Skocz do zawartości

Problem z HUB'em i HQ


Krutek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu podczas zbierania rudy (pozostało ok. 210k) do misji z HUB'em ten się zbuntował i nagle mi zniknął - nie widać stacji ani nie ma możliwości zadokowania do niej. Pogodziłem się ze stratą zadania wysupłałem troszke grosiwa ze skarpety i kupilem HQ w stoczni pirackiej. Wszystko było fajnie do chwili, kiedy kapitanowie Mistrali postanowili się zbuntować i przestali realizaować zakupy interwencyjne (kup towar za najlepszą cenę). Próbowałem wydawać polecenia dla różnych towarów - NIC - za żadną teledihuanę czy gwiezdną wódkę nie chcieli wylatywać w przestrzeń. Do tego zbuntowali mi dział produkcji, gdyż i oni przestali produkować statki (materiały do ich produkcji są).

Przez chwilę chciałem wysłać ekspedycję karną marinsiaków, ale w ostatniej chwili się zreflektowałem, jeśli i ich również zaraża tym lenistwem ...

Macie jakąś szczepionkę, czy pozostaje przetestowanie kafarów na HQ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastąpiło to po jakimś czasie po instalacji skryptów bezpośrednio przed zniknięciem nic nie instalowałem. Przez sektor przelatywała jakaś flota inwazyjna (przyjacielsko-neutralna). Rozłożenie sił było jednak po mojej stronie - u nich drobnica z jednym czy dwoma M1/M2, u mnie stały głównie M1/M2 z dodatkiem drobnicy.

Wgrywałem save'y kiedy HUB jeszcze był, znikał po kilkunastu minutach do godziny. Tak, jak by gdzieś następowało jakieś zdarzenie w kosmosie które sprawiało, że obsługa HUB'a wypinała się na mnie.

Co do reinstalla, zbiera się powoli na format i postawienie cełego systemu, więc chwila ta nadchodzi coraz szybciej wielkimi krokami - jednak lenistwo jak na razie jest górą 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa. W pierwszej chwili wydawało się że może nadpisałeś sobie pliki .cat/.dat jakimś modem. Ale skoro tak opisujesz zniknięcie, to nie mam pojęcia co mogło być przyczyną. Walk w sektorze z HUB-em nie prowadziłem nigdy, po za jednostkowymi atakami na Xenków na samym początku fabuły HUB. A jaka jest Twoja reputacja u Boronów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reputacja albo jej spadek u Boronów, to może być rozwiązanie - w tym czasie podprowadziłem im Orkę i Rekina - przy okazji padło kilka pomniejszych jednostek.

Zerknę jak będę w domu przy XTC, bo szczerze mówiąc na reputację zbytnio nie zwracam uwagi - huśtawka w górę (misje zabójstw i ochrony kompleksów) i w dół (abordaże statków - podbieram wszystkim M1/M2 które włóczą się bez porządnej ochrony).

Nadal pozostaje problem z HQ. Teraz przypomniałem sobie, że wyłączałem inwazje tuż przed utratą HUB'a, a włączyłem spowrotem i w podobnym czasie HQ zaczęło mi strajkować. Dzisiaj wyłącze inwazje i sprawdzę jak sytuacja na HQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hard mode, albo Xtreme mode - sprawdzę jak wróce do domu. Zatem, musze sprawdzić i przetestować:

1. Reputację u Boronów min. Rycerz Króla.

2. Sprawdzenie miejsca w magazynie w HQ.

3. Zweryfikowanie czy w innych statkach poza Mistralami problem pojawia się w HQ z komendą "kup towar za najlepszą cene".

4. W ostateczności wyłączenie moda z inwazjami - jeżeli nie podziałają pkt. 2 i 3.

Yacek masz jakieś pomysły co jeszcze można sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hard mode i Xtreme mode nie wprowadza inwazji. Do tego nie powinny gryźć się z HQ i HUB-em. Grałem z modem Xtreme i fabułę HUB-a prawie kończyłem, tak samo z HQ, miałem ich kilka i nie było problemów. Jedyne co zauważyłem to to, ze nowe zakupione plany statków trafiały tylko do ostatniego HQ jakie kupiłem i postawiłem, nie do wszystkich na raz.

Stawiam na reputację u Boronów i brak wolnego miejsca w HQ.

I jeszcze jedno: gdzie masz HQ? Może w tym samym sektorze co HUB? Jeśli tak to może jeśli HUB zniknął to przestały działać podłączone do niego bramy i nie ma dostępu do sektora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszego Vidara wyprodukowałem w HQ i znalazłem go poza dokiem. Dryfował sobie biedaczek bez osłon, sam w kosmosie. Kolejny już nie chciały się produkować. Materiały są, ale jeszcze raz sprawdzę dokładnie.

HQ mam ustawione w innym sektorze niż HUB. Po tym, jak HUB mi się zbuntował, wyprowadziłem swoją flotę z sektora, pozostawiając wieże laserowe i satelitę. Jak zerkałem ostatnio, jakiś ruch tam był, więc jeden komplet bram raczej działa.

Brak wolnego miejsca w HQ raczej nie jest powodem. Co prawda przez chwilę zatkałem ładownie HQ transportując ogniwa, rudę i płytki krzemowe ze swoich kompleksów, ale gdy się zreflektowałem szybki porządek i bezskuteczna próba wznowienia zakupów. Na wszelki wypadek dzisiaj jeszcze raz sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HUB staje się naszą własnością zaraz na początku misji, więc trochę mnie to dziwi że tak zniknął.

Ja bym jeszcze raz sprawdził co z instalką. Czy jednak czasem nie nadpisałeś plików .dat.

Od 1 do 9 to pliki z gry i patchy. Jeśli masz tylko mod Xtreme to powinieneś mieć go jako plik 10.dat i 10.cat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do HUB'a to problem chyba się znalazł. Obecna reputacja u Boronów to Obrońca Króla, by rozpocząć misję potrzeba Rycerza Króla. Niestety wczoraj utknąłem na dobre w Weaver’s Tempest (Yaki). Dzień wcześniej odbiłem ten sektor od Kha dla Yaki, następnie niszczenie instalacji Yaki i postawienie własnego doku zaopatrzeniowego. Myślałem, że przejmę sektor, a tu ... qpa. Podczas niszczenia pierwszych instalacji Yaki, przyleciał Shuri z drobnica (ok. 25), drobnicę przerobiłem na pył gwiezdny natomiast Shuri został przejęty z myślą o surowcach wtórnych. Nie minęło więcej jak 15-20 min, gdy w sektorze pojawia się kolejny Shuri. Znowu zabawa, eksterminacja drobnicy i przejmowanie kolejnego M1 Yaki. W między czasie pojawiają się jeszcze drobne patrole Kha próbując wcisnąć się między wódkę, a zakąskę. Jest chwila spokoju, drugi Shuri przybija do doku, zabieram się za administracje gdy... przylatuje kolejny Shuri. Znowu zabawa w niszczenie drobnicy (rakiety powoli zaczynają się kończyć w Aegirze) i przystąpienie do kolejnego abordażu (rakiety w Kobrze również zaczynają się kończyć). Po kombinowanym ataku Aegir/Kobra trzeci Shuri zostaje przejęty. Zaczynam latać po sektorze robiąc porządek i rozstawiając satelity. Myślę, że za chwilę będę mógł udać się w sektory Boronów by wziąć misje i podnieść swoją reputację – cóż za optymistyczna naiwność. W sektorze pojawia się czwarty Shuri, do tego ok. 100km ode mnie i jakieś 20 km od przechwyconego świeżo Shuri. Na statku trwa balanga marines świętujących zdobycie 3 lotniskowców Yaki. Szybka ocena i skok do bramy, stamtąd będzie bliżej do wrogiego Yaki. Stuningowany Aegir na dopalaczach splickich z podtlenkiem wodoru pomyka w stronę wrogiej jednostki wyciągając zawrotną prędkość (429). Niestety, okazuje się, że to jeszcze zbyt wolno - spóźniam się o kilka sekund, widząc jak wroga torpeda uderza w mój najświeższy łup tworząc piękną kulę ognia z elitarnym ***** marines jako wkładem specjalnym. Trzeba sięgnąć do polisy ubezpieczeniowej. Druga i trzecia próba nie daje pozytywnych efektów - zdobyczny Shuri wypełniony marines kończy za każdym razem jako pyłek w kosmosie. Czas na odpoczynek i odłożenie na dzisiaj dalszych działań – wczytanie wcześniejszej polisy.

Czuję, że na dłużej utknę w Weaver’s Tempest, do chwili gdy go nie przejmę, lub podreperuje sobie finanse na Shuri do wyczerpania zapasów rakiet i torped. Jak na razie, nie przejmowałem jeszcze sektorów – chociaż mam swoje dwa nieznane. Ktoś ma może dobre rady odnośnie przejęcia sektora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem z hubem

Handel z innymi rasami ustawilem na nie a w hubie mam nagle 7000 rakiet moskit i 5000 wołowiny argonu

uznałem ze hub to dobry magazyn do czasu jak nie mam HQ ale nie wiem skąd się to tam wzięło

Na razie mam 2 statki przypisane do HUBA które zbierają mi surowce do dalszej rozbudowy huba

Ktoś wie czemu mam ten problem?

2 pyt dlaczego można ostawić tylko cenę kupna czegoś w hubie a ceny sprzedaży nie

czy to znaczy ze stacja będzie mi wszytko skupować od przelatujących statków?

W odpowiedzi na twoje pytanie mi kilka razy kolo huba przelatywali xenoni mimo ze mam już 1 zestaw bram

Hub jest dość slaby dlatego mam tam ochronę

dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mam dziwny problem z hubem

Handel z innymi rasami ustawilem na nie a w hubie mam nagle 7000 rakiet moskit i 5000 wołowiny argonu

uznałem ze hub to dobry magazyn do czasu jak nie mam HQ ale nie wiem skąd się to tam wzięło

Na razie mam 2 statki przypisane do HUBA które zbierają mi surowce do dalszej rozbudowy huba

Ktoś wie czemu mam ten problem?

2 pyt dlaczego można ostawić tylko cenę kupna czegoś w hubie a ceny sprzedaży nie

czy to znaczy ze stacja będzie mi wszytko skupować od przelatujących statków?

W odpowiedzi na twoje pytanie mi kilka razy kolo huba przelatywali xenoni mimo ze mam już 1 zestaw bram

Hub jest dość slaby dlatego mam tam ochronę

dzięki za pomoc

Najprawdopodobniej któryś z Twoich kupców wszechświatowych stwierdził, że odpowiada mu cena towaru w HUBie i sprzedał swój ładunek. Inna możliwość to jakiś statek NPC, który dostał rozkaz sprzedaży towaru w HUBie zanim zdążyłeś ustawić opcję handlu na "nie".

Co do drugiego pytania, nie da się ustawić osobnych ale ustawienie odpowiednio wysokiej ceny towaru w stacji spowoduje, że statki towar będą tam tylko sprzedawały, żaden nie pomyśli o kupnie.

To działa też w drugą stronę- jeśli obniżysz odpowiednio cenę to handlarze zlecą się z całego wszechświata by kupić Twoje towary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...