Skocz do zawartości

MOD Transcend II for Terran Conflict


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawił się jeden z zapowiadanych dużych modów do gry TC Transcend II.

Jego zapowiedź znajduje się w tym temacie: Transcend II for Terran Conflict - coming soon.

Natomiast najnowsze informacje o modzie dostępne są w tym temacie: [MOD] Transcend II for Terran Conflict - released.

Co nowego dodaje ten mod?:

1. Duże, bardzo ładne sektory. Nie piszę nowe, bo mod zmienia nazwy i układ sektorów całkowicie. A jest co zwiedzać bo sektorów jest 194.

2. Trzy nowe (dostępne tylko te trzy) opcje startowe.

3. Nowe fabuły dostępne w wyżej wymienionych opcjach startowych.

4. Nowe statki.

5 Różne inne niespodzianki.

Instalacja moda:

Ponieważ jest ona trochę skomplikowana postaram się ją opisać w miarę dokładnie.

Radziłbym również wykonać backup plików sav z obecnej gry. I najlepiej dodać moda do nowej instalacji gry TC.

1. [opcjonalne] - wykonaj backup plików sav obecnej gry. Jeśli oczywiście będziesz chciał kiedyś powrócić do obecnej gry. Jeśli nie wiesz gdzie są pliki sav zobacz do FAQ#54.

2. [opcjonalne] - Jeśli grasz w czystą grę i będziesz chciał wrócić kiedyś do swojej obecnej gry bez moda, zrób kopię całego katalogu gry do nowego katalogu o nazwie np. X3TCT2. Jeśli grałeś z modami i skryptami zainstaluj od nowa grę do nowego katalogu o nazwie np. X3TCT2. Jeśli instalowałeś grę od nowa, dodaj wszystkie dostępne patche. Z dobrze poinformowanego źródła wiem że nie powinno się instalować od razu patcha 2.1 ma wersję z płyty. Poprawna kolejność to:

patch 1.01 -> 1.4

patch 1.4 -> 2.0

patch 2.0 -> 2.1

Dlaczego? Bo instalacja patcha 1.01 -> 2.1 może prowadzić do dziwnych problemów w grze (chodzi raczej o fabuły). Wiem że to nie logiczne, ale sprawdzone.

3. Ściągnij z tego adresu: Transcend II Installer download plik T2_instaler.zip, wypakuj z niego dwa pliki: setup.exe i t2setup.msi

4. Uruchom plik setup.exe i zainstaluj instalatora moda Transcend II. Możesz to zrobić w domyślnym katalogu podawanym przy instalacji lub w dowolnym innym.

5. Teraz w katalogu w którym zainstalowałeś Instalatora moda Transcend II odszukaj plik t2Config.exe i uruchom. Po otwarciu okna wybierz przycisk "Downloading" i rozpocznij właściwe pobieranie plików z modem.

6. Po zakończeniu pobierania naciśnij przycisk "Install Mod", w oknie wybierz katalog z grą (jeśli wykonałeś p.2 to odszukaj katalogu X3TCT2), a w nim plik X3TC.exe i kliknij na nim, powinna rozpocząć się instalacja moda. Po instalacji sprawdź czy masz zaznaczony przycisk "Transcend", powinien być żółty.

7. Teraz uruchom grę TC (jeśli wykonałeś p.2 to pamiętaj aby na pulpicie mieć skrót do pliku X3TC.exe z katalogu X3TCT2 i uruchomić grę z tego katalogu gdzie dodałeś moda) i na pierwszym oknie wybierz przycisk "Wybierz pakiet modyfikacji", wybierz mod Transcend II i kliknij na OK, teraz dopiero wybierz opcję "Uruchom X3:KT".

Jeśli wykonałeś wszystkie operacje poprawnie po chwili powinieneś zobaczyć nowy ekran startowy gry, a za chwilę całkiem nowe graficznie menu główne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompatybilne skrypty i mody.

Ponieważ mod wprowadza zmiany w plikach takich jak Galaxy, Jobs, TShip nie powinno się instalować wraz z nim innych modów również operujących na tych plikach bo może to prowadzić do nie kontrolowanych zawieszeń gry.
Mody, które operują na tych plikach to:
No Civ
Hard mode
Xtreme mode
Pirate Patrols
500km Comm Range Mod
Sector size and background mod (mod Transced II już zawiera w sobie ten mod)

Temat z lista kompatybilnych z T2 skryptów znajduje się tu: Mods and scripts compatible with Transcend II

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mod w pytaniach i odpowiedziach.

Pyt. 1. Czy we wszystkich opcjach startowych dodanych przez ten mod można grać we wszystkie fabuły dodawane przez ten mod?

Odp. 1. Brak danych.

Pyt. 2. Czy można wykonać standardowe fabuły TC w tym modzie?

Odp. 2 Brak danych?

Pyt. 3. Czy warto instalować ten mod?

Odp. 3. Brak danych.

Pyt. 4. Kiedy będzie spolszczenie moda?

odp. 4. Mod zawiera w sobie pliki tekstowe wersji PL (L04B), ale z tekstem angielskim. Tłumaczenie jest już gotowe, jak zwykle link do niego znajdziecie w temacie: X3TC - spolszczenia do skryptów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się nowa wersja moda (1.5).

Polskie tłumaczenie przygotowane dla wersji 1.3 w związku ze zmianami w plikach tekstowych jest niekompatybilne z nową wersją. Aby uniknąć readtextów po instalacji moda w wersji 1.5 należy z katalogu t usunąć pliki 3247.L048.xml; 8371-L048.xml i 8372-L048.xml

Pliki 0001-L048.xml i 7005-L048.xml mogą zostać.

Gra będzie korzystała z plików tekstowych zawartych w modzie, są tam pliki dla wersji polskiej jednak zawierają tekst po angielsku. Tłumaczenie dla nowej wersji moda będzie dostępne na Mamucie w ciągu najbliższych dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagrałem dziś w nową wersję moda. Wystartowałem opcji startowej Pirate Hunted. Niby fajna sprawa, każdy atak na piratów rozpoczyna polowanie pirackich statków na nas. Pisze na nas, bo nasze pozostałe statki są bezpieczne. Piloci statków dość chętnie skaczą (gram bez BSE), więc myślałem że łatwo się obłowię. Tymczasem, każdy przejęty statek z "polowania", automatycznie zmienia swój rozkaz z np. "Zadokuj do.." na "Ataku..." i tu nazwa naszego statku. Zmiana rozkazu następuje za każdym razem gdy otrzymujemy informację że pojawił się kolejny łowca polujący na nas. Czyli skrypt polowania ma największy priorytet, nawet na po przejęciu takiego statku przez gracza. Błąd jak się patrzy. Odkładam T2 2.0 na półkę i wracam do normalnej gry. Może następna wersja będzie lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tymczasem, każdy przejęty statek z "polowania", automatycznie zmienia swój rozkaz z np. "Zadokuj do.." na "Ataku..." i tu nazwa naszego statku. Zmiana rozkazu następuje za każdym razem gdy otrzymujemy informację że pojawił się kolejny łowca polujący na nas.

Jak dla mnie po przejęciu każdego statku powineneś przeskanować ich systemy antywirusem w poszukiwaniu trojanów 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ja w drugim profilu nazywam się Phoenix 😉 ]😀

No to już wiem kto kradnie mi statki 😀

A tak poważnie, to ja w trzecim też. Nie zwróciłem uwagi że to moja nazwa, za bardzo przyzwyczaiłem się do normalnych nazw z moich ulubionych profili startowych w X3 😀

Czyli pilot jest OK, tylko skrypty łowcy nadal działają, mimo że statek przejąłem. Pewnie skrypt łowcy pamięta ID statków, które utworzył i dlatego.

Tak czy siak, mod odkładam, nie mam ochoty zmagać się tym problemem. Jeszcze jakby to była wina BSE, ale jak pisałem gram w T2 tylko z mapą Scorpa, bez innych skryptów. Piloci opuszczają statki w normalnym trybie. A tu taki zonk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...