Skocz do zawartości

Odbudowa zniszczonych stacji


Sorkvild
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Takie kwiatki pojawiają się już po paru godzinach gry, rangi wtedy mam średnie. Nie wiem co by było dalej, bo jakoś nie potrafię się skupić na jednej rozgrywce. Najbardziej lubię ten początkowy etap i najdłuższa gra jaką miałem trwała chyba 6-7 dni, normalnie po 2-3 zaczynam kolejną 😎

Może w obecnej uda mi się dłużej pograć ale tutaj w sektorach, które odkryłem jak na razie spokój.

Edit:

W tej grze z xenkami latałem Boa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A mnie taka jedna rzecz ciekawi Prowler. Ile już grasz w tą rozgrywkę ? jaka masz rangę bojową i jaki masz statek? czy masz może flotę ? wiesz to wszystko może przekłada się na to by utrudnić tobie rozgrywkę. Albo dla zachowania równowagi ekonomi lub nadmiaru statków lub stacji komputer kreuje taki "sądny dzień" gdzie pojawia się taka ekipa i pozamiata to ty to tam 😎 Zachowując równowagę w gwiezdnym systemie. Dlatego niszczą statki i stacje i dlatego zapytałam się ile trwa twoja rozgrywka.

Ranga bojowa na pewno, czas gry też, statek pewnie też. To ma znaczenie. Po osiągnięciu rangi bojowej Pułkownik patrole Xenków latające między ich sektorami stają i większe i częstsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Prowler 6-7 dni najdłuższa rozgrywka 😎

Ja gram w jedną od września 2009 😎

Takie krótkie piłki miałem jak testowałem moda DDTC, co tydzień nowa wersja beta, co tydzień nowa gra.

Teraz od końca grudnia gram jedną. Jak długo ją jeszcze pociągnę? Sam nie wiem, może pół roku, może miesiąc, a może jutro zacznę nową, ale już na pewno bez fabuł, no prawie bez, bo kilka zostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Najbardziej lubię ten początkowy etap

To tak jak ja 😎

Gra na samym początku jest trudna ciekawa i wymaga od nas naprawdę wiele. Nie wiem czemu, ale jak się dorobię sporego kompleksu i super pancernika 😎 gra zaczyna mnie nudzić, nie ma już takiego wyzwania jak z początku. Więc na dzień dzisiejszy powiedziałam sobie że jak przejdę wszystkie fabuły to złomuje Tyrka i przesiadam się na jakiś M3 i zaciągam się do Gildii Piratów ..... Vae Victis (biada zwyciężonym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6-7 dni w grze, żeby nie było 😎 A SETA nie używam wcale.

Cóż poradzić, mam milion pomysłów na nowe starty, a jak dotrę do etapu w którym mam xxx fabryk i statków to gra zaczyna się robić nużąca. Wolę wystartować z kolejną i zagrać inaczej, niż ciągnąć dalej coś co nie sprawia już frajdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

Najbardziej lubię ten początkowy etap

To tak jak ja 😎

Gra na samym początku jest trudna ciekawa i wymaga od nas naprawdę wiele. Nie wiem czemu, ale jak się dorobię sporego kompleksu i super pancernika 😎 gra zaczyna mnie nudzić, nie ma już takiego wyzwania jak z początku. Więc na dzień dzisiejszy powiedziałam sobie że jak przejdę wszystkie fabuły to złomuje Tyrka i przesiadam się na jakiś M3 i zaciągam się do Gildii Piratów ..... Vae Victis (biada zwyciężonym).

Ja w obecnej grze stanąłem po drugiej stronie barykady, zawsze starałem się utrzymywać z piratami w miarę przyjazne albo chociaż neutralne stosunki, a w tej tłukę ich i Yaki jak leci 😀 Mam pirackie patrole i gildię piratów, więc będzie co robić gdy dochrapię się większej floty 😀 Bailing Addon ustawiłem na 10%/20% (małe/duże), więc o gotówkę tak łatwo nie jest. Na razie gra się całkiem ciekawie i może tym razem wytrwam dłużej 😀

Cytat

No ja może też się skusze jak skończę fabuły. 😀

Coś tam z profili startowych się wybierze. 😀

Profile startowe wbrew pozorom niewiele zmieniają, wszystko zależy od tego jak sam sobie ustalisz zasady gry. Nawet z największego dołka w reputacji można wyjść dosyć szybko na plus. No chyba że jakiś ma zablokowane reputacje, wtedy rzeczywiście jest ciekawiej 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz Prowler ja jestem miła dla innych bo chcę mieć dostęp do sektora Aldrin. Co dla mnie jest głupotą że musisz zrobić fabułę by mieć dostęp do sektora. Nagrodami powinny być statki, HQ , kasa reputacja i temu podobne a nie sektory 🙁

No i jeszcze jedno Nigdy nie udało mi się zrobić wszystkich fabuł, zawsze mi zostały jedna lub dwie do wykonania. Tym razem chce zrobić wszystkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Profile startowe wbrew pozorom niewiele zmieniają, wszystko zależy od tego jak sam sobie ustalisz zasady gry. Nawet z największego dołka w reputacji można wyjść dosyć szybko na plus. No chyba że jakiś ma zablokowane reputacje, wtedy rzeczywiście jest ciekawiej 🙁

Zgadza się, teraz w tej grze wystartowałem z profilu Man Machine, reputacja u wszystkich maksymalnie niska. I co? I już mam prawie wszędzie bardzo dobrą.

Najdłużej grałem w pierwszą grę w TC, prawie rok. Sam nie wiem czemu 😀

Bo też uważam że gra jest najlepsza na początku.

A najlepsze były właśnie te testy DDTC, jazda na maxa, w ciągu tygodnia odblokować wszystkie statki z 2-3 stoczni, aby przetestować misje z nich. To była masakra 😀

A co do PG i YA, mam, zapisałem się do Gildii, czasem kogoś sprzątnę dla Gildii, repka spada u danej rasy, potem znów ją podciągam, i tak w kółeczko. Fajnie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

A co do PG i YA, mam, zapisałem się do Gildii, czasem kogoś sprzątnę dla Gildii, repka spada u danej rasy, potem znów ją podciągam, i tak w kółeczko. Fajnie jest.

Ano właśnie, fajnie ale na dłuższą metę to znowu to samo co zwykle. Jak znudzi mi się zabawa w prawego obywatela i magnata finansowego w jednej osobie to zacznę pewnie grę jako typowy pirat. Dobre stosunki wyłącznie z Teladi i piratami, u reszty ras grubo poniżej zera. Powinno być ciekawie 🙁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ale Yaki Armada jest w ciągle w fazach testu i autor nie zaleca używać jej na zwykłej grze, jak ktoś lubi długo grać 🙁 A tak chciałabym zobaczy i pograć w nią.

A ja gram i nie widzę problemów, zwiększyłem ilość statków z 5 do 10 (opcja w konfiguracji) i tłuka wszędzie wszystkich. Czasem im pomagam 😀

A jeśli się coś wysypie. To co za problem zacząć nową grę, wszak dopiero co pisałaś że lubisz zaczynać nową grę. To jak to w końcu u Ciebie jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Więc na dzień dzisiejszy powiedziałam sobie że jak przejdę wszystkie fabuły to złomuje Tyrka i przesiadam się na jakiś M3 i zaciągam się do Gildii Piratów ..... Vae Victis (biada zwyciężonym).

No to powodzenia, bo raczej M3 nie wystarczy na zlecenia Gildii.

Misje Gildii są następujące:

Obrona Bazy Gildii - atakują siły wojskowe rasy, której jest sektor, w którym znajduje się taka Baza. Siły to najmniej 1-2 M7, kilka M6 i myśliwce.

Odbicie więźnia - atak na statek TM osłaniany przez kilkanaście myśliwców.

Atak na uszkodzony TL - uszkodzony, ale świetnie uzbrojony. Do tego nawet w sektorze pirackim, nie wiadomo skąd zjawia się wsparcie w postaci M7.

Zabójstwo Łowcy Głów - u mnie z DDTC ci dranie latają statkami M6 z moda DDTC, ciekawe jak w normalnej grze, ale nie przypuszczam aby to były te cieniasy Centaury i Rybołowy, raczej będą to Ciężkie wersje statków M6.

Więc nie czekaj, dodaj sobie Gildię już teraz, wcale nie przeszkadza w postępach fabuły, a daje urozmaicenie.

Cytat

No widzisz Prowler ja jestem miła dla innych bo chcę mieć dostęp do sektora Aldrin. Co dla mnie jest głupotą że musisz zrobić fabułę by mieć dostęp do sektora. Nagrodami powinny być statki, HQ , kasa reputacja i temu podobne a nie sektory 🙁

A dlaczego nie? Jak dla mnie to bardzo fajne urozmaicenie.

Spoiler

Zresztą chyba inni tez tak uważają bo kolejna fabuła (może w końcu będzie w patchu 2.6) znów przyniesie kolejne sektory do odkrycia, w tym jeden, który dostaniemy na własność (nie, nie będzie to Avarice 😀 ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o fabuły, idealnie byłoby gdyby były dostępne dwie drogi dojścia do pewnych spraw. Na przykład dostęp do Aldrin gracz mógłby uzyskać przez wykonywanie misji albo dla terran albo zupełnie innej rasy czy nawet piratów/yaki (jakoś by to można było ubrać). Podobnie mogłoby być z innymi obecnymi fabułami- do każdej nagrody można by dojść jedną z dwóch dróg.

Osobiście fabuł związanych z terranami nie wykonywałem wcale, bo nie trawię ich sektorów i statków. Z tego co czytałem sporo osób ma podobnie, a niektórzy robią te fabuły po prostu na siłę, wyłącznie po to by mieć dostęp do 'pełnej gry'. Gdyby była jakaś alternatywna droga to dla wielu graczy na pewno gra byłaby ciekawsza i sprawiała więcej frajdy.

Szkoda że Własna Gra nie daje dostępu do całego wszechświata. Na szczęście powstają profile z ukończonymi fabułami, oby było ich jak najwięcej, z różnymi kombinacjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jeśli chodzi o fabuły, idealnie byłoby gdyby były dostępne dwie drogi dojścia do pewnych spraw. Na przykład dostęp do Aldrin gracz mógłby uzyskać przez wykonywanie misji albo dla terran albo zupełnie innej rasy czy nawet piratów/yaki (jakoś by to można było ubrać). Podobnie mogłoby być z innymi obecnymi fabułami- do każdej nagrody można by dojść jedną z dwóch dróg.

Osobiście fabuł związanych z terranami nie wykonywałem wcale, bo nie trawię ich sektorów i statków. Z tego co czytałem sporo osób ma podobnie, a niektórzy robią te fabuły po prostu na siłę, wyłącznie po to by mieć dostęp do 'pełnej gry'. Gdyby była jakaś alternatywna droga to dla wielu graczy na pewno gra byłaby ciekawsza i sprawiała więcej frajdy.

Jestem tego samego zdania, też wykonuję te fabuły z musu, z coraz większa niechęcią, dlatego jestem bardzo zadowolony, że powstał nowy profil, który pozwala grać bez konieczności ich kolejnego zaliczania.

Cytat

Szkoda że Własna Gra nie daje dostępu do całego wszechświata. Na szczęście powstają profile z ukończonymi fabułami, oby było ich jak najwięcej, z różnymi kombinacjami.

Tak właśnie się zastanawiam nad pewnymi modyfikacjami tamtego profilu (inny statek itp), może coś zaproponuj, masz dobre pomysły, to wykonam dodatkowy profile, wolne od kilku fabuł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te inwazje i potyczni miedzy rasami to u mnie na porzadku dziennym sa!

Mam pecha cos w tej grze, co postawie fabryke to cos musi sie dziac w tym sektorze 😀 Poki co nie pozostaje mi nic innego jak zalozyc farme pszenicy w Herrons Nebula lub Sojernie w Queens Space. To sa w miare bezpieczne lokacje. Zaraz, zaraz ... Blue Profit tez byl bezpieczny do czasu jak nie zjawili sie w srodku tego teladianskiego sektora ci zlosliwi khaacy 😀

Postawilem sobie podwojna wytwornie BoGazu L w Ocean of Fantasy. Delfin doczlpal sie z dwoma ladowniami ogniw, gdy ja wracalem do tego sektora pilotujac Bołe (boa 😀) z sokolem strazniczym na pace. Wywiozlem go z nieznangeo , po co ma sie marnowac tak dorby statek.

Wlatuje do Ocean. I co Widze... Xenonski Q i kilka mysliwcow atakuje stocznie boronska. Wyrzucilem tez nieco dron, ale bylo za pozno. Stocznia PADŁA. Przed stocznia zniszczyli tez kopalnie rudy. Do pomocy przyszla Hydra i kilka Barakud. Xenonskie mysliwce juz zostaly ubite. W tym momencie do sektora wlatuje Ciezki Smok, Smok zwykly w ilosci x 2, okolo 25 mysliwcow (2 chimery, i pelno skorpionow) i sie zaczyna. Rozwalili Orke i zabrali sie za Fabrke dron bojowych. Ogolem bardzo wesolo.

Tak to sie skonczylo, ze po jakims czasie do sektora wlecial przez brame polnocna - Rekin oraz Thresher oraz kilka barakud. Co zrobili splici ? Momentalnie zrobili odwrot i uciekli przez zachodnia brame 😀

W tym samym czasie Q dogorywal ale jeszcze miotal kolorowymi kulkami, gdy przez poludniowa brame wlecieli Piraci! Ich lot przecinal sie z pobytem Q. Q mnie scigal i skierowalem sie na piratow i ktorys z nich zarobil z flaka od Q. Rzucili sie na niego i wystarczylo kilka buchow z miotaczy ognia i Q polegl z rak piratow 😀 😀 🙁

Czegos takiego jeszcze nie widzialem w tej grze, wszystko w tym samym czasie. Szkoda, ze nie nagralem dema z gry.

Dwa dni temu w grze widzialem podobne starcie. Paranidianski Odyseusz oraz ok. 40 mysliwcow od M5 do M3 znalazlo sie w Aladna Hill. Atakowali glownie statki argonow, gdyz liczba stacji zgadza sie z pierwotna iloscia. Ogolem fajnie oglada sie takie potyczki. Czasem ich przebieg moze obrac ciekawy ich przebieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zauwazylem, ze odbudowali dwie olejarnie w Blue Profit, gdzie nie bylo zgliszczy stacji 🙁

Trwa to dosc dlugo, ale stacje sie odradzaja nawet gdy nie ma zgliszczy.

Minal tydzien, i znow mam Q w Ocean of Fantasy. Calkiem niezle sprawilo sie skrzydlo GOLD zlozone z 5 x Sokol Straznik (2x200 + EBC) oraz skrzydlo BLUE zlozone z 10 boronskich Osmiornic i kilku Mako, oczywiscie rozpylilem tez nieco droidow i krytycznych momentach nieco rakiet. 2 Sokoly zostaly uszkodzone, i starcilem kilka mysliwcow. Grunt ze ciagle rozbudowywany kompleks Bogazu zostal uratowany. Choc zanim odsiecz nadeszla Q juz prawie pozbawil oslon tejze wytworni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Może to zależy od wielkości i rodzaju stacji ?

Odwiedzając sektor Legend's Home dostałem w kwaterze głównej OTAS zlecenie wybudowania jednej elektrowni Xlw Aladna hill, ponieważ jedna elektrownia M została zniszczona przez Xenków. Gram w swój stan 2 dni 23 godziny i 43 minuty żeby nie skłamać to z 2 lub 3 godziny temu postawiłem elektrownię XL w Aladna hill. Ale gdy teraz wleciałem do sektora zauważyłem że NPC postawił elektrownie M na miejsce zniszczonej i teraz tam są trzy elektrownie 🙁 Mi to tam w kolorki zawsze się to przyda, ale mam takie pytanie. Czy jakaś równowaga nie zostanie zachwiana gdy NPC i Gracz będzie tak odbudowywał zniszczone fabryki ? Rozchodzi i sie o to że po jakimś czasie może być w jednym sektorze do 8 elektrowni ? Dlatego nie bez powodu napisałem ile gram w swoją obecną rozgrywkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sektorze Nieznanym za Obłokiem Oorta (w jednym z nich, bo jest ich tam cztery Nieznane) Habitat jest od początku każdej gry. Jeśli ziemianie go zniszczą, pojawia się następny, czasem sektorze obok (też nieznanym). Ja ostatnio w grze mam nawet kilka habitatów w sektorach ziemskich, ale to raczej zasługa PG3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...