Skocz do zawartości

Ukryte Skrzynki


_RA
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wam wszystkim.

Mam takie pytanko jak to wygląda z ukrytymi skrzynkami. Napewno jakieś już napotkaliście. Czy one mają miejsce losowe gdzie są czy stałe. Co można w nich znaleść najczęściej czy nie ma na to kompletnie reguy. 😀

Chętnie poczytam wasze odpowiedzi przemyślenia.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontenery podobnie jak w X3R mają stałą lokalizacje i stałą zawartość. Spotkałem przypadkowo w dwóch różnych grach te same kontenery w tym samym sektorze. Gdzieś na forum Ego widziałem listę kontenerów z lokalizacjami. Jest z nimi tak samo jak z free ships, generowanymi na początku gry.

Losowe są tylko kontenery w sektorach Kha'ak i nieznanym do którego skaczemy przy pomocy napędu rozproszonego.

Jak dla mnie to są one bezużyteczne. Dlaczego? Bo znaczenie mają tylko na początku rozgrywki, ze względu na swoją wartość kredytową. Wtedy każdy grosz się liczy, tylko że wtedy nie mamy możliwości szybkiego ich zdobycia, a latanie po sektorach tylko w celu ich zbierania to strata czasu, szybciej dorobimy się na misjach lub handlu. Później kiedy znamy wszystkie sektory i moglibyśmy je spokojnie wyzbierać ich wartość dla nas jest już bez znaczenia, nasze konto w tym czasie jest o wiele większe i te kilkanaście kredytów to żaden majątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm z tą lokalizacją to nie wiem kiedyś jak jeszcze grałem w X3 R to miałem przypadek taki, że w sektorze Home of life znalazłem skrzynkę pełną kryształów. jednak nie zapisałem gry i zestrzelili mnie gdy wczytałem grę jeszcze przed zebraniem skrzynki poleciałem dokładnie w to samo miejsce i już tej skrzynki nie było tam. Tak samo było jak brałem nową grę jak zwyklę leciałem po te same współrzędne i nie było tej skrzynki. Chyba że coś z kierunkiem pochrzaniłem i nie mogłem trafić pod ten sam "adres". Dlatego też zadałem taki temat. Teraz już niestety nie pamiętam dokłądnie gdzie ta skrzynka była więc ciężko mi sprawdzić 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam jedna z losowych skrzynek pojawia się w czasie wykonywania fabuły Final Furry i zawiera 2 sztuki Phased Array Laser Cannon. To jedyna możliwość ich zdobycia w grze, poza skryptami i cheatami.

Co do tych stałych to zgadzam się z Yackiem, przydatne są praktycznie jedynie na początku gry. Sam spotkałem kilka przypadkowo, np. w Nieznanym na południe od Menelaus' Oasis trafiłem na paczkę z kredytami, bodajże 75 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Może była to po prostu pozostałość po jakimś zniszczonym statku TS, a nie predefiniowany prezent od twórców.

Na pewno nie była to pozostałość, ponieważ sprawdziłem w profilu gracza i zapisało mi to do odnalezionych ukrytych skrzynek.

Teraz jak coś spotkam w jakimś sektorze to na pewno sprawdzę. Jakoś mi się nie chce wierzyć, że są wszystkie ustawiane z góry. Może część jest a część jest generowana losowo. Nie wiem... 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

Może była to po prostu pozostałość po jakimś zniszczonym statku TS, a nie predefiniowany prezent od twórców.

Na pewno nie była to pozostałość, ponieważ sprawdziłem w profilu gracza i zapisało mi to do odnalezionych ukrytych skrzynek.

Teraz jak coś spotkam w jakimś sektorze to na pewno sprawdzę. Jakoś mi się nie chce wierzyć, że są wszystkie ustawiane z góry. Może część jest a część jest generowana losowo. Nie wiem... 😀

Może jednak nie trafiłeś dokładnie w to samo miejsce co za pierwszym razem ? Te skrzynki są widoczne gdy gracz podleci na bardzo bliską odległość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Kontenery podobnie jak w X3R mają stałą lokalizacje i stałą zawartość. Spotkałem przypadkowo w dwóch różnych grach te same kontenery w tym samym sektorze. Gdzieś na forum Ego widziałem listę kontenerów z lokalizacjami. Jest z nimi tak samo jak z free ships, generowanymi na początku gry.

Losowe są tylko kontenery w sektorach Kha'ak i nieznanym do którego skaczemy przy pomocy napędu rozproszonego.

Jak dla mnie to są one bezużyteczne. Dlaczego? Bo znaczenie mają tylko na początku rozgrywki, ze względu na swoją wartość kredytową. Wtedy każdy grosz się liczy, tylko że wtedy nie mamy możliwości szybkiego ich zdobycia, a latanie po sektorach tylko w celu ich zbierania to strata czasu, szybciej dorobimy się na misjach lub handlu. Później kiedy znamy wszystkie sektory i moglibyśmy je spokojnie wyzbierać ich wartość dla nas jest już bez znaczenia, nasze konto w tym czasie jest o wiele większe i te kilkanaście kredytów to żaden majątek.

Tak to prawda.😀

A czy nie lepiej się zabawić w kosmicznego taksówkarza ? Oczywiście , jeśli znamy mapę.😀

A przy okazji, coś w sektorkch "zwędzić.;D (cargo)

Poza tym fajnie,jest,że już można opylać Nvidium.😀

Pozdrawiam. 😀

EDIT:

Witam.

Czy jest też taka opcja w X3CT, że są poukrywane tajemnicze asteroidy z tajnymi wiadomościami z dziedziny -jaka np była w XBTF? A dokładnie mówiąc , chodzi tu o dane-dyskietki - jak to było z AP Gunnerem?

Pozdrawiam. 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...