Skocz do zawartości

Misje eskorty konwoju handlowego


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy realizowaliście tego typu misje? Pewnie tak, szczególnie jeśli robiliście misje dla HQ OTAS, to jest pierwsza misje z tego HQ.

Jak wam się je robiło? Napociliście się pilnując biednych statków handlowych przed złymi piratami? A wiecie że niepotrzebnie? Jest babol w tej misji, a raczej jeden element wymagany. Otóż aby piraci zaatakowali konwój handlowy, statki konwoju i nasz statek muszą być w tym samym sektorze. Jeśli weźmiemy taką misję, ale zamiast lecieć do wskazanego sektora z konwojem udamy się w stronę przeciwpołożną, konwój spokojnie, przez nikogo nie niepokojony dotrze do stacji docelowej, a my otrzymamy informację o wykonaniu misji. Oczywiście w takim przypadku zarobimy pieniądze tylko za misje, żadnych dodatkowych premii za zniszczone statki piratów nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Ci powiem, że tym razem się chyba jednak mylisz. Tylko raz przechodziłem misję konwojowania i od tej pory nigdy więcej.

Czemuż to? Bo AI jest głupie. We Freelancerze jak się eskortowało cokolwiek podczas misji to statki leciały sprzęzone jeden z drugim, była tak fajna opcja, podpinało się pod statek i ognia, lecą wszystkie razem. A co ja przeszedłem? Wziąłem konwój, oczywiście zaraz bezsensowne ataki. Bezsensowne, bo ciągle jeden za drugim itp itd, bez ładu i składu. Nie lubię misji kiedy nierealnie nagle pośrodku sektora pojawiają się piraci i atakują. I tak 10 razy pod rząd. Nonsens i zero logiki. No ale, walcze z nimi, walcze. W końcu chwilowa cisza. Ale komunikat, że atakowany jest jeden ze statków konwoju. Rozglądam się - cisza, zero pirata. Co się okazało?

Jeden z konwojowanych poleciał sobie dalej i przeskoczył do drugiego sektora. I tam go jechali. I pojechali.

Od tej pory nigdy misji konwojowania nie wziałem, niech się amatorzy pałują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestowane przed napisaniem posta. Misja wzięta w stacji A w sektorze B, konwój pojawił się w sektorze C, oddalonym od sektora B o 4 bramy skokowe. Ja poleciałem załatwiać inne sprawy (misje) do sektora D oddalonego o ponad 10 bram skokowych. Przemieszczanie się konwoju przez sektory pomiędzy C a B śledziłem dzięki auto-namierzaniu, sektor przez którym aktualnie podążał konwój, był zaznaczony na mapie sektorów. Po długim czasie zaznaczony został sektor B, tam miałem satelitę i widziałem jak konwój spokojnie leci i dokuje do stacji docelowej, Po zadokowaniu ostatniego statku, otrzymałem informację o wykonaniu misji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

piraci atakują tylko wtedy gdy spotkasz się z konwojem w jednym sektorze, jeśli będziesz unikał sektorów w których znajduje się konwój, ten będzie leciał do stacji docelowej nie atakowany.

No przyznam się iż nie wiedziałam o takim "kruczku". No ale skoro będziemy tak "realizowali" misję/zlecenie to co to za frajda ? Równie dobrze można dać nieśmiertelność i to będzie to samo.

A czy warto robić takie misje owszem ale takie misje są raczej dla doświadczonych pilotów, nie dość że musimy uważać na swoje siedzenie to jeszcze wspomagać i chronić naszym ogniem jednostki eskortowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Żeby te jednostki jeszcze dawały się chronić, ale jak bym miał używać całej swojej floty, żeby eskorotwać trzy zedezelowane transportowce to dziękuję. No ale ktoś tu jakoś zarzucił takim skrypcikiem ciekawym, więc wypróbuję.

Próbowałem przy dosyć wysokiej randze, bo sam w Hypciu nie dawałem rady. Gdy ściągnąłem M2, 2 M7 to pojawiło się jeszcze więcej wrogów (patrz temat "Zlecenia bojowe"), a nie sposób było zniszczyć kilkanaście sztuk M6 i drobnicy zanim pokonają odległość niecałych 10km do transportowców. Dopiero gdy w następnej próbie ściągnąłem jeszcze kilka szybszych myśliwców i sam zacząłem siec rakietami na prawo i lewo to jakoś się udało. W kolejnym sektorze powtórka. Ogólnie- hardkor 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja może Yacku z innej beczki 😀

Nie wiem czy wiecie ale mi ciągle tak się przytrafiało bynajmniej na patch 2.1 Podczas wykonywania fabuły Final Furry nad sektorem M148 jest nieznany sektor dzięki Azakalowi będzie miał niedługo nazwę 😀 i jak miałam lecieć zniszczyć tam wrogą flotę, to po odprawie jak skoczyłam w inny sektor to od razu dostawałam wiadomość o ukończeniu misje ( zaliczona) i miałam oczekiwać na dalsze rozkazy. Dziwne ale tak się u mnie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...