Skocz do zawartości

Promień Holowniczy


Jagoda
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak nam powszechnie wiadomo do przejmowania statków służy SalvageClaimSoftware ale taka przyjemność też kosztuje, i nie każdego stać na takie cudo, zwłaszcza w początkowych fazach gry. Ja w chwili obecnej posiadam zaledwie 2 miliony Cr. Dość sporo wydałam na zakup 4 Mistral Super Frachtowców i w pełni ich wyposażeniu.

Wykonując misje/zlecenie zabicia jednego z piratów biedak, w porę poszedł po rozum, do głowy i unikając tym samym przemiany w papkę postanowił opuścić statek. Myśląc że chodziło mi o statek szybko z orientował się, iż to on jest celem, a nie chęć złupienia jego żałosnego Rybołowa. Nieszczęściem stało się to iż nie posiadałam na pokładzie swojego Vidar SCS który otrzymałam w kampanii Ziemian, za co jestem im wielce wdzięczna...Aczkolwiek uważam że należało mi się coś od nich, za służbę i zasługi jakich dokonałam 😀

A więc nie mogę przejąc statku bo SCS jest w chwili obecnej dla mnie za drogi, ale posiadam Promień holowniczy i przestudiowawszy FAQ misji kampanii autorstwa Yacka nawiasem mówiąc wykonałeś kawał dobrej roboty, za co z góry tobie dziękuję, znalazłam tam misję która nad wyraz przykuła moją uwagę, a mianowicie w kampanii Aldrian gdzie ów że statek Baza górnicza musiał zostać przeholowana przez statek, który musiał być wyposażony w ten że promień holowniczy. Skoro Górniczy może być holowany to czemu strzelając promieniem holowniczym w rybołowa, nie mogę go "zaczepić " i przeholować do swojego systemu ? z innym porzuconym myśliwcem było to samo, też nie mogłam, a więc pytanie standardowo poste 😀 Dlaczego?

Z góry dziękuję za udzielenie mi jak że bardzo cennej uwagi, podpowiedzi wypowiedzi 😀

PS. Mam nadzieję, że nie poruszam już poruszanego tematu :/ Szukałam na forum, ale nie znalazłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne go nie przeholujesz, bo nie jest Twój. Tak mnie się zdaje.

Chyba nie ma dla Yacka większego komplementu niż powiedzieć mu, że się przestudiowało FAQ.

Ja na Twoim miejscu sprzedałbym co się da, byleby tylko mieć na SCS - to jest niezwykle przydatna i szybko zwracająca się inwestycja. Wyobraź sobie, że rybołowy z nietkniętym kadłubem idą za ponad 10 baniek, 13 - 14 o ile pamiętam. Więc zamiast się bawić w holowanie - opchnij mistrale, kup SCS, przejmij Rybołówka, napraw go laserkiem z kombinezonu (nie będę wskazywał jakim sposobem najlepiej, ktoś tu gdzieś kiedyś wspominał o wyłączaniu myszki 😀 ) - sprzedaj i Cie stać będzie na 5 kolejnych Mistrali.

Ech, wyprzedzili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No też tak myślałam więc stoję w miejscu, i się nie ruszam 😀

Zapomniałam jeszcze dodać iż nie mogę wyjść z statku i przejąć go tradycyjną metodą. W liście komend nie mam polecenia Przejmij. SIR Yacek już mi wytłumaczył 😀 że od M6 wzwyż nie ma takiej możliwości. Tak wspominam na marginesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie chciałbym takiego skryptu. Znając moje szczęście to komornik najpierw by zawinął statek na którym aktualnie bym latał.

No cóż Pshem, o ile nikt wcześniej by ciebie nie kupił, ja bym to zrobiła. Wykupiłabym ciebie,a w trakcie gorących lotów stałbyś przy moim łożu na moim ATF Vidar: PRETORIAN i wachlowałbyś mi, od czasu do czasu przynosząc mi mojej roboty gwiezdną wódkę. 😀 Albo odganiać gwiezdne muchy, bo czasem jakaś dostanie się na pokład, a moskitiery jeszcze nie mam przy swoim wielkim łożu, ale jest w planach 😀

Czyż życie nie jest piękne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

Nie chciałbym takiego skryptu. Znając moje szczęście to komornik najpierw by zawinął statek na którym aktualnie bym latał.

No cóż Pshem, o ile nikt wcześniej by ciebie nie kupił, ja bym to zrobiła. Wykupiłabym ciebie,a w trakcie gorących lotów stałbyś przy moim łożu na moim ATF Vidar: PRETORIAN i wachlowałbyś mi, od czasu do czasu przynosząc mi mojej roboty gwiezdną wódkę. 😀 Albo odganiać gwiezdne muchy, bo czasem jakaś dostanie się na pokład, a moskitiery jeszcze nie mam przy swoim wielkim łożu, ale jest w planach 😀

Czyż życie nie jest piękne?

Hmm, no nad takim skryptem jestem gotów się mocno zastanowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

Nie chciałbym takiego skryptu. Znając moje szczęście to komornik najpierw by zawinął statek na którym aktualnie bym latał.

No cóż Pshem, o ile nikt wcześniej by ciebie nie kupił, ja bym to zrobiła. Wykupiłabym ciebie,a w trakcie gorących lotów stałbyś przy moim łożu na moim ATF Vidar: PRETORIAN i wachlowałbyś mi, od czasu do czasu przynosząc mi mojej roboty gwiezdną wódkę. 😀 Albo odganiać gwiezdne muchy, bo czasem jakaś dostanie się na pokład, a moskitiery jeszcze nie mam przy swoim wielkim łożu, ale jest w planach 😀

Czyż życie nie jest piękne?

Akurat potrzebuję żołnierzy do mojego oddziału samob... *odchrząkuje* dzielnych marines, który towarzyszy bardziej wyspecjalizowanej jednostce w misjach abordażu pełniąc jakże chwalebną funkcję skupiania na sobie ognia przeciwnika.

Ewentualnie przydałby się ktoś do rozstawienia satelitów w Xenońskich i Khaackich sektorach. Mogę zaoferować (prawie) nowego Odkrywcę z pojedynczą osłoną 1MJ i dwoma rakietami Moskit do samoobrony. Napęd skokowy i pozostałe uzbrojenie wymontowane żeby było więcej miejsca na ładunek. Za to w kokpicie został zamontowany zupełnie nowy, luksusowy uchwyt na kubek do kawy.

Zainteresowany ? 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

Nie chciałbym takiego skryptu. Znając moje szczęście to komornik najpierw by zawinął statek na którym aktualnie bym latał.

No cóż Pshem, o ile nikt wcześniej by ciebie nie kupił, ja bym to zrobiła. Wykupiłabym ciebie,a w trakcie gorących lotów stałbyś przy moim łożu na moim ATF Vidar: PRETORIAN i wachlowałbyś mi, od czasu do czasu przynosząc mi mojej roboty gwiezdną wódkę. 😀 Albo odganiać gwiezdne muchy, bo czasem jakaś dostanie się na pokład, a moskitiery jeszcze nie mam przy swoim wielkim łożu, ale jest w planach 😀

Czyż życie nie jest piękne?

W starożytnym Rzymie to przypadkiem nie eunuch wachlował??

Cieńko cię wtedy widzę z tym wachlarzykiem 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Nieustannie rozbudowuje swój kompleks, a produkcje w nim teraz bardziej nastawiam na legalny interes, 😀 co nie znaczy że mam zamiar zrezygnować ze sprzedaży gwiezdnej wódki 😀

Robiąc borońską fabułę HUB zmęczyła mnie pogoń, za materiałami. 😀

Otworzyłam własną fabrykę mikro czipów. I tu mam problem, bo do produkcji mikro czipów jest potrzebna ruda. W tym sektorze mam asteroidę ruda = 55 aczkolwiek, w sektorze Midnight Star jest asteroida ruda = 102 jest tylko jedna taka kolosalna asteroida w grze. I właśnie ją chciałabym przetransportować do mojego sektora. Nie było by to w sumie nic trudnego, gdyby nie to, że jest oddalona o 13 sektorów w którym mam kompleks, na domiar złego po drodze jest sektor Xenków 347.

Z Nividium też będę miała problem i w sektorze Krzaków 841 znalazłam asteroidę Nividium = 77.

Więc mam pytanie, czy mając zamontowany Promień holowniczy na statku w momencie gdy holuje asteroidę na której już postawiłam kopalnię, jest możliwość wykonania skoku nad przestrzennego wraz z tą właśnie asteroidą? 😀

Próbowałam parę razy ale asteroida z kopalnią zawsze pozostawała w tym sektorze a mój statek wykonał skok, ale już bez asteroidy. Czy jest możliwe przetransportowanie takiej asteroidy wraz z kopalnią? Czy może robię coś nie tak? 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jest skrypt Asteroid Relocator. Ładujesz do ładowni i jazda

No ja muszę się przyznać że zainstalowałam ten skrypt, i spełniłam wszelkie wymagania sprzętowe odnośnie transportu asteroidy i .... nic podlatuje do niej na odległość mniejszą niż 10 km nawet na 1km po aktywowaniu zakładki Piracy i obie komendy mam w kolorze szarym mimo, iż w instrukcji jest napisane, że wystarczy posiadać teleporter, i skaner minerałów. Chyba że jest jeszcze jakiś inny skaner oprócz skaner ładowni i minerałów. 😀

Cytat

Ktoś opisywał to na forum.

znalzałam pare postów odnoszączych się do tego skryptu, w jednym było napisane

Cytat

do transportu asteroid najlepiej uzyc Asteroid Relocator (dajesz TS skaner asteroidow, zgarniacz rudy, teleporter, polecenia nawigacyjne i chyba tyle). Wydajesz mu rozkaz lotu do asteroidy, potem, gdy dotrze, w jego poleceniach Zapakuj Asteroide. Nastepnie lecisz gdzie chcesz. Dajesz Wypakuj Asteroide i klawiatura numeryczna ustawiasz pozycje asteroidy.

Moze przenosic tak tylko asteroidy bez fabryk.

Powyższe wymogi też spełniłam i dalej nic, mam szare komendy których nie mogę aktywować 😀

Przypomnę że posiadam statek Górniczy statek baza, i mam sporo wolnej ładowni posiadam też wyżej wymienione akcesoria takie jak: zgarniacz rudy, teleporter, polecenia nawigacyjne. Nie jestem tylko pewna, co do tego skaner steroidów, czy chodzi tutaj o zwykły skaner minerałów, czy może jakiś inny skaner, o którym mi nic nie wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś może mi to wyjaśnić ?

Na liście wyposażeniu statku mam załadowany skaner minerałów, bo po do zadokowaniu do stacji Dok zaopatrzeniowy jest napisane iż mój statek posiada zainstalowane to cudeńko, Ale jak otwieram konsole wyposażenia mojego statku gdzie są wymienione wszystkie akcesoria nawet głupi skaner tripleksowy , oprogramowanie Eksploracja i temu podobne mój skaner minerałów nie jest tam wymieniony w ładowni tez nie jest on wymieniony? To też moje pytanie jest takie, czy to jest normalne ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...