Skocz do zawartości

Formacje statków


Jagoda
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku mojego postu chciałabym serdecznie pozdrowić wszystkich forumowiczów świata X. 😉

Jak zapewne wam wiadomo, ja jestem początkującym wyjadaczem świata X, i przyznam się szczerze że nigdy nie darzyłam sympatią, do tego typu gier. Cieszy mnie, to że się to zmieniło:) Bo do kompa, to tylko z książkami podchodziłam sesje i temu podobne. W sumie zaczęło się wszystko od Worms potem byli The Settlers, a następnie Civilization i jej siostrzana gra Colonization.

No ale chyba troszku odbiegłam od sedna sprawy, ale to ze mną to już tak chyba jest, i wy o tym chyba wiecie najlepiej prawda ?😀

A wiec z czasem gdy bardziej zaczęłam się zagłębiać w grę X3 TC, tym coraz bardziej mi się podoba, czasem drażni... to w sumie tak samo jak z facetami 😀

W sumie śmiało mogłabym siebie nazwać space bizneswoman 😀. No ale jak to w interesach bywa, są wzloty i upadki. W chwili obecnej mam problem z moimi TS-kami. Piraci nagminnie je atakują, i co najgorsza niszczą moje TS-ki zbierając, przy tym spore żniwa. 😀((

Doszłam do wniosku, iż będę musiała zastosować taktykę, jakiej użyli Alianci w drugiej wojnie światowej na Atlantyku. A mianowicie konwoje. 😀

Więc mam pytanie chciałabym jednego TS-ka obsadzić z 3 statkami takimi, jak Ciężki Centaur.

I tutaj mam pytanie , czy ktokolwiek stosuje , i ma swoje sprawdzone formacje?

Szukałam w internecie co one oznaczają, ale bez większego rezultatu. A mianowicie rozchodzi mi się, o takie formacje jak: XDelta, X, Tarcza, Linia, Tygrysi pazur, czy stosujecie te wcześniej wymienione formacje, czy w ogóle jakiekolwiek z nich są skuteczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

, a następnie Civilization i jej siostrzana gra Colonization.

Dobry wybór.

Cytat

No ale chyba troszku odbiegłam od sedna sprawy, ale to ze mną to już tak chyba jest, i wy o tym chyba wiecie najlepiej prawda ?😉

Wciąż się uczymy.

Cytat

A wiec z czasem gdy bardziej zaczęłam się zagłębiać w grę X3 TC, tym coraz bardziej mi się podoba, czasem drażni... to w sumie tak samo jak z facetami 😀

Nie wiem, nigdy nie miałem faceta.

Cytat

W sumie śmiało mogłabym siebie nazwać space bizneswoman 😀. No ale jak to w interesach bywa, są wzloty i upadki. W chwili obecnej mam problem z moimi TS-kami. Piraci nagminnie je atakują, i co najgorsza niszczą moje TS-ki zbierając, przy tym spore żniwa. 😀((

Doszłam do wniosku, iż będę musiała zastosować taktykę, jakiej użyli Alianci w drugiej wojnie światowej na Atlantyku. A mianowicie konwoje. 😀

Więc mam pytanie chciałabym jednego TS-ka obsadzić z 3 statkami takimi, jak Ciężki Centaur.

I tutaj mam pytanie , czy ktokolwiek stosuje , i ma swoje sprawdzone formacje?

Szukałam w internecie co one oznaczają, ale bez większego rezultatu. A mianowicie rozchodzi mi się, o takie formacje jak: XDelta, X, Tarcza, Linia, Tygrysi pazur, czy stosujecie te wcześniej wymienione formacje, czy w ogóle jakiekolwiek z nich są skuteczne?

Co do formacji, to za bardzo ich nie testowałem. Ale co do konwojów - chyba zły pomysł. To samo chciałem zrobić w Reunionie ale dałem sobie spokój, głównie dlatego, że jak się dobrze ustawi TSy (co w sumie w TC mi się jeszcze nie udało) to w momencie ataku hop siup i skaczą w nadprzestrzeń a piraci mogą co najwyżej posmyrać się z droidami. Pomijajać, że wyszkolony TS używa skokowego żeby doskoczyć do i z punktu docelowego tam gdzie chce. Nawet jest taki skrypcik, który dużo zmienia w działaniu TSów, które mają automatyczny handel (UT albo ST) i zdaje się, że te obsługujące stacje lub kompleky też, na razie ich nie testowałem bo nie wiem czy aby po zainstalowaniu czegoś takiego skrypty dające mi info o zyskach handlarzy też zadziała w tym przypadku.

A w Reunionie po prostu zamiast przydzielać statki do TSków obsługujących stacje, puściłem na ich trasy liczne mocne patrole. I już żaden pirat nie nacieszył się dłuższą obecnością w którymś z pobliskich sektorów dłużej niż parę minut zanim został wprasowany w pobliskiego asteroidę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W TC wszystkie TS-y, nie tylko te ST/UT mogą wykorzystywać Napęd Skokowy. Nie potrzeba do tego żadnego skryptu. W rozkazach statku Autoskok na TAK i ilość uzupełnianego paliwa=2x max ilość skoków jaką mogą wykonać zaopatrując stację. I wio. Zamiast przemierzać ileś tam sektorów, skoczą do bramy najbliższej stacji, gdzie mają zamiar dokonać zakupu, a potem wykonają skok do bramy najbliższej stacji gdzie będą sprzedawać lub najbliższej Twojej fabryki.

Ilość przebywanej przez nie drogi zmniejszy się, więc szanse na spotkanie wrogów zmaleją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Eeemmmm... no tak wiem, o istnieniu czegoś takiego jak Jumpdrive, i skaczą, jak koniki polne 😉 ale co jak skoczy do sektora a tam są piraci ? 😀 Dlatego chciałam dodatkowo wzmocnić, je osłoną paru Ciężkich Heavy centaur.

Tylko że w takim wypadku Centaury tez by musiały skakać, to chyba mało realne. To znaczy skoczyć by skoczyły tylko po kilku skokach zabrakłoby im paliwa. zatankować by nie zdążyły, zanim by się namyśliły aby zadokować za TS-em ten już by załatwił sprawy handlowe i skakał do następnej fabryki.

Może pomyśl o podniesieniu reputacji u piratów? Wykonaj dla nich kilka misji, najlepiej budowy nowych stacji, te przynoszą spory wzrost reputacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...