Skocz do zawartości

Zawiecha gry - big problem i prośba o pomoc.


pshemozz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No teraz to zamotałem sobie pięknie z grą.

Byłem na etapie znalezienia jachtu z misji Bala Gi. Jak już go znalazłem, stwierdziłem, że doinstaluje sobie do gry SCSa. Zainstalowałem i pojawił mi się drobny problem. Otóż nigdzie orpogramowania zbieraczy złomu nie znalazłem. A szukałem bardzo długo i to zarówno nazewnictwa polskiego (spolszczenie dorzuciłem) jak i angielskiego. Zero, null. W dodatku pojawił mi się inny problem - otóż przestały mi się pokazywać ceny towarów w fabrykach itp i to pomimo że miałem w układach satelity, jednostki. Tylko dokując do stacji mogłem zobaczyć ceny.

Wywaliłem SCSa, zainstalowałem ponownie - to samo, czyli nic. W końcu wiedzony jakąś niepohamowaną głupotą przeinstalowałem EMP, zainstalowałem ponownie SCSa i eureka, jest oprogramowanie. Co prawda cen dalej nie widziałem, ale stwierdziłem, że kij z tym. Poleciałem jakimś stateczkiem do Teladian kupić to cudo, wracam do nieznanego sektora po jacht i... zonk. Jach zniknął. To znaczy był, na mapie, kwadracik na ekranie go oznaczający też, wszystko, po prostu nie było samego statku - jakby tekstury zeżarło. Gorzej, że to samo stało się z moją Eklipsą. Owszem, mogłem do niej wsiąść, ale statku jako takiego nie było. W dodatku po skierowaniu ekranu na jacht pojawiały mi się krzaki na ekranie (różne symbole i obrazki z gry)

Kombinowałem dalej, wywaliłem znowu emp, przerzucałem, nic.

W końcu odinstalowałem grę, zainstalowałem ją w innej lokalizacji, dodałem patcha, bonus packa i po kolei skrypty, które miałem także wcześniej. Efekt - żaden save sie nie chciał wczytać.

Więc w końcu wywaliłem znowu grę, zainstalowałem ją na starej pozycji, po instalacji patcha 2.5 i bonus packa wrzuciłem do folderu gry wszystkie pliki ze starej instalacji (które wcześniej sobie skopiowałem)

I eureka - sejvy zaskoczyły ale niestety długo się nie nacieszyłem. Niezależnie jakiego sejva bym nie wczytał, gra góra po minucie się zacina i koniec. I nie mogę temu zaradzić.

Teraz może wymienię co miałem zainstalowane, w jakiej kolejności.

Czysty X3 reunion wersja 1.4. Później dodałem skrypty: EMP, Group Managment System + Group Command Hotkeys i Group Combat Commands, Sector Takeover, Satelite Early Worning Network.

Później dopiero doinstalowałem patcha 2.5 i bonus packa, z którego nie instalowałem rozszerzenia do grup - bo już wcześniej je dałem ze skryptów.

Potem doinstalowałem: Advanced Mineral Scaner, Autotrader Sector Lock, khaak/Xenon Invasions, Jumpdrive Delivery, Satellite Deploy, Stevio Weapons Dealer. No i na końcu SCS.

Wcześniej jeszcze dorzuciłem skrypta Leveling AI - ale jego sie instaluje poza Plugin Managerem.

Oczywiście wszystko instalowane poprzez Plugin Managera.

I teraz za bardzo już nie wiem co ew na to poradzić. Zastanawiam się nad ponownym odinstalowaniem gry i instalacją składników po kolei tak jak wcześniej, ale już nie do końca pamiętam, co i w jakiej kolejności instalowałem. Zarówno instalacja kodeków video z płyty lub tego ominięcie nie poskutkowało. Przy ostatniej instalacji pominąłem te kodeki bo mam nowsze - wieszało się. Zainstalowałem te starsze z płyty - wieszało się.

Czy ktokolwiek miałby jakąś idee, jak sobie z tym poradzić? Nie chce zaczynać od nowa, a już na pewno nie chciałoby mi się grać od nowa w ciągu najbliższego miesiąca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czy ktokolwiek miałby jakąś idee, jak sobie z tym poradzić? Nie chce zaczynać od nowa, a już na pewno nie chciałoby mi się grać od nowa w ciągu najbliższego miesiąca.

Zacznij grę od nowa...

Jacek i inni wiele razy o tym pisali. Jeżeli zamierzasz coś doinstalowywać (czy to skrypty, mody, patche), to NAJPIERW zrób sobie kopię folderu z grą i FOLDERU Z SAVAMI!.

Jakby ludzie się do tego stosowali, nie byłoby takiego problemu. Czasem przy instalacji skryptu może wyskoczyć błąd, często sam użytkownik kaszani coś. W takich sytuacjach savy mogą być "corrupted" i backup najczęściej załatwia sprawę.

Więc? Zacznij od początku, będzie nauczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie te operacje zamieszały ci w pliku sav, spróbuj odpalić grę z jakiegoś wcześniejszego zapisu sprzed tych instalacji/deinstalacji, może się uda uratować grę. Jeśli nie, to niestety ale tylko nowa gra jest wyjściem. Pamiętaj: jak instalujesz skrypt nie zapisuj gry zanim nie upewnisz się że działa poprawnie. Jeśli zapiszesz, a potem okaże się jest problem, to po deinstalacji skryptu lub innych operacjach z grą uruchamiaj ją z zapisu wcześniejszego, sprzed instalacji skryptu. Pliki sav zapisane po instalacji skryptu masz już zmienione i mogą być z nimi problemy takie jak opisujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie, sęk w tym, że wiem, że ludzie o tym pisali i dokładnie to stosowałem:

Po pierwsze - backup plików z gry miałem.

Po drugie - backup sejvów miałem. I niezależnie któy bym nie wczytywał przy której konfiguracji, instlacji, z SCS, bez itp, efekt ten sam - zawiecha.

No i na koniec - znalazłem rozwiązanie. To nie pliki sav były rąbnięte na szczęście. Po ponownej reinstalce gry i instalowaniu patchy/modów/skryptów w takiej kolejności w jakiej to robiłem wcześniej nic nie dało, ten sam efekt.

Pomogło wrzucenie plików backupu z katalogu ze skryptami, ale nie z tego co ja sam sobie zrobiłem jak się okazało tylko z katalogu który zrobił zdaje się Plugin Manager. To któryś dawniejszy skrypt się po drodze gdzieś rąbnął. Podmianka sprawiła, że gra chodzi bez problemu.

Ufff.

Dzięki za odpowiedzi 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie za bardzo dobrze. Jeśli dobrze Cię zrozumiałem przekopiowałeś pliki .xml z katalogu ...\X3 Reunion\scripts\original do katalogu ...\X3 Reunion\script.

W tym katalogu Plugin Manager robi backup plików .xml nadpisywanych przy instalacji skryptów. Jeśli jakiś skrypt podmienia plik/pliki .xml oryginalne na własne to tam lądują pliki oryginalne. Jeśli przekopiowałeś z tego katalogu pliki do katalogu script to przywróciłeś sobie oryginalne pliki .xml, więc masz grę częściowo przywróconą do oryginału mimo zainstalowanych skryptów. Jakie to będzie miało konsekwencje możesz się niebawem przekonać, gdy jakiś skrypt nie zadziała tak jak powinien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...