Skocz do zawartości

Statek M6


sokollbn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zobacz do FAQ, poszukaj statystyk statków i broni TC, zobacz jakie może mieć uzbrojenie montowane (to samo osiągniesz w grze w Encyklopedii lub poprzez wybranie stoczni z Hydrą, wybranie statku i wybranie z menu kontekstowego Informacji). Następnie uzbrój ja wg uznania, pamiętając jednak że im cięższa broń, tym więcej energii zużywa, trzeba zawsze tak równoważyć uzbrojenie, aby starczało energii na dłuższy czas, a nie tylko kilka strzałów. To dotyczy działa głównego, do wieżyczek, wbrew pozorom, polecam zamiast broni artyleryjskiej, jakieś mało energożerne, a szybkie bronie (DA, FDS), które lepiej poradzą sobie zarówno z rakietami jak i myśliwcami (zależy od rozkazu dla wieżyczek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam powiem tak uzbrojenie każdego statku zależy od tego do czego chcesz go używać bo jak na pewno już wiesz każdy statek ma określoną moc laserów i i ich ładowanie; teraz jak zainstalujesz maksymalne uzbrojenie we wszystkich gniazdach to po kilku salwach braknie ci energii 🤔 . Do tego musisz się doczytać w specyfikacji broni jaki ma pobór energii, zasięg, i na co jest skuteczniejsza (osłony czy kadłub); teraz sprawa główna z km chcesz walczyć (myśliwce m3,m4,m5; transportowce ts, tp, tl; czy średnie okręty M6, M7(choć M7 należy zaliczyć do cięższych takich jak M2 i M1 ) to tak cza kombinować aby mieć z czym do boju ruszać. Rozpatrzmy sprawę walki z myśliwcami - tu będziesz potrzebował uzbrojenia szybkostrzelnego aby zasypać ogniem zwinne myśliwce więc cza używać kalibru lżejszego i mniejszym zasięgu a zarazem ich zapotrzebowanie jest mniejsze na energię tak samo sprawa się ma z transportowcami ale tu jest opcja małej zwrotności i bardzo słabego uzbrojenia. Teraz klasa równorzędna tutaj potrzebna ci jest siła ognia a zarazem już dobra znajomość twojego okrętu flagowego wtedy będziesz wiedział czy dasz radę przeciwnikowi w walce bezpośredniej czy musisz użyć pomocy w postaci rakiet, które to są dodatkowym atutem jeżeli ich umie się użyć w odpowiedniej chwili. Klasa okrętów najcięższych no to już inna filozofia i ze zwykłym M6 czeka cię ciężka przeprawa nawet z rakietami ale nie niemożliwa do zrealizowania. Na koniec odpowiem dlaczego nie podaje ci konkretnego uzbrojenia, a to dlatego że należy tu dużo kombinować i mieszać w slotach i jak zauważyłeś w uzbrojeniu głównym są przełączniki (1,2,3,4) a to po to abyś montował uzbrojenie i żeby nie tracić za dużo energii mógł część luf wyłączyć aby ją oszczędzić. 😀

No cóż mam nadzieje że ci to się przyda powodzenia i dużych zdobyczy 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.05.2011 o 18:13, Kedudg napisał:

Klasa okrętów najcięższych no to już inna filozofia i ze zwykłym M6 czeka cię ciężka przeprawa nawet z rakietami ale nie niemożliwa do zrealizowania

Oczywiste jest, że nie jest nie możliwa do zrealizowania, skoro niektórzy niszczą M2/M1 za pomocą m4/m3 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.05.2011 o 18:44, Renegade napisał:

Oczywiste jest, że nie jest nie możliwa do zrealizowania, skoro niektórzy niszczą M2/M1 za pomocą m4/m3 🤔

no przecież to napisałem i nie rozpatrywałem M3 tylko M6, a dodam że niektóre M3 mają atut którego nie mają M6 a mianowicie zwrotność i przyśpieszenie i przy możliwości wystrzeliwania rakiet są niesamowicie groźne dla M1 i M2, mają za to minus że nie mogą absorbować ognia w pojedynkę takiego jak może wytrzymać M6 co ułatwia dojście do celu wystrzelonych rakiet chyba się ze mną zgodzisz Renegade 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam

Proszę o radę co do wyboru najlepszej korwety M6 - uprzedzając odpowiedzi o konieczności wskazania aspektu tego do czego ma być ona wykorzystana i jaki jest styl gry prezentuje gracz - można podeprzeć się własnymi doświadczeniami.

Wdzięczny będę również o wskazanie najlepszego uzbrojenia dla zaproponowanego modelu.

Pozdro 4 All...

-----------------------

EDIT: dodam, że waham się pomiędzy Skironem a Cerberem ..... a może Heavy Hydra ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam Skirona, tarcza full wypas, niezła prędkość i zwrotność, skasowałem nim parę M1 i M2 oraz flotę mniejszych statków 😉 .

Odnośnie uzbrojenia: ja stosuję miotacze materii na wszystkich gniazdach, świetnie się spisują w walce ze wszystkimi celami. Uprzedzając pytanie o mały zasięg miotacza - Może się wydawać, że ma on wpływ na walkę, ale z daleka ciężko się celuje do manewrujących celów, więc przewaga zasięgu broni nie ma dużego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do m6 wejdzie większość rakiet ( zależy jakiej rasę wybierzesz ) . Moskit - obrona rakietowa , Szerszeń - na dzień dobry większym statkom , osa - dla osłony szerszeniom , a jak jakiś m2/m1 cie wkurzy to pożoga lub ( jak ci dropie ze statków ) kafar

P.S.

Reszty dowiesz się w temacie rakiety - spis zastosowań . Nie będę przepisywał całego tamtego tematu bo yacek da mi banna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Springblossom - "przekręcony" model (360 m/s), ale wielozadaniowy, dogoni myśliwce, zatłucze M7, ucieknie przed flotą khaak'ów. Co do uzbrojenia zbyt dużego wyboru nie ma, jak je zdobyć było w FAQ, ja grałem z RRF i NPC Bailing add-on i z porzuconych modeli uzbierałem broń. Słaby wybór rakiet.

Przypomniało mi się - słaba osłona 3x 200MJ, ale przy umiejętnym wykorzystaniu zwrotności i szybkości nie da się go trafić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale eksperymentalne uzbrojenie jest torchę gorsze od normalnego uzbrojenie. A w ogóle Springblossom jest przedobrzonym statkiem za duża prędkość i takie tam . Dajmy przykład : lecisz na rój kszaków szykujesz się do strzału ale zaraz gdzie są wrogowie , a za statkiem . Ale w sumie jak ci się podoba latać droga wolna możesz lecieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja tez mam problem jaka 6 wybrac, ze statystyk oczywiscie hyperion jest the best, nawet lepszy niz 7ki, tyle ze trzeba go zdobyć😉,

co do 6tek to jest dylemat, dla mnie problemem jest mala zwrotnosc.Nemezis ma zwrotnosc 4.5, katana tez daje rade bo ma chyba 4.1, i takimi statkami da sie jeszcze jakos powalczyć, ja np lubie bic wroga samodzielnie z glownych dział, a do tego manewrownosc jest potrzebna, teoretycznie najfajniejsza 6tka tj ciezka hydra jest koszmarnie wolna, nawet wolniejsza od niektorych 7mek, a manewnrownosc na poziomie ok 2.6 czyni ten statek w zasadzie nieprzydatnym w normalnej walce a wielka szkoda bo ciezka hydra mi sie bardzo podoba, czesc 7mek ma manewrownosc na poziomie 3.0...szkoda....,

czy zetkneliscie sie moze w tej grze z jakimis misjami, badz sposobami "legalnego" tuningowania statkow, nie chce korzystac z ulatwiajacych modow ani skryptow bo to psuje mi frajde z rozgrywki,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.12.2011 o 17:33, littlekiller napisał:

http://xudb.pl/index.php/topic/2077-ekstremalny-tuning-statkow/

To pasuje jak ulał do twojego problemu, ważne, żeby nie przesadzić 😉

wielkie dzieki:)

mam pytanie jak w wersji PL nazywa sie Salvage Comand Suite, bo niestety tlumaczenia nie sa wierne,i ewentualnie skad to wziasc, choc jak bede wiedzial czego szukać, to jakos to znajde:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, juz znalazlem, to jest skrypt, dla mnie odpada:), chodzilo mi o jakis legalny sposob, bo zmienianie statystyk dodatkowymi skryptami mie nie bawi:), ktos gdzies pisal ze po wykonaniu jakiejs misji paranidianie oddaja stuningowanego heperiona, myslalem ze moze jest cos podobnego dla jakichs innych statkow...😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...