Skocz do zawartości

Dwa pytania


wampum
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam dwa proste pytania.

Do tej pory latałem na normalnym napędzie.

Doczytałem w instrukcji się że można przyspieszyć podroż na dwa sposoby.

Przez skoki możliwe z napędem skokowym. I tutaj jest dokładnie opisanie co jak i gdzie....

Oraz przez akcelelator czasu tzw.SETA.

Ok mam SETA w swoim Merkurym....no i co dalej? nie mażadnych polecen w konsoli rozkazow, uruchamiających ten moduł. Pytanie, jak uruchomić SETA? Czy on działa tylko na wybranych statkach? czy potrzebuję kupić jakieś dodatkowe polecenia?.

Drugie pytanie dotyczy przenośnego systemu wiertniczego. Kupiłem i nie moge zainstalować na MERKURYM TS. W instukcji jest napisane że ten system działa na statkach mających tylną wierzyczke laserową i są podane przykłady staktow....

Pytanie czy moj Merkury ma coś takiego? Luk1 i 2 są puste ale w uzbrojeniu widzę lasety i skąd mam wiedzieć czy mam w końcu taki laser z tyłu czy nie?. Jak poznać czy jest z tyłu taki laser?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko masz opisane w instrukcji, czytać dokładnie.

1. SETA - zobacz w instrukcji jaki klawisz odpowiada za uruchamianie SETA i lecą statkiem naciśnij ten klawisz. Wielkość mnożnika SETA (domyślnie jest 6x) ustawia się w opcji Rozgrywka), max można ustawić 10x.

2. W rozkazach statku poszukaj opcji uzbrojenie, zobacz jakie masz zamontowane, zmień na system wiertniczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc.

SETA rzeczywiście działa. Kurdę teraz to mozna latać!, wcześniej bez SETA szczególnie w dużych sektorach to było straasznie nudne. Tutaj pytanie. Monożnik ustawiam na 10x ale jak wyjdę z opcji wraca samoczynnie do 6x.Dlaczego?.

Co do uzbrojenia to nadal nie wiem czy posiadam laser....niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby sprawdzić, jaki laser możesz zamontować wejdź w szczególy statku i przewiń trochę w dół. Tam będziesz miał kwadraciki nad każdą wierzyczką/laserem głównym. Każdy kwadraci odpowiada innej broni. Jeśli jest zamalowany znaczy, że dana wirzyczka/laser główny może z niej korzystać, a niżej jest legenda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za pomoc.

Mam instrukcję....

Odośnie akcelelatora SETA, nie doczytałem z jakiego klawisza się to uruchamia, bo jestem przyzwyczajony że w takich grach. Wszystko można zrobić zarówno z klawiatury jak i z podmenu w grze (w wiekszości przypadków tak jest), więc chciałe to uruchomić z rozkazów w grze.

Co do lasera, dzisiaj posiadziałem nad tym i juz nie mam problemu. Ale dzięki za okazaną pomoc....

Myślę że do usłyszenia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...