Skocz do zawartości

Reputacja u ziemian


michal3588
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1.Jak najłatwiej nabić reputację u Ziemian??? Potrzebuje szybko kupić elektromagnetyczne działa plazmowe ale nie mam odpowiedniej rangi;[. Nie ma żadnych misji bojowych(najszybsze po za tym nie mam praktycznie floty handlowej bo wolę wojować;] więc misje dostawcze raczej odpadają) ani piratów w sektorach ziemian.

1.1 Wiem, że nie można kupić licencji policyjnej u ziemian, ale czy polując na piratów w ich sektorach nabije rangę???

1.2 Gdzie u ziemian szukać piratów???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja reputacje u Ziemian nabiłem sobie w sektorze Heretics End. Jest tam kilka stacji i zawsze były tam misje patrolu tego sektora lub obrony jednej z tamtejszych stacji. Jest to Ziemski sektor więc nabijesz range za każdego pirata którego tam ubijesz.

W ciągu 2 dni po pewnej liczbie misji mogłem już kupić u Terran Osake.

Powodzenia 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Z reputacją u ziemian nie jest łatwa sprawa. Dostępne u nich misje ograniczają się do misji Taxi i transportu pasażerskiego, poszukiwania porzuconego statku itp. Brak misji typu zabójcy, patroli sektora i budowy stacji, na których najlepiej podnosić reputację. Ale jest kilka sposobów na to:

- Jak pisał Melkor sektor Heretics End jest ziemski i tam należy szukać lepszych misji, ale uwaga, należy sprawdzać od kogo bierzemy misję, aby chcąc podnieść sobie reputację u ziemian, nie narobić się niepotrzebnie i podnieść reputację u np. Boronów.

- można kupić szybki M5 i robić misje Taxi, to tez się opłaca. Misje z odzyskanie statku są ciężkie jeśli nie mamy możliwości przetransportowanie odzyskanego statku do wskazanej stacji, ale jeśli mamy taką możliwość to też się opłacają.

- jeśli jesteś w trakcie fabuły Terran, to nie spiesz się. Jest kilka punktów w tej fabule gdzie warto się zatrzymać. Na przykład pierwsza misja patrolowa, dostajemy rozkaz zniszczenia boi nadprzestrzennej. Nie warto się spieszyć, statki Xenonów będą się pojawiać w sektorze dotąd, dopóki będzie ta boja, warto to wykorzystać i wytłuc ich jak najwięcej. To samo jest w podobnej sytuacji gdy eskortujemy statek TS do sektora Wenus. Też mamy rozkaz zniszczyć boję, a statki Xenonów pojawiają się co jakiś czas w sektorze Mars właśnie dzięki niej. Warto powalczyć dla reputacji.

- kupować statki i uruchamiać jako ST w sektorach ziemian, to też powoli, ale systematycznie podnosi nam reputację. Im więcej ST uruchomimy tym szybciej podniosą nam reputację.

2. Oczywiście że niszczenie wrogów, nie tylko piratów, ale Xenonów, w sektorach ziemskich podnosi nam reputację.

3. Piratów w czystej grze ciężko spotkać w sektorach ziemskich, ale oczywiście że są. Zobacz do sektorów Nieznany za sektorem Obłok Oorta. W czwartym z nich znajduje się Habitat piratów (może też być w trzecim). tam co jakiś czas pojawiają się statki piratów. Jednak trzeba się spieszyć z ich niszczeniem, dalej niż do sektora Obłok Oorta nie dolecą, siły ziemian nie pozwolą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Heretics End jest ziemski i tam należy szukać lepszych misji, uwaga, należy sprawdzać od kogo bierzemy misję, aby chcąc podnieść sobie reputację u ziemian, nie narobić się niepotrzebnie i podnieść reputację u np. Boronów.

Z tego co zauważyłem to jeśli weźmiemy misje obrony stacji lub patrolu w Heretics End np. od Boronów to podniesiemy zarówno reputacje u Boronów za wykonanie misji jak i u Terran jako że niszczyliśmy wrogów Boron w Terrańskim sektorze.

Z tego co widzę w tym temacie: http://xudb.pl/topic/788-nie-mog-przej-statku/ używasz chyba skryptu dzięki któremu piloci wyskakują ze statków a chyba jeśli ich nie zabijasz w nim to reputacja będzie stać w miejscu...chyba bo ja tego skryptu nie używam. Lepiej jak ktoś inny to potwierdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Potwierdzam. Jeśli weźmiemy misję zabicia jakiegoś pilota, a on wyskoczy ze statku, to misja zostaje przerwana, tak jakby nam pilot uciekł. Czasem pomaga na to zabicie astronauty, ale to bardzo rzadkie przypadki.

Mi nigdy się nie zdarzyło by przerwało misję jak wyskoczy, możliwe, że ktoś sprzątnął Ci astronautę (wtedy misja jest nie wykonana bo to nie ty wykonałeś kontrakt, tak samo jest jak ktoś za Ciebie go odstrzeli razem z statkiem). U mnie zawsze wystarczy go zabić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory również byłem przekonany że misji budowy stacji u Terran i od Terran się nie dostanie, aż do dzisiaj...

Pierwsza:

http://img413.imageshack.us/img413/4418/x3screen00084.jpg

http://img688.imageshack.us/img688/613/x3screen00082.jpg

Druga:

http://img30.imageshack.us/img30/4870/x3screen00085.jpg

http://img30.imageshack.us/img30/9373/x3screen00083.jpg

Obie misje znalazłem w stacji handlowej w Heretics End. Chyba wygląda na to że gospodarka Terran źle się ma skoro pragną wybudowania fabryk obcych ras w swoim tak strzeżonym i nie gościnnym dla pozostałych ras terytorium. 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sektor Heretics End jest wyjątkowy. Niby należy do ziemian (w X3R był Paranidiański, ale po finałowej bitwie fabuły przeszedł w ręce Terran), a znajdują się w nim stacje nie tylko ziemian. Tam owszem można spotkać wszystkiego typu stacje, tylko że oprócz Stacji Obronnej nie są one ziemskimi. Ale fakt że na nich można również spotkać ziemian ze zleceniami.

Jeśli chodzi o misje budowlane, miałem na myśli pozostałe sektory ziemskie, tam ich nie uświadczysz. Zresztą i tak nie bardzo byłoby co budować, bo w ziemskich stoczniach nie ma dostępnych ich fabryk. Zmienia to dopiero fabula Aldrin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy byłam "raczkującym" pilotem to pytanie też mnie nękało i nie dawało spokoju. Nie wiem czy wam wiadomo ale ja jestem osobą która zdecydowanie preferuje ziemskie statki klasy ATF Aegir lub Tyr. Ale by w pełni uzbroić taka bestię to faktycznie potrzeba nam dość wysokiej rangi. Z początku godzinami latałam po sektorze Heretic End w poszukiwaniu misii bojowych ( czerwonego celownika ) Problem polegał na tym że bardzo rzadko się takie misje pojawiały, co za tym szło moja ranga rosła naprawdę bardzo powoli.

Więc pewnego dnia kupiłam sobie TS i w osłonie mojego myśliwca latałam i brałam misje typu transportu żołnierzy lub ekipy techników których trzeba było przetransportować z jednej stacji do drugiej. Bo skoro nie mam misji bojowych i muszę troszku poczekać aż łaskawie ona wyskoczy to przynajmniej sobie zarobię.

I po wykonaniu misji transportowania personelu ku memu dziwieniu usłyszałam o awansie. Okazało się że poprzez wykonywanie misii przetransportuj personel ranga rosnie i nawet szybko szybciej niż wykonywanie misji bojowych.

A więc drodzy koledzy mrocznych przestworzy zalecam zwykłe proste nie narażające na życie misje transportowania personelu fabryk lub żołnierzy do wyznaczonych stacji kosmicznych. Jedynie z czym będziemy musieli walczyć to z czasem, ale dobrze wyposażony TS i szybkimi silnikami nie wspominając o skoku nad przestrzennym szybko łatwo i na pewno bez boleśnie wykonamy taką misję napełniając nasze kieszenie jak że pożądanymi kredytami jak i status naszej rangi u ziemian. A układ słoneczny w sumie nie jest w cale taki mały. Dlatego też zawsze w jakimś sektorze musi być misja transportu personelu, co za tym idzie rangę można naprawdę bardzo szybko sobie " podrasować ".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Gdy byłam "raczkującym" pilotem to pytanie też mnie nękało i nie dawało spokoju. Nie wiem czy wam wiadomo ale ja jestem osobą która zdecydowanie preferuje ziemskie statki klasy ATF Aegir lub Tyr. Ale by w pełni uzbroić taka bestię to faktycznie potrzeba nam dość wysokiej rangi. Z początku godzinami latałam po sektorze Heretic End w poszukiwaniu misii bojowych ( czerwonego celownika ) Problem polegał na tym że bardzo rzadko się takie misje pojawiały, co za tym szło moja ranga rosła naprawdę bardzo powoli.

Więc pewnego dnia kupiłam sobie TS i w osłonie mojego myśliwca latałam i brałam misje typu transportu żołnierzy lub ekipy techników których trzeba było przetransportować z jednej stacji do drugiej. Bo skoro nie mam misji bojowych i muszę troszku poczekać aż łaskawie ona wyskoczy to przynajmniej sobie zarobię.

I po wykonaniu misji transportowania personelu ku memu dziwieniu usłyszałam o awansie. Okazało się że poprzez wykonywanie misii przetransportuj personel ranga rosnie i nawet szybko szybciej niż wykonywanie misji bojowych.

A więc drodzy koledzy mrocznych przestworzy zalecam zwykłe proste nie narażające na życie misje transportowania personelu fabryk lub żołnierzy do wyznaczonych stacji kosmicznych. Jedynie z czym będziemy musieli walczyć to z czasem, ale dobrze wyposażony TS i szybkimi silnikami nie wspominając o skoku nad przestrzennym szybko łatwo i na pewno bez boleśnie wykonamy taką misję napełniając nasze kieszenie jak że pożądanymi kredytami jak i status naszej rangi u ziemian. A układ słoneczny w sumie nie jest w cale taki mały. Dlatego też zawsze w jakimś sektorze musi być misja transportu personelu, co za tym idzie rangę można naprawdę bardzo szybko sobie " podrasować ".

Co prawda ziemianami nigdy się nie interesowałem ale dorzucę swoje dwa grosze na temat misji. Personel wojskowy albo pracowników można przewozić byle jakim statkiem wyposażonym w system podtrzymywania życia, nie musi być to koniecznie TP. Przez długi czas robiłem to Kestrelem, co prawda ładowność była ograniczona i niektórych misji przyjąć nie mogłem ale za to przy prędkości jaką osiąga ten statek szło naprawdę szybko. Przy okazji można nieźle zarobić, misje trudne i bardzo trudne są bardzo dobrze płatne nawet przy niższych rangach handlowych, a tak szybkim statkiem można je spokojnie wykonać nie korzystając z napędu skokowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Personel wojskowy albo pracowników można przewozić byle jakim statkiem wyposażonym w system podtrzymywania życia, nie musi być to koniecznie TP.

Zgadzam się z tobą że nie musi to być TS lub TP aczkolwiek raz przytrafiło się że miałam myśliwca o małej ładowności dodać do tego rakiety, lasery, osłony i inne pierdoły i to okazało się że mój statek już dosłownie załadowany. Nie mogłam wziąść całego personelu na pokład 🤪 nie mogłam tej misji wykonać. Dlatego uważam że transportowiec nadaje się w sam raz spora łądownośc a i jak podkręcimy silniki to i tak zdąży dolecieć na czas. A o uzbrojenienie musimy się martwić bo Nic w układzie słonecznym nie lata. To znaczy się nic co mogło by nam zaszkodzić 😁

"Sorki" za OT ale chciałam zaznaczyć iż po zainstalowaniu Patcha 2.5 w sektorze Heretic End pojawiła się uszkodzona brama, tuż zaraz za bramą N ( północną ), czyżby panowie z Ego coś planowali ? Może się mylę odnośnie taj bramy, ale nie przypominam sobie by ona tam była wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A więc drodzy koledzy mrocznych przestworzy zalecam zwykłe proste nie narażające na życie misje transportowania personelu fabryk lub żołnierzy do wyznaczonych stacji kosmicznych. Jedynie z czym będziemy musieli walczyć to z czasem, ale dobrze wyposażony TS i szybkimi silnikami nie wspominając o skoku nad przestrzennym szybko łatwo i na pewno bez boleśnie wykonamy taką misję napełniając nasze kieszenie jak że pożądanymi kredytami jak i status naszej rangi u ziemian. A układ słoneczny w sumie nie jest w cale taki mały. Dlatego też zawsze w jakimś sektorze musi być misja transportu personelu, co za tym idzie rangę można naprawdę bardzo szybko sobie " podrasować ".

Tylko, że przy takich misjach reputacja rośnie dużo wolniej w porównaniu z bojowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że masz rację, ale ja tego nie zauważyłam, no ale mogę się oczywiście mylić. Przyznam się że nie obserwowałam statystyk w trakcie wykonywania misji transportu personelu, i nie wiem czy jest równomierna względem misji bojowych. Ale gdyby nawet nie to misji transportu personelu mamy pięciokrotnie więcej niż bojowych. Czyli nawet jak wolniej wzrasta to i tak dalej lepiej opłaca się transportowanie personelu. Gdy w przeciągu 20 minut gry mamy wykonać 6 misji transportu personelu, a 2 lub 3 misji bojowych to i tak opłaca się wykonanie misji transportu personelu.

Ale to tylko moje zdanie a i talk uważam że każdy podejdzie do gry w taki sposób jaki jest dla niego najlepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

... a tak szybkim statkiem można je spokojnie wykonać nie korzystając z napędu skokowego.

Tym bardziej, że w sektorach ziemskich nie można skakać między bramami, a raczej akceleratorami. Oczywiście piszę o czystej grze, bez skryptów 🤪

Cytat

Ja misje taksówki jedno osobowej wykonywałem w Pustułce.

Cytat

a tak szybkim statkiem można je spokojnie wykonać nie korzystając z napędu skokowego.

U ziemian nie można używać napędu skokowego.

Dlatego o tym wspomniałem 😁 Możliwe że Pustułka to właśnie Kestrel- teladiański M5, prędkość ok. 600 m/s 😀

Cytat
Cytat

A więc drodzy koledzy mrocznych przestworzy zalecam zwykłe proste nie narażające na życie misje transportowania personelu fabryk lub żołnierzy do wyznaczonych stacji kosmicznych. Jedynie z czym będziemy musieli walczyć to z czasem, ale dobrze wyposażony TS i szybkimi silnikami nie wspominając o skoku nad przestrzennym szybko łatwo i na pewno bez boleśnie wykonamy taką misję napełniając nasze kieszenie jak że pożądanymi kredytami jak i status naszej rangi u ziemian. A układ słoneczny w sumie nie jest w cale taki mały. Dlatego też zawsze w jakimś sektorze musi być misja transportu personelu, co za tym idzie rangę można naprawdę bardzo szybko sobie " podrasować ".

Tylko, że przy takich misjach reputacja rośnie dużo wolniej w porównaniu z bojowymi.

Robiłem tylko misje tego typu (czyli nie ta typowa taksówka) o trudności hard/very hard i reputacja szła naprawdę szybko.

No i trzeba wziąć pod uwagę to, że taka misja wykonywana w M5 zajmuje zaledwie kilka minut, więc przy dobrym wietrze zdążysz zrobić 2-3 w czasie, który byłby potrzebny na wykonanie 1 misji patrolowej z paroma falami statków.

Co do ładowności, w moim Kestrelu miałem tylko jedną osłonę, zero broni i innych pierdół. Do walki się i tak raczej nie nadaje, a przy 600 m/s można zwiać przed każdym wrogiem. Jak już pisałem, wszystkich misji wziąć nie mogłem, bo czasem brakowało odrobiny miejsca w ładowni gdy klient chciał przewieźć np. 15 osób ale tak ok. 90% mogłem zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dlatego o tym wspomniałem 🤪 Możliwe że Pustułka to właśnie Kestrel- teladiański M5, prędkość ok. 600 m/s 😁

Zgadza się, Pustułka = Kestrel. O napędzie wspomniałem gwoli ścisłości. A o szybim M5 pisałem w swoim pierwszym poście w tym temacie:

Cytat

- można kupić szybki M5 i robić misje Taxi, to tez się opłaca. Misje z odzyskanie statku są ciężkie jeśli nie mamy możliwości przetransportowanie odzyskanego statku do wskazanej stacji, ale jeśli mamy taką możliwość to też się opłacają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Robiłem tylko misje tego typu (czyli nie ta typowa taksówka) o trudności hard/very hard i reputacja szła naprawdę szybko.No i trzeba wziąć pod uwagę to, że taka misja wykonywana w M5 zajmuje zaledwie kilka minut, więc przy dobrym wietrze zdążysz zrobić 2-3 w czasie, który byłby potrzebny na wykonanie 1 misji patrolowej z paroma falami statków.

Akurat tak się stało, że robiłem misje bojowe i transportowe o podobnych stopniach trudności. Jak trafisz na silnego wroga podczas patrolu (i oczywiście go zdejmiesz) to możesz na jednej (dosłownie jednej) misji niesamowicie podreperować sobie reputację. A jak dorzucisz do tego skrypt zagęszczający trochę czerwone obiekty w grze to poprawa reputacji jest formalnością. Fakt trzeba mieć "nieco" droższy sprzęt niż do misji transportowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

"Sorki" za OT ale chciałam zaznaczyć iż po zainstalowaniu Patcha 2.5 w sektorze Heretic End pojawiła się uszkodzona brama, tuż zaraz za bramą N ( północną ), czyżby panowie z Ego coś planowali ? Może się mylę odnośnie taj bramy, ale nie przypominam sobie by ona tam była wcześniej.

Była już wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Akurat tak się stało, że robiłem misje bojowe i transportowe o podobnych stopniach trudności. Jak trafisz na silnego wroga podczas patrolu (i oczywiście go zdejmiesz) to możesz na jednej (dosłownie jednej) misji niesamowicie podreperować sobie reputację. A jak dorzucisz do tego skrypt zagęszczający trochę czerwone obiekty w grze to poprawa reputacji jest formalnością. Fakt trzeba mieć "nieco" droższy sprzęt niż do misji transportowych.

Można jeszcze inaczej. Ja w którejś grze zanim poleciałem robić fabułę u Terran trochę polatałem i powalczyłem w sektorach Wspólnoty. Kiedy wybrałem się na pierwszą misję fabuły Terran miałem już sporą reputacje bojową i podczas patrolu zamiast statków N pojawiły się w sektorze P z obstawą L. Zniszczenie kilku P dało niezłego kopa mojej reputacji u Terran.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...