Skocz do zawartości

Konwersacja modeli statków z X3R[XTM] do TC


Archer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No to masz, pogubisz się jeszcze bardziej, ale może coś z tego wyciśniesz:

http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=236183

http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=239696

Wiem że tam chodzi o statki obce, zapisane w formacie .xsp

Ale z X3R można wyciągnąć statki do formatu .xsp

Tylko jeszcze raz pytam: po co? Statki z X3R są takie same w X3TC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, zakumałem, coś dziś ciężko myślę 😀

Czytaj linki, które ci podałem poprzednio.

EDIT\\

Może ktoś zna lepsze rozwiązanie, ale mnie w tej chwili przychodzi do głowy tylko takie:

1. Wyciągnąć statek z X3RXTC do pliku .xsp w tym temacie chyba to jest opisane: Poradnik stoczniowca amatora - czyli zrób sobie statek

2. Zaimportować przy pomocy opisów w podanych wcześniej linkach statek z pliku .xsp do TC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Statek składa się z kilu, kilkunastu plików .bob .bod

Zależy jak statek był budowany. Przeważnie tworzy się statek jako jeden model ale można równie dobrze wyexportować model jako kilka osobnych elementów, które w grze tworzą całość.

Cytat

W Poradniku nie ma mowy o pliku .xsp tylko o jakimś .bob

Musisz wyciągnąć (czyli rozpakować) pliki BOB i BOD z formatu XSP do któregoś z katalogów na twoim HDD.

Pliki BOB są odczytywane przez Grę w raz z wszystkimi texturami i shaderami lecz aby zobaczyć co w nich jest (czyli otworzyć je w edytorze 3D, 3DSMax/GMax) trzeba je przekonwertować na plik BOD.

Jest też kwestja plików "xxxxxxxxxxx_scene", które domyślnie są w formacie BOD - są tam współrzędne broni, kamer, wierzyczek i kilku innych rzeczy.

Zaś co do samego tutoriala to sam go niedawno czytałem. Całkiem dobrze i klarownie wszystko jest w nim opisane, choć na stronie wyczytałem, że brakuje w nim paru rzeczy (np: kwestja pliku: dummies.txt) Miał być uaktualniony ale twórca ma pewnie inne rzeczy na głowie.

Tak czy inaczej powinno działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...