Skocz do zawartości

- - - - -

Mapa Scorpa wersja pod TC

129 odpowiedzi w tym temacie

#121 adwokat9

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 31 postów

Napisano 30 listopad 2013 - 19:52

Dlaczego "nie chce mi się"? Przecież zrobiłem tak jak było opisane i dalej nie działa. 1. Ściągnięcie mapy (oczywiście pod TC), 2. Instalacja mapy, 3. Skopiowanie plików z kat. scripts oraz bonus scripts do kat w grze Scripts oraz spolszczenia do kat "t", 3. Uruchomienie gry, przypisanie klawsza w interfejsie, wyszukanie w grze, minimalizacja gry do paska, uruchomienie mapy i podanie przez F2 ścieżki do utworzonego przez mapę pliku 00001, F5 odświeżenie mapy i... dalej lipa. Co zrobiłem nie tak?

#122 LeWaR

Admirał

• Admiralicja
  • 1920 postów
  • Rasa: Teladi
  • Gram w: X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude, X: Rebirth

Napisano 30 listopad 2013 - 20:12

A ścieżkę to podałeś do jakiego katalogu?

#123 adwokat9

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 31 postów

Napisano 01 grudzień 2013 - 08:09

w mapie scorpa przez F2 wybrałem tam gdzie jest gra zaistalowana czyli akurat u mnie na E:/ i plik 0001.txt

#124 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Rasa: Nieznana
  • Gram w: X: Rebirth

Napisano 01 grudzień 2013 - 09:52

Wyświetl postUżytkownik adwokat9 dnia 01 grudzień 2013 - 08:09 napisał

w mapie scorpa przez F2 wybrałem tam gdzie jest gra zaistalowana czyli akurat u mnie na E:/ i plik 0001.txt
To teraz przeczytaj w linkach, które podawałem, gdzie skrypt tworzy nowe, aktualne pliki 00001.txt
I zmień w konfiguracji mapy (F2) ścieżkę na poprawną, do aktualnego pliku zawierającego najnowsze dane z gry.
Pisałem ci już, że plik 00001.txt w katalogu instalacyjnym mapy jest standardowy plikiem, nie aktualnym.

PS. Na przyszłość pisz w odpowiednim dziale, w odpowiednim temacie. Ten temat zostanie przeniesiony do działu "Skrypty i mody" oraz połączony z temat o mapie Scorpa dla TC, gdzie od samego początku powinien się znajdować.

#125 LeWaR

Admirał

• Admiralicja
  • 1920 postów
  • Rasa: Teladi
  • Gram w: X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude, X: Rebirth

Napisano 01 grudzień 2013 - 18:49

Wyświetl postUżytkownik adwokat9 dnia 30 listopad 2013 - 19:52 napisał

Dlaczego "nie chce mi się"? Przecież zrobiłem tak jak było opisane i dalej nie działa.

Bo nie zrobiłeś tak, jak tam jest napisane.

#126 adwokat9

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 31 postów

Napisano 02 grudzień 2013 - 14:41

Ale ze mnie tłumok, faktycznie działa, najwidoczniej trzeba się bardziej skupić nad instalacjami w tej grze, podawałem ścieżkę do pliku z kat gry a nie z dokumentów, mam Win 7 i troszkę mnie zmyliła ta lokalizacja, warto dla takich "tłuczków" jak ja zaznaczyć dobitnie w opisie, że domyślnie plik 0001 tworzy się w dokumentach :)Dzięki za pomoc.

#127 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 02 grudzień 2013 - 15:56

Wyświetl postUżytkownik adwokat9 dnia 02 grudzień 2013 - 14:41 napisał

warto dla takich "tłuczków" jak ja zaznaczyć dobitnie w opisie, że domyślnie plik 0001 tworzy się w dokumentach :)Dzięki za pomoc.

Ależ jest to wyraźnie napisane, trzeba tylko doczytać się.

#128 KryH

"Nie przenoście nam stolicy do Krakowa"

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 44 postów
  • LokalizacjaGród Kraka
  • Gram w: X3: Terran Conflict

Napisano 20 kwiecień 2014 - 14:34

Cześć
Od kilku miesięcy korzystam dzięki podpowiedziom Yacka z "Mapy pana Scorpa" ;) grając sobie w TC z BPackiem. Wszystko ładnie sobie hula. Zastanawiam się jednakże (ostatnio) czy spolszczenie tejże mapy pozwala jedynie używać ją ze spolszczoną wersją gry X3TC czy także daje inne korzyści. Czy można (dzięki jakimś czarom programistycznym :P ) zobaczyć wynik poszukiwania np. Działa Jonowego po wpisaniu w okno przeglądarki nazwę w naszym (Polskim) języku zamiast odpowiednika angielskiego?
W skrócie:
Gra spolszczona i teksty w całości polskie. Działa bezbłędnie.
Mapa Scorpa spolszczona (dzięki Yacek) ale wszystko w niej po angielsku.
Pytanie:
Czy w Mapie Scorpa można mieć napisy polskie i wyszukiwać po wpisaniu nazw polskich?

#129 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 21 kwiecień 2014 - 09:20

Wszystko co jest w grze spolszczone, wyszukiwane jest na mapie Scorpa po polskich nazwach (np. Działo Akceleratorowe). Jeśli masz inaczej, to znaczy że nie zaktualizowałeś danych dla mapy Scorpa lub nie podałeś poprawnej ścieżki dostępu do pliku z aktualnymi danymi.

#130 KryH

"Nie przenoście nam stolicy do Krakowa"

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 44 postów
  • LokalizacjaGród Kraka
  • Gram w: X3: Terran Conflict

Napisano 21 kwiecień 2014 - 09:59

Dzięki za odpowiedź. Wychodzi na to że muszę się zabrać za hmmm. sam nie wiem bo wszystko ładnie działa za wyjątkiem napisów na mapie i w wyszukiwarce. Muszę coś wymyślić. Może jakaś podpowiedź? Jak myślisz, może przeinstalować mapę?

Ach, jeszcze jedno. Czy spolszczenie mapy polega TYLKO na skopiowaniu rozpakowanego pliku do odpowiedniego katalogu z grą, czy może coś źle zrozumiałem?

Ale to było proste a ja tyle miesięcy zawracałem sobie głowę tłumaczeniem nazw. Wszystko śmiga poprawnie jak dotąd ale już po polsku. Dzięki :kwiatek:

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych