Skocz do zawartości

Zaawansowana konfiguracja hipernapędu


ftomekk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od czego zależą dodatkowe opcje w konsoli poleceń statku tzn. przy kilku moich statkach w konsoli poleceń, w Zaawansowanej konfiguracji hipernapędu

mam do mozliwość ustawienia skoku awaryjnego oraz skoku awaryjnego-próg tarczy.Przy innych statkach ,w szczególności statkach handlowych tego polecenia nie mam,mimo iż mają wykupione to samo wyposażenie co inne statki. Dziwi mnie również to,iż mimo że nie mają tej funkci skoku awaryjnego ,to i tak skaczą.

Inną sprawą jest to ,iż statki M6 ,które mają ustawione ,iż przy progu osłon 40 % mają wykonać skok awaryjny ,niestety ,tego skoku nie wykonują 🤪

Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od modelu statku? Jedne mają taką możliwość inne nie.

Wykonywanie skoku zależy od rodzaju rozkazów dla wieżyczek. Jeśli mają rozkaz rozkaz obrony statku, ataku wroga itp. to statek po zaatakowaniu podejmie walkę/obronę, a wtedy nie wykona skoku nawet po osiągnięciu progu wielkości osłon. Bo priorytet walki jest większy nad ucieczką, więc walczy do końca. Jeśli statek nie ma rozkazów dla wieżyczek, lub broni w nich, to skoczy. Przynajmniej u mnie tak się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem ,że statki handlowe nie będą miały w konsoli poleceń możliwości ustawienia skoku awaryjnego? Dziwne,że mimo to skaczą ,gdy są atakowane.

Jak natomiast ustawić wieżyczki dla statków chroniących sektor,aby uciekły przy znacznym spadku tarcz?

I jeszcze małe pytanko.Dostaję wiadomość :Uwaga:zastanów się nad wyposażeniem tego statku w oprogramowanie do kontroli lotu.

Dziwne,ponieważ ten statek to handlowiec z nawigacyjnym poleceniem mk1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czyli rozumiem ,że statki handlowe nie będą miały w konsoli poleceń możliwości ustawienia skoku awaryjnego? Dziwne,że mimo to skaczą ,gdy są atakowane.

Bo handlowcy mają ucieczkę zaimplementowana w swoich rozkazach. Skakali już w X3, a tam nie było ustawień progu osłon.

Cytat

Jak natomiast ustawić wieżyczki dla statków chroniących sektor,aby uciekły przy znacznym spadku tarcz?

Jedno drugie trochę wyklucza, albo statek patroluje i walczy z wrogiem do samego końca (nie ważne czyjego), albo podkula ogon i ucieka.

Cytat

I jeszcze małe pytanko.Dostaję wiadomość :Uwaga:zastanów się nad wyposażeniem tego statku w oprogramowanie do kontroli lotu.

Dziwne,ponieważ ten statek to handlowiec z nawigacyjnym poleceniem mk1

Ktoś już o to pytał, jeśli dobrze pamiętam, to była odpowiedź: taki bajer. Ale nie wiem czy nie chodzi o Oprogramowanie Dostawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jeśli mają rozkaz rozkaz obrony statku, ataku wroga itp. to statek po zaatakowaniu podejmie walkę/obronę, a wtedy nie wykona skoku nawet po osiągnięciu progu wielkości osłon. Bo priorytet walki jest większy nad ucieczką, więc walczy do końca. Jeśli statek nie ma rozkazów dla wieżyczek, lub broni w nich, to skoczy. Przynajmniej u mnie tak się dzieje.

Imho wymaga to poprawki. Ustalenie progu osłon powinno być właśnie po to, by statek w odpowiednim momencie zmienił priorytet z walki na wycofanie się na zgóry upatrzone pozycje. Ale zdaje się, że ktoś tu na forum publikował autorski skrypt poprawiający ten mankament.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Imho wymaga to poprawki. Ustalenie progu osłon powinno być właśnie po to, by statek w odpowiednim momencie zmienił priorytet z walki na wycofanie się na zgóry upatrzone pozycje. Ale zdaje się, że ktoś tu na forum publikował autorski skrypt poprawiający ten mankament.

Jak najbardziej. Nie kojarzę skryptu, ale może ktoś zna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...