Skocz do zawartości

Czarny rynek


Jagoda
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Spoiler

W sektorze na wschód od Montalarr jest nieznany Sektor

posiadam w nim 10 fabryk pszenicy i tyleż samo destylarni gwiezdnej wódki. Posiadając 10 Mistral ( OTAS) Superfrachtowce i 4 Demiter Super Frachtowiec 1 Demiter tannkowiec i Pare Hermesów. Na chwile obecną muszę przyznać iż nie widzę powodów dla których miałabym stawiać więcej tych że faktorii. Z tego względu że pomimo iż w okolicach jest mnóstwo Elektrowni Słonecznych. To i tak na dzień dzisiejszy zapełnienie ładowni w tych że faktoriach zajmie moim TS-kom dość sporo czasu. Muszę też zdawać sobie sprawę, iż wielki popyt może spowodować zbyt wysokie ceny Ogniw energetycznych.

W chwili obecnej zastanawiam się na nowym biznesem, źródłem dochodu. A wiadomo, że na nielegalnym interesie zarabia się najwięcej, to też chciałaby zacząć sprzedawać Teladihuanę. O ile się nie mylę to do tego interesu będę potrzebowała Plantacje konopi i Rajski ogród. To też chciałabym się zapytać czy warto taki interes otwierać ?

I czy jest jeszcze jakiś inny nielegalny interes na którym łasiczka Jagódka mogła by zbić kokosy 😉 ?

Pozdrawiam

Po przesortowaniu Encyklopedii postanowiłam zrobić spis nielegalnych towarów:

Gwiezdna wódka

Teladihuana Tolerowana przez rase Teladi

Kosmiczne muchy Tolerowana przez rase Split

Niewolnicy Tolerowana przez rase Split

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Dla zwiększenia zysku możesz postawić tam własne elektrownie słoneczne tak by mieć źródło ogniw. Kompleks elektrowni słonecznej i wytwórni kryształów dla niej, lub skorzystać ze skryptu LazCorp Crystal Free Solar Power Plant tylko samą elektrownię.

Gwiezdna wódka i teladichuana to jedyne nielegalne produkty które może wytwarzać gracz w swoich fabrykach.

Ja w tym sektorze umieściłem zaplecze dla misji HUB produkuję tam tleladanium i czipy oraz rakiety na własny użytek, po zakończeniu misji także będą się same sprzedawać(klienci sami po nie przylatują).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Gwiezdna wódka i teladichuana to jedyne nielegalne produkty które może wytwarzać gracz w swoich fabrykach.

Jak w świecie korupcji i nielegalnych transakcji panowie z Ego mogli dać tylko dwa produkty sklasyfikowane jako nielegalne, bo trzecim, o ile się nie mylę to Niewolnicy :/ ale to i tak dalej za mało.... 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jeszcze miny SQUASH (nie wiem jak się zwą w polskiej wersji), całkiem dochodowy interes. Na teladihuanę jest podobny popyt jak na gwiezdną wódkę, więc jak najbardziej warto zainwestować w jej produkcję. Ja zwykle łączę te wszystkie fabryki w jeden lub dwa wielkie kompleksy, które nazywam Rajem Przemytników (Smugglers' Heaven) 😉

A co do ogniw zgadzam się z Manigx, przy większych kompleksach produkcyjnych taniej i bezpieczniej jest zainwestować we własne elektrownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Re: Czarny rynek

A czy musi to być towar nielegalny

W sumie to nie musi Yacku. Ale skoro zatytułowałam tak ten dział tak, a nie inaczej..... generalnie chciałam poświęcić ten dział na nielegalne i brudne interesy, ale nie spodziewałam się że w grze są tylko, a może powinnam napisać zaledwie dwa no trzy produkty nielegalne. Czy nie uważacie że mogło być troszku tego więcej ?? w układzie słonecznym tez mógł być nielegalny interes i to parę nawet, wódzio podobne, jakieś wspomagacze dożylne lub wciągane, 😉 Bo prostytucja to raczej nie przejdzie 😀

Muszę przyznać że jestem wielce rozczarowana o ilość nielegalnych towarów w świecie X 😀 I aż trudno uwieżyć ze wyszło tyle tych części X i ciągle to samo....

A handel bronią ?? albo "ludzkimi" organami ?? 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wówczas ta gra byłaby destrukcyjna dla psychiki młodocianych, że już o demoralizacji nie wspomnę. Twórcy chcieli oprzeć ją o jak najbardziej realistyczne fundamenty, ale również czynili ja jako dydaktyczną dla realnego życia.

No to fajnie monopol na bimber, prochy i niewolnictwo to wymysł "dzieci kwiatów" ? PEACE V

Gwiezdna wódka - alkohol

Teladihuana - prochy

Niewolnicy - wiadomo

Wiec rozprowadzanie alkoholu, prochów i niewolników nie może wpłynąć negatywnie an psychikę moją lub zdeprawować żadnego młodego gracza ? A ja mam na opakowaniu ograniczenia wiekowe 12+ No comments....

No jak by wszyscy producenci gier tak postępowali, to grzechem było by zagrać w kółko i krzyżyk 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat
Cytat

ale również czynili ja jako dydaktyczną dla realnego życia.

Czyli że mogę w każdej chwili zebrać łomot na ulicy od piratów?

Mhm, takich w dresach.

No tak. I chyba muszę zrobić jeszcze przegląd sprzętów w kuchni, nie chciałbym w nocy dostać gonga od automatycznego robota kuchennego 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

z tego co mi wiadomo to wodka jest akceptowana przez rase Argon

Niestety nie. To że w ich sektorze jest destylarnia, a kilka ich stacji skupuje GW to tylko podpucha ze strony policji Argonów. Zobacz do tematu o destylarniach w TC.

Co do niewolników nie wypowiem się, nigdy nie handlowałem niewolnikami, jestem abolicjonistą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewolnictwo jest tolerowane, a nawet popierane przez Splitów.

Cytat z wiadomości BBS:

Cytat

Niektóre zródła, zbliżone do środowisk biznesu i bezpieczeństwa galaktycznego, donoszą, że udział czarnego rynku w rynku ogólnym niepokojąco rośnie, mogąc zagrozić oficjalnej wymianie handlowej, jeśli przeliczyć wkład gospodarczy obydwu na ilość kredytów. Zajmując się zakazanym alkoholem i narkotykami, nielegalnymi systemami uzbrojenia, a nawet handlem niewolnikami, czarny rynek od dawna był postrzegany jako problem, szczególnie przez Federację Argonów i Królestwo Boronów. Inne rządy patrzą na sprawę z większą 'elastycznością'. Paranidianie nie mają żadnych skrupułów, kiedy sprawy dotyczą broni, a Teladianie całkiem otwarcie tolerują handel narkotykami. W dodatku gospodarka Splitów zależy od niewolnictwa, tak więc tam czarny rynek jest jeszcze większą pokusą dla tych, którym zależy na szybkim wzbogaceniu się. Jest wiele do zyskania dla tych, którzy nie boją się konfrontacji z rządami ras, które brzydzą się takim procederem. Kary są surowe, a w szczególności handel niewolnikami jest potępiany przez Argonów i Boronów. Tak jak nielegalny biznes jest opłacalny, tak samo legalna działalność przynosi dochody. Nowoczesna technologia i droga żywność przyniosą stabilny, wysoki zysk każdemu chętnemu do handlu w tych branżach. Jak zwykle, handlarze muszą wybierać między szybkim i niebezpiecznym, a powolnym, lecz bezpiecznym procederem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nawiązując do tematu jak przedstawia się problem transportu/handlu nielegalnym towarem? Warto samemu sprzedawać czy dla bezpieczeństwa czekać aż ktoś sam przyleci i kupi "towar".

Zawsze opłaca się handlować nielegalnym towarem, tak było, jest i będzie.

Ja osobiście posiadam już duży kompleks w sumie zbudowany tylko dla potrzeb nielegalnego interesu. Sprzedaję w nim Gwiezdną wódkę i teladihuanę. Klientela sama do mnie leci, ja ją tylko produkuję 😀 Więc nie narażam swojej reputacji na szwank. Ale takie kompleksy dobrze jest budować, w sektorach nieznanych, czyli w takich które nie należą do nikogo, po za tobą i piratami 😀 o ile trzymasz z nimi sztamę 😀

Więc ja osobiście polecam zdecydowanie rozbudowę kompleksu a klientela niech sama przyleci do ciebie, a tobie nie pozostaje nic innego, jak tylko liczyć kasiurkę 😀 Bo rozwożeniem nielegalnych towarów nie zajmuje się, chyba że na samym początku gry, w sektorze Herons Nebula.

A jak dobrze żyjesz z Księciem, to w jego dokach zaopatrzeniowych możesz zakupić do swoich statków system maskujący, co niweluje wykrycie nielegalnego towaru znajdującego się w twojej ładowni, ale ja osobiście tego jeszcze nie sprawdzałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Ostatnio udało mi się odkupić od Piratów stacje ośrodek rehabilitacyjny. Który uważam może dostarczyć mi olbrzymi profit. Do "stworzenia" Najemników w ośrodku rehabilitacyjnym potrzeba następujących surowców:

Ogniw energetycznych

Oleju nostropowego

Niewolników.

Dwa powyższe surowce są dość tanie i łatwo dostępne aczkolwiek ten trzeci ostatni czyli niewolnicy jest w sumie niedostępny. Gram juz parę dni na tym profilu i za pomocą mapy Scorpa nie mogę nigdzie znaleźć niewolników w żadnej bazie pirackiej nie można kupić niewolników ponieważ wszędzie ich liczba jest równa zeru.

Nawet starałam się sprzedać przechwyconych w przestrzeni kosmicznej pilotów którzy w niej szybowali. Ale na nic to się zdało nie mogłam ich sprzedać może dlatego że byli to Piraci 😀 hmm nie mam pojęcia.

Dlatego też chciałam się zapytać czy ktoś z was ma taką możliwość zakupienia Niewolników, lub czy na waszej mapie Scorpa liczba niewolników w pirackich habitatach jest większa niż zero ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zerknąłem do mapy Scorpa i w bazach pirackich w Patriarch's Retreat i w Nieznanym obok X534 jest 20-40 niewolników po 1404 kredytów za "sztukę". Nie wiem od czego zależy ich dostępność. Spróbuj sprawdzać co paredziesiąt minut, może są automatycznie generowani przez stację w określonych odstępach czasu tak jak niektóre inne towary ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o tym nie pomyślałam , możesz mieć rację tak jest z Mikroczipami w trakcie robienia fabuły HUB. Dzięki za podpowiedź jak że istotna Prowler.

No poleciałam i kupiłam tych nieszczęsnych niewolników 😀 Coś mi się wydaje że taki ośrodek rehabilitacyjny to strzał w dziesiątkę mam już 2 najemników jeden 39.068 a drugi 40.126 a wydałam na jednego najemnika zaledwie 1500 kredytów przebitka niesamowita 😀 Pozostaje tylko jedno pytanie czy jest na nich tak samo duży zbyt jak na wódzię 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...