Skocz do zawartości

Kalkulator kompleksów TC pl


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

elgyd, kalkulator kompleksów pozwala Ci obliczyć koszt danego kompleksu jaki sobie zaprojektowałeś oraz pokazuje Ci jego wydajność (lub jej brak).

http://imageshack.us/photo/my-images/221/onetr.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/801/twoh.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/28/treetg.jpg/

Podane przeze mnie linki to screeny z kompleksu jaki sobie zaprojektowałem. Na 1 widzisz m.in. sektor jaki sobie wybrałem (klikając w jego nazwę ukaże Ci się mapka całej gry z sektorami do wyboru. Najeżdżając kursorem na jakiś sektor ukaże Ci się w takim kwadracie jego nazwa, nasłonecznienie, frakcja do jakiej należy oraz (jeśli są) asteroidy wraz z ich wydajnością. Gdy klikniesz na jeden sektor zostaje on wybrany i pod Niego kalkulator wylicza (tyle, że z tego co ja zauważyłem kalkulator patrzy tylko na nasłonecznienie - im większe tym więcej dana elektrownia da ogniw). Następnie klikasz OK i wracasz do kalkulatora. Na tym samym screenie widzisz też jakie fabryki "ustawiłem" w kalkulatorze oraz ich ilość. Masz podaną ilość, koszt oraz rasę, do jakiej należy. Najlepiej robić wszystko pod jedną rasę, nie masz wtedy kłopotu z pożywieniem. Aby samemu dodać do kalkulatora fabrykę klikasz "Dodaj fabrykę..." Wyskoczy Ci okienko w którym rozwijasz sobie np. Argonów i widzisz jakie fabryki oferują. Nie każda rasa ma te same fabryki<!!!> Gdy już jakąś wybierzesz klikasz na jej nazwę dwa razy a ona wskakuje Ci do kalkulatora. Okienko znika by dodać kolejną fabrykę znowu klikasz na "Dodaj fabrykę...". I w ten sposób dodajesz kolejne. Aha, zawartość KAŻDEJ asteroidy zawsze się ustawia na 25 ale klikając na tę liczbę możesz ją zmienić na taką jaka jest Ci potrzebna, gdyż za duże złoże spowoduje zwiększenie potrzeb kopalni co do innych surowców (patrz na ich wartości w: mapa Scorpa, bądź ta mała mapka w kalkulatorze). Dlatego w Presidents End użyłem wszystkich (chyba) asteroid, także tych małych. Czasami faktycznie lepiej użyć asteroidy o małym złożu niż "przeholować z wielkością złoża".

Na screenie drugim widzisz statystyki wydajności (gdy wszystko jest zielone, kompleks jest samowystarczalny, gdy masz coś czerwonego dodaj kolejną fabrykę, która produkuje brakujący Ci produkt, bądź sam będziesz musiał dowozić dany surowiec. Oczywiście dodając fabrykę do steków wołowych zaraz musisz dodać też fabrykę do wołowiny argnu i vice versa. Statystyka pojemności magazynów. Tu chyba nie ma co tłumaczyć 😛

Na ostatnim screenie widzisz natomiast "pojemności" czyli ile każda fabryka pojedynczo (bądź razem wszystkie) zajmują w ładowniach. Dzięki temu wiesz ile kursów będziesz musiał wykonać aby postawić kompleks, bądź ile TLi będziesz musiał wynająć.

AHA, ten kompleks robiłem "na papierze", w grze jeszcze go nie postawiłem (z powodu ceny), lecz powinien działać bez zarzutu. Mam nadzieję, że pomogłem:)

PS Jeśli by wygasły obrazki na imageshacku (gdyż nie mam tam konta i nie wiem ile będą trzymane), proszę mnie o tym poinformować na PM, wrzucę je na nowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam i pytam. Ściągnąłem w/w kalkulator z Mamuta. Niestety program jest w języku angielskim. Jako iż grę mam po polsku czasem mam problem ze znalezieniem konkretnej fabryki. Czy angielska wersja może być spowodowana tym że posiadam angielskiego Windowsa? Jeśli tak, czy nie orientuje się ktoś jak zmienić to aby program był po polsku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Wszystko ładnie i pięknie opisane, u mnie jest mały problem. Nie można dodać niczego co wiąże się z surowcami / w domyśle asteroid jakby nie było w sektorze a i w opcjach ani widu ani słychu /. Kopalnia krzemu - klikasz na "Dodaj fabrykę..." i nic. Coś nie tak z tym kalkulatorem.

"...zawartość KAŻDEJ asteroidy zawsze się ustawia na 25" nic się nie ustawia , nie ma takiej opcji.

Na tej pojawiającej się mapce z opcją wyboru sektora są oczywiście asteroidy /sektory/ tyle, że wybór TAKIEGO nie przekłada się w żaden sposób na dalsze 'kalkulacje'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo i tak właśnie bym chciał 😀.

Pierwszy post w temacie.

"Prosty i łatwy w obsłudze kalkulator kompleksów dla TC. W wersji polskiej dzięki marko22.

Instrukcja:

1. Pobrać Kalkulator z Mamuta."

Wersja 'xadrian-1.3.3-windows'.

edit

Ok znalazłem 1.4.3. Dzięki za info.

Edytowane przez sunairam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...