Skocz do zawartości

- - - - -

Lotniskowiec

28 odpowiedzi w tym temacie

#1 -Hydra-

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 43 postów

Napisano 18 styczeń 2010 - 19:16

Siem wszystkim X-Maniakom :P

Ostatnio eksperymentuje z wykorzystaniem lotniskowca w czasie walki, posiadam Kolosa + w pełni wyposażone 2 eskadry Zaćmień po 8 sztuk w każdej, ale trochę trudno nimi zarządzać. Może jest jakiś skrypt ułatwiający to oraz skrypt za pomocą którego mógłbym w bardzo prosty sposób uzupełniać zapasy rakiet w myśliwcach (skrzydłach) oraz w bombowcach (które planuje zakupić). Posiadam kompleks w którym mam po 2 fabryki rakiet -pożoga -jedwabnik -szerszeń -osa, wiec jest gdzie się zaopatrywać. Chciałbym nauczyć się perfekcyjnie wykorzystywać zalety lotniskowca.

#2 Jagoda

As

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 960 postów
  • LokalizacjaAvarice

Napisano 19 styczeń 2010 - 01:43

Dołączona grafika

Witam.
A więc witamy kolejnego pilota na Xudb i mam nadzieję że długo zostaniesz na tym forum :P)), i będziesz się wymieniał z nami swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami. Życzę sukcesywnych misji i dochodowych lotów w imieniu wszystkich forumowiczów Xudb.

Cytat

|Hydra| napisał:
Ostatnio eksperymentuje z wykorzystaniem lotniskowca w czasie walki, posiadam Kolosa + w pełni wyposażone 2 eskadry Zaćmień po 8 sztuk w każdej, ale trochę trudno nimi zarządzać. Może jest jakiś skrypt ułatwiający to

Tak owszem są skrypty które ułatwią ci zabawę z twoimi lotniskowcami jak i innymi jednostkami większej klasy, lub mogące transportować myśliwce. Są to następujące skrypty i do tego w pełni spolszczone:
Anarkis Defense System
System uzbrojenia CODEA

Cytat

|Hydra| napisał:
oraz skrypt za pomocą którego mógłbym w bardzo prosty sposób uzupełniać zapasy rakiet w myśliwcach (skrzydłach)

Tak owszem takie skrypty też są, na dodatek w wersji polskiej.
Military Transport
Personnel Transporter

A jeżeli chodzi o bombowce.... no cóż moim zdaniem jest to największe niedopracowanie ze strony producentów, ponieważ o ile się nie mylę, to chyba bombowce nie mogą dokować do statków klasy M1 czyli lotniskowców. B) Żenada.....

Cytat

|Hydra| napisał:
Chciałbym nauczyć się perfekcyjnie wykorzystywać zalety lotniskowca.

Zapomnij to nie jest symulator, możesz polatać statkami takowej klasy, ale nigdy przynajmniej w X3 TC nie wykorzystasz w stu procentach potencjału jakim dysponują statki klasy M1.

Mam nadzieję że o niczym nie zapomniałam B)
Więc zachęcam do lektury i do wymiany swoich spostrzeżeń odnośnie tych jak i innych skryptów.
Chciałabym też przypomnieć że jeżeli chcesz pobrać spolszczenie do skryptów które ci przedstawiałam lub innych, musisz się zarejestrować na Mamucie. Link do tej strony znajdziesz w tematach które tobie przedstawiał.
Pozdrawiam.

#3 -Hydra-

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 43 postów

Napisano 19 styczeń 2010 - 13:30

Fakt brak możliwości dokowania M8 do M1 jest to spora niedogodność ale nie aż taka by rezygnować z korzystania z Bombowców. :P Wielkie dzięki za pomoc, również pozdrawiam.

Bardzo ciekawy jest skrypt Anarkis Defense System, ale czy on nie będzie czasami "kłócił się" z innymi skryptami które posiadam i czy przy większej liczbie skryptów nie zacznie się coś "kaszanić" z grą ?

#4 Azakal

Porucznik

• Przyjaciele
  • PipPipPipPip
  • 790 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Rasa: Khaak
  • Gram w: X: Beyond the Frontier, X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict

Napisano 20 styczeń 2010 - 12:56

Widzę, że koleżanka wykorzystała screen ze "Space Above and Beyond" bardziej znanego w Polsce jako "Gwiezdna Eskadra".

#5 Jagoda

As

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 960 postów
  • LokalizacjaAvarice

Napisano 20 styczeń 2010 - 13:26

Cytat

Azakal napisał:
Widzę, że koleżanka wykorzystała screen ze "Space Above and Beyond" bardziej znanego w Polsce jako "Gwiezdna Eskadra".

Oglądałam parę odcinków i nawet był w miarę ciekawy, tylko to zakończenie było takie jakieś dziwne, takie na siłę. Sądziłam że inaczej skończy się ten serial.

Cytat

|Hydra| napisał:
Bardzo ciekawy jest skrypt Anarkis Defense System, ale czy on nie będzie czasami "kłócił się" z innymi skryptami które posiadam i czy przy większej liczbie skryptów nie zacznie się coś "kaszanić" z grą ?

Tutaj masz temat Nasze skrypty i mody, w którym zamieszczamy spis naszych skryptów i modów. Dołącz się do nas, podziel się z nami swoja listą używanych przez ciebie skryptów i modów. Możesz też porównać kto jakich skryptów używa i w tedy zobaczysz czy będzie się gryzło czy też nie.

Skoro podoba ci się Anarkis Defense System to i tak chyba musisz zainstalować skrypty dodające personel do twoich statków, w końcu chciałeś by mechanicy reperowali tobie myśliwce i je uzbrajali.

Jeżeli chodzi o statki klasy M8 Bombowce to o ile jeszcze nie czytałeś tego tematu, to zapraszam Bombowce Jakże niedoceniane ale w połączeniu z....
Pozdrawiam.

#6 Kedudg

Pilot bombowca

• Przyjaciele
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • LokalizacjaAvarice
  • Rasa: Ziemianin
  • Gram w: X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict

Napisano 20 styczeń 2010 - 15:40

serial też nosił tytuł "SPACE 2063" u naszych zachodnich sąsiadów - tez oglądałem bodaj na polsacie leciał kilka (a może naście)lat temu pod tytułem "Gwiezdna Eskadra"

#7 Hegemon

Kadet

• Użytkownicy
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 25 marzec 2010 - 17:19

Azakal napisał:

Zacny serial. A Hammerheady (tak się chyba te myśliwce nazywały) wygladały jak na tamte lata wspaniale. Z tego co kiedyś czytałem serial miał mieć dwie albo trzy serię, ale został zakończony po pierwszej i stąd taka, a nie inna końcówka. Szkoda.

Wracając do tematu, też chce przeznaczyć część moich skromnych środków na wyposażenie lotniskowca. Ze względu na dostępne środki będzie to raczej CVL, a nie CV (użyję statku klasy TM jako bazy). Statek ten ma służyć jako mobilne wsparcie w przypadku spotkań ze statkami klasy M1/M2 przeciwnika. Obecnie latam Springblossomem i nie radzę sobię w walce z takimi olbrzymami. Być może to kwestia umiejętności pilota :wacko: i konfiguracji sprzętowej (trochę tnie jak M2 rozpoczyna kanonadę). Jaką eskadrę najlepiej zaokrętować na TM, by efektywnie mi pomagała?

#8 Sorkvild

Kapitan

• Przyjaciele
  • PipPipPipPipPip
  • 1387 postów
  • Rasa: Argon
  • Gram w: X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude

Napisano 25 marzec 2010 - 19:08

Cytat

Jaką eskadrę najlepiej zaokrętować na TM, by efektywnie mi pomagała?

Mialem z tym duzy dylemat, a juz od jakiegos czasu sprawe rozwiazalem. Na TM daje Sokoly Tragarz. Dobra predkosc jak na M3 + mega oslony. Jako uzbrojenie daje im EBC (dzieki duzej ladowni zabieraja tez duzo amunicji oraz rakiet czy droidow!) oraz (to juz wymaga zmiany recznej) miotacze PBG. Spisuja sie swietnie.

#9 K3NZO

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 26 postów

Napisano 26 marzec 2010 - 01:16

|Hydra| napisał:

Fakt brak możliwości dokowania M8 do M1 jest to spora niedogodność ale nie aż taka by rezygnować z korzystania z Bombowców. :wacko: Wielkie dzięki za pomoc, również pozdrawiam.

CODEA umożliwia dokowanie bombowców na lotniskowcach. Wystarczy , że dzięki skryptowi Military Transport i
Personnel Transporter wrzucisz na bombowca 1 - mechanika i 1 - technika. Wtedy bombowce bez problemu zadokują do lotniskowca.
Polecam też wybrać w opcjach CODEA formację "Młot" a nie "Kleszcze" .. dla tych bombowców ;) Kleszcze są fajne, bo utrudniają zastrzelenie Twoich rakiet, ale bombowce długo lecą na pozycje :) Młot, jest jednak sporo efektywniejszy.

Fajne w bombowcach jest to , że 4 ( tyle CODEA wysyła na jeden raz w eskadrze ) takie cacuszka posyłają jedną brygantynę na tamten świat .. w pierwszej salwie :))

Moim zdaniem CODEA jest sporo lepszym skryptem od Anarkis, ale najlepiej sprawdź oba. Możesz je bez problemu razem zainstalować, oby tylko nie używać w tym samym czasie na danym lotniskowcu. :)

#10 Jagoda

As

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 960 postów
  • LokalizacjaAvarice

Napisano 29 marzec 2010 - 13:00

No proszę nawet nie wiedziałam że dzięki CODEA bombowce mogą dokować na lotniskowcach ..... Dzięki K3NZO ;). Może lotniskowce w takim razie wrócą w moje łaski :wacko: W sumie jak tak używasz CODEA to może zamieścisz jakiś opis w temacie skryptu CODEA? Byłabym niewymownie wdzięczna, ponieważ ja tego skryptu nie używam. Ale z tego co widzę w twoich opisach chyba odinstaluje Anarkis i zainstaluje CODEA.
Pozdrawiam.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych