Skocz do zawartości

Odbudowa zniszczonych stacji


Sorkvild
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dopiero co zbudowalem sobie nowiutki kompleks produkujacy kwiaty w sektorze Blue Profit jak zostal zniszczony 😎

Do sektora skoczyly 2 niszczyciele Khaak, kilka korwet i oraz 5 duzych klastrow i sie zaczelo. Rozwalilem kilka mysliwcow i opuscilem sektor, bo jednym M3 nie zawojuje wszytskiego. Do sektora wlecialo sporo teladian wojskowych, ale chyba polegli.

Przylecialem tam za jakis czas i co sie okazuje... Kompeks zniszczony oraz prawie wszystkie elektrownie za wyjatkiem jednej typu M. Pal licho ten kompleks 2x M i jedna rurka to co to jest, machnalem kilka misji przemytniczych i odrobilem ten milion, ktory poszedl na zakup.

Martwia mnie te elektrownie, bo to dzieki nim ten kwiatowy biznes w tym sektorze sie kreci. Niestety ruin po stacji nie widac, czy w zwiazku z tym respawn tych zniszczonych stacji bedzie mial miejsce no i czy musza byc ruiny by stacja sie odbudowala ? Z jedna elektrownia w sektorze, nie widze racji bytu tego kompleksu, no chyba ze stacje za jakis czas sie pojawia sie na nowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Sorkvild napisał:

Dopiero co zbudowalem sobie nowiutki kompleks produkujacy kwiaty w sektorze Blue Profit jak zostal zniszczony

😎

No ja takiego hardcora to jeszcze nie miałam. Zawsze jak grałam w X3 TC zawsze miałam kiepskie stosunki z piratami i księciem. Po postawieniu kompleksu w Avarice zawsze ale to zawsze pojawiało się kilka Pirackich M3 lub M4. Ale takiej "imprezy" jak ty, to ja nie miałam 😎))

Cytat

Sorkvild napisał:

Martwia mnie te elektrownie, bo to dzieki nim ten kwiatowy biznes w tym sektorze sie kreci. Niestety ruin po stacji nie widac, czy w zwiazku z tym respawn tych zniszczonych stacji bedzie mial miejsce no i czy musza byc ruiny by stacja sie odbudowala ? Z jedna elektrownia w sektorze, nie widze racji bytu tego kompleksu, no chyba ze stacje za jakis czas sie pojawia sie na nowo.

Zapomnij, marzenia ściętej głowy 😀 Przykro mi, ale nic takiego się nie wydarzy musisz wybudować nowy kompleks.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dopiero co zbudowalem sobie nowiutki kompleks produkujacy kwiaty w sektorze Blue Profit jak zostal zniszczony 😎

Do sektora skoczyly 2 niszczyciele Khaak, kilka korwet i oraz 5 duzych klastrow i sie zaczelo. Rozwalilem kilka mysliwcow i opuscilem sektor, bo jednym M3 nie zawojuje wszytskiego. Do sektora wlecialo sporo teladian wojskowych, ale chyba polegli.

Przylecialem tam za jakis czas i co sie okazuje... Kompeks zniszczony oraz prawie wszystkie elektrownie za wyjatkiem jednej typu M. Pal licho ten kompleks 2x M i jedna rurka to co to jest, machnalem kilka misji przemytniczych i odrobilem ten milion, ktory poszedl na zakup.

Martwia mnie te elektrownie, bo to dzieki nim ten kwiatowy biznes w tym sektorze sie kreci. Niestety ruin po stacji nie widac, czy w zwiazku z tym respawn tych zniszczonych stacji bedzie mial miejsce no i czy musza byc ruiny by stacja sie odbudowala ? Z jedna elektrownia w sektorze, nie widze racji bytu tego kompleksu, no chyba ze stacje za jakis czas sie pojawia sie na nowo.

Niedawno był podobny temat. W tych samych miejscach respawnują się jedynie stocznie, doki zaopatrzeniowe, placówki wojskowe i stacje handlowe. Reszta zależy już od samej AI i tego co zdecyduje, jeśli będziesz miał szczęście to jakieś stacje zostaną tam odbudowane ale nie ma pewności czy będą takie same jak wcześniej.

Na szczęście są jeszcze elektrownie w Spaceweed Drift i Company Pride, więc kryzysu raczej nie będzie ale na dłuższą metę pewnie będzie uciążliwe. W najgorszym wypadku zwiększ zasięg skoków i wyposaż statki w napędy skokowe tak aby mogły latać do Family Whi albo Akeela's Beacon.

Lataj teraz często po okolicznych sektorach, może będziesz miał szczęście i trafisz na misję budowy elektrowni słonecznej w którymś z nich.

Co do takich nalotów, często widuję to u siebie. W obecnej grze pojawiły się dwa w ciągu 2-3 godzin od początku gry, na szczęście z dala od moich włości. Żadnych skryptów dodających inwazje nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Niedawno był podobny temat. W tych samych miejscach respawnują się jedynie stocznie, doki zaopatrzeniowe, placówki wojskowe i stacje handlowe. Reszta zależy już od samej AI i tego co zdecyduje, jeśli będziesz miał szczęście to jakieś stacje zostaną tam odbudowane ale nie ma pewności czy będą takie same jak wcześniej.

I tu się nie zgodzę, albo raczej częściowo zgodzę. Co do SH, DOK-ów i Stoczni to prawda, co do pozostałych fabryk, nie do końca. Przynajmniej u mnie, odbudowują się te same fabryki w tych samych miejscach. Być może jest tak że część fabryk ma również stałe miejsce w grze. Jako przykład Sojernia Paranidian w sektorze Moo-Keys Revange. Co ją zniszczą piraci, to powstaje jak feniks z popiołów. Takich fabryk jest więcej.

Cytat

Co do takich nalotów, często widuję to u siebie. W obecnej grze pojawiły się dwa w ciągu 2-3 godzin od początku gry, na szczęście z dala od moich włości. Żadnych skryptów dodających inwazje nie mam.

Ale macie fajnie, ja tylko klastry spotyka.

Cytat

Wiesz Yacek umie czytać.

A co do zniszczonych fabryk, to sadziłam ze odbudowuje tylko fabryki należące do NPC, a nie do gracza.

Właśnie to udowodniłaś. Gdzie Sork pisał że chodzi mu o jego elektrownie? Pytał o elektrownie NPC, które normalnie są w tym sektorze w ilość 3 sztuk i świetnie się spisują jako zaopatrzenie naszych kompleksów z kwiatkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za informacje Prowler 😎

Chyba nie bede towrzyl tam kompleksu. Zostaly jedynie dwie olejarnie :/

Nie uzywam MBRR czy RFF. Mam tylko kilka skryptow komend, stocznie otas i marauder, nic dodajacego jakies wrogie statki czy patrole.

Juz w czasach Reunion spawnowaly sie te statki Khaak i gniezdzily sie w jakims sektorze poki wszystkiego nie rozwalily.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

Niedawno był podobny temat. W tych samych miejscach respawnują się jedynie stocznie, doki zaopatrzeniowe, placówki wojskowe i stacje handlowe. Reszta zależy już od samej AI i tego co zdecyduje, jeśli będziesz miał szczęście to jakieś stacje zostaną tam odbudowane ale nie ma pewności czy będą takie same jak wcześniej.

I tu się nie zgodzę, albo raczej częściowo zgodzę. Co do SH, DOK-ów i Stoczni to prawda, co do pozostałych fabryk, nie do końca. Przynajmniej u mnie, odbudowują się te same fabryki w tych samych miejscach. Być może jest tak że część fabryk ma również stałe miejsce w grze. Jako przykład Sojernia Paranidian w sektorze Moo-Keys Revange. Co ją zniszczą piraci, to powstaje jak feniks z popiołów. Takich fabryk jest więcej.

Pisałem jak działa silnik gry, informacje potwierdzone są przez samych twórców, na forum Ego. O tym czy i gdzie zostaną odbudowane normalne fabryki decyduje AI, nie ma 100% gwarancji że się znowu pojawią w tych samych lokacjach jak to ma miejsce w przypadku tych głównych stacji.

Cytat

Dzieki za informacje Prowler 😎

Chyba nie bede towrzyl tam kompleksu. Zostaly jedynie dwie olejarnie :/

Nie uzywam MBRR czy RFF. Mam tylko kilka skryptow komend, stocznie otas i marauder, nic dodajacego jakies wrogie statki czy patrole.

Juz w czasach Reunion spawnowaly sie te statki Khaak i gniezdzily sie w jakims sektorze poki wszystkiego nie rozwalily.

Zawsze możesz to wykorzystać jako bazę pod większy kompleks produkujący coś poważniejszego albo choćby pod fabrykę kryształów dla przyszłej elektrowni, gdybyś tam chciał postawić 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat
Cytat

Niedawno był podobny temat. W tych samych miejscach respawnują się jedynie stocznie, doki zaopatrzeniowe, placówki wojskowe i stacje handlowe. Reszta zależy już od samej AI i tego co zdecyduje, jeśli będziesz miał szczęście to jakieś stacje zostaną tam odbudowane ale nie ma pewności czy będą takie same jak wcześniej.

I tu się nie zgodzę, albo raczej częściowo zgodzę. Co do SH, DOK-ów i Stoczni to prawda, co do pozostałych fabryk, nie do końca. Przynajmniej u mnie, odbudowują się te same fabryki w tych samych miejscach. Być może jest tak że część fabryk ma również stałe miejsce w grze. Jako przykład Sojernia Paranidian w sektorze Moo-Keys Revange. Co ją zniszczą piraci, to powstaje jak feniks z popiołów. Takich fabryk jest więcej.

Pisałem jak działa silnik gry, informacje potwierdzone są przez samych twórców, na forum Ego. O tym czy i gdzie zostaną odbudowane normalne fabryki decyduje AI, nie ma 100% gwarancji że się znowu pojawią w tych samych lokacjach jak to ma miejsce w przypadku tych głównych stacji.

Przeczytaj spokojnie co napisałem. Potwierdzam to co ty pisałeś, ale również uważam że część fabryk może mieć takie stałe miejsce. Sojernia to tylko jeden z wielu przykładów.

Chcesz innych? Proszę:

Sektor Farham Legens, po starcie nowej gry są tam trzy fabryki, wszystkie zostały jakis czas temu zniszczone, wszystkie odbudowały się dokładnie takie jak były w tych samych miejscach.

Sektor Dannas Chance, wytwórnia Generatorów Plazmowych, powstaje jak feniks z popiołów.

Sektor M148, Splici walczą na okrągło z Argonami dzięki skryptowi Wars, kilka razy rozwalili już Stocznie, Elektrownię i fabryki broni. Powinna odbudować się tylko Stocznia? A gdzie tam, wszystkie fabryki powstały w tych samych miejscach co były.

Wydaje mi się że większość z nich to fabryki uzbrojenia.

AI jest czasami głupie. Założenia założeniami, a realizacja ich przez AI to inna sprawa.

Sork, będziesz pewnie zaglądał do tego sektora, gdzie miałeś kompleks, zdasz relację jakie fabryki się odbudowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Przeczytaj spokojnie co napisałem. Potwierdzam to co ty pisałeś, ale również uważam że część fabryk może mieć takie stałe miejsce. Sojernia to tylko jeden z wielu przykładów.

Chcesz innych? Proszę:

Sektor Farham Legens, po starcie nowej gry są tam trzy fabryki, wszystkie zostały jakis czas temu zniszczone, wszystkie odbudowały się dokładnie takie jak były w tych samych miejscach.

Sektor Dannas Chance, wytwórnia Generatorów Plazmowych, powstaje jak feniks z popiołów.

Sektor M148, Splici walczą na okrągło z Argonami dzięki skryptowi Wars, kilka razy rozwalili już Stocznie, Elektrownię i fabryki broni. Powinna odbudować się tylko Stocznia? A gdzie tam, wszystkie fabryki powstały w tych samych miejscach co były.

Wydaje mi się że większość z nich to fabryki uzbrojenia.

AI jest czasami głupie. Założenia założeniami, a realizacja ich przez AI to inna sprawa.

Sork, będziesz pewnie zaglądał do tego sektora, gdzie miałeś kompleks, zdasz relację jakie fabryki się odbudowały.

Jak już pisałem, z informacji potwierdzonych przez twórców wynika, że nie ma w grze takich stałych fabryk, jedynie te główne stacje są pewne. Do tej pory wszystkie takie sprawy się zgadzały, więc myślę że i tym razem jest to prawdziwe.

AI decyduje co jest ważne, czego brak w okolicy i jeśli jakaś fabryka jest jedyną, a popyt na jej produkty dalej istnieje to pewnie zostanie odbudowana. Być może w przypadkach o których piszesz tak właśnie jest. Ale gdyby w międzyczasie pojawiły się inne produkujące ten towar, np. przez misje budowy stacji albo gdyby zostały zniszczone stacje które tego towaru potrzebują to wielce prawdopodobne że tamta fabryka by przepadła na dobre.

Co do fabryki PBG w Danna's Chance, pamiętam że kiedyś wyczyściłem tamte sektory zupełnie z piratów i ich baz i nie widziałem by już więcej się pojawiła. Może przerwałem tak ten łańcuch zależności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w sektorach piratów to masz popyt na towary, które produkują te fabryki, taka Sojernia jest jedyna fabryką w sektorze.

Moje obserwacje dotyczą kilku rozgrywek w kilku różnych grach (opcjach startowych). Jeszcze raz wychodzi na to że teoria teorią, a praktyka sobie.

PS. Aby nie było jakiś nie jasności, nie mam zamiaru się z Tobą kłócić o to. Rozumiem i szanuje to co piszesz. Po prostu dzielę się moimi spostrzeżeniami i obserwacjami. Mnie pewne fabryki odradzają się dokładnie takie same, w dokładnie w tych samych miejscach, czasem kilka razy z rzędu w tej samej grze. Dzieje się to tak samo w różnych grach. Nic na to nie poradzę, tak mam.

U mnie działa sztuczka z konwojami, u Ciebie nie, ta gra ma to do siebie, że potrafi czasem wymknąć się z utartych schematów 😎

I za to ją lubimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Akurat w sektorach piratów to masz popyt na towary, które produkują te fabryki, taka Sojernia jest jedyna fabryką w sektorze.

Moje obserwacje dotyczą kilku rozgrywek w kilku różnych grach (opcjach startowych). Jeszcze raz wychodzi na to że teoria teorią, a praktyka sobie.

Spierał się nie będę, bo to jak walenie głową w mur. Mam już dość po poprzednich tematach, np. tym z misjami bojowymi. Wyraziłem swoje zdanie, napisałem o moich obserwacjach z gry i znaleziskach na forum Ego i tyle ode mnie.

Jak kiedyś wrócę do planu eksterminacji piratów i zajęcia ich wszystkich sektorów to opiszę dokładniej swoje doświadczenia w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem edycję poprzedniego posta, ale chyba nie czytałeś tego co dopisałem 😎

Ty cały czas piszesz o teorii, ja o praktyce. Może tak miało być w praktyce, wyszło im jak wyszło. Nigdzie nie pisałem że dotyczy to wszystkich fabryk, tylko pewnych wybranych, które gra również (może) traktuje jako stałe elementy.

W teorii terraformerzy mieli zmieniać planety pozbawione życia w nadające się do życia dla ludzi. Jak wyszło w praktyce, wiemy 😎

W teorii TC w wersji 1.01 był gotowy, wyszło jak wyszło i dlatego czekamy na patcha 2.6.

Bardzo rzadko teoria sprawdza się w praktyce 😀

Co do listy stałych stacji, to do Stacji Handlowych, Stoczni i Doków na pewno trzeba dopisać Porty Anarchistyczne, Bazy i Placówki Wojskowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wam powiem że zrobiłem jakiś czas temu drobny eksperyment 😎 właśnie pasujący do tematu, a mianowicie rozwalilem w kilku sektorach wszystko co się dało a następnie postawiłem kilka swoich fabryk. Potem mogę podać nazwy sektorów gdyż mam chyba jeszcze save z tym. I tak przykładowo, w jednym zmasakrowane zostało wszystko, od stoczni przez fabryki aż po kopalnie. Następnie Postawiłem w tym że sektorze 2 swoje kopalnie rudy, 2 fabryki broni (jedna to szynowe działa, a druga to zdaje sie emitery), otwarłem także fabrykę satelitów, zdaje się że była też fabryka rakiet ( niwiem jakich bo piraci ją rozsmarowali ]😎 ). Po paru godzinach gry zauważyłem że powstała kopalnia krzemu ( w tym samym miejscu) stocznia (również w tym samym miejscu), oraz coś nowego ;D fabryka tub kwantowych i zdaje się produkcja cześci komputerowych, których nie było wcześniej w tym sektorze przed jego "Sądnym dniem" ]😀. Coś jeszcze zapewne pominąłem niemniej gospodarka tego sektora została przezemnie odchylona poprzez odudowanie kopalni rudy (z pominięciem kopalni krzemu) oraz odbudowanie fabryk broni. Dodałem od siebie rakiety i satelity. I zdaje sie że dobudowane zostały elementy które potrzebne były w tym sektorze i być może w sąsiednim. To dla przykładu.

Z pozostałych sektorów (było ich 5) wysnułem wniosek że istnieją elementy stałe jak stocznie czy bazy wojskowe, a także niektóre stałe fabryki które jak sądze zostały zawiązane skryptami z danymi sektorami, by stworzyć ramowy szkielet na bazie którego powstawały by pozostałe obiekty co pozwalało by odbudować gospodarke w razie totalnej exterminacji przez gracza lub armade Xenonów ]😀 . I zdaje mi się również że wszystkie fabryki maja dla siebie pewne wybrane miejsca w których mogą powstać w danym sektorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odswiezylem mape Scorpa i zauwazylem z z wiekszosci sektorow nalezacych do ras poznikaly placowki pirackie. Chyba sie wzieli za nich ...

Sprawa druga. Wylaczylem na chwile Combat moda by cos przetestowac i co widze na mapie. W Company Pride do kazdej z elektrowni jest przyklejony piracki Elite oraz po dwoch odkrywcow. Odswiezam mape za jakis czas. Zadnej elektrowni juz nie na. Cos czuje ze szykuje sie niezla zapasc u Teladich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

Niedawno był podobny temat. W tych samych miejscach respawnują się jedynie stocznie, doki zaopatrzeniowe, placówki wojskowe i stacje handlowe. Reszta zależy już od samej AI i tego co zdecyduje, jeśli będziesz miał szczęście to jakieś stacje zostaną tam odbudowane ale nie ma pewności czy będą takie same jak wcześniej.

I tu się nie zgodzę, albo raczej częściowo zgodzę. Co do SH, DOK-ów i Stoczni to prawda, co do pozostałych fabryk, nie do końca. Przynajmniej u mnie, odbudowują się te same fabryki w tych samych miejscach. Być może jest tak że część fabryk ma również stałe miejsce w grze. Jako przykład Sojernia Paranidian w sektorze Moo-Keys Revange. Co ją zniszczą piraci, to powstaje jak feniks z popiołów. Takich fabryk jest więcej.

Cytat

Co do takich nalotów, często widuję to u siebie. W obecnej grze pojawiły się dwa w ciągu 2-3 godzin od początku gry, na szczęście z dala od moich włości. Żadnych skryptów dodających inwazje nie mam.

Ale macie fajnie, ja tylko klastry spotyka.

Cytat

Wiesz Yacek umie czytać.

A co do zniszczonych fabryk, to sadziłam ze odbudowuje tylko fabryki należące do NPC, a nie do gracza.

Właśnie to udowodniłaś. Gdzie Sork pisał że chodzi mu o jego elektrownie? Pytał o elektrownie NPC, które normalnie są w tym sektorze w ilość 3 sztuk i świetnie się spisują jako zaopatrzenie naszych kompleksów z kwiatkami.

Ja nie wiem, ty masz ciągle jakiś problem do mnie. Weź mi pokaż w którym miejscu Sorkvild napisał że mu chodzi o elektrownie NPC. Bo ja jakoś tego nie widzę. Może ty jesteś ślepy albo czytać nie umiesz, a może jedno i drugie?

Jak nie o piratów się doczepiłeś to o coś innego. Jasno i wyraźnie napisałam w moim poście że fabryki NPC są odbudowywane. Kompleks gracza nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie uzywam MBRR czy RFF. Mam tylko kilka skryptow komend, stocznie otas i marauder, nic dodajacego jakies wrogie statki czy patrole.

Juz w czasach Reunion spawnowaly sie te statki Khaak i gniezdzily sie w jakims sektorze poki wszystkiego nie rozwalily.

Dziwne. Zapuściłem u siebie wyszukiwanie statków mapą Scorpa, żadnych Kha'ak 9mówię o większych statkach M1/M2), po za ich sektorami nie znalazła. No dobra, mogły polec w walce.

Ale sprawdziłem plik Jobs i nie bardzo w nim widzę statków Kha'ak większych od M6, które maja pojawiać się w sektorach innych niż ich.

Z Reuniona pamiętam takie statki, ale w TC, w żadnej grze (oprócz tej z MBRR i IR) nie spotkałem żadnego statku Kha'ak większego od M6 po za ich sektorami. Oczywiście po za misjami obrony sektora, tych misjach pojawiały mi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu paru postów odnośnie statku Hyperion postanowiłam go przejąć. Wiadomo nam że w trakcie gry występują dwa Hyperiony w grze.

Korzystając z możliwości wyszukiwania statków najbliższy Hyperion znajdował się w sektorze Sacred Relic. Gdy wleciałam do sektora Sacred Relic jego już tam nie było, okazało się że poleciał do sektora Interworlds. Dlaczego ? Gdy podążyłam za nim moim oczom ukazała się flota Krzaków 1x Lotniskowiec 1x Niszczyciel i tuzin myśliwców. Nie udało i się przejąć Hyperiona ponieważ poległ w zbrojnej konfrontacji z Niszczycielem. Jedno mnie tylko zastanawiało dlaczego on udał się do sektora innej rasy ? Czy bez żadnych skryptów powodujących wojny miedzy rasami, rasy współpracują ze sobą ? Bo jak można by wytłumaczyć zjawisko zaistniałe w takiej sytuacji. O ile dobrze pamiętam grałam na wersji 2.1 lub niższej. Flota krzaków de facto siała zniszczenie w sektorze, a wszelkie fabryki z czasem zostały odbudowane, lecz nie nastąpiło to tak od razu. Ale czy wszystkie, tego nie jestem już w stanie powiedzieć. Część na pewno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sektor Interwolds jest sektorem granicznym, bardzo często widuję tam statki Paranidian, atakujące Argonów (statki i fabryki). Dzieje się to również w czystej grze, skrypty wojny tylko zwiększają ryzyko agresji.

Co do Kha'ak, to naprawdę dziwne, czemu ja ich nie spotykam (M1/M2). Będę szukał, bo wygląda na to że może jakiś oryginalny skrypt (taki, dostępny w czystej grze) jest za to odpowiedzialny.

Cytat

Widać u Ciebie znowu jest na odwyrtkę 😎 U mnie takie inwazje na początku gry to norma, potem też sporadycznie się zdarzają.

No i co ja na to poradzę? 😎

Czasem mam lepiej, czasem gorzej, ale to chyba nie moja wina, że gra działa mi inaczej. Ma odmienne stany grania 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzaczki to pikuś. Po wykonaniu misji w fabule Terran przeskanowania bazy piratów na prawo od PTNI Headquarters. Lecąc z powrotem do bazy zdać raport widziałam jak ponad 20 myśliwców Xenów leciało gęsiego z sektora Nyana's Hideout w kierunku sektora Xenońskiego 347.

Wykonując pierwszą misję FF wykonałam skok do sektora Black Hole Sun. Nasz towarzysz niestety nie może wykonać takiego skoku i zawsze muszę na niego czekać. W tym czasie ładnie ustawiam swój statek pod bramą północna i czekam, czekam... gdy się nasz towarzysz pojawi w sektorze następuje inwazja Xenków. Dobrze jest mieć większy statek 😎 wszystkie P, PX lub Q są ścierane na pył 😎. Więc pewnego razu jak czekałam na mojego "kamrata" widziałam jak z zachodniej bamy w Black Hole Sun też ponad 20 myśliwców Xenków leciało do północnej bramy do sektora Xenonskiego 472.

Czasem widziałam też że każda stacja ma misję obrony stacji, czasem jak się jej nie podejmiemy to i tak z pobliskiej bramy wyłonią się nieprzyjacielskie siły zbrojne. Przykładem tego może być to iż po zakupie Tyrka i uzbrojeniu go w bron jak i rakiety, poleciałam do Eighteen Billion w Placówce wojskowej była ikona misji ochrony stacji. w połowie drogi takowa ikona zniknęła. A po upływie około 10 sekund w Eighteen Billion pojawił się PX. Po jego eksterminacji z wschodniej bramy wyleciał Xenoński M2 K, biedak zdążył mi zdjąć osłony tylko do 85% 😀 a ja zniszczyłam go działami tylko z jednej burty bo stałam do niego bokiem. Po zlikwidowaniu K wyleciał kolejny PX i na tym zakończyła się eskapada Xenów w sektorze Eighteen Billion 😀

Pewnego razu i żałuje że nie zrobiłam fotki widziałam jak Xenoński K walczył z Krzackim Niszczycielem 😀 Chyba dwie floty naraz pojawiły się w sektorze Argońskim o ile dobrze pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xenki to inna sprawa 😎 Nie wiem co się stało w mojej ostatniej grze ale w pewnym momencie zauważyłem ich flotę (2x K, 1x J, 2x Q, kilka PX i masa drobnicy) w LooManckStrat's Legacy, praktycznie znikąd. Przelecieli przez Ceo's Doubt aż do Montalaar, potem wrócili do Rolk's Legacy i tam niszczyli wszystko co popadnie. Wykruszali się powoli aż po parunastu godzinach został zniszczony ostatni z nich.

Nie mam pojęcia skąd się w ogóle wzięli, zwykle takie patrole przelatują pomiędzy sektorami xenonów jeśli w którymś z nich stocznie zostaną zniszczone. Ta grupa snuła się zupełnie bez celu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie taka jedna rzecz ciekawi Prowler. Ile już grasz w tą rozgrywkę ? jaka masz rangę bojową i jaki masz statek? czy masz może flotę ? wiesz to wszystko może przekłada się na to by utrudnić tobie rozgrywkę. Albo dla zachowania równowagi ekonomi lub nadmiaru statków lub stacji komputer kreuje taki "sądny dzień" gdzie pojawia się taka ekipa i pozamiata to ty to tam 😎 Zachowując równowagę w gwiezdnym systemie. Dlatego niszczą statki i stacje i dlatego zapytałam się ile trwa twoja rozgrywka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...