Skocz do zawartości

Kolonizacja wszechświata


Jagoda
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio tak się zastanawiam... hmmm mamy kopalnie, fabryki, doki i temu podobne stacje kosmiczne. Ale ni w ząb nigdzie nie widzę kwater mieszkalnych i tak przelatując przez jeden sektor układu słonecznego tak sobie pomyślałam że fajnie by było pewien komponent z budowy wyciąć i zrobić kwaterę mieszkalną.

Jaka była by z tego korzyść ? hmmm Może po dostarczeniu wody i określonego jedzenia przykładowo co +/- 50 mizur dostawalibyśmy 10000 kredytów czyli ogólnie rzecz ujmując płacili by podatki. Bo wybaczcie im ale ja naprawę odczuwam brak życia w świecie X. Świat X TC bardziej mi przypomina świat Matrixa. Świat rządzony przez maszyny i androidy.

Myślę że wykonanie takiego kompleksu kwater mieszkalnych mogło by być wielkim krokiem ku kolonizacji kosmosu. Zawsze można by było dobudowywać różne inne budynki które przekładały by się na pewien bonus przyrostu ludzi jak szpitale, kosmiczne kompleksy z parkami przyrody, takich budynków mogło by być wiele.

Wystarczy tylko pomyśleć, pogadać i w sumie wiem że można by było to zrobić. Więc jak ktoś miał kiedykolwiek styczność z tworzeniem skryptów lub grzebaniu w plikach gry zapraszam do dyskusji. A jak komuś się nie chce w to bawić to może zdradził by mi ten sekret, udzielając mi paru lekcji korepetycji jak to mniej więcej wygląda, to sama mogłabym to zrobić.

Zachęcam do wymiany jakichkolwiek opinii na ten temat, tych za jak i przeciw.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiesz przez brak zycia w swiecie X? Co jest wedlug Ciebie zyciem w tej grze ? Czy budowanie udoskonalen typu szpitale i themeparki nagle tchnie w te gre jakis czynnik ludzki ?

W kwesti zwiaznej z alokacja personelu, Egosoft ograniczyl sie jedynie do watku z marines i universe traderow. Skryptwriterzy nieco rozbudowali ten watek poszerzajac go o wynajmowalna zaloge, ktora ma wplyw na pewne zmienne naszego statku. Na tym koniec.

Jesli chodzi o cos, co rozumiemy przez "zyjacy wszechswiat" to Egosoft zespawnowal pelno cywilnych i wojskowych lotow, ktore wykonuja swoje wieczne jobsy z pliku .xml. Reszta nadrabia wyobraznia, sektory sa opisane, podana jest ich ludnosc, czasami planety maja jakas infrastrukture niczym planeta Coruscant ze Star Wars.

Odnosnie stacji to watek ten zostal dosc uproszczony. Przy zalozeniu, ze dana fabryka potrzebuje produktow spozywczych, mozemy mniemac, iz znaduje sie tam jakis personel, ktory dba o ciaglosc produkcji. W wielu przypadkach mamy do czynienia ze zautomatyzowana produkcja, ograniczajaca sie do "ladowania baterii" i dostarczaniu surowca.

Wydaje mnie sie, ze dazeniem czlowieka jest minimalizacja udzialu czynnika ludzkiego w procesie wytworu roznych dobr. Co mozemy zastapic automatem - zastepujemy. Dzieki temu do funkcjonowania danego obiektu nie bedzie potrzeba jak to bylo w XIXw wieku kilkuset pracownikow, lecz automat i nieduzy personel nadzorujący proces produkcji.

Odbieram to jakbys chciala stworzyc w tej grze Sim City. Zaczynajac od cegielki konczac na korporacji. Watpie by takie lancuchy wzajemnych zaleznosci bylyby mozliwe w tej grze (bynajmniej nie sa na obecnym etapie). X3 to bardzo prosta gra, ktora bazuje na bardzo starym pomyle z czasow XBTF - kup i sprzedaj drozej. To o czym mowisz, predzej bym widzial juz w nowym Elite nad ktorym ponoc pracuja.

Mysle, ze mozliwym byloby storzenie dodatkowych stacji - punktow zbytu - produkcji, aczkolwiek cos takiego jak rosnaca populacja - zapomnij, to nie ta gra.

Jako model stacji moglabys uzyc ktorys z istniejacych. Wyzwaniem byloby oskryptowanie tego obiektu i zaimplementowanie go do gry - dlatego bardzo rzadko widzimy w tej gre dodatkowe stacje.

Masz bardzo fajny pomysl, napewno gra by sie rozrosla, stworzyla nowe wyzwania. Mysle, ze to co przedstawiasz w swej wizji na obecnym jest awykonalne, chyba ze mowa jedynie o tym o czym pisalem na poczatku tegoz akapitu. Wlasnie jesli o - KNOW HOW, to musialabys sie skierowac na forum ego go lub thexuniverse. Jesli chodzi o finansowanie tego projektu ? Rozmawiaj w tym celu z Mariuszem Czerkawskim 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorkvild szanuję twoją wypowiedź, i masz rację odnośnie tego co ja tam nabazgrałam 😀 Aczkolwiek ja chciałabym by mimo to można było zarządzać ludźmi, kolonią i temu podobnymi. Przyczyniać się do zasiedlania wszechświata. Wiesz Sorkvild ludzka fantazja nie ma granic dlatego nas tak ona rozmiesza i przeraża.

No ja muszę poznać jakiś ludzi co skrobia tam jakieś skrypty bo moja fantazja i moje pomysły mnie wręcz przerażają a mimo to chciałabym je zrealizować, tak samo chciałabym wprowadzić do gry więcej surowców takich jak aluminium, cynk i wiele wiele innych i to na pewno nie jest trudne trzeba tylko wiedzieć JAK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też by mi zaludnienie pasowało, planety itp, a własnie, a propo planet. Jak tłukłem w X3R to chętnie czytałem opisy planet, populacje itp, no wczułem się w każdym razie. Aż do czasu gdy wylądowałem w xenońskim, yyy, numeru nie pamiętam, tym za Getsu Fune. No i tak - układ zajęty przez ksenków - ale w opisie ludnośc, populacja itp, sama planeta wyglądała na nieźle zurbanizowaną... no i teraz kwestia - przecie ksenki by ich tam wyrżneły. Przestało się mnie to wtedy podobać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Też by mi zaludnienie pasowało, planety itp, a własnie, a propo planet. Jak tłukłem w X3R to chętnie czytałem opisy planet, populacje itp, no wczułem się w każdym razie. Aż do czasu gdy wylądowałem w xenońskim, yyy, numeru nie pamiętam, tym za Getsu Fune. No i tak - układ zajęty przez ksenków - ale w opisie ludnośc, populacja itp, sama planeta wyglądała na nieźle zurbanizowaną... no i teraz kwestia - przecie ksenki by ich tam wyrżneły. Przestało się mnie to wtedy podobać.

Tez sie nad tym zastanawialem. Mozliwe iz byly to planety fabryki xenonow lub podbite przez nich terytoria, zas ich populacja byla jedynie wykorzytywana jako zbedna sila robocza. Co ciekawe sektory nieznane tez maja swoja populacje, ale zielonego pjecia nie mam jak to wytlumaczyc o_o Jakies pomysly ?

@Jagoda

"Zasoby jak aluminium, cynk i wiele innych..." Hmm, wiesz co... Polecilbym Tobie gre Sid Meier's Alpha Centauri http://www.gry-online.pl/s016.asp?id=227 Cywilizacja w kosmosie, wciga jak bagno. Ewentualnie pisz do naszego kochanego Egosoftu listy z proponowanymi rozwiazaniami 😀 Swoja droga to oni w ogole potwierdzili to ze bedzie kolejna czesc X4. Ta gra w ogole powinna byc bardziej przystepna jesli chodzi o modding, jest tak jak mowisz, ze bez skillow to ani rusz 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po Elite mam cały czas niedosyt. Brak możliwości lądowania na planetach, strasznie mi tego brakuje. Może ten czynnik tchnąłby życie w X. Lecisz na taka planetę, przelatujesz nad miastami, rzekami, lasami i inna topografia w zależności od planety. Kilka gwiezdnych portów do wyboru, na których widać uganiających się ludzi, tankujących swoje statki, naprawiających swoje złomy po nieudanym kotwiczeniu i zahaczeniu prawa burta o jakiś wysięgnik, który akurat ktoś zapomniał ..... itd. Marzeniem moim jest ruszyć dupsko ze statku i rozprostować nogi, udać się do baru na parę piwek, spotkać znajomych online itp 😀. Może Elite nowe ??? Choć w małym procencie zaspokoi mój głód.

Pozdrawiam wszystkich latających.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Po Elite mam cały czas niedosyt. Brak możliwości lądowania na planetach, strasznie mi tego brakuje. Może ten czynnik tchnąłby życie w X. Lecisz na taka planetę, przelatujesz nad miastami, rzekami, lasami i inna topografia w zależności od planety. Kilka gwiezdnych portów do wyboru, na których widać uganiających się ludzi, tankujących swoje statki, naprawiających swoje złomy po nieudanym kotwiczeniu i zahaczeniu prawa burta o jakiś wysięgnik, który akurat ktoś zapomniał ..... itd. Marzeniem moim jest ruszyć dupsko ze statku i rozprostować nogi, udać się do baru na parę piwek, spotkać znajomych online itp 😀. Może Elite nowe ??? Choć w małym procencie zaspokoi mój głód.

Pozdrawiam wszystkich latających.

Heyka.😀

To wygląda jak Freelancer, jak grasz po sieci na serwerach.😀

Pamiętasz jak lataliśmy na Voidzie?

Byliśmy zgraną paczką.😀

Wymiatało się takimi fajnymi maszynkami.

Faktycznie, można by choć coś takiego przyporządkować do "tego "projektu.

Pozdrawiam. 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...