Skocz do zawarto┼Ťci

Odbudowa zniszczonych stacji

Sorkvild
 Udost─Öpnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dopiero co zbudowalem sobie nowiutki kompleks produkujacy kwiaty w sektorze Blue Profit jak zostal zniszczony ­čśÄ

Do sektora skoczyly 2 niszczyciele Khaak, kilka korwet i oraz 5 duzych klastrow i sie zaczelo. Rozwalilem kilka mysliwcow i opuscilem sektor, bo jednym M3 nie zawojuje wszytskiego. Do sektora wlecialo sporo teladian wojskowych, ale chyba polegli.

Przylecialem tam za jakis czas i co sie okazuje... Kompeks zniszczony oraz prawie wszystkie elektrownie za wyjatkiem jednej typu M. Pal licho ten kompleks 2x M i jedna rurka to co to jest, machnalem kilka misji przemytniczych i odrobilem ten milion, ktory poszedl na zakup.

Martwia mnie te elektrownie, bo to dzieki nim ten kwiatowy biznes w tym sektorze sie kreci. Niestety ruin po stacji nie widac, czy w zwiazku z tym respawn tych zniszczonych stacji bedzie mial miejsce no i czy musza byc ruiny by stacja sie odbudowala ? Z jedna elektrownia w sektorze, nie widze racji bytu tego kompleksu, no chyba ze stacje za jakis czas sie pojawia sie na nowo.

Odno┼Ťnik do komentarza
Udost─Öpnij na innych stronach

Cytat

Sorkvild napisał:

Dopiero co zbudowalem sobie nowiutki kompleks produkujacy kwiaty w sektorze Blue Profit jak zostal zniszczony

­čśÄ

No ja takiego hardcora to jeszcze nie mia┼éam. Zawsze jak gra┼éam w X3 TC zawsze mia┼éam kiepskie stosunki z piratami i ksi─Öciem. Po postawieniu kompleksu w Avarice zawsze ale to zawsze pojawia┼éo si─Ö kilka Pirackich M3 lub M4. Ale takiej "imprezy" jak ty, to ja nie mia┼éam ­čśÄ))

Cytat

Sorkvild napisał:

Martwia mnie te elektrownie, bo to dzieki nim ten kwiatowy biznes w tym sektorze sie kreci. Niestety ruin po stacji nie widac, czy w zwiazku z tym respawn tych zniszczonych stacji bedzie mial miejsce no i czy musza byc ruiny by stacja sie odbudowala ? Z jedna elektrownia w sektorze, nie widze racji bytu tego kompleksu, no chyba ze stacje za jakis czas sie pojawia sie na nowo.

Zapomnij, marzenia ┼Ťci─Ötej g┼éowy ­čśÇ Przykro mi, ale nic takiego si─Ö nie wydarzy musisz wybudowa─ç nowy kompleks.

Odno┼Ťnik do komentarza

Cytat

Dopiero co zbudowalem sobie nowiutki kompleks produkujacy kwiaty w sektorze Blue Profit jak zostal zniszczony ­čśÄ

Do sektora skoczyly 2 niszczyciele Khaak, kilka korwet i oraz 5 duzych klastrow i sie zaczelo. Rozwalilem kilka mysliwcow i opuscilem sektor, bo jednym M3 nie zawojuje wszytskiego. Do sektora wlecialo sporo teladian wojskowych, ale chyba polegli.

Przylecialem tam za jakis czas i co sie okazuje... Kompeks zniszczony oraz prawie wszystkie elektrownie za wyjatkiem jednej typu M. Pal licho ten kompleks 2x M i jedna rurka to co to jest, machnalem kilka misji przemytniczych i odrobilem ten milion, ktory poszedl na zakup.

Niedawno by┼é podobny temat. W tych samych miejscach respawnuj─ů si─Ö jedynie stocznie, doki zaopatrzeniowe, plac├│wki wojskowe i stacje handlowe. Reszta zale┼╝y ju┼╝ od samej AI i tego co zdecyduje, je┼Ťli b─Ödziesz mia┼é szcz─Ö┼Ťcie to jakie┼Ť stacje zostan─ů tam odbudowane ale nie ma pewno┼Ťci czy b─Öd─ů takie same jak wcze┼Ťniej.

Na szcz─Ö┼Ťcie s─ů jeszcze elektrownie w Spaceweed Drift i Company Pride, wi─Öc kryzysu raczej nie b─Ödzie ale na d┼éu┼╝sz─ů met─Ö pewnie b─Ödzie uci─ů┼╝liwe. W najgorszym wypadku zwi─Öksz zasi─Ög skok├│w i wyposa┼╝ statki w nap─Ödy skokowe tak aby mog┼éy lata─ç do Family Whi albo Akeela's Beacon.

Lataj teraz cz─Östo po okolicznych sektorach, mo┼╝e b─Ödziesz mia┼é szcz─Ö┼Ťcie i trafisz na misj─Ö budowy elektrowni s┼éonecznej w kt├│rym┼Ť z nich.

Co do takich nalot├│w, cz─Östo widuj─Ö to u siebie. W obecnej grze pojawi┼éy si─Ö dwa w ci─ůgu 2-3 godzin od pocz─ůtku gry, na szcz─Ö┼Ťcie z dala od moich w┼éo┼Ťci. ┼╗adnych skrypt├│w dodaj─ůcych inwazje nie mam.

Odno┼Ťnik do komentarza

Cytat

Wiesz Yacek umie czyta─ç.

A co do zniszczonych fabryk, to sadzi┼éam ze odbudowuje tylko fabryki nale┼╝─ůce do NPC, a nie do gracza.

Bo tak jest. Sorkvild pyta┼é czy zostan─ů odbudowane elektrownie s┼éoneczne i rafinerie oleju NPC, kt├│re si─Ö tam znajdowa┼éy.

Odno┼Ťnik do komentarza

Cytat

Niedawno by┼é podobny temat. W tych samych miejscach respawnuj─ů si─Ö jedynie stocznie, doki zaopatrzeniowe, plac├│wki wojskowe i stacje handlowe. Reszta zale┼╝y ju┼╝ od samej AI i tego co zdecyduje, je┼Ťli b─Ödziesz mia┼é szcz─Ö┼Ťcie to jakie┼Ť stacje zostan─ů tam odbudowane ale nie ma pewno┼Ťci czy b─Öd─ů takie same jak wcze┼Ťniej.

I tu si─Ö nie zgodz─Ö, albo raczej cz─Ö┼Ťciowo zgodz─Ö. Co do SH, DOK-├│w i Stoczni to prawda, co do pozosta┼éych fabryk, nie do ko┼äca. Przynajmniej u mnie, odbudowuj─ů si─Ö te same fabryki w tych samych miejscach. By─ç mo┼╝e jest tak ┼╝e cz─Ö┼Ť─ç fabryk ma r├│wnie┼╝ sta┼ée miejsce w grze. Jako przyk┼éad Sojernia Paranidian w sektorze Moo-Keys Revange. Co j─ů zniszcz─ů piraci, to powstaje jak feniks z popio┼é├│w. Takich fabryk jest wi─Öcej.

Cytat

Co do takich nalot├│w, cz─Östo widuj─Ö to u siebie. W obecnej grze pojawi┼éy si─Ö dwa w ci─ůgu 2-3 godzin od pocz─ůtku gry, na szcz─Ö┼Ťcie z dala od moich w┼éo┼Ťci. ┼╗adnych skrypt├│w dodaj─ůcych inwazje nie mam.

Ale macie fajnie, ja tylko klastry spotyka.

Cytat

A co do zniszczonych fabryk, to sadzi┼éam ze odbudowuje tylko fabryki nale┼╝─ůce do NPC, a nie do gracza.

W┼éa┼Ťnie to udowodni┼éa┼Ť. Gdzie Sork pisa┼é ┼╝e chodzi mu o jego elektrownie? Pyta┼é o elektrownie NPC, kt├│re normalnie s─ů w tym sektorze w ilo┼Ť─ç 3 sztuk i ┼Ťwietnie si─Ö spisuj─ů jako zaopatrzenie naszych kompleks├│w z kwiatkami.

Odno┼Ťnik do komentarza

Dzieki za informacje Prowler ­čśÄ

Chyba nie bede towrzyl tam kompleksu. Zostaly jedynie dwie olejarnie :/

Nie uzywam MBRR czy RFF. Mam tylko kilka skryptow komend, stocznie otas i marauder, nic dodajacego jakies wrogie statki czy patrole.

Juz w czasach Reunion spawnowaly sie te statki Khaak i gniezdzily sie w jakims sektorze poki wszystkiego nie rozwalily.

Odno┼Ťnik do komentarza

Cytat
Cytat

I tu si─Ö nie zgodz─Ö, albo raczej cz─Ö┼Ťciowo zgodz─Ö. Co do SH, DOK-├│w i Stoczni to prawda, co do pozosta┼éych fabryk, nie do ko┼äca. Przynajmniej u mnie, odbudowuj─ů si─Ö te same fabryki w tych samych miejscach. By─ç mo┼╝e jest tak ┼╝e cz─Ö┼Ť─ç fabryk ma r├│wnie┼╝ sta┼ée miejsce w grze. Jako przyk┼éad Sojernia Paranidian w sektorze Moo-Keys Revange. Co j─ů zniszcz─ů piraci, to powstaje jak feniks z popio┼é├│w. Takich fabryk jest wi─Öcej.

Pisa┼éem jak dzia┼éa silnik gry, informacje potwierdzone s─ů przez samych tw├│rc├│w, na forum Ego. O tym czy i gdzie zostan─ů odbudowane normalne fabryki decyduje AI, nie ma 100% gwarancji ┼╝e si─Ö znowu pojawi─ů w tych samych lokacjach jak to ma miejsce w przypadku tych g┼é├│wnych stacji.

Cytat

Dzieki za informacje Prowler ­čśÄ

Chyba nie bede towrzyl tam kompleksu. Zostaly jedynie dwie olejarnie :/

Nie uzywam MBRR czy RFF. Mam tylko kilka skryptow komend, stocznie otas i marauder, nic dodajacego jakies wrogie statki czy patrole.

Juz w czasach Reunion spawnowaly sie te statki Khaak i gniezdzily sie w jakims sektorze poki wszystkiego nie rozwalily.

Zawsze mo┼╝esz to wykorzysta─ç jako baz─Ö pod wi─Ökszy kompleks produkuj─ůcy co┼Ť powa┼╝niejszego albo cho─çby pod fabryk─Ö kryszta┼é├│w dla przysz┼éej elektrowni, gdyby┼Ť tam chcia┼é postawi─ç ­čśÄ

Odno┼Ťnik do komentarza

Cytat
Cytat
Cytat

Pisa┼éem jak dzia┼éa silnik gry, informacje potwierdzone s─ů przez samych tw├│rc├│w, na forum Ego. O tym czy i gdzie zostan─ů odbudowane normalne fabryki decyduje AI, nie ma 100% gwarancji ┼╝e si─Ö znowu pojawi─ů w tych samych lokacjach jak to ma miejsce w przypadku tych g┼é├│wnych stacji.

Przeczytaj spokojnie co napisa┼éem. Potwierdzam to co ty pisa┼ée┼Ť, ale r├│wnie┼╝ uwa┼╝am ┼╝e cz─Ö┼Ť─ç fabryk mo┼╝e mie─ç takie sta┼ée miejsce. Sojernia to tylko jeden z wielu przyk┼éad├│w.

Chcesz innych? Prosz─Ö:

Sektor Farham Legens, po starcie nowej gry s─ů tam trzy fabryki, wszystkie zosta┼éy jakis czas temu zniszczone, wszystkie odbudowa┼éy si─Ö dok┼éadnie takie jak by┼éy w tych samych miejscach.

Sektor Dannas Chance, wytwórnia Generatorów Plazmowych, powstaje jak feniks z popiołów.

Sektor M148, Splici walcz─ů na okr─ůg┼éo z Argonami dzi─Öki skryptowi Wars, kilka razy rozwalili ju┼╝ Stocznie, Elektrowni─Ö i fabryki broni. Powinna odbudowa─ç si─Ö tylko Stocznia? A gdzie tam, wszystkie fabryki powsta┼éy w tych samych miejscach co by┼éy.

Wydaje mi si─Ö ┼╝e wi─Ökszo┼Ť─ç z nich to fabryki uzbrojenia.

AI jest czasami głupie. Założenia założeniami, a realizacja ich przez AI to inna sprawa.

Sork, b─Ödziesz pewnie zagl─ůda┼é do tego sektora, gdzie mia┼ée┼Ť kompleks, zdasz relacj─Ö jakie fabryki si─Ö odbudowa┼éy.

Odno┼Ťnik do komentarza

Cytat

Przeczytaj spokojnie co napisa┼éem. Potwierdzam to co ty pisa┼ée┼Ť, ale r├│wnie┼╝ uwa┼╝am ┼╝e cz─Ö┼Ť─ç fabryk mo┼╝e mie─ç takie sta┼ée miejsce. Sojernia to tylko jeden z wielu przyk┼éad├│w.

Chcesz innych? Prosz─Ö:

Sektor Farham Legens, po starcie nowej gry s─ů tam trzy fabryki, wszystkie zosta┼éy jakis czas temu zniszczone, wszystkie odbudowa┼éy si─Ö dok┼éadnie takie jak by┼éy w tych samych miejscach.

Sektor Dannas Chance, wytwórnia Generatorów Plazmowych, powstaje jak feniks z popiołów.

Sektor M148, Splici walcz─ů na okr─ůg┼éo z Argonami dzi─Öki skryptowi Wars, kilka razy rozwalili ju┼╝ Stocznie, Elektrowni─Ö i fabryki broni. Powinna odbudowa─ç si─Ö tylko Stocznia? A gdzie tam, wszystkie fabryki powsta┼éy w tych samych miejscach co by┼éy.

Wydaje mi si─Ö ┼╝e wi─Ökszo┼Ť─ç z nich to fabryki uzbrojenia.

AI jest czasami głupie. Założenia założeniami, a realizacja ich przez AI to inna sprawa.

Sork, b─Ödziesz pewnie zagl─ůda┼é do tego sektora, gdzie mia┼ée┼Ť kompleks, zdasz relacj─Ö jakie fabryki si─Ö odbudowa┼éy.

Jak ju┼╝ pisa┼éem, z informacji potwierdzonych przez tw├│rc├│w wynika, ┼╝e nie ma w grze takich sta┼éych fabryk, jedynie te g┼é├│wne stacje s─ů pewne. Do tej pory wszystkie takie sprawy si─Ö zgadza┼éy, wi─Öc my┼Ťl─Ö ┼╝e i tym razem jest to prawdziwe.

AI decyduje co jest wa┼╝ne, czego brak w okolicy i je┼Ťli jaka┼Ť fabryka jest jedyn─ů, a popyt na jej produkty dalej istnieje to pewnie zostanie odbudowana. By─ç mo┼╝e w przypadkach o kt├│rych piszesz tak w┼éa┼Ťnie jest. Ale gdyby w mi─Ödzyczasie pojawi┼éy si─Ö inne produkuj─ůce ten towar, np. przez misje budowy stacji albo gdyby zosta┼éy zniszczone stacje kt├│re tego towaru potrzebuj─ů to wielce prawdopodobne ┼╝e tamta fabryka by przepad┼éa na dobre.

Co do fabryki PBG w Danna's Chance, pami─Ötam ┼╝e kiedy┼Ť wyczy┼Ťci┼éem tamte sektory zupe┼énie z pirat├│w i ich baz i nie widzia┼éem by ju┼╝ wi─Öcej si─Ö pojawi┼éa. Mo┼╝e przerwa┼éem tak ten ┼éa┼äcuch zale┼╝no┼Ťci.

Odno┼Ťnik do komentarza

Akurat w sektorach pirat├│w to masz popyt na towary, kt├│re produkuj─ů te fabryki, taka Sojernia jest jedyna fabryk─ů w sektorze.

Moje obserwacje dotycz─ů kilku rozgrywek w kilku r├│┼╝nych grach (opcjach startowych). Jeszcze raz wychodzi na to ┼╝e teoria teori─ů, a praktyka sobie.

PS. Aby nie by┼éo jaki┼Ť nie jasno┼Ťci, nie mam zamiaru si─Ö z Tob─ů k┼é├│ci─ç o to. Rozumiem i szanuje to co piszesz. Po prostu dziel─Ö si─Ö moimi spostrze┼╝eniami i obserwacjami. Mnie pewne fabryki odradzaj─ů si─Ö dok┼éadnie takie same, w dok┼éadnie w tych samych miejscach, czasem kilka razy z rz─Ödu w tej samej grze. Dzieje si─Ö to tak samo w r├│┼╝nych grach. Nic na to nie poradz─Ö, tak mam.

U mnie dzia┼éa sztuczka z konwojami, u Ciebie nie, ta gra ma to do siebie, ┼╝e potrafi czasem wymkn─ů─ç si─Ö z utartych schemat├│w ­čśÄ

I za to j─ů lubimy.

Odno┼Ťnik do komentarza

Cytat

Akurat w sektorach pirat├│w to masz popyt na towary, kt├│re produkuj─ů te fabryki, taka Sojernia jest jedyna fabryk─ů w sektorze.

Moje obserwacje dotycz─ů kilku rozgrywek w kilku r├│┼╝nych grach (opcjach startowych). Jeszcze raz wychodzi na to ┼╝e teoria teori─ů, a praktyka sobie.

Spiera┼é si─Ö nie b─Öd─Ö, bo to jak walenie g┼éow─ů w mur. Mam ju┼╝ do┼Ť─ç po poprzednich tematach, np. tym z misjami bojowymi. Wyrazi┼éem swoje zdanie, napisa┼éem o moich obserwacjach z gry i znaleziskach na forum Ego i tyle ode mnie.

Jak kiedy┼Ť wr├│c─Ö do planu eksterminacji pirat├│w i zaj─Öcia ich wszystkich sektor├│w to opisz─Ö dok┼éadniej swoje do┼Ťwiadczenia w tej kwestii.

Odno┼Ťnik do komentarza

Zrobi┼éem edycj─Ö poprzedniego posta, ale chyba nie czyta┼ée┼Ť tego co dopisa┼éem ­čśÄ

Ty cały czas piszesz o teorii, ja o praktyce. Może tak miało być w praktyce, wyszło im jak wyszło. Nigdzie nie pisałem że dotyczy to wszystkich fabryk, tylko pewnych wybranych, które gra również (może) traktuje jako stałe elementy.

W teorii terraformerzy mieli zmienia─ç planety pozbawione ┼╝ycia w nadaj─ůce si─Ö do ┼╝ycia dla ludzi. Jak wysz┼éo w praktyce, wiemy ­čśÄ

W teorii TC w wersji 1.01 był gotowy, wyszło jak wyszło i dlatego czekamy na patcha 2.6.

Bardzo rzadko teoria sprawdza si─Ö w praktyce ­čśÇ

Co do listy stałych stacji, to do Stacji Handlowych, Stoczni i Doków na pewno trzeba dopisać Porty Anarchistyczne, Bazy i Placówki Wojskowe.

Odno┼Ťnik do komentarza

A ja wam powiem ┼╝e zrobi┼éem jaki┼Ť czas temu drobny eksperyment ­čśÄ w┼éa┼Ťnie pasuj─ůcy do tematu, a mianowicie rozwalilem w kilku sektorach wszystko co si─Ö da┼éo a nast─Öpnie postawi┼éem kilka swoich fabryk. Potem mog─Ö poda─ç nazwy sektor├│w gdy┼╝ mam chyba jeszcze save z tym. I tak przyk┼éadowo, w jednym zmasakrowane zosta┼éo wszystko, od stoczni przez fabryki a┼╝ po kopalnie. Nast─Öpnie Postawi┼éem w tym ┼╝e sektorze 2 swoje kopalnie rudy, 2 fabryki broni (jedna to szynowe dzia┼éa, a druga to zdaje sie emitery), otwar┼éem tak┼╝e fabryk─Ö satelit├│w, zdaje si─Ö ┼╝e by┼éa te┼╝ fabryka rakiet ( niwiem jakich bo piraci j─ů rozsmarowali ]­čśÄ ). Po paru godzinach gry zauwa┼╝y┼éem ┼╝e powsta┼éa kopalnia krzemu ( w tym samym miejscu) stocznia (r├│wnie┼╝ w tym samym miejscu), oraz co┼Ť nowego ;D fabryka tub kwantowych i zdaje si─Ö produkcja cze┼Ťci komputerowych, kt├│rych nie by┼éo wcze┼Ťniej w tym sektorze przed jego "S─ůdnym dniem" ]­čśÇ. Co┼Ť jeszcze zapewne pomin─ů┼éem niemniej gospodarka tego sektora zosta┼éa przezemnie odchylona poprzez odudowanie kopalni rudy (z pomini─Öciem kopalni krzemu) oraz odbudowanie fabryk broni. Doda┼éem od siebie rakiety i satelity. I zdaje sie ┼╝e dobudowane zosta┼éy elementy kt├│re potrzebne by┼éy w tym sektorze i by─ç mo┼╝e w s─ůsiednim. To dla przyk┼éadu.

Z pozosta┼éych sektor├│w (by┼éo ich 5) wysnu┼éem wniosek ┼╝e istniej─ů elementy sta┼ée jak stocznie czy bazy wojskowe, a tak┼╝e niekt├│re sta┼ée fabryki kt├│re jak s─ůdze zosta┼éy zawi─ůzane skryptami z danymi sektorami, by stworzy─ç ramowy szkielet na bazie kt├│rego powstawa┼éy by pozosta┼ée obiekty co pozwala┼éo by odbudowa─ç gospodarke w razie totalnej exterminacji przez gracza lub armade Xenon├│w ]­čśÇ . I zdaje mi si─Ö r├│wnie┼╝ ┼╝e wszystkie fabryki maja dla siebie pewne wybrane miejsca w kt├│rych mog─ů powsta─ç w danym sektorze.

Odno┼Ťnik do komentarza

Odswiezylem mape Scorpa i zauwazylem z z wiekszosci sektorow nalezacych do ras poznikaly placowki pirackie. Chyba sie wzieli za nich ...

Sprawa druga. Wylaczylem na chwile Combat moda by cos przetestowac i co widze na mapie. W Company Pride do kazdej z elektrowni jest przyklejony piracki Elite oraz po dwoch odkrywcow. Odswiezam mape za jakis czas. Zadnej elektrowni juz nie na. Cos czuje ze szykuje sie niezla zapasc u Teladich

Odno┼Ťnik do komentarza

Cytat
Cytat

Cytat

Ale macie fajnie, ja tylko klastry spotyka.

Cytat

W┼éa┼Ťnie to udowodni┼éa┼Ť. Gdzie Sork pisa┼é ┼╝e chodzi mu o jego elektrownie? Pyta┼é o elektrownie NPC, kt├│re normalnie s─ů w tym sektorze w ilo┼Ť─ç 3 sztuk i ┼Ťwietnie si─Ö spisuj─ů jako zaopatrzenie naszych kompleks├│w z kwiatkami.

Ja nie wiem, ty masz ci─ůgle jaki┼Ť problem do mnie. We┼║ mi poka┼╝ w kt├│rym miejscu Sorkvild napisa┼é ┼╝e mu chodzi o elektrownie NPC. Bo ja jako┼Ť tego nie widz─Ö. Mo┼╝e ty jeste┼Ť ┼Ťlepy albo czyta─ç nie umiesz, a mo┼╝e jedno i drugie?

Jak nie o pirat├│w si─Ö doczepi┼ée┼Ť to o co┼Ť innego. Jasno i wyra┼║nie napisa┼éam w moim po┼Ťcie ┼╝e fabryki NPC s─ů odbudowywane. Kompleks gracza nie.

Odno┼Ťnik do komentarza

Cytat

Dziwne. Zapu┼Ťci┼éem u siebie wyszukiwanie statk├│w map─ů Scorpa, ┼╝adnych Kha'ak 9m├│wi─Ö o wi─Ökszych statkach M1/M2), po za ich sektorami nie znalaz┼éa. No dobra, mog┼éy polec w walce.

Ale sprawdziłem plik Jobs i nie bardzo w nim widzę statków Kha'ak większych od M6, które maja pojawiać się w sektorach innych niż ich.

Z Reuniona pami─Ötam takie statki, ale w TC, w ┼╝adnej grze (opr├│cz tej z MBRR i IR) nie spotka┼éem ┼╝adnego statku Kha'ak wi─Ökszego od M6 po za ich sektorami. Oczywi┼Ťcie po za misjami obrony sektora, tych misjach pojawia┼éy mi si─Ö.

Odno┼Ťnik do komentarza

Po przeczytaniu paru post├│w odno┼Ťnie statku Hyperion postanowi┼éam go przej─ů─ç. Wiadomo nam ┼╝e w trakcie gry wyst─Öpuj─ů dwa Hyperiony w grze.

Korzystaj─ůc z mo┼╝liwo┼Ťci wyszukiwania statk├│w najbli┼╝szy Hyperion znajdowa┼é si─Ö w sektorze Sacred Relic. Gdy wlecia┼éam do sektora Sacred Relic jego ju┼╝ tam nie by┼éo, okaza┼éo si─Ö ┼╝e polecia┼é do sektora Interworlds. Dlaczego ? Gdy pod─ů┼╝y┼éam za nim moim oczom ukaza┼éa si─Ö flota Krzak├│w 1x Lotniskowiec 1x Niszczyciel i tuzin my┼Ťliwc├│w. Nie uda┼éo i si─Ö przej─ů─ç Hyperiona poniewa┼╝ poleg┼é w zbrojnej konfrontacji z Niszczycielem. Jedno mnie tylko zastanawia┼éo dlaczego on uda┼é si─Ö do sektora innej rasy ? Czy bez ┼╝adnych skrypt├│w powoduj─ůcych wojny miedzy rasami, rasy wsp├│┼épracuj─ů ze sob─ů ? Bo jak mo┼╝na by wyt┼éumaczy─ç zjawisko zaistnia┼ée w takiej sytuacji. O ile dobrze pami─Ötam gra┼éam na wersji 2.1 lub ni┼╝szej. Flota krzak├│w de facto sia┼éa zniszczenie w sektorze, a wszelkie fabryki z czasem zosta┼éy odbudowane, lecz nie nast─ůpi┼éo to tak od razu. Ale czy wszystkie, tego nie jestem ju┼╝ w stanie powiedzie─ç. Cz─Ö┼Ť─ç na pewno...

Odno┼Ťnik do komentarza

Sektor Interwolds jest sektorem granicznym, bardzo cz─Östo widuj─Ö tam statki Paranidian, atakuj─ůce Argon├│w (statki i fabryki). Dzieje si─Ö to r├│wnie┼╝ w czystej grze, skrypty wojny tylko zwi─Ökszaj─ů ryzyko agresji.

Co do Kha'ak, to naprawd─Ö dziwne, czemu ja ich nie spotykam (M1/M2). B─Öd─Ö szuka┼é, bo wygl─ůda na to ┼╝e mo┼╝e jaki┼Ť oryginalny skrypt (taki, dost─Öpny w czystej grze) jest za to odpowiedzialny.

Cytat

Wida─ç u Ciebie znowu jest na odwyrtk─Ö ­čśÄ U mnie takie inwazje na pocz─ůtku gry to norma, potem te┼╝ sporadycznie si─Ö zdarzaj─ů.

No i co ja na to poradz─Ö? ­čśÄ

Czasem mam lepiej, czasem gorzej, ale to chyba nie moja wina, ┼╝e gra dzia┼éa mi inaczej. Ma odmienne stany grania ­čśÇ

Odno┼Ťnik do komentarza

Krzaczki to piku┼Ť. Po wykonaniu misji w fabule Terran przeskanowania bazy pirat├│w na prawo od PTNI Headquarters. Lec─ůc z powrotem do bazy zda─ç raport widzia┼éam jak ponad 20 my┼Ťliwc├│w Xen├│w lecia┼éo g─Ösiego z sektora Nyana's Hideout w kierunku sektora Xeno┼äskiego 347.

Wykonuj─ůc pierwsz─ů misj─Ö FF wykona┼éam skok do sektora Black Hole Sun. Nasz towarzysz niestety nie mo┼╝e wykona─ç takiego skoku i zawsze musz─Ö na niego czeka─ç. W tym czasie ┼éadnie ustawiam sw├│j statek pod bram─ů p├│┼énocna i czekam, czekam... gdy si─Ö nasz towarzysz pojawi w sektorze nast─Öpuje inwazja Xenk├│w. Dobrze jest mie─ç wi─Ökszy statek ­čśÄ wszystkie P, PX lub Q s─ů ┼Ťcierane na py┼é ­čśÄ. Wi─Öc pewnego razu jak czeka┼éam na mojego "kamrata" widzia┼éam jak z zachodniej bamy w Black Hole Sun te┼╝ ponad 20 my┼Ťliwc├│w Xenk├│w lecia┼éo do p├│┼énocnej bramy do sektora Xenonskiego 472.

Czasem widzia┼éam te┼╝ ┼╝e ka┼╝da stacja ma misj─Ö obrony stacji, czasem jak si─Ö jej nie podejmiemy to i tak z pobliskiej bramy wy┼éoni─ů si─Ö nieprzyjacielskie si┼éy zbrojne. Przyk┼éadem tego mo┼╝e by─ç to i┼╝ po zakupie Tyrka i uzbrojeniu go w bron jak i rakiety, polecia┼éam do Eighteen Billion w Plac├│wce wojskowej by┼éa ikona misji ochrony stacji. w po┼éowie drogi takowa ikona znikn─Ö┼éa. A po up┼éywie oko┼éo 10 sekund w Eighteen Billion pojawi┼é si─Ö PX. Po jego eksterminacji z wschodniej bramy wylecia┼é Xeno┼äski M2 K, biedak zd─ů┼╝y┼é mi zdj─ů─ç os┼éony tylko do 85% ­čśÇ a ja zniszczy┼éam go dzia┼éami tylko z jednej burty bo sta┼éam do niego bokiem. Po zlikwidowaniu K wylecia┼é kolejny PX i na tym zako┼äczy┼éa si─Ö eskapada Xen├│w w sektorze Eighteen Billion ­čśÇ

Pewnego razu i ┼╝a┼éuje ┼╝e nie zrobi┼éam fotki widzia┼éam jak Xeno┼äski K walczy┼é z Krzackim Niszczycielem ­čśÇ Chyba dwie floty naraz pojawi┼éy si─Ö w sektorze Argo┼äskim o ile dobrze pami─Ötam.

Odno┼Ťnik do komentarza

Xenki to inna sprawa ­čśÄ Nie wiem co si─Ö sta┼éo w mojej ostatniej grze ale w pewnym momencie zauwa┼╝y┼éem ich flot─Ö (2x K, 1x J, 2x Q, kilka PX i masa drobnicy) w LooManckStrat's Legacy, praktycznie znik─ůd. Przelecieli przez Ceo's Doubt a┼╝ do Montalaar, potem wr├│cili do Rolk's Legacy i tam niszczyli wszystko co popadnie. Wykruszali si─Ö powoli a┼╝ po parunastu godzinach zosta┼é zniszczony ostatni z nich.

Nie mam poj─Öcia sk─ůd si─Ö w og├│le wzi─Öli, zwykle takie patrole przelatuj─ů pomi─Ödzy sektorami xenon├│w je┼Ťli w kt├│rym┼Ť z nich stocznie zostan─ů zniszczone. Ta grupa snu┼éa si─Ö zupe┼énie bez celu.

Odno┼Ťnik do komentarza

A mnie taka jedna rzecz ciekawi Prowler. Ile ju┼╝ grasz w t─ů rozgrywk─Ö ? jaka masz rang─Ö bojow─ů i jaki masz statek? czy masz mo┼╝e flot─Ö ? wiesz to wszystko mo┼╝e przek┼éada si─Ö na to by utrudni─ç tobie rozgrywk─Ö. Albo dla zachowania r├│wnowagi ekonomi lub nadmiaru statk├│w lub stacji komputer kreuje taki "s─ůdny dzie┼ä" gdzie pojawia si─Ö taka ekipa i pozamiata to ty to tam ­čśÄ Zachowuj─ůc r├│wnowag─Ö w gwiezdnym systemie. Dlatego niszcz─ů statki i stacje i dlatego zapyta┼éam si─Ö ile trwa twoja rozgrywka.

Odno┼Ťnik do komentarza

Do┼é─ůcz do dyskusji

Mo┼╝esz doda─ç zawarto┼Ť─ç ju┼╝ teraz a zarejestrowa─ç si─Ö p├│┼║niej. Je┼Ťli posiadasz ju┼╝ konto, zaloguj si─Ö aby doda─ç zawarto┼Ť─ç za jego pomoc─ů.

Go┼Ť─ç
Dodaj odpowied┼║ do tematu...

×   Wklejono zawarto┼Ť─ç z formatowaniem.   Usu┼ä formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odno┼Ťnik zosta┼é automatycznie osadzony.   Przywr├│─ç wy┼Ťwietlanie jako odno┼Ťnik

×   Przywr├│cono poprzedni─ů zawarto┼Ť─ç.   Wyczy┼Ť─ç edytor

×   Nie mo┼╝esz bezpo┼Ťrednio wklei─ç grafiki. Dodaj lub za┼é─ůcz grafiki z adresu URL.

Udost─Öpnij

• Dodaj now─ů pozycj─Ö...