Skocz do zawartości

Klasyfikacja wieżyczek i ich polecenia


Jagoda
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Jak nam powszechnie wiadomo gra X 3 TC oferuje nam wielki wachlarz możliwości, przykładem tego jest chociaż by forum Xudb. Temat morze, czy kiedykolwiek się wyczerpie ? 🤪 dość dobre pytanie 😁 moim zdaniem zawsze znajdzie się jakieś zagadnienie można by grać 3 lata a i tak dalej czegoś nie wiemy i coś nas gdzieś tam w środku droczy.

Pomimo iż X 3 TC jak i ich poprzednicy mają wiele do zaoferowania bo można na wiele sposobów się wzbogacić to i tak większość z nas skupia się na walce (Born to Kill). Ciekawa jestem czy jest jakikolwiek gracz który opiera swoje kosmiczne imperium tylko wyłącznie na handlu?

Tak też chciałabym poruszyć temat bardziej militarny a mianowicie po przez wykonywanie poszczególnych misji bojowych możemy się nieźle obłowić, ale też zostać zdegradowani i tutaj jest ten problem. Przyznam się że czasami mi się to przytrafia że moje kochane wieżyczki zamiast strzelać do przeciwnika ostrzelają ”niechcący” sojuszniczą stacje lub statek i zostaniemy zdegradowani, a misja zakończy się jednym wielkim niepowodzeniem. Nie wspomnę że czasem takie misje są dość długie zważywszy na to że misje o statusie bardzo trudna potrafią czasem trwać parę godzin ja raz robiłam jedną misję dobre 4 godziny za którą otrzymałam bagatela 40 mil Kr. No ale nie będę się tutaj tym przechwalała bo wiem że Wy stare wyjadacze takie misje robicie prawie na co dzień 😀 ba nawet trzy krotnie większym proficie 😀

Tak też ja przykładowo mając w chwili obecnej ATF Aegir zmieszałam jemu uzbrojenie na myśliwce lekkie, ciężkie i te większe od M6 w z wyż.

I jak nam wiadomo możemy każdej grupie wieżyczek wydać osobne polecenie. Czyli mówię tutaj o stanowiskach wieżyczek przednich , tylnych , bocznych lewa, prawa i górna dolna.

Ale ja przykładowo do bocznej lewej i prawej damy tylko działka przeznaczone do niszczenia myśliwców to będziemy narażeni na ogień wrogich myśliwców z pozostałych stron takich jak przód, tył, góra i bok, tak samo ma się to do okrętów. To tez ja postanowiłam pomieszać uzbrojenie tak by każda ze stron posiadała odpowiednie działka i tym samym z każdej strony mogła walczyć odpowiednim sobie wrogiem.

Ale czasami przykładowo Działo Fali Uderzeniowej potrafi nieźle sobie poradzić z myśliwcem, gorzej jednak gdy w okolice naszego wrogiego celu pojawi się przyjazna nam jednostka. Dlatego tak ostatnio myślałam czy nie lepiej by było każdemu slotowi z osobna wydać polecenie? A nie całej grupie jak ma to się w teraźniejszości mówię o grupie Przód tylna, boczna prawa, lewa górna i dolna.

Zdaję sobie troszku sprawę z tego że czasem trzeba zmienić te ustawienia i robienie tego każdemu z osobna może być naprawdę bardzo ciężkie i męczące no i czasochłonne. Aczkolwiek ja w sumie gdy raz przypisze danej grupie rozkazy dla moich wieżyczek naprawdę bardzo rzadko zmieniam ich komendy. Chyba że potrzeba mi kasiurka to wtedy staram się skaptować dany statek. Ale tak zazwyczaj to raz przypisane polecenia pozostają.

Czy nie uważacie że to mogło by pomóc czy raczej zaszkodzić ? jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...