Skocz do zawartości

Proza w temacie Gwiezdnych Wojen


Sorkvild
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio opetal mnie Star Warsowy szal. Po obejrzeniu wszystkich filmowych adaptacji w rez. G. Lucasa oraz serialu animowanego "Wojny Klonow", zaczalem w szale poznawczym przekopywac internet (Wookiepedia, Biblioteka Ossus, tudziez inne strony www) odnosnie poznania dalszych kolei losu bohaterow i calego galaktycznego uniwersum. Owszem, juz doczytalem wszystko i mniej wiecej wiem jak potoczyly sie losy wszystkiego. Uff, nie sadzilem jak przepastne sa Wookiepedia czy Ossus. Informacji jest mnostwo, i trzeba naprawde wiele czasu by przez to przebrnac ze zrozumieniem.

W pierwszej kolejnosci ciekawi mnie co stalo sie bo zniszczeniu drugiej Gwiazdy Smierci i akcji na Endor oraz unicestwieniu Imperatora. Ktora ksiaze mozecie mi w tym celu polecic ?

Rowniez czy powstaly ksiazki opisujace co bedzie dzialo sie w epizdach 7,8,9 ?

Z ktorej ksiazki dowiem sie czy panstwo Solo oraz Luke mieli potomstwo ? (To ze mieli, to wiem z suchych faktow z sieci, ale wolalbym dowiedziec sie tego z ksiazki.😁)

Z ksiazek SW czytalem jedynie adaptacje epizodow 4,5,6. Oprocz tego mam jeszcze w kolekcji kapitalny glosariusz - Star Wars: The Complete Visual Dictionary.

Wszelkie sugestie i rekomendacje mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A więc muszę przyznać że ja czytałam dalsze dzieje naszych bohaterów star wars.

Flota Imperium była olbrzymiaaaaa jak i cały świat star wars 😁 Wielu jej członków nawet nie wiedziała o upadku Imperium między innymi moja bohaterka (avatarek) Natashi Daala schwytała Hana Solo i Chewbaccę i to od nich dowiedziała się o upadku Imperium.

Nie mogąc pogodzić się z tym losem chciała pomsty na Rebelii, bez większych sukcesów, nawet mając przy sobie wielką folę składającą się z 1 Super niszczyciel 40 gwiezdnych niszczycieli klasy Imperial i ponad 100 Victory. Ale była cieniutka jak barszcz i nie umiała wykorzystać danej jej okazji na pomszczenie Imperium. Leja bawi się w Jedi i tutaj jak dla mnie to poraża. Ma dzieci z Hanem blabla. Generalnie książki są fajne ale jak dla mnie jest jakiś niesmak.

Jak dla mnie najlepszą książką jest piaty epizod: Imperium kontratakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj też o Thrawn i jeszcze o Gilad Pellaeon. Ich dzieje przedstawiają czasy tuz po upadku Imperium, gdzie Nowa Republika odzyskała władzę. O ile się nie mylę to w necie gdzieś widziałam encyklopedię o star wars wydaną przez Lucas Arts i jest chyba w języku angielskim. Ale ile ona kosztuje to nie wiem na pewno dużo 😛

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

omg! To ona jednak mu to robila 😎

Yyy 😛

Nom dzieki za rekomendacje, postaram sie rozejrzec za tymi tytulami. Ogolem to te dzieje sa bardzo ciekawe, az niemoge uwiezyc, ze tworczosc w tym temacie wybiegla tak daleko od przyjetego kanonu!

Jak zapowiadalem wczesniej, a slowa staram sie dotrzymywac jakem lejtnant Sorkvild, oto Obecana nagroda. Smacznego dla pani porucznik, poki co powinno wystarczyc 😎

Ps. Jesli ktos chcialby cos polecic, to prosze wpisac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...