Skocz do zawartości

X3 Komiks ? Idea, etc. 20.I.10 Jest juz pierwszy epizod!


Sorkvild
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakis czas temu podczas jednej z rozmow na czacie z kol. Jagoda wywiazala sie dyskusja na temat stworzenia filmu. W koncu Jagoda rzucila haslo komiks! Tego jeszcze nie bylo!

W sumie o tym nie myslalem, ale spodobala mnie sie ta idea i podchwycilem temat. Pomysl na razie jest w sferze jakiegos dalszego konceptu. Bohaterami moglyby byc yyy... statki, gadajace glowy - jednym slowem wszytsko co daje nam gra. Jak dotad dumam tu nad technika i staram sie to wszytstko probowac w photoshopie pamietajac o odpowiedniej metodologii: mastering zdjecia, nalozenie obrazkow skladowych, nalozenie ramek, nalozenie dymkow ->tu nastepuje zlaczenie tych warstwa w calosc. Wpisywanie tekstu. Uff nie jest to latwe. W powyzyszym obrazku zapomnialem np. o podst. obrobce zdjecia, jest totalnie surowe z gry.

Tak jak na zal. zdjeciu mniej wiecej bedzie wygladala jedna "kratka" komiksu. Z ilu kratek mialby sie skladac komiks ? 10-20 (jestem zwolennikiem prostych historyjek ? To jest i tak duzo. Zwazywszy, ze nalezy tez najpierw zgromadzic odpowiedni material zdjeciowy.

W sumie to jeszcze nie wiem w jakiej palecie kolorow chcialbym tu cokolwiek tworzyc. Naturalnej, czarno bialej, rysunkowej czy moze z wartwa imitujaca papier? Poza tym do tego dochodzi odpowiednio "chwytliwa" czcionka (arial ssie) oraz co najwazniejsze - layout (kratka po kratce, czy moze w jeden kratce - kilka kratek. Nastepnie dochodzi rowniez napisanie scenariusza i dialogow. Sprawa nie jest taka prosta jak wydawala sie na poczatku. Zrobienie jednej strony moze zajac duzo czasu, tym bardziej iz czegos takiego jak komiks "na komputerze" nie tworzylem. Tak wiem, ramki sa czesciowe, a zdjecie nieobramowane. Jak mowilem to mala probka, w razie czego stac mnie na wiecej oczywiscie 😛 Tak naprawde wszystko tu zalezy od zmiennych jak wolny czas, chec tworzenia, piwo, atmosfera.

Prosze tego nie traktowac jako zapowiedzi (nic nie obiecuje), to jedynie taki smaczek i zajawka (te jak wiemy lubia byc ulotne). Jesli bedzie ten temat mnie dreczyl, to parafrazujac tow. Stanislawa Aniola z serialu Alternatywy 4 - zakasam rekawy, wezme mlotek i dluto i bede kul po tej linii jak mawial Sofronow 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dopowiem, że czarnobiałe obrazki źle się jakoś by kojarzyły. Po prostu wg mnie, nie pasują do świata X.

Rendering zdjęć oczywiście wskazany.

Ilość stron, MAX 20! 10 to już naprawdę jest sporo.

Ilość ramek na kartce? Klasycznie, po 2 w kolumnie i 3-4 w wierszach, w tym, np. czasem 1 zajmująca pole 2x2. Dodawałoby to życia i emocji.

To tyle z mojej strony. Fajnie byłoby poczytać taki komiks i życzę wytrwałości i czasu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No moje gratulacje, jednak się takowy temat narodził. W takim razie może i ja zacznę coś tam kombinować w tej swojej główce.

Cieszę się że temat został zaakceptowany. Kiedyś ktoś powiedział mi coś na temat komiksów, nie była to pozytywna wypowiedź, dlatego też sądziłam że taki temat nie znajdzie zwolenników. Cieszę się że jest inaczej. 😛

Jeżeli chodzi o tworzenie komiksu a raczej stron to dobrze by było przygotować puste strony, potem już tylko za pomocą photoshopa można przerzucać edytowane fotki. Znacznie by to ułatwiło pacę.

Sorkvild chylę czoło 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj 😛, a w zasadzie dzis w nocy jeszcze kombinowalem troche z "dymkami". Wg mnie lepsze sa te lagodne prostokatny, albowiem lepiej sie wpisuje wen tekst. Tu mamy przykladowy: dymek glosu, dymek myslenia oraz dymek sytuacyjny.

Te dymki z pierwszego obrazka sa to gotwe wzory z jakie oferuje photoshop. Sa latwe w nalozeniu, ale ich rozmiar troche determinuje tekst jaki chcemy wpisac. Zas te stworzylem sam.

Co do ukladu stron. To najlepiej bedzie:

obrazek1 800x600|obrazek2 800x640

________________________________ Suma = 1600 x 1280 + 100 pikseli na ramki = jedna strona to 1700x1380.

obrazek3 800x600| obrazek4 800x640

800x600 jest dobre, bo mozna wiecej obrazkow na stronie zmiescic przy zachowaniu szczegolow.

Moza tez zrobic komiks przezucany stronami w przegladarce windowsa. Np jedna kratka komisku to pojedynczy plik jpg. Hmm duzo tego wyjdzie wowczas.

Mozna tez zrobic jedna wieksza strone i jak mowi Jagoda, wklejac na nia rozne ujecia. Cos jak tu czy tu. Jest rozkminka jednym slowem. Ma to swoje plusy i minusy. te obrazki trzeba bedzie zmniejszac, a to odbije sie na tym co na nich bedzie widac, a raczej jak malo na nich bedzie widac.

http://chicagowheretogo.blox.pl/resource/o_komiks2.jpg

http://www.tytusromekiatomek.pl/komiksy ... us_cz1.jpg

Jesli ktos chcialby stworzyc cos wlasnego, a nie wie jak wykonac dany element w Photoshopie, wowczas posluze rada odnosnie wykonania.

Rowniez pomysl Lewara jest niezly - "W ten sposób można ilustrować opowieści pilotów z działu opowiadań". 3-4 takie obrazki dodalyby niezlego smaczku do opowiadania 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto przykladowa strona wg modelu z poprzedniego postu, laczny rozmiar roboczy 1700x1380. Po dodaniu tesktu mozna strone pomniejszyc do np. 1000x812, ale w tym przypadku kompresja robi swoja i obrazek traci na jakosci.

W sumie wyglada to dosc dobrze, aczkolwiek statycznie. W prawdzie obrazki mozna laczyc np. Zamiast LG (lewa gora) i LD (lewy dol) mozna zrobic jedno ujecie w pionie. Musze pokombinowac nieco by osiagnac taki layout jak w komiksach przytoczonych w linach w poprzednim poscie, tu duzo zalezy od tego jak wykadrujemy zdjecie w programie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Panie i Panowie jest juz pierwsza strona i jakas przygoda 😛 Zakasalem rekawy i zaczalem kuc po tej linii jak mawial Sofronow 😎 Patrzac na probke z pierwszego posta zrobilem progres i wyglada to wg. moich oczekiwan. Opinie mile widziane.

Byc moze pociagne ten watek 3-4 epizodami. Bohaterem sie mlody argonski pirat Tony, ktorzy podjal sie szmuglu kosmicznego ziola. Wraz ze swoim teladianssskim kumplem CJ Donaldem, stanowia nierozerwalny duet, gdzie jeden wart jest drugiego 😎 W czasie gdy Tony wpadl w klopty w Argon Prime, Donald przyczajony w zakamarku terranskiej stacji bojowej popalal w najlepsze kosmiczne ziolo... Jednym slowem Historyjka obrazkowa niczym z tureckiej gumy do zucia - Kaczor Donald 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...