Skocz do zawartości

Mam kompleks produkcyjny, ale co dalej?


rozz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Postanowiłem spróbować postawić kompleks produkujący olej Raster. Skorzystałem więc z instrukcji znalezionej pod tym linkiem: http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=194719 . Kompleks jest, transportowiec z napędem skokowym, poleceniami handlowymi, zdalnym systemem kupieckim i lokalizatorem cen kupna jest (muszę dokoptować do niego drugi taki sam), ale co dalej? Co mam zrobić aby wszystko samo zaczęło się kręcić?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, mam 2 transportowce - jeden z poleceniem kupowania kryształów, drugi z poleceniem sprzedaży oleju (po najlepszych cenach oczywiście 🤪 ). Czyli z tego co wyczytałem tu i tam to wystarczy, tak? Jeszcze jedno pytanie - dlaczego w zakładce moja własność kompleks miga na żółto i jest przy nim wykrzyknik??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

OK, mam 2 transportowce - jeden z poleceniem kupowania kryształów, drugi z poleceniem sprzedaży oleju (po najlepszych cenach oczywiście 🤪 ). Czyli z tego co wyczytałem tu i tam to wystarczy, tak? Jeszcze jedno pytanie - dlaczego w zakładce moja własność kompleks miga na żółto i jest przy nim wykrzyknik??

Przy małym kompleksie po 1 statku na towar wystarczy. To miganie oznacza, że fabryka w danym momencie ma przestój z braku surowców do produkcji.

Jeśli bawisz się skryptami to poczytaj o przedstawicielu handlowym w FAQ i w temacie o nim na forum. Polecam 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dziękuję za odpowiedzi 😁

Wydaje mi się że wszystko działa już tak jak powinno. Transportowce kursują, kupują, sprzedają 🤪 zobaczę jak interes będzie się kręcił bo wpakowałem w niego duuuużo kredytów....

Kręcił się będzie na pewno 😀 W obecnej grze mam kompleks produkujący olej nostropowy w Nieznanym obok PTNI HQ i radzi sobie całkiem fajnie. Największym plusem jest to, że można w ten sposób wspomóc ogólnie ekonomię na danym obszarze uzupełniając braki w fabrykach NPC, przez co będziemy mieć łatwiejszy dostęp do niektórych rodzajów broni czy tarcz. No i w razie czego masz już bazę pod jakiś kompleks produkujący bardziej wyrafinowane towary typu wyposażenie statków, microchipy, itd 😀

Jeszcze jedna sprawa, elektrownię od której rasy kupowałeś ? Czasem warto sprawdzać ceny poszczególnych fabryk u rożnych ras, np. borońska elektrownia słoneczna L kosztuje ponad 2 mln mniej niż splicka, a różnicy w produkcji nie ma 😀 Za to kopalnie splici mają najtańsze. W późniejszym etapie gry, gdy ma się xxxx mln kredytów to nie ma wielkiego znaczenia ale na początku można naprawdę wiele zaoszczędzić 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektrownie kupowałem właśnie od Splitów 🤪 ale drobiazg - 2 kk w tą czy w tą nie robi różnicy. Mimo wszystko dzięki za cenną uwagę 😀

Co do całego kompleksu, nadal nie rozumiem jednej rzeczy. Wszystko mam niby ustawione tak jak trzeba, nazwoziłem kryształu (akurat tak było mi wygodnie) więc oba transportowce zajmują się rozwożeniem oleju. W ustawieniach kompleksu mam zaznaczony brak handlu towarami pośrednimi i w tym momencie dzieje się coś co stanowi dla mnie tajemnicę. Co takiego? Otóż kompleks w pewnym momencie ma załóżmy 800k kr, a gdy sprawdzam go po 30 minutach ma 650k... Gdzie zniknęły te kredyty, skoro transportowce tylko sprzedają, a niczego nie skupują. Kompleks poza sprzedażą oleju także niczego nie skupuje... O co tutaj chodzi? 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, jeśli kompleks masz na terytorium jakiejś rasy to płacisz jej czynsz za wynajem przestrzeni biurowej. Po drugie jeśli ustawileś transportowcom przedstawiciela transportowego albo wszystko z automatu, to chłopaki sobie pensje mogą wypłacać. Tak mnie się zdaje przynajmniej ale to może mi się tylko zdawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Elektrownie kupowałem właśnie od Splitów 🤪 ale drobiazg - 2 kk w tą czy w tą nie robi różnicy. Mimo wszystko dzięki za cenną uwagę 😀

Co do całego kompleksu, nadal nie rozumiem jednej rzeczy. Wszystko mam niby ustawione tak jak trzeba, nazwoziłem kryształu (akurat tak było mi wygodnie) więc oba transportowce zajmują się rozwożeniem oleju. W ustawieniach kompleksu mam zaznaczony brak handlu towarami pośrednimi i w tym momencie dzieje się coś co stanowi dla mnie tajemnicę. Co takiego? Otóż kompleks w pewnym momencie ma załóżmy 800k kr, a gdy sprawdzam go po 30 minutach ma 650k... Gdzie zniknęły te kredyty, skoro transportowce tylko sprzedają, a niczego nie skupują. Kompleks poza sprzedażą oleju także niczego nie skupuje... O co tutaj chodzi? 😁

Najprawdopodobniej jakieś statki NPC sprzedały swój towar (zapewne kryształy) Twojemu kompleksowi. Produkty pośrednie to w Twoim wypadku chyba mięso czeltów i ogniwa i to do nich odnosi się ten zakaz.

Nie pamiętam czy w gołej grze jest możliwość sprawdzenia tego jakie statki zmierzają do naszych stacji. Sprawdź w poleceniach kompleksu czy masz taką opcję, jeśli tak to będziesz wiedział czy jacyś handlarze AI go odwiedzają. Gdyby się okazało, że przylatują, a Ci to przeszkadza to po prostu zmień cenę kryształów na minimum i problem z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisałeś, masz w ustawieniach zmienioną opcję handlu towarami pośrednimi na "Brak". Ale może zanim dokonałeś tej zmiany, jacyś handlarze NPC już lecieli do kompleksu z tymi towarami. W takim wypadku ustawienie to zadziała dopiero po wypełnieniu ich zadania, na każde kolejne statki. Tak działa ten skrypt. Dlatego statki, które realizowały już jakieś zadania, mimo zmian w rozkazach musiały dokończyć swoje zlecenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Najprawdopodobniej jakieś statki NPC sprzedały swój towar (zapewne kryształy) Twojemu kompleksowi. Produkty pośrednie to w Twoim wypadku chyba mięso czeltów i ogniwa i to do nich odnosi się ten zakaz.

Tak, wydaje mi się że to chodzi o to. Kryształy w tym kompleksie nie są produktem pośrednim, dlatego inne statki mogą mi go sprzedawać - stąd spadek ilości kredytów.

Dzięki za pomoc w wyjaśnieniu tej "zagadki" 🤪 (a wystarczyło lepiej się wszystkiemu przypatrzeć hehe. No ale cóż, czasem coś umknie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Grrr... wszystko szło dobrze, ale oczywiście do czasu! Moje głupie transportowce, jak pewnego razu zadokowały przy kompleksie, tak się już z niego nie chcą ruszyć. Pomimo wydawanych rozkazów. Co to za bunt??

Sprawdź w ustawieniach kompleksu, czy w zasięgu jego działania znajdują się stacje skupujące olej po cenie, którą ustawiłeś (pozycja na prawo od ceny towaru). Jeśli nie to musisz obniżyć cenę albo zwiększyć max ilość sektorów w obrębie których działa kompleks (pozycja na samym dole). W miarę nasycania się rynku ceny będą powoli spadać aż osiągną pewien w miarę stały pułap, zależny od popytu w okolicznych sektorach i ilości towaru jakie produkują Twoje fabryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po raz kolejny dobra rada 🤪 Oj nie jestem widocznie typem handlowca, że nie wpadłem na to sam 😁

A tak zmieniając temat - gdzie mogę kupić pocisk destrukcyjny?? Szukałem w scorpie (nie ma tam w ogóle czegoś takiego) w encyklopedii (owszem hasło jest, ale nie jest napisane gdzie można kupić), forum oblookałem i nic... Ktoś wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...