Skocz do zawartości

Darkstar one


Cerber
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Grał może ktoś w to? Gra bardzo ciekawa i troche podobna do X. Fabuła również jest bardzo ciekawa.

Spoiler

W grze podobnie jak w x są sektory a raczej układy, które podzielone są dodatkowo na gromady. Niestety w każdym układzie są góra 3,4 stacje, ale najczęściej 1 lub 2 (handlowa i badawcza). Można pozyskiwać sórowce z asteroidów ale przewożenie ich i innych towarów jest troche inne. Zamiast ładować je do ładowni trzeba ciągną je za sobą co spowalnia i zmniejsza manewrowość statku. To ile czeko można zabrać, długość jednorazowego skoku itd. zależy od ulepszeń. Nie można kupować statków, na początku dostajemy myśliwiec prototyp, który możemy ulepszać zbierając artefakty z asteroid i wyzwalając układy od piratów. To tylko ogólny opis ale jest tego o wiele więcej. Jest nawet misja na planecie, gdzie latamy sami, ale podczas samodzielnej gry nie można lądować nie można.

Gra według mnie jest świetna, jednak po pewnym czasie z braku możliwości dalszego rozwoju nudzi się 🤔 , ale mimo to jest świetna. 😀

Można ją nabyć za niecałe 17 zł

http://www.play.pl/szukaj.html?szukaj=D ... programy=1

Chociaż troche to dziwne, bo na Cenedze kosztuje 80 😀

http://www.cenega.pl/gra_opis.php?ID=3668

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem zanim trafiłem na X3.

Potwierdzam, gra fajna, sterowanie statkiem jest super. Do tego konieczność dostosowania prędkości statku do promienia skrętu, im większa prędkość tym większy promień skrętu. To bardzo mi się podobało. No i rakiety, tam to naprawdę broń warta posiadania. Jedna dwie rakiety i masz jednego pirata mniej, zanim pozostali znajda się w zasięgu ognia z działek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się tam olatałem, ale z powodu braku obsługi joysticka - poszła w odstawkę. Generalnie fajna (szybkie zwroty akcji = adrenalina), ale nie potrafiłem się wczuc w pilota statku.

Coś ze mną nie tak, bo kto powidział, że w przyszłaści jednostkami będziemy kierowac poprzez wolant. Może myszka albo coś innego wejdzie jako standard.

... chyba już stary jestem 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tej gry nie polecam dla samej gry.

Spoiler

Lata się w niej tylko jednym statkiem, tytułowym DarkStar One.

Do tego po skończeniu fabuły nie ma już nic do roboty, choć fabuła jest nawet OK i starcza na kilkanaście dobrze spędzonych godzin

Chodzi mi raczej o to, aby przy okazji zakupu CD-Action spróbować jej i zobaczyć inne rozwiązania co do sterowania, używania rakiet i ich użyteczności, podejścia do skoków między sektorowych itp. Każdy kto zainstaluje grę i trochę w nią pogra zrozumie o czym piszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przez przypadek na nią trafiłem tutaj http://www.gry-online.pl/s043.asp?ID=4827672

i zaintrygowała mnie ta niebotyczna ilośc systemów 🤔

Szkoda, że nie można kupować statków, nawet we Freelancerze można było to robić...

Jak widzę planety wyglądają dośc średnio, ale i tak nie można na nich lądować więc tak jak w przypadku X3 nie ma to większego znaczenia.

Obejrzałem na YouTube kilka sekwencji z gry - kozackie 😀

Dziwne, że wcześniej się nią nie zainteresowałem, a widziałem ją już jakiś czas temu w Empiku chyba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełna wersja tej gry jest na DVD dołączonym do najnowszego nr.(*) pisma CD-ACTION.

(*) - dlaczego kropka po skrócie "nr"? Dlatego, że kropki nie stawiamy wtedy, gdy ostatnia litera skrótu jest ostatnią literą skracanego wyrazu, np.: "numer - nr", "doktor - dr", ale gdy skracany wyraz jest odmieniany przez przypadki, to ostatnia litera jest inna w wyrazie i skrócie, np.: "numeru - nr.", "doktora - dr.".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt, jakoś przegapiłem. Ale na usprawiedliwienie mam to, że tam pisze o tym, iż gra ma dopiero być dołączona, a ja piszę o tym, że już jest 🤔

BTW, jest to spolszczona wersja, która zawiera dość poważny bug, który powoduje wykrzaczanie się napisów po pewnym czasie gry. CENEGA została o tym powiadomiona i ponoć już pracuje nad naprawieniem tego błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WoyTass jeśli nie przeszkadza ci gra po angielsku to skorzystaj z tymczasowego rozwiązania zaproponowanego przez Ghosta...

http://rapidshare.com/files/163034576/global.zip

W katalogu z gra wejdź w do katalogu "strings" a tam do "POL" i podmień sobie pliczek który się tam znajduje na ten który pobierzesz przez link.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo problem dotyczy tylko tej wersji dodanej do CDA. CENEGA dała produkt - grę - którą wypuściła już jakiś czas temu i nie było z nią kłopotów. CDA wrzuciwszy ją na swój cover spowodowało, że kod zabezpieczający grę wykrywa "piracką" płytkę w nośniku i uruchamia zabezpieczenie, jakim jest rozwalenie napisów. W ogóle ciekawie zabezpieczona gierka: rozwalające się napisy, gdy płytka jest piracka oraz postępujące rozmycie grafiki (a'la blur) w przypadku braku nośnika w napędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam obiekcie w stosunku do twierdzenia że to zabezpieczenie jest winne ponieważ po podmienie pliku z napisami wszystko działa tak jak powinno a płytka dalej ta sama więc w teorii nawet ang. teksty powinny się wykrzaczać 🤔 a tak się nie dzieje, więc jestem ciekaw co poza napisami znajduje się w tym pliku global.res 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kiedy macie misje, w której lecicie na planete uratować koleżanke głównego bohatera (chyba Keyron), co pokazane jest na filmuku (lot na planeta po zlikwidowaniu piratów), to czy wywala was do pulpitu i czy wyskakuje wam spore okienko z jakimiś błędami? Kiedy ja grałem to tak było ale patch (chyba 1.3) załatwiał sprawe. Jaka jest teraz wersja gry na płycie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na płytce jest już 1.3, ale nie powiem ci czy wywala czy nie, ponieważ postanowiłem odinstalować grę do czasu aż dadzą wreszcie rozwiązanie tego problemu z napisami (znam ang. ale miejsce na X3 z XTM było ważniejsze). Co najzabawniejsze ostatni save jest właśnie w momencie kiedy jestem na tej planecie 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...