Skocz do zawartości

Problem natury technicznej


Gie_N_koV
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mój X3 Terran Conflict 2.5 korzysta tylko z jednego procesora z dwóch (mam dwurdzeniowy). Ogólnie da się poczuć dramastyczny spadek FPS podczas walki. Da się coś z tym zrobić?

Zamieszczam kilka screenów:

Spoiler

Spoiler

Jak widać na pierwszym obrazku wyraźnie widać że gra nie wykorzystuje całości mocy. Dziwnie zachowuje się także RAM. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa rdzenie w X3. Zapomnij. W tym tkwi caly sek beznadziejnej wydajnosci w tej grze, do tego dochodzi masakryczna konsumpcja pamieci. jedyne co mozesz zrobic to odciazyc procesor poprzez zastosowanie mini moda np. x3 unleashed (dzial skrypty). Wywali on okolo 30% zbednych statkow, co powinno udroznic gre. U mnie dziala to bardzo dobrze na c2d@3500 2Gb, jest wyrazna roznica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie. Spokojnie możesz, ale nie oczekuj że statki znikną ot w magiczny sposób.

Hmm może cheat collention pomoże w usuwaniu niedobitków? Żeby się nie potrzebnie nie narażać znaczy?

EDIT: Mam wiele satelitów rozmieszczonych w różnych sektorach. W bardzo wielu sektorach. Każdy z nich niby "widzi" ruch w danym sektorze. Czy to też ma wpływ na wydajność?? Bo jak tak to będę musiał je wszystkie porozwalać ehhh...

EDIT2: Czy istnieje skrypt który zlicza WSZYSTKIE aktywne statki w CAŁYM świecie X? W mojej grze oczywiście 😀 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Rozstawione satelity nie pogarszają wydajności. Komputer i tak robi obliczenia w tle, a to, czy w danym sektorze masz satelitę, czy nie, nie wpływa na jego obciążenie.

To tylko teoria, a w praktyce niestety jest odwrotnie. Ostatnio w kilku grach, na pewnym etapie stawiałem satelity we wszystkich sektorach. Im więcej miałem satelitów, tym wydajność gry spadała. Dwie ostatnie gry gram bez satelitów i wydajność utrzymuje się na stałym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ostatnio w kilku grach, na pewnym etapie stawiałem satelity we wszystkich sektorach. Im więcej miałem satelitów, tym wydajność gry spadała. Dwie ostatnie gry gram bez satelitów i wydajność utrzymuje się na stałym poziomie.

Bo ja wiem Yacuś? Czasem w grze robię taki myk, że odpalam skrypt rozmieszczający satelity we wszystkich sektorach, żeby zorientować się co w trawie piszczy. Ciekawszy sposób od mapy Scorpa niestety bardziej skomplikowany, bo po wyszpiegowaniu wczytuję ostatni zapis (po diabła mi tyle satelitów). Wracając jednak do rzeczy, przy tak dużej różnicy (zero satelitów - wszędzie satelity) nie zauważyłem jakiś drastycznych skoków bądź spadków wydajności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Możesz użyć skryptu kill all ships. Usuwa on wszystkie statki oprócz Twoich. Nowe statki powstają bardzo szybko (praktycznie natychmiast). Sam z uwagi na to, iż często zmieniam mody, co jakiś czas używam tego skryptu.

Hmm sprubuję...

Cytat

Wiem co piszę. Wiesz chyba że ostatnio praktycznie co tydzień zaczynam nową grę. Mam więc porównanie.

A czemu tak?

EDIT: spróbowałem tego skryptu, po kilku sekundach w przestrzeni nie było ani jednego statku oprócz moich. Boję się jednak bo tak myślę że ten skrypt usuwa wszystkie statki a ja jeszcze nie zacząłem niektórych fabuł. Tak myślę że ten skrypt uniemożliwi zaczęcie niektórych z nich... czy dobrze mówię czy te statki się odnowią?

EDIT: W Elysium of Light brak tego statku gonerów - chyba już nie zacznę tej fabuły tak?

EDIT: Pamięciożerca? Jak najbardziej (2GB RAM mam jakby ktoś pytał):

Spoiler

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...