Skocz do zawartości

Rozpoczynanie nowej gry


rozz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam pewnie wątpliwości, o których rozwianie chciałbym Was prosić. Sprawa wygląda tak... Jak pierwszy raz włączyłem X3TC skorzystałem z opcji "obrońca terrański" co poskutkowało tym, że automatycznie rozpocząłem kampanie terran. Aktualnie jestem po niedawnym jej ukończeniu i w tym momencie pojawia się problem. W menu głównym w nowej grze są pozostałe scenariusze, a kiedy wybieram jeden z nich, przenosi mnie do odpowiedniej rasy i zaczynam z niczym, od zera. Natomiast latając sobie po wszechświecie, po ukończeniu terrańskiego scenariusza z całym dorobkiem, mogę w niektórych sektorach zacząć jakieś kampanie. I teraz pierwsze pytanie - czy są to te same kampanie, które można wybrać w menu głównym? I kolejne pytanie - po ukończeniu kampanii terran, mogę (tzn wiem że mogę, tylko czy to jest to samo - czytaj dalej 🤪 ) dalej kontynuować grę w trybie jakby wolnym, tzn robić to na co mam ochotę, a mówiąc jeszcze inaczej - wychodzi na to samo jakbym w menu wybrał opcję "własna gra".

Mam nadzieje, że w jasny i w pełni zrozumiały sposób przedstawiłem swój problem 😁

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jasny.

Więc ja po raz kolejny napiszę. Na wszystkich opcjach startowych, tych początkowych i tych odblokowywanych później w trakcie gry (zobacz do tematu o profilach startowych) masz możliwość wykonywania wszystkich misji fabuły (są małe wyjątki, w podanym linku znajdziesz opis). Ile ich jest i jakie są przeczytasz w FAQ misji fabuły TC. Możesz robić wszystkie fabuły na raz, możesz każda po kolei. Część fabuł będzie dostępnych dopiero po wykonaniu innych. Jak uda Ci się wykonać wszystkie fabuły, będziesz mógł grać dalej, tak jak uznasz za stosowne. Nic Cię nie zatrzyma, nic Ci nie przeszkodzi.

Profil "Własna gra" różni się od pozostałych profili tym właśnie że nie ma w nim dostępu do fabuł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli wszystko gra. Dziękuję za odpowiedź 🤪

Kiedy mam jakiś problem wskakuję na forum i szukam (z różnym skutkiem oczywiście) albo posiłkuje się mapami (jeżeli chodzi o lokalizację czegoś) itd. Żeby nie było 😁

Pytań i problemów jest jednak tyle, że musiałbym pisać non stop, ale samemu trzeba sobie z nimi poradzić, w końcu na tym gra polega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Możesz robić wszystkie fabuły na raz, możesz każda po kolei.

Możesz też wcale nie robić 🤪

Jeśli nastawiałeś się tylko na zabawę w fabułach to niestety się rozczarujesz, bo X'ach nie są sensem i głównym celem gry ale zaledwie dodatkiem i można je dosyć szybko ukończyć (nie licząc HUBa ale to już inna para kaloszy 😁 ). To od Ciebie zależy jak będziesz grał i co chcesz osiągnąć, niektórzy jedną grę potrafią prowadzić przez kilka miesięcy, długo po ukończeniu wszystkich fabuł.

Misje terran można potraktować jako wstęp do tej właściwej rozgrywki- zapoznają gracza z jej mechanizmami i oddają mu do dyspozycji kilka statków/gotówkę/itd. Po nich na tym samym profilu można robić wszystkie pozostałe fabuły, nie wykluczają się wcale nawzajem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nastawiam się wyłącznie na fabuły, oj nie 🤪 Zdaje sobie sprawę z tego, że są one, jak piszecie, tylko takim dodatkiem do właściwej rozgrywki i to mi odpowiada. Wiadomo jednak jak to jest - są to prędzej czy później wypadałoby jakąś przejść. Teraz ogromna przyjemność daje mi latanie tam gdzie mam ochotę i robienie tego co sam sobie wymyślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No to ja w takim razie dołączam się do tematu.

Na stronie Ego znalazłam nowy dodatkowy profil - Agent.

http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=231930

No nie byłam bym sobą jak znowu bym czegoś nie na wymyślała prawda ?

A więc mam takie pytanie, dlaczego nie ma takich profilów startowych jak

- Kierowca taksówki lub limuzyny - takie statki istnieją, myślę że start na takim profilu byłby naprawdę ekstremalnie trudny 🤪 była by to iście ]😁 rozgrywka 😀

Jak już wcześniej jeden z forumowiczów wypowiedział się że gra naprawdę jest ciekawa gdy zaczyna się nową grę, potem jak już dorobimy się czegoś to już jest sielanka :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...