Skocz do zawartości

Podmiany tła


Sorkvild
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oto Podmiany tla dla TC jakie udalo mnie sie wyszukac na forum

Immersive sector background/illumination.

http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=267427

SSBM V2.5 & Cmod3-SSBM

http://forum.egosoft.com/viewtopic.php? ... sc

Pimp the X3 universe! Hubble telescope backgrounds, version 1.3

http://forum.egosoft.com/viewtopic.php? ... sc

Realspace Backgrounds Mod

http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=180848

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Connary, tworca moda "immersive ..." ostro pracuje nad kolejna wersja. Od tej strony (link) do konca wkleja nowe screeny z postepow prac. Bedzie duza ilosc nowych i poprawionych teł. Nowy wyglad zyska tez Uklad Sloneczny. Powawia sie tez nowe obrazy ladowania gry etc. Ogolem piekna robota!

http://forum.egosoft.com/viewtopic.php? ... &start=285

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ściągnąłem sobie mod Immersion i jestem pod naprawdę dużym wrażeniem! Pięknie to wszystko wygląda. Jest jednak jedno "ale" - nie podoba mi się za bardzo tło Układu Słonecznego. Wygląda to tak, jakby panowała burza piaskowa 🙁 . Jednak mimo to, autorowi należą się gratulacje. Jedno z najbardziej zapadających w pamięć teł jest w sektorze Thuruk's Beard. Wygląda to tak, jakby mgławica wystawała z tła, niczym jakaś górka 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem u siebie coś dziwnego po zainstalowaniu tego moda.

Nie zaczęło się to od razu, dopiero po jakichś 2-3 godzinach gry. A mianowicie sektory ładują mi się cholernie długo! Gram na najwyższych detalach z Unleashed'em i bez podmian tła załadowanie sektora to była kwestia minuty. A teraz potrafią się ładować po 4-5 minut i jeszcze zaraz po wlocie niesamowicie haczyć (powiedzmy kilka zwisów 5 sekundowych pod rząd).

Może to wina tych skąpców, Teladian? 🙁 Bo to od nich się wszystko zaczęło. Zanim zacząłem wykonywać fabułę Terran, poleciałem sobie do Argon Prime przez sektory Rodziny Rhonkar, potem Hatikva's Faith itd. Teraz chciałem odbyć podróż przez sektory Borońskie (Kingdom End i siuuup na wschód cały czas), a potem cały czas przez Teladian aż do Nyana's Hideout. I gra zaczęła sprawiać problemy od Seizewell.

Może mnie przeklęli albo co 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wrześniu będę miał całkowicie nowy sprzęt, więc raczej wymiana czegokolwiek już się teraz nie opłaca. 🙁

A wracając do tematu - z tego co widziałem na angielskim forum, to RC tego moda będzie niesamowite. Mam nadzieję, że w miarę szybko wyjdzie, bo ostatnio rzadko ludzie pisują w tamtym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A wracając do tematu - z tego co widziałem na angielskim forum, to RC tego moda będzie niesamowite. Mam nadzieję, że w miarę szybko wyjdzie, bo ostatnio rzadko ludzie pisują w tamtym temacie.

To co najlepsze w 5tym modzie to juz jest. Finalna wersja bedzie zawierac poprawki, moze jakies lekkie zmiany to wszytsko. Autor spokojnie pracuje nad tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się bardzo spodobał pomysł z tymi loadscreenami, gdzie mamy informacje o widzialności itd. Ot, takie widoki z kamery komputera pokładowego 🙁.

Jedną z poprawek, którą chciałbym ujrzeć, to zmiana tła w Układzie Słonecznym. No i oczywiście zmiana rozmiarów Słońca w zależności od odległości. Reszta jest 😁 a nawet jeszcze lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem , beda zmiany wygladu Ukladu SLonecznego. Wielkosc Slonca w zaleznosci od odleglosci zglaszalem nie tylko ja, bo jest to dosc razacy blad juz w wersji standardowej. Ponadto zmiana proporcji Ziemia-Ksiezyc. Dla przykladu podalem slynne zdjecie Ziemi widzianej z nad Ksiezyca. W grze w sektorze Ksiezyc, Ziemia w tle jest zbyt wielka. Ma nadzieje ze connary dopracuje to wszystko.

Ktos wklei fotke z sektora Ksiezyc dla porownania ? Bo ja tam dostalem wilczy bilet 🙁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, stosunek Ziemia-Księżyc jest niewłaściwy i powinien zostać zmieniony.

Zaraz odpalę X3 i zbliżę się do Księżyca na tyle, żeby zdjęcie mogło być "porównywalne" z tym, które wkleiłeś 🙁.

PS

Dawno nie byłem w Nieznanym Sektorze obok Argońskiego sektora M148, ale chyba connary zapomniał tam zmienić tło. Tak jak i w wojskowym sektorze. Głowy nie daję, bo już nie pamiętam teł z vanilli.

Zdravim!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tadam!

Księżyc "bzitki", bo średnie detale. To raz. A dwa, musiałem pokonać 1100km, żeby usłyszeć "Danger, entering atmosphere" (od kiedy na Księżycu jest atmosfera?! 🙁 )

EDIT: Jestem ciekaw, dlaczego Księżyc robi się przezroczysty wraz ze zmniejszeniem odległości. Głupie to trochę jest 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tesktury Ksiezyca sa koszmarne rowniez w wysokich detalach. O tej polprzezroczystosci wraz ze wzrostem odleglosci, to ktos chyba pisal juz na forum Egosoftu, z tego co pamietam. Ksiezyc sie wyraznie przyblizyl a Slonce rowniez mocno napuchlo i jest tej samej wielkosci w kazdym sektorze :/ Interesuje sie nieco astronomia i raza mnie takie babole. Szkoda rowiez ze nie widac niektorych ksiezycow innych planet w momencie przebywania np w sektorze Jowisz, moim zdaniem te 'galileuszowe' ksiezyce powinny byc na blizszym lub dalekim planie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, to witaj w klubie. Ja również siedzę w astronomii (amatorskiej). 🙁

Co do galileuszowych księżyców, to myślę, że można to spokojnie załatwić (może Connary o tym pomyślał?).

Gdybyśmy mieli tak obiektywnie spojrzeć na tę grę, to również absurdalne wydaje się latanie w chmurach gazu. Skupienie atomów jest zbyt małe. To, że powiedzmy M42 w Orionie jest widoczna, jako piękna mgławica jest spowodowane tym, że widzimy ją z bardzo dużej odległości.

Ale grając w X3 nie mam nic przeciwko takim smaczkom, w końcu to S-F 😁. Ba, nie byłoby za fajnie, gdybyśmy w 95% sektorów latali w pustej przestrzeni, widząc gwiazdy (jeżeli oczywiście gwiazdy macierzyste nie stanowiłyby problemu - takie kosmiczne Light Pollution 😀 ) i planety.

A tak jeszcze w temacie Ganimedesa, Io i reszty kompanii - czy byłoby możliwe przy silniku X3 stworzenie ruchomych modeli tych satelitów, tak aby można było obserwować zakrycia? 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie w tym modzie idea jest odzwierciedlenie warunkow podanych w opisie danego systemu. Jesli na mapce pisze, liczba planet 3 no to sa trzy planety lub ksiezyce. W podstawce mozna zauwazyc, iz mimo opisu ze sa 3 planety - jest tylko jedna.

A propos tych zakryc, w grze niestety nie ma obiektow, ktore orbituja.

Ogolem to mozna sie przyczepic wiekszosci rzeczy, ale jak mowiles to S-F. Choc musze przyznac, ze seria X2 stoi na dobrym poziomie jesli chodzi o strone wizualna kosmosu. Inne gierki maja czesto taka mega cukierkowa grafike (przesty jaskrawosci, fioletu,zieleni i niebieskiego) plus jakies przesadzone scenerie, ze wrecz to odpycha. X wypada niezle moim skromnym zdaniem.

Mnie czesto zastanawiala obecnosc calych gromad asteroidow tuz nad powierzchnia planet np. w Split Fire 🙁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarzały się takie w czystej grze. Nie powiem Ci teraz dokładnie, w których, ale wiem, że były.

Ogólnie w kwestii asteroid, to jest dziwnie. Jak rozwalasz takową, to rozpada się na kilka(naście) kawałków, które po 2 sekundach się zatrzymują. Moim zdaniem, powinny nabrać jakiejś prędkości i zatrzymać się dopiero po kilkunastu, kilkudziesięciu sekundach (żeby zachować realizm X3 oczywiście 🙁 ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czasami jak wlatuję do sektora szukam tych planet, jeszcze nie było tak że mi się coś nie zgadzało,

ale całego wszechświata jeszcze nie odkryłem 🙁 Co do tych asteroidów to dobrze chyba że jest jak jest,może siła

grawitacji tych kawałków powstrzymuje przed rozleceniem się,ale lepiej że się nie rozlatują,ostrzeliwujesz asteroidę i

leci na ciebie grad kawałków 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...