Skocz do zawartości

Gry godne polecenia


Melkor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dobra, to ja troche poszaleje z kilofem 🙁 (znaczy, poudaje archeologa)

Gry, ktore najbardziej mi zapadly w pamiec:

Gothic 1 i 2 + dodatek - chyba nie trzeba przedstawiac, kawal dobrego RPG.

Fallout 1 i 2 - tez chyba przedstawiac nie trzeba, rarytas jakich malo, wedlug mnie najlepsze cRPG ever.

Wiedzmin - osobiscie przyznam, ze choc calkiem fajna gierka, to trzymaly przy niej mnie tylko fabula, dialogi oraz sympatia do ksiazek AS'a 😀

Medal of Honor Allied Assault - jesli ktos lubi sobie postrzelac, to cos dla niego. Gierka baaaardzo stara, wlasciwie nie wiem, czy ktos w to jeszcze gra w sieci (w singla nie ma co za bardzo w fps'y grac na dluzsza mete). Niestety plytka mi pekla i kontakt sie urwal. Najmilej wspominany FPS, naprawde swietny.

Supreme Commander - srednio znana gierka, a szkoda. Naprawde wspanialy RTS stworzony przez samego miszcza Chrisa Taylora. Cud, miod i orzeszki, taka gra jest tylko jedna 😀

Total Anhilation - Ojciec SupCom'a. Swego czasu bardzo przyjemnie sie gralo, ale jednak przerzucilem sie na Supreme Commander'a. Nie zaluje.

Rome Total War - jedyny Total War, w ktory gralem. Gdy dostalem w lapki gralem, az nie opanowalem Europy, zajelo mi to gdzies miesiac (sredni poziom trudnosci), a po wszystkim...az serce pecznialo z dumy, gdy sie patrzylo na swe imperium (Galijskie oczywiscie!).

Lineage II - tutaj zupelnie z innej beczki, moj najmilszy MMORPG. Bylo jeszcze kilka fajnych, na ktore trafilem przed L2, ale coz...nazwa jednego wyleciala mi z pamieci, od czasu do czasu szukam, bez powodzenia. Drugi to Knights Online, bardzo fajny, ale w koncu calkowicie przerzucilem sie na Lineage II. Polecam server Allseron (tylko gracze potrafiacy zachowac klimat fantasy !!)

To bedzie na tyle. Gralem w cala mase gier, ale te najmilej wspominam.. 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Nie czytałem dokładnie tego tematu więc jesłi się powtarzam to krzyczeć.

Koniecznie muszę polecić serię Mass efect obecnie istnieje Mass efect 1 oraz 2 ale ma powstać trylogia. Jest to RPG ze świetną fabułą, grafiką i klimatem. Nie będę za bardzo wprowadzać w szczególy ponieważ słowa nigdy dokładnie nie opisują gry ale wierzcie mi warto zagrać i każdy ,,koneser gier'' powinien ja docenić. Zresztą i tak Cd-Action dało jej 10/10. Przekonajcie się sami 🙁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się nie zgodzę z tak wysoką oceną Mass Effect. Owszem całkiem niezła to gra z fajnym klimatem ale na 10 w życiu nie zasługuje. Po pierwsze to nie jest action rpg ale action z drobnymi elementami rpg a to wg mnie duża różnica. Jak ktoś lubi pobiegać i postrzelać to git ale dla fanów rpg to ME będzie chybionym zakupem. Poza tym ta gra jest do bólu schematyczna (zarówno jedynka jak i dwójka). Lecimy Normandią, wpadamy na jakąś stację tudzież planetę wybijamy tych złych zabieramy tego po kogo przylecieliśmy i wio z powrotem na statek by rozpocząć ekspedycję od początku tylko gdzieś indziej.

Mam obie części już dobre parę miesięcy ale żadnej jeszcze nie ukończyłem. "Rozgrzebałem" pierwszą część do połowy, drugą nieco więcej i obie tak zalegają na dysku bo jakoś nie mam ochoty ich kończyć. Zamiast tego kolejny raz przeszedłem KOTOR 🙁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wow! no nie Azakal raziłeś mnie gromem...

Nie podniecaj się tak bo nie zamierzałem razić Cię żadnym gromem 🙁 Wyraziłem tylko swoją opinię. Większość graczy action rpg o których piszesz to z reguły "chorągiewki" fascynujące się każdą nową sieczka jaka wyjdzie. Jest Mass Efect to go kochają za rok pojawi się inny pseudo rpg i "znafcy" tematu oczywiście okrzykną go grą wszech czasów.

Mass Effect obok rpg leżał ale na półce sklepowej. W prawdziwym rpg nie pójdziesz dalej dopóki nie podniesiesz poziomu. Pewnych przeciwników po prostu nie da się pokonać nie mając odpowiedniego poziomu. W ME ani razu nie ulepszyłem żadnej z części mojego ekwipunku a mimo to nie miałem najmniejszego problemu z żadnym wrogiem (grałem na poziomie weteran w ME 1 i żołnierz w ME 2), więc co to za rpg.

Nie twierdzę, że ME to syf. Wręcz przeciwnie to świetna gra. Dobrze się w nią grało, co prawda po pewnym czasie znudziła mnie swoją schematycznością, ale to nie znaczy że innych też musi nudzić. Moje zarzuty w stosunku do ME dotyczą wszystkich "ochów" i "achów" we wszelkich możliwych rankingach oraz rozpływania się w zachwytach jaki to wspaniały rpg. Mass Effect to strzelanka z drobnymi elementami rpg. Moja krytyka tyczy się właśnie tego.

A żeby nie było całkiem offtopicznie to wg mnie grą wartą polecenia jest mahjong. Świetna rozrywka umysłowa 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie narzekania..a na długie podroże. Dzisiejsi gracze. To mnie wkurza najbardziej, wszystko by chcieli na widelcu. Więc narzekają, bo za długo się idzie.

Grajac w Operation Flashpoint w misje typu Cooperative grajac przez neta z gronem zaufanych sobie ludzi, wspomnę, ze 1-2 godziny samego DOJŚCIA do celu zadania to był STANDARD. Nie wspomnie kolejnych poświęconych obserwacji celu i egzekucji zadania. To by ło cholera to! Po drodze cały czas czujność i głowa chodząca dookoła bo rozgrywaliśmy Wietnam (Mod - Jungle fever). Często były zasadzki i losowe patrole ,wiec było wesoło jak cala grupa złożona z 6 ludzi poległa gdy przez pomyłkę weszło się na pole minowe bo zostaliśmy wykoszeni przez ukryty ckm na skraju polar ryżowego. Wielka satysfakcja było udane wypełnienie zadania zgodnie z założonymi standardami jego wykonania oraz dokładnie ustaloną taktyką. Nie było miejsca na pomyłkę. To było naprawdę dobre doświadczenie całej gry.

Dla mnie długie podróże w grach, gdzie teren jest nieograniczony to wielka zaleta. Już zaczynam lubić FC2 🙁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Kotor 1 & 2

No klasyka absolutna. W prawdzie Kotor 2 to już nie to samo co 1 ale też daje radę. Ostatnio dorwałem nawet mod nieco uzupełniający fabułę Kotora 2, zwię się on:

The Sith lords Restoret Content

Podobno dodaje on elementy fabuły pominięte przez twórców.

Jeśli chodzi o strategie to bardzo dobrą pozycją jest Earth Emipre I i II. Trójki nie polecam bo została totalnie spłycona, za to w I i II jest możliwość poprowadzenia ludzkiej cywilizacji od epoki kamiennej aż do ery nanotechnologii. Po prostu genialne 🙁

Cytat

No właśnie narzekania..a na długie podroże. Dzisiejsi gracze. To mnie wkurza najbardziej, wszystko by chcieli na widelcu. Więc narzekają, bo za długo się idzie.

Święta racja. Najpierw chcą rozległych przestrzeni, a jak już je mają to narzekają, że wszędzie daleko.

A co do Far Cry to w jedynce jeśli dobrze pamiętam też jest dość spory obszar do zwiedzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mogę polecić jeszcze Hegemonię - ach cudna gra. Wiele godzin nad nią spędziłem. Fabułą chyba kilkanaście razy przechodziłem. Gra SUPER! Co do długich podróży to też je uwielbiam (w końcu gram w x'y). Nie ma to, jak przelecieć przez pół wszechświata odkrywając nowe sektory i zostać roztrzaskanym przez wylatującego z bramy TL. 🙁)) . FC2 pewnie też se sprawie, lecz w bliżej nieokreślonej przyszłości.

Sprawiłem sobie też Call of Duty Modern Warfare, ale muszę powiedzieć, że średnio przypadła mi do gustu. Ma to, czego nie lubie w grach (tryb multi) - małe mapki. Okropieństwo, jak kikadziesiąt graczy ciśnie się na czymś takim - jeden wielki chaos no i to tempo. Wszyscy tylko latają i skaczą, włażą na siebie - przegięcie. Fabuła nie jest jakaś superciekawa, ale ujdzie. Jak zwykle wrażenie robi tylko grafika i sposób opowiadania fabuły. Tempo również jest wysokie, ale na szczęście nie tak, jak w Multi, więcv jest miejsce na nieco taktyki. Ogólnie mówiąc: jeśli ktoś lubi szybką akcje - Polecma. Dla fana strategii - nie polecam. Dla lubiących fps z koniecznością taktycznego myślenia - ujdzie.

Następna gra, którą mogę osobiście polecić to Rainbow Six Vegas. Są 2 części. Fabuła jedynki kończy się w momencie kulminacyjnym (ach ten marketing 😁 ), ale fabuła dwójki to jedno wielkie g****. Za to ma lepszy multi z opcją rozwoju. Punktu doświadczenia zdobywa się naprawdę powoli. Nie jak w MW - zabiłem jednego wroga i już zostałem awansowany (serio) 😀 . Grałem w to około pół roku a zaliczyłem ok 25%-30% lvl 😀 . Gra posiada system chowania się za osłonami, ktoy świetnie się sprawdza i sporo narzędzi taktycznych. Niestety gra posiada tą samą wadę co MW - małe mapki. Jednak jest limit graczy do 16, co jest wartością, która pozwala normalnie grać (bez włażenia sobie na głowy). Dla lubiących fps z sporą dozą taktyki - Polecam. Dla fanów strategi (tych którzy nie skazują każdego fp od razu na ścięcie, lecz za nimi nie przepadają) - ujdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wlasnie gram sobie w wysmienita strategie turowa WW2 (jedna z najlepszych) - Panzer General 2 z modem Adlerkorps dodajacym historyczne jednostki, realizm i mnostwo hisorycznych kampanii i misji, i nakladka Open general pozwalajaca na gre w oknie i takie tam. Wybitna gra, fajnie sie gra w staroc na modach nadajacych swiezosci leciwym produkcjom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz. http://forum.xudb.pl/viewforum.php?f=14&st=0&sk=t&sd=d&start=25

Nie zagrałem, ale widziałem. Nie lubię młócek, gdzie się skacze i młóci na okrągło, choć są miłośnicy tego również. Klimat SW na +. Spotykamy dużo postaci filmowych, alternatywne ścieżki, jeśli już grac to w wersje Ultimate.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dosc ogolnikowe pytanie 🙁 Bo w kazdym gatunku nalezy oddzielic ziarna od plewa, a tych plew to ostatnio coraz wiecej 😁 Nie gram w jeden typ, jak cos jest dobre to sie do tego wraca nawet po wielu latach. Musialbym zrobic jakas liste gatunkow i liste ulubionych/najlepszych reprezentantow danej szufladki 😀

PS na przyszlosc edytuj posta, jak chcesz cos dopisac, zamiast pisac dwoch 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie pochlaniam (doslownie) episode one & episode two dla Half Life II. Wczeniej jakos nie mialem okazji na to. Jako fan serii HL jestem usatysfakcjonowany tymi pozycjami. Zwlaszcza episode two zaskakuje pozytywnie swoim klimatem. Juz nie moge sie doczekac epizodu trzy, ktory ma sie gdzies ukazac w 2011 i bedzie zawieral sporo nowych historii i bedzie zakonczeniem tej przygody, ale nie samego Half Life (naturalnie:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dawno dawno temu - czyli w roku pańskim 1999 mało znane studio zaczęło się bawić w symulatory. W efekcie powstał Apache/Havoc świetny symulator oferujący oszałamiającą, na tamte czasy, grafikę. Jakiś czas później - w okolicach początku 2001 roku - wypuszczono Enemy Engaged - Commanche Vs. Hokum. Instalując obie gry mamy dostęp (przez tą ostatnią) do teatrów działań i śmigłowców z obu gier. A teraz najlepsze :> po jakimś czasie Razorworks udostępniło kod źródłowy - zaowocowało to Enemy Engaged 2 - kiepską podróbką jedynki. Na szczęście są też plusy - fani zaczęli robić swoje czary w efekcie dodali masę teatrów działań, zbalansowali bardziej jednostki (to można w notatniku zrobić dzięki konstrukcji gry i plikom WUT), a także odpalili parę eksperymentalnych efektów graficznych zaszytych w silniku i zwiększyli jakość tekstur (dżwieki i efekty cząsteczkowe też są modyfikowane). Efekt jest po prostu świetny 😀

Spoiler

Co prawda taki widok jest dopiero od pewnego pułapu (silnik nie łyka większych tekstur), ale to i tak niczemu nie przeszkadza 😀 chociaż wzlatywanie śmigłowcem bojowym na takie wysokości to właściwie samobójstwo 😀 ale warto zobaczyć to w akcji.

A najlepsze - dzięki zdolnym programistom i grafikom na dzień dzisiejszy można polatać prawie wszystkimi śmigłowcami przy czym Mi-24V ma własny nowiutki kokpit 3D zrobiony całkowicie przez fana.

Spoiler

Z ciekawostek - ten wiatraczek się obraca 😀 taka 'radziecka' klima 😀

W przygotowaniu jest jeszcze AH-1Z a jak starczy im samozaparcia to pewnie po kolei wszystkie śmigłowce dostaną swój kokpit (zastępczo są kokpity z AH-64A, z kolei AH-64D ma już swój nowy 😀)

Na youtube jest też kilka filmików promocyjnych ale z wcześniejszych wersji.

Jeden jedyny minus - update'y pojawiają się rzadko, ale to co już jest pozwala się cieszyć grą latami (moja kopia gości non-stop na dysku od ponad siedmiu lat). No i wciąż nie zaimplementowano efektu obrotu śmigłowca przy odpalaniu rakiet 😀 Gunship! z 2000 roku to ma 😀 ale to szczególik 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie prawie całkiem olałem X,Frontiera w kosmosie trzyma mnie jeszcze Discovery Mod do Freelnacera....teraz poświęciłem się na powrót odświeżonej serii Close Combat i od lat łupię w Red Orchestra zwłaszcza na mapach czołgowych gdzie mogę się wykazać dalekimi strzałami z Panthery lub na beszczelnego z bliska lub pomiędzy T-34 i IS-3...siedząc w StugIII....tutaj można sobie zaplanować taktykę,wskazane jest częste wystawianie łba z wieżyczki i umiejętność strzelania z wyprzedzeniem.....po ostatniej akcji gdy wpakowałem się między 7 ruskich czołgów(które oczywiście zniszczyłem)poziom adrenaliny tak mi skoczył że łapy mi się trzęsły przez 15 minut.Teraz czekam na kontynuację HL 2...mam nadzieję że nie będzie to kolejny epizod a pełna trzecia część....żeby tylko nie było jak z kontynuacjami Operation Flashpoint ...ArmA,ArmA 2 i OFP:Dragon Rising to padaki nie dorównujące pierwowzorowi.Czasami niepotrzebne i za daleko idące zmiany w grze psują klimat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...