Skocz do zawartości

Statki i kilka pytań


Omicron
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

skończyłem fabułę Terran, posiadam dość sporo statków (patrząc na moją niedawną przeszłość). Statki to m.in Vidar, Kord, 2x Pochwa, Claymore + pare innych. Chciałbym się dowiedzieć czy warto sprzedawać te statki czy lepiej je zatrzymać? Planuję skończenie kilku kampani (argon, boron, goner i teladi) Ogólnie to na pewno sprzedam jedną, pytanie czy druga przyda mi się do abordażu (jak dotąd abordaż miałem tylko podczas kampanii). Zastanawiałem się także nad sprzedaniem Claymore bo co mi z niego ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, warto mieć jeden porządny statek w danej klasie, szczególnie jeśli zamierzasz robić fabuły o których wspominałeś. Zakładam, że za jakiś czas nabierzesz ochotę do prac dla specjalnych stoczni z moda DDTC. Moje spostrzeżenia odnośnie prywatnej floty są następujące.

Statki podstawowe - niezbędne minimum:

TP – częste misje transportowe ze stoczni wymagają tego statku. Rzadkim kryterium jest luksus (Tukan), głównie warto się skupić na szybkości (terrański Chokero, argoński Express),

TM z 5 marines - do zbierania i reperacji dryfujących wraków M3-M5, (kluczowe parametry to szybkość i wielkość hangaru). Moje ulubione to Zefir (140 prędkości) oraz Osiris (hangar na 8 myśliwców)

M3 i M6 - po jednym ale porządnym w pełni wyposażonym. Na początku Vidar jest fajny, później zdobedziesz/znajdziesz/kupisz inne ciekawsze M6,

TS - jednego z porządną ładownią, oraz ze dwa szybkie do zbierania dóbr z kosmosu.

Statki uzupełniające - opcjonalne:

M1/M2/M7 - późniejsze etapy gry. Typ statku zależy od preferencji gracza. Niektórzy świetnie bawią się w M2, gdzie wieżyczki same eliminują wroga, inni wolą samemu eksterminować za pomocą M7, jeszcze inni wolą się pobawić eskadrami myśliwców - M1.

TL - jego ładownia i hangar sprawiają, że czasami staje się statkiem bazą - szczególnie jeśli ktoś lubi walczyć M3, często też są naszymi podręcznymi magazynami, gdy poruszamy się czymś większym M7//M2/M1.

M7m - do zdobywania abordażem M1/M2/M7/TL

Używanie M8 czy M7m do ataków typowo rakietowych w praktyce jest niezwykle rzadkie - potworne koszty rakiet i torped.

Na koniec moja rada, jeśli zawadza Ci jakiś statek, lub nie jesteś do niego przekonany - ekwipunek do magazynu, a pusty kadłub na żyletki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zamierzam, to na pewno przejść kampanie i w międzyczasie chcę na pewno postawić jakąś stację (jeszcze nie dokopałem się która by była najlepsza na początek kopalnia? może fabryka słoneczna?), obecne moje statki to:

TS:

Merkury - latam nim zdalnie w Grand Exchange i handluje ogniwami i teladianium na przemian (dobry zysk 😛) -

Kajman Tankowiec - lata sobie pomiędzy Omricon Lyre i systemem obok uzupełniając w Omricon zasoby ogniw w fabrykach (da się wyżyć 😎)

Oczywiście planuję wyszkolenie marines do handlu bo trochę denerwuje mnie powoli ręczne wydawanie poleceń statkom.

M4 - Elita nie robi nic 😎

M3 - Nova ścigacz latam sobie nim obecnie

Vidar oraz Kord - zostawiam sobie

I te statki na początku które opisałem czyli 2 pochwy Claymore (już sprzedany, sprzęt przeniosłem do Vidara). Jedna z pochw jest w Aldrin po którą planuje skoczyć Vidarem zabrać ludzi i sprzęt z pokładu i następnie ją sprzedać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do fabuł Vidar powinien ci wystarczyć, czasem możesz potrzebować TS-a.

Ważne byś zastanowił się jak będziesz grał po skończeniu fabuł (o ile będziesz grał dalej, bo są tacy co bez fabuły ani rusz). Czy będziesz budował imperium handlowe, budował stacje i fabryki, czy też latał i bawił się w pirata, łupiąc co popadnie. Do odpowiedniego stylu gry dobierasz odpowiednie statki. Te ziemskie, które masz wcale nie są szczytem technologii 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Oczywiście planuję wyszkolenie marines do handlu bo trochę denerwuje mnie powoli ręczne wydawanie poleceń statkom.

Marines, nie służą do handlu, a do zdobywania statków przez abordaż lub dzięki odpowiednim skryptom mogą nam je również reperować. Poza tym, wyszkolenie jednego marines na 5 gwiazdek w każdej kategorii inżynieria, mechanika i hakowanie bez walki to koszt ok. 1,5 miliona kredytów. Do zdobywania statków klasy M6 potrzebujesz 5 takich kozaków, do zdobywania TL/M1/M2/M7 - bedziesz potrzebować 20.

Odnośnie Twoich pozostałości, moja sugestia:

M4 - Elita nie robi nic 😛 - na żyletki,

M3 - Nova ścigacz latam sobie nim obecnie - na żyletki,

Vidar (na dłuższy czas niech stanie się Twoim podstawowym statkiem, do znalezienia innego ciekawszego M6)

Kord - na żyletki.

Do zwiadów, możesz sprawić sobie szybki M5 – prędkość min. 500, wskazana ok. 600.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo lubię Vidara. Inni wolą Hyperiona alb o jeszcze inne latadło. W sumie każdy ma swojego faworyta dlatego ta gra jest taka unikatowa dzisiaj "śmigasz" Vidarem a za tydzień innym statkiem. i za każdym razem taktyka jest inna co powoduje że gra nie nudzi. Ja też większość fabuł robię za pomocą Vidarem. A jeżeli Vidar jest za duży ja dla ciebie. A są tacy ludzie ( piloci ) co wola siedzieć za starami mniejszych cacek to dobrze jest zrobić fabułę Gonerów budowa Świątyni. Tam dostaniesz statek eksperymentalny. Szybki, zwrotny, dobre osłony, mi tam odpowiadał. Ale jak już wspomniałam musisz sam znaleźć swojego faworyta, w którym poczujesz się jak w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

... A jeżeli Vidar jest za duży ja dla ciebie. A są tacy ludzie ( piloci ) co wola siedzieć za starami mniejszych cacek to dobrze jest zrobić fabułę Gonerów budowa Świątyni. Tam dostaniesz statek eksperymentalny. Szybki, zwrotny, dobre osłony, mi tam odpowiadał. Ale jak już wspomniałam musisz sam znaleźć swojego faworyta, w którym poczujesz się jak w domu.

Ne, dostaje się go po fabule Treasure Hunt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Odnośnie Twoich pozostałości, moja sugestia:

M4 - Elita nie robi nic 😛 - na żyletki,

M3 - Nova ścigacz latam sobie nim obecnie - na żyletki,

Vidar (na dłuższy czas niech stanie się Twoim podstawowym statkiem, do znalezienia innego ciekawszego M6)

Kord - na żyletki.

Do zwiadów, możesz sprawić sobie szybki M5 – prędkość min. 500, wskazana ok. 600.

Dzięki za radę, po głębszych testach i przemyśleniach jednak sprzedałem je (prócz Novy - mam do niej sentyment ^^).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...