Skocz do zawartości

Fragmentation Bomb Launcher


Sorkvild
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakas godzine temu udalo mi sie zdobyc w przestrzeni spory ladunek tych broni, wczesniej jakos nie probowalem pakowac tego na moje statki. Ktos mi powie jak sie tym walczy, jak to skutecznie wykorzystac i czy da sie w ogole (Gra bez COmbat Modu). Testowalem nieco to cos blado wypadlo. Duzo halasu, bardzo duzo halasu, pocisk eksplodowal daaaleko poza celem, zas cel trafiony samym pociskiem niewiele obrywal. Raz udalo mnie sie rozwalic w drobny mak pirackiego blotniaka, ktory wlecial w miejsce gdzie byly eksplozje, ale nic pozatym.

Wg. mnie nadawaloby sie to do akcji, gdyby salwy wybuchaly obok wroga a nie po przebyciu 2.5 km, na taka odleglosc trudno jest utrzymac cokolwiek. Ha, malo tego zanim pocisk przebyje te 2.5 to eksploduje dopiero po 1-2 sek. Trzeba miec naprawde olbrzymiego farta by cos tym trafic. Mowa oczywiscie o broni w grze podstawowej. W Combat Modzie to zupelnie inna sprawa. Tamze FBL dziala na zasadzie shotguna i stanowi skuteczna bron.

Potencjalne zastosowanie - strzelanie na wiwat! Pocieszjaca tez jest wysoka cena na rynku zbytu. Bron chyba nie dziala jak tworcy zamierzali. Mozna jeszcze to cos zamontowac na TS, malo zzera energii. Mozna sie pokusic o stracenie czegos gdy mysliwce sa jeszcze daleko, w momencie gdy skroca dystans - FBL staje sie bezuzyteczny. Ewentualnie OOS. Idelanym roz. byloby ustawienie "zapalnika", ktory okresla po przebyciu jakiego dystansu bomba wybucha, aczkolwiek takie cos w X3 jest awykonalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obecnej postaci jest (przynajmniej dla mnie) niestety bezużyteczna. Jak zauważyłeś uszkodzenia zadaje jedynie celom które znajdują się w pewnej stałej odległości od naszego statku, a utrzymanie jej w wirze walki jest raczej trudne. Podobny problem występuje z Cluster Flak Array, chociaż trochę mniejszym stopniu.

Ogólnie FBL traktuję jako źródło dodatkowej gotówki nawet z Cmodem, bo i w nim można znaleźć o wiele skuteczniejsze uzbrojenie. Z moich obserwacji wynika, że ten mod zmienia jedynie zasięg, pole rażenia i efekt wybuchu pocisków na mniej denerwujący i systemożerny. Sama zasada działania broni pozostaje ta sama i większości wypadków celowi udaje się uniknąć uszkodzeń, chociaż jest odrobinę bardziej skuteczna niż w "vanilla".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...