Skocz do zawartości

X3 Unleashed (beta v1)


Sorkvild
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dosc niedawno trafil sie na forum bardzo szczegolowo przygowany mod poprawiajacy wydajnosc w grze. Ulepszenie wydajnosci polega przede wszystkim na zmiejszeniu ilosci niepotrzebnych statkow w calym wszechswiecie. Zmienszjono ilosc cywili, wojskowych, handlowcow. Wszystko co wrogie zostalo niezmienione.

Autor podszedl do wszytskiego w sposob bardzo analityczne serwujac nam test wydajnosciowy. Zachecam do glebszego zapoznania sie z tematem. Narazie jest to wersja rozwojowa, aczkolwiek patch dziala jak zamierzono. Polecam.

http://forum.egosoft.com/viewtopic.php? ... sc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po blisko tygodniowym testowaniu moge z cala pewnoscia zachecic graczy to pobierania tego modu.

W swojej grze zastosowalem jeszcze: Remove Rocks oraz remove Adsigns. Gra pozbyla sie zbednego bagazu latajacego smiecia i moze poszczycic sie przyzwoita wydajnoscia w niegdys kompletnie zakiblowanych sektorach, gdzie roilo sie od bezmyslnie krecacych sie cywili, militarnych i traderow. Na szczescie ilosc wrogow wciaz ta sama 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Jaga_Telesin wydal najnowsza wersje swojego moda (link w pierwszym poscie), ktory zostal przygotowany pod aktualna wersje gry 2.7.1. Tak sie sklada, ze mam teraz czysta instalke gry bez zadnych dodatkow i przetestowalem kilkugodzinna gre na modzie Unleashed. Czy X3, moze lepiej chodzic:) ? Smiga zupelnie juz jak Reunion.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem sobie ten mod, postąpiłem zgodnie z zaleceniami autora i... nic. Dalej mam pełno statków cywilnych, nie mówiąc już o wojskowych i handlarzach 🙁 . No chyba, że ten skrypt stopniowo redukuje ilość niepotrzebnych pojazdów, powiedzmy w ciągu kilkudziesięciu minut, kilku godzin.

Spróbuję jeszcze raz, wywaliłem kokpity. Mam nadzieję, że mod nie gryzie się z łatką wstawiającą shadery z Reuniona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natychmiastowe efekty byłyby widoczne przy starcie nowej gry albo po użyciu skryptu usuwającego wszystkie statki NPC we wszechświecie. Przy wrzuceniu go do starej rozgrywki wszystkie te 'zbędne' statki nie zostaną od razu usunięte- powoli wykruszą się w walkach, a pojawiać się będą tylko te, które wymyślił sobie autor skryptu. Po kilku(/nastu) godzinach powinieneś zauważyć zmiany 🙁

Paczka z shaderami podmienia tylko te z TC na starsze, nie zmienia żadnych ważnych plików gry i problemów z kompatybilnością z jakimkolwiek skryptem być nie powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli jest tak jak myślałem.

Czyli muszę być cierpliwy. Wolę przeczekać te kilkanaście godzin niż od nowa przechodzić fabułę Terran i zbierać na Tytanka z uzbrojeniem. No i na nowo odkrywać 115 sektorów w Galaktyce 🙁

Swoją drogą, jeśli mówimy już o wydajności. Miałem dziwną sytuację w TC, bo gdy kupiłem nowy monitor LCD 22" (w porównaniu ze starym 17"), gra chodziła mi płynnie na najwyższych detalach. Można powiedzieć, że chodziła jeszcze lepiej niż na średnich detalach na 17" monitorze 😁 . Tak było do patcha 2.5, który coś posypał i było gorzej niż na starym monitorze. Miałem wtedy 5 statków i odkryte 60 sektorów.

Fakt jest faktem, dobrego sprzętu do tej gry to ja nie mam - 1GB RAMu, 2GHz Athlon 3000+, GeForce GTS 250 CUDA 1GB. Ale to się wkrótce zmieni i mam nadzieję, że standardem będzie płynność na poziomie +/- 25-35FPSów (nie wiem jak to dokładnie wygląda na komputerze z częściami z tego lub zeszłego roku).

Koniec offtopa. 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, nie wytrzymałem i zacząłem nową grę.

Pierwsze, co rzuciło mi się w oczy to... płynność zaraz po starcie! Włączyłem SETĘ na 1000% i byłem bardzo pozytywnie zaskoczony efektem. Nie ważne, czy walczę, czy latam sobie od tak - jest wreszcie super płynność! Wliczając jeszcze w to patch 2.7, który ponoć sam w sobie zwiększa wydajność, powiem krótko - miód malina 🙁.

Dobra, wracam do gry - teraz aż chce się grać 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...