tylko w trakcie jak pracowałem nad postem, Yacek wykazał się refleksem 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie sie podczepic pod temat;)

Probowalem stworzyc bardziej na probe niz w celu zarobkowym kompleks w Albion Beta.

Uzylem skryptu z BP, wszystko ladnie i pieknie - fabryczki rzeczywiscie bardzo blisko siebie poustawiane - nic tylko polaczyc je w kompleks.

Niestety jak juz mamut dowiozl mi zestawy budowy kompleksu, zaczelu sie schody: przy probie polaczenia w czasie umiejscawiania Hub'a wyglada na to ze wszystko jest w porzadku, jednak po animacjach okazuje sie ze hub jest postawiony, ale jakies 100 km (!) od fabryk, a sam biedny mamut teleportowal sie 200 km do miejsca w ktorym stal:D

Probowalem ten kompleks robic z 20 razy (wiem, uparty jestem:P) ale efekt zawsze ten sam.

Ma ktos moze pomysl co moze byc przyczyna takiej radosnej teleportacji? 😉

PS. czysty AP + BP - zadnych innych skryptow ani modow nie instalowalem.

[edit] w sektorze belt of aguilar zbudowalem kompleks bezproblemowo.... moze to cos z albionem beta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

witam

jakiś czas już gram w serię X jak dotąd nigdy nie stawiałem kompleksow i tutaj zaczęły się schody

w związku z czym mam kilka pytań do doświadczonych budowniczych kompleksow

w jakiej odległości stawiać fabryki od siebie

jak powinny być do siebie ukierunkowane tzn. czy maja być ustawione do siebie tymi miejscami służącymi do dokowania statkow czy może jakoś inaczej czy jest to bez znaczenia

jak ewentualnie obrucic fabrykę aby ustawić ja odpowiednio (mam zainstalowany Factory Complex Construktor) są tam przemieszczanie w osi X, Y oraz Z gdzie jest obrot wokół własnej osi w takim układzie

póki co nijak nie rozpoznaje mi TL możliwości zaistalowania modułu kompleksu płączącego fabryki (lista fabryk po praweh stronie jest pusta)

przesuwam te fabryki na różne kombinajce i zero czaczy poki co

wdzięczny będę za sugestie i porady

pozdrawiam eksploratorów X świata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj instrukcję do gry, tam znajdziesz odpowiedź na temat odległości fabryk od siebie przy stawianiu kompleksów.

Kompleks składa się z jednego węzła cumowniczego, więc nie ma znaczenia jak stawiasz fabryki (względem siebie).

Polecałbym kupić dwie fabryki i zestaw budowy kompleksów, zapisać grę i pobawić się przy ich stawianiu. Sporo się dowiesz. Potem dopiero używać skryptu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...