Skocz do zawartości

Skrypt na zapędy taktyczno-destrukcyjne


Cerber
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar wpuścić flotę do sektora xenońskiego. Flota będzie sięskładać z statków flagowych i drobnicy. I tu mpje pytanka:

1. Czy jest skrypt dzięki, któremu mogę wydać polocenie drobnicy, aby atakowała tylko drobnice, a statką flagowym, aby atakowały tylko statki flagowe? Nie chcę mieć sytuacji, że niszczyciele walą ze swoich PDF'ów do xenońskiej drobnicy, a moja drobnica strzela z LDI do ich niszczycieli. A może jest orginalnie takie polecenie? Nie mam na razie swojego kompa (modernizacja grafy) i nie mam jak sprawdzić więc pytam. Czy coś takiego jest możliwe w TC?

2. To pytanie dotyczy tylko drobnicy. Otóż chciałbym utworyć skrzydla/grupy. Wiem jest skrypt do tworzenia grup, więc samo ich stworzenie to nie problem. Chodzi mi o zachowanie. Aby bylo jaśniej przedstawie pare schematów 😀 :

Opis:

Ad. 1: Mamy 4 grupy. Każda grupa takuje najbliższego wroga (grupa czyli atakują go wszystkie myśliwce w grupie).

Ad. 2: 2 wrogie myśliwce atakują lidera grupy 1 (statek 1A). W grupie drugier każdy z myśliwców jest atakowany pzez jeden wrogi myśliwiec. W grupie 3 i 4 żaden statek nie jest atakowany.

Ad. 3: Ponieważ lider grupy 1 jest atakowany, pozostale jednostki (1B, 1C) atak na wrogi myśliwiec, na cel biorą jednostkę atakującą lidera grupy (1A). W tym czasie jednostka atakowana usiłuje nie dać się zestrzelić. Ponieważ w grupie 2 każda jednostka jest atyakowana, więc na pomoc wyrusza jej najbliższe skrzydło (w tym przypadku nr. 3). Każdy myśliwiec z grupy 3 wybiera sobie jedną wrogą ednostkę, która atakuje czlonka grupa 2. Żeby nie było tak, że 2 atakują jednego typka, a inny lata sobie do woli. Ponieważ grupie 4 nic się nie dzieje, atakuje nadal wybranego wcześniej wroga.

Zachowanie póżniejsze:

Po zliwkidowaniu celów, skrzydła wybierają sobie cel i go atakują. I tak w kółko.

Czy coś takiego byłoby możliwe? Jest do tego jakiś skrypt? (Osobiście wątpie, ale wolę zapytać 😀 ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...