Skocz do zawartości

Mod X3 Rebalance Mod (XRM) - Total conversion - dla Albion Prelude


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 703
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Cytat

Usuwamy z katalogu mov plik 00044.pck. Plik ten zawiera głos Betty, taki sam plik, ale z dodatkowymi głosami znajduje się w jednym z plików cat/dat moda XRM i jeśli chcemy aby słyszeć w grze głos komputera pokładowego (Betty) musimy usunąć oryginalny plik 00044.pck.

To powinno pomóc 😀

EDIT: A tak na marginesie to mod według mnie jest beznadziejny i masakrycznie spowalnia grę... Nie wiem jakim cudem on komukolwiek poprawia wydajność gry, bynajmniej u mnie normalnie Albion Prelude działa przy około 30fps, podczas walki zwalnia do 25fps, a na seta x10 jest mniej więcej 20fps. Tymczasem z tym modem działa ledwo przy 15-20fps gdy się nic nie robi, nie wspominając już o walce, lub gdy jest duże natężenie ruchu.

A o SETA to można wogóle zapomnieć 😀

Edytowane przez Fiox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiox

U mnie jest dokladnie odwrotnie,sam AP strasznie spowalnia mi gre zas z modem o wiele szybciej .

AP +XRM okolo 35 fps, X3TC + XRM okolo 45-50.

Moze masz tzw'waskie gardlo' w sprzecie (karta graf nie daje rady,malo ramu,lub procek wolny-pamietaj ze nadal to wszystko dziala na 1 rdzeniu)

Ewentualnie zbyt duzo niepotrzebnych programow dzialajacych w grze (o tym juz kiedys wspominalem na forum) muli gre.

Podaj prosze specyfikacje sprzetu to moze jakos sprobuje pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zarówno czyste AP jak i AP+XRM chodzą ładnie. AP+XRM ma małe spadki wydajności, ale tylko w kilku przypadkach:

1. wielkie walki w sektorze (kilka statków M1, M2, M7 i wiele myśliwców) - chodzi o inwazje Xenków przede wszystkim. Ale nie są to znów tragiczne spadki wydajności, mogę samemu walczyć i nie mam pokazu slajdów.

2. gdy w sektorze utylizuję kilka wraków (skrypt SCS)

W pozostałych przypadkach (podróże przez sektory, walki w misjach, walki w patrolach itp) wszystko cacy.

Sprzęt znów nie jest taki super:

CPU: C2D E8400 @ 3.0 GHz

GPU: Radeon 4850

Win7 64Bit i 8GB RAM

Oprócz tego co pisał Aldaran odnośnie programów działających w tle, to na spadek wydajności mogą mieć wpływ inne skrypty zainstalowane oprócz XRM. Nie wszystkie mogą być w 100% kompatybilne z XRM. Mogą też być skrypty, które mają jakieś babole obniżające wydajność. Ja np. dawno temu używałem skryptu Marines Repair, ale zauważyłem, że w miarę powiększania ilości Marines (kupowałem dla każdego dużego statku maksymalną ich ilość jaką mógł pomieścić) spada mi drastycznie wydajność. Zaczynała spadać powyżej 20-30 Marines. Zrezygnowałem z tego skryptu i mam spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas walki i wielu przeciwnikow na ekranie oraz podczas SETA - zawsze spadna klatki renderowane i to normalne.

W sumie mam podobny sprzet co Yacek ta sama karta graf., Win i RAM 8 GB 1333 MHZ, proc Athlon II X3 425 OC do 2.96, plyta GF615M-P33 V2 ,HD : F3 HD103SJ (w miare szybki dysk).

Reasumujac , skoro mamy podobne specyfikacje sprzetu i u nas hula gierka dobrze , to mysle Fiox ze problemem nie jest mod tylko cos innego.

Jak zastosujesz kilka praktycznych sztuczek od defragmentacji,poprzez instalacje gry na innej partycji,wylaczenie zbednych programow (nawet antywirusa ktory ciagle mieli

i opoznia odczyt z HD) , ewentualnie OC procka i karty graf to napewno zauwazysz wzrost wydajnosci.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt może nie jest z NASA, ale ze wszystkimi nowszymi gierkami daje radę, więc nie widzę tutaj problemu: Intel Core i3, Radeon HD 5730, 4GB ram, Windows 7. Dodam że to laptop 😀 Ale wiem i tak, że to wina moda, bo przy Ship Rebalance Mod też mi strasznie zmula...

EDIT: Jeżeli już piszę w tym temacie, to czy jest w tym modzie jakaś możliwość wykluczenia statków z X2? Kilka lat temu grałem w X2 i tam grafika mi nie przeszkadzała, ale w X3 one po prostu mi nie pasują, nawet po przeteksturowaniu. 😀 W SRM (ship rebalance mod, czyli z tego co wiem, to po prostu niepełna wersja tego moda) był dodatkowy plik Jobs i jakiś skrypt, który pozwalał całkowicie wyeliminować statki z X2. A jak jest tu?

Edytowane przez Fiox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może teraz trochę bardziej na temat. A chodzi właśnie o wydajność. W pobliżu stacji to dosłownie nie da się grać tak wszystko skacze, mimo, że AP chodziło bardzo ładnie po patchu 1.1, bo na 1.0 przedtem wraz z upływem gry też spowalniało. Tutaj natomiast od samego początku mam klatki. Sprzęt wydawało mi się mam całkiem niezły, może trochę za mało pamięci: Phenom II X4 955, Sapphire Radeon HD 4890 Vapour, Biostar TA790GX AM3+, 4GB ramu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie skrypty macie zainstalowane oprócz XRM? Może jakiś konflikt?

Na przykład dla XRM dla TC rekomendowany jest skrypt MBRR, grając w XRM AP nie powinno się go instalować. AP zawiera w sobie skrypt RRF, więc XRM AP również go ma, a on i MBRR nie powinny być instalowane razem, bo właśnie powodują spadki wydajności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anarkis - AP posiada Flotę, jest to coś bardzo podobnego jak ADS, moim zdaniem nie ma potrzeby używania ADS.

O Marines Repair już pisałem.

Pozostałe skrypty - nie wiem jak wygląda sprawa kompatybilności z AP, trzeba by sprawdzić w tematach na forum S&M Egosoftu, PG3 i ECS były dawno napisane i niestety od dość dawna nie aktualizowane.

Sektory ziemskie - wiadomo wielkie stacje i duże statki, nie ma się co dziwić że gra wariuje.

BHS i Grand Exchange to takie sektory, gdzie zawsze gra dostaje zadyszki.

Czyli standard. Rada: unikać tych sektorów. 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.03.2012 o 01:10, piotr111 napisał:

czy mod mozna zainstalowac na AP 2.0?

Można, ale lepiej poczekać do wydania wersji 1.18 kompatybilnej w 100% z AP 2.0 (ma być dziś).

Wersja ta umożliwi dostęp do fabuł patch 2.0 i doda do gry nowo dodane przez patch statki M7.

Oczywiście oprócz innych interesujących zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się kolejna wersja moda o numerze 1.18

Wersja jest kompatybilna z zapisami gry z wersji 1.17 zarówno w wersji TC jaki AP

Wersja jest od teraz dostępna tylko w formacie .zip do instalacji manualnej, nie wersji do instalacji przez PM.

Należy więc zapoznać się z instrukcją instalacji w pierwszym poście.

Pliki, które uległy zmianie:

XRM Part 1

XRM Part 2

Hull Packs (wszystkie trzy wersje)

STATKI, KTÓRE POWINNO SIĘ SKLONOWAĆ:

Nagoya

STATKI, KTÓRYCH NIE MOŻE BYĆ W SEKTORZE PODCZAS UPGRADE:

Acinonyx

Hawk

Należy pobrać i wypakować (zainstalować) wszystkie pliki. Pliki cat/dat moda podmieniamy pamiętając w jakiej kolejności mieliśmy zainstalowane poprzednio. Podmieniamy je na aktualne pliki. Również pliki z katalogu script z archiwum PART 2 należy przekopiować do katalogu script w katalogu gry.

Plik OBS.xml z katalogu "director" należy usunąć, już nie jest wymagany.

Po zainstalowaniu wszystkich składników moda należy:

1. Uruchomić grę z ostatniego zapisu.

2. Otworzyć Edytor Skryptów. Jak ktoś nie wie, to opisane jest to w FAQ#3

3. W Edytorze Skryptów przeglądnąć listę skryptów i odszukać skrypt o nazwie "temp.xrm.1.17to1.18patch.AP".

4. Uruchomić ten skrypt, poprzez naciśnięciu klawisz r mając ten skrypt podświetlony na liście. Następne okna potwierdzamy enterem. Po uruchomieniu skryptu możemy kontynuować grę. Polecałbym zapisać grę po wykonaniu skryptu.

Skrypt "temp.xrm.1.17to1.18patch.AP" możemy usunąć z katalogu "script", ale nie jest to konieczne.

ZMIANY W WERSJI 1.18:

Fixed - Maccana docks (AP)

Fixed - Terran Freight Drones with incorrect race settings

Fixed - Titan Mk1 down turret not firing

Fixed - Jump Beacon Price (AP)

Fixed - Reduced Kyoto dock numbers (AP)

Fixed - Reduced Hyperion rep required to buy

Fixed - Replaced Quasar model (TC)

Fixed - PAR equip script not equiping Sabre

Fixed - Nagoya gains speed, turning and a shield slot, and fixed its non-firing turret

Fixed - Tenshi description (TC)

Fixed - Erronious ships in some Argon shipyards

Fixed - TLs being full up with energy cells

Fixed - Timeout on Kha'ak jobs to stop sectors like Aldrin acting like sinks

Fixed - Further rebalancing of OOS combat

Fixed - Credits Received sector descriptions

Fixed - Race Military Intel Networks now pick up military strikes in pirate sectors

Fxied - Replace Xenon I engine models with XRM style models

Added - New models for Acinonyx and Hawk

Added - Bounty system

Added - Race Responce Command Ships

Added - AP 2.0 content including new M7 carriers and the PHQ and HUB plots (AP)

Wersja 1.18 jest zarówno dla TC jak i dla AP.

Instalacja moda w grze AP odbywa się w ten sam sposób co w TC, należy tylko pamiętać, że AP jest zainstalowany w folderze Addon i tam należy kopiować wszystkie pliki moda.

NOWOŚCI:

Dostęp do fabuł HUB i PHQ AP.

System nagród XRM

Aktualizacje plików tłumaczenia i plików mini moda będą wkrótce na Mamucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Mamucie jest dostępne aktualne tłumaczenie dla wersji XRM 1.18 oraz plik z mini poprawkami dla TC+XRM.

Zmiany w pliku Jobs - został zaktualizowany dla wersji 1.18.

Podziękowania dla Viliae za pozwolenie użycia jego tłumaczenia SRM. Dzięki temu większość opisów statków moda XRM jest już przetłumaczona i tłumaczenie otrzymuje numer 0.3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chcę rozpocząć nową grę z nowym XRM 1.18 i chcę by było trudniej więc pomyślałem o instalacji Hull Multiplication Packs, ale on podnosi wartości tylko kadłuba a osłony pozostają na tym samym poziomie. Czy nie lepiej było by podnieść wartość kadłuba i osłon?

Trochę pomyślałem i chyba wiem jak to zrobić. Można przygotować wersje pliku Tships z wprowadzonymi ręcznie X3 Editor`em wartościami kadłuba i liczbą slotów na osłony(mnożnikiem x2 lub większym)(jest to czasochłonne ale da się zrobić). Wrzucamy tak przygotowany plik do katalogu /addon/types i rozpoczynamy nowa grę, plik Tships zwiększy wartości kadłuba każdego statku w grze oraz ilość slotów na osłony a plik Jobs zadba o wprowadzenie odpowiedniej liczby osłon do slotów dla każdego statku w wygenerowanego przez grę.

Jak myślicie czy to zadziała i czy ma to sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System Nagród XRM.

Dostępny w grze od wersji 1.18.

System nagród zostanie zainicjowany po uaktualnieniu do wersji 1.18. System Nagród będzie budowany w czasie, więc nie będzie oferowany natychmiast po aktualizacji, ale wkrótce zaczynają się pojawiać się pierwsze informacje.

Każda z głównych ras zaoferuje nagrody za zniszczenie wrogich statków. Oferowana nagroda zależy od wrogich działań danego statku. Im więcej statek ten zniszczył statków, tym większa nagrodę otrzymamy za jego eliminację. Zależy to również od jego klasy i klasy statków, które zniszczył.

Można uzyskać dostęp do listy aktualnie oferowanych nagród, z nazwą statku i jego ID, nazwiskiem pilota, jego ostatniej znanej lokalizacji i wartością nagrody oferowanej przez każdą z ras poprzez Wojskową Sieć Wywiadowczą (dostęp za pomocą skrótu klawiszowego). Można też uruchomić test nagród na każdym statku, za pośrednictwem menu komunikacji sieci wywiadów lub bezpośrednio na obecnym celu przez nowo dodany skrót "Sprawdź Nagrodę". Wystarczy ustawić klawisz skrótu w menu konfiguracji - sterowanie - interfejs. Każdy statek z nagrodą będzie oznaczone "$" na końcu swojej nazwy na mapie wszechświata.

Aby otrzymać nagrodę, należy posiadać Licencję Policyjną rasy, która wyznacza nagrodę oraz pozytywną reputację u tej rasy. Wszystkie statki należące do gracza mają możliwość zdobywania nagród, również w walkach OOS.

Można otrzymać drobne nagrody atakując wrogów w sektorach sąsiadujących z sektorem rasy (np. poprzez zabijanie piratów w sektorze piratów przylegającym do sektora Argonów). Można otrzymać nagrodę od ATF, atakując statki Xenonów w sektorach Xenońskich i drobne nagrody od sił operacji Final Fury zabijając statki Kha'ak w przestrzeni Kha'ak.

System nagród jest wprowadzany za pośrednictwem wtyczki AL (ustawienia SI - Sztucznej Inteligencji w Rozgrywce, która to opcja jest domyślnie włączona). Jeśli wystąpią jakieś problemy, wystarczy wtyczkę AL wyłączyć i ponownie włączyć. To nowo zainicjuje system.

UWAGA - z powodu problemów z równoczesnym działaniem systemu nagród zarówno w AP jak i TC, gracze TC zauważą kilka zmian. Głównym problemem jest brak dostępności Licencji Policyjnej USC w TC. Jest to nieuniknione ze względu na różnicę używania pliku TWareT w TC.

W celu uzyskania dostępu do sieci terrańskiej w TC trzeba posiadać Urządzenie do przechowywania danych w ładowni. Będziesz je posiadał już, jeśli ukończyłeś fabuły TC, lub dodaj je przy użyciu skryptu cheat.

Jeśli używasz innego skryptu, który oferuje nagrody, takiego jak MBRR, zaleca się ustawienie ich nagród na off. Nie będą one sprzeczne z systemem nagród XRM, ale będzie przyznawana podwójna nagroda za zniszczone statki, co jest uważane oszustwo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się mini poprawka wersji moda o numerze 1.18b

Informacja: http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?p=3836687#3836687

Wersja jest od teraz dostępna tylko w formacie .zip do instalacji manualnej, nie wersji do instalacji przez PM.

Należy więc zapoznać się z instrukcją instalacji w drugim poście.

Pliki, które uległy zmianie:

XRM Part 2

ZMIANY W WERSJI 1.18:

Dodano wyszukiwanie Nagród w Systemie Nagród dla graczy TC.

Zmodyfikowana wartości Nagród (zmniejszono).

Usunięto pojawiające się wiadomości o otrzymaniu Nagrody.

Dla graczy AP dodano Fix RRF, są to pliki skryptu RRF zawartego w AP z wersji 1.1. Wersja RRF z 2.0 posiada kilka błędów. O tych błędach można przeczytać w tym temacie: http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=319099

Aby wprowadzić zmiany w Systemie Nagród, należy po instalacji poprawki w Rozgrywka/Ustawienia SI wyłączyć XRM System Nagród, a następnie go włączyć.

Na Mamucie znajdują się zaktualizowane plików tłumaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Niedawno zacząłem grać w X3: Albion Prelude z modem XRM. Gra mi się bardzo fajnie, ale chciałbym mieć jakiś konkretny cel, a mianowicie statek. Tylko nie wiem jaki jest "najlepszy". Podejrzewam, że nie da się odpowiedzieć jednoznacznie na to pytanie, więc sprecyzuję, że chciałbym móc tym statkiem toczyć duże, kosmiczne bitwy. Trochę czytałem, że statkiem Hyperion dobrze się lata, ale nie wiem czy był uwzględniony przy tym mod XRM.

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duże bitwy to wcale nie znaczy że muszą być duże statki. Zacznij od Vidara Strażnika, potem jakiś M7 z możliwością dokowania jak największej ilości myśliwców (Kariudo), potem jakiś lotniskowiec. Będziesz miał wielkie bitwy. Szczególnie przy użyciu rozkazów Floty.

Dobór statków zależy w dużej mierze od stylu gry i własnych upodobań gracza. Jedni lubią borońskie inni splickie, a jeszcze inni teladiańskie lub paranidiańskie. Choć nie polecałbym kierować się desingiem statków, a ich parametrami i wybierać takie, które najbardziej ci odpowiadają (szybkie lub wolniejsze, ale z mocniejszymi osłonami itp).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...