Skocz do zawartości

Który patch instalowac


Sorkvild
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

Wrzuć po kolei od 2.5 do 2.7.1 i na koniec 2.7 - 3.0

Nie ma juz na stronie Ego tych patchy.

Cytat

Sorkvild ja jak zawsze szukam jakiś patchy do gry, to pierwsze co robię to wchodzę na stronę domowa gry, o ile tam nic nie znajdę to zawszę kieruje się na DLH, tam zawsze wszystko mają czego dusza zapragnie 😆WWW.DLH.NET

Pozdro 😀

😀

Dobra stronka, nie znalem tego. Jak widac wszytskie patche sa. Juz sobie poradze. Swoja droga to sie zastanawialem czy nie lepiej zapodac ten 1.0.1 -> 3.0 od razu. Przeciez chyba nadpisze istniejace pliki dodajac wlasne, co nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja uważam że najlepiej instalować patch po patchu, ale to moje zdanie. Panowie z Ego źle zrobili.... czyżby oszczędzali miejsce na serwerach 😆 Bez sensu. Może jest tak że wszystkie te Patche zlepili w jeden. Przydałoby sie policzyć ile wszystkie ważą i ile wazy 1.0.1 . 3.0 w tedy byśmy wiedzieli która droga lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tego nie rozumiem, dawniej dostępne były zawsze wszystkie patche (dla X3 Reunion), teraz tylko ostatni w kilku wersjach.

Nie rozumiem też problemu Sorkvilda, przecież instalowałeś wcześniej patche, więc ściągałeś. I co? Od razu po instalacji do kosza?

Jak liczę, to patche po kolei (1.01 -> 1.2; 1.2 -> 1.3; 1.3 -> 1.4; 1.4 -> 2.0; 2.0 -> 2.5; 2.5 -> 2.6; 2.6 -> 2.7 i 2.7 -> 3.0) zajmują dwa razy tyle co patch 1.01 -> 3.0

A doświadczenie mówi że jednak instalacja patchy po kolei jest lepsza, było pisane o tym (o problemach po instalacji tylko jednego, ostatniego patcha) na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent nie musi wiedzieć wszystkiego. Nie wszystkie błędy są zgłaszane na forum. A jak pisałem, kiedyś o tym dyskutowaliśmy (z Woytassem) i on porównywał grę z jednym dużym patchem i grę z patchami po kolei. Były spore różnice, zarówno w fabule (jakieś błędy) jak i w innych aspektach. Chcesz instalować jeden patch, Twoja sprawa. Ale poszukaj na forum, było kilka razy, że ktoś pisał o jakiś błędach, na pytanie o sposób instalacji odpowiadał - jeden patch. Po reinstalacji i instalacji patchy po kolei problem był rozwiązany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marko22 nie będę podważał twojej wiedzy odnośnie patchowania gry, ponieważ nie jest mi to dane, aczkolwiek z doświadczenia wiem że autorzy czyli tak zwani producenci gier często idą na skróty. Doskonale powinieneś to wiedzieć tym bardziej że ostatnio pisałeś coś na temat naszej kochanej Ciwki 😆

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o taką czy inną procedurę instalacji. Sporo gier przewinęło mi się przez ręce, i większość producentów stosuje zasadę, że po pewnym czasie robi jednego zbiorczego patcha, zamiast kilkunastu małych. W tym przypadku jaka jest różnica między instalacją 10 małych a jednego dużego? Jedyna to wygoda. Nie wnikałem w opisy problemów tutaj na forum po takiej czy innej instalacji, bo ja ich nie miałem. A robiłem wg swojego widzimisię. Logika nakazuje tak myśleć. A co do CIV to zupełnie inna sprawa. Tam producent olał wsio i nabrał wody w usta. Wypuścił totalnie zabugowaną grę, którą toczy przynajmniej 100 chorób na dzień dzisiejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tobą Marko22. Ale osobiście uważam że często skróty oznaczają dłuższą drogę. Tak samo jest w przypadku patchy, nawet Yaca pisał że patche instalowane po kolei zajmują dwa razy więcej miejsca. No raczej tlenu tam nie naładowali 😆. Oczywiście zgadzam się z tobą że powinno być łatwiej, szybciej.... ale nie zawsze tak jest. Często teoria z praktyką nie idą w parze, a szkoda.

Zresztą jak by nie było ja instalowałem patche po kolei i zawsze było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku TC logika czasem zawodzi 😆

Zresztą, jeśli dobrze pamiętam, dyskusja o tym jak instalować patche była już prowadzona, chyba nawet właśnie z Tobą. Nie przekonasz się, Twoja sprawa, trafisz na babola, będzie za późno 😀

Problem jest tym w jakiej kolejności gra odczytuje pliki zawarte w plikach cat/dat, teoretycznie instalacja wszystkich patchy i jednego patcha robi to samo (dodaje te same pliki), ale czasem w praktyce "to samo", nie znaczy "tak samo".

Lizard, nie pisałem że patche zainstalowane zajmują dwa razy więcej miejsca. Pisałem że patche (pliki exe) zajmują dwa razy więcej miejsca.

Pisałem że zrobię jutro instalkę z płyty. Zrobię dwie nowe, jedną spatchuję patchami po kolei jak wychodziły, drugą jednym (1.01 -> 3.0) i porównam. Powiem wam jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie Yaca źle to odczytałem, w końcu ja mam juz weekend i siorbie 3 Stelle. W angli mówią na to piwo napie... żon. Bo jest mocne a ma..niech zerknę 5.0% Vol, a puszka ma zawartośc 568 ml. Eeeehhhhhh jak kupiłem im Leszka to mówili że mocne piwo 😆 A tak na marginesie Carlsberg w UK jest dwa razy słabszy od tego w Polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

W przypadku TC logika czasem zawodzi 😆

Zresztą, jeśli dobrze pamiętam, dyskusja o tym jak instalować patche była już prowadzona, chyba nawet właśnie z Tobą. Nie przekonasz się, Twoja sprawa, trafisz na babola, będzie za późno 😀

Tyle czasu grałem i jakoś dawałem radę 😀 Nawet z readtextów wyszedłem obronną ręką i niemożliwej do ukończenia misji, o której pisałem na ego 😀 Panowie. To tylko gra. Komputer nie wybuchnie. Monitor się nie złoży jak domek z kart. Coś zawiedzie, idzie się na spacer i przychodzi ochłoniętym z nowym logicznym myśleniem 😀

Cytat

(.....), ale czasem w praktyce "to samo", nie znaczy "tak samo".

No tu żeś zakręcił Panie jak pilot śmigłem 😀

Cytat

(.....)Pisałem że zrobię jutro instalkę z płyty. Zrobię dwie nowe, jedną spatchuję patchami po kolei jak wychodziły, drugą jednym (1.01 -> 3.0) i porównam. Powiem wam jak to wygląda.

I będzie tak samo 😀 Może z 1 bajt się gdzieś zagubi 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tu odpowiedz z forum ego. Instaluje wobec tego 2.0->3.0, jak mowil to Jacek ze "Zmiennikow" - Niech juz strace 😆

http://forum.egosoft.com/viewtopic.php? ... 00#3413300

Oraz wczesniej pytalem, gdy rzekomo wersja 2.5 miala brakowac jakis elementow w fabule w stosunku do wersji patchowanej manualnie krok po kroku.

http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=274810

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często mi się zdarzało robić format więc nigdy nie bawię się w instalację patcha po patchu zawsze instaluje od wersji 1.01 do ostatniej i zawsze działa poprawnie nigdy nie miałem problemów z jakimiś bramami czy znikającymi statkami. A różnica we wielkości patchy chodzi o to że 1.01 +1.2+.....3.0 zajmują więcej niż sama wersja 1.01 do 3.0 wynika z tego że każdy patch może być kompresowany różnym stopniem kompresji a także tym że jeśli wcześniej było coś nie potrzebne to w następnym patchu jest to usuwane aby wywalić niepotrzebne rzeczy. Często patche nadpisują textury modele czy jakieś poprawki które były w patchu poprzednim a zostały zmienione także w następnym więc na przykład jest model statku i jest w każdym patchu poprawiany na nowszy to zajmuje więcej miejsca niż danie jednego modelu ale tylko w jednym ostatnim patchu. po prostu niektóre rzeczy często się w patchach dublują bo są poprawiane kilka razy i to dlatego patche kolejne zajmują więcej niż pełny patch. poza tym według mnie podczas instalacji patcha po patchu jest większa szansa na naruszenie integralności danych i zmiany w kodzie gry choćby przypadkowe ile razy można ten sam plik nakładać na drugi. A co do działania to mi się wydaje że to jest po prostu efekt placebo i tylko wydaje się że gra lepiej działa na patchu 1.01+......3.0 niż na patchu 1.01>3.0 poza tym jak ktoś za bardzo namiesza skryptami to i tak nie będzie wiedział czy to jest wina patcha że gra mu źle chodzi czy skryptów.

To jest moje zdanie zapewne i tak każdy obstanie za swoim ale ja tylko wyrażam co ja uważam na ten temat.

Więc moja metoda zawsze od 1.01 do ostatniej (według mnie ta metoda zapewnia większe prawdopodobieństwo że wszystko będzie chodzić ok). No chyba że już mamy zainstalowany jakiś patch to wtedy od niego do ostatniego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...