Skocz do zawartości

Konkurs X3TC Uplink


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba wszyscy czytali ten temat na forum Egosoftu i wiedzą o konkursie jaki przygotowano? Nie wiem czy nagroda za zwycięstwo jest warta świeczki, wszak chyba większość graczy (a przynajmniej ci starzy stażem) posiada zarówno X3 Reunion jak i TC, więc po o komu kolejna płyta z tymi grami, tym bardziej wybazgrana mazakami przez ekipę Egosoftu.

Ale czy zadaliście sobie pytanie: ile czasu potrzeba aby zarobić te wymagane 5mln kredytów?

Ja sobie zadałem i mało tego, postanowiłem sprawdzić, tym bardziej że profil Bankrut Zabójca to mój ulubiony profil. Grałem kilka razy na tym profilu w X3R, pierwszą grę w Tc tez rozpocząłem na nim.

Ponieważ nie chciałem tracić całego swojego dorobku w obecnej grze w pierwszej kolejności wykonałem backup wszystkich plików sav, tak aby później móc wrócić do kontynuowania gry.

Następnie, ponieważ gram ze skryptami i modami, trzeba było odświeżyć grę. Najprościej to zrobić poprzez reinstalację. Zmieniłem więc nazwę katalogu z X3TC na X3TC2, poprawiłem skrót na pulpicie, aby móc grac w grę TC ze skryptami i zainstalowałem ponownie grę w katalogu X3TC. Instalacja zajęła mi tyle samo czasu co za pierwszym razem, ale teraz czas ten nie był wiecznością. I nie ma się co dziwić, sprzęt się nie zmienił od czasu pierwszej instalacji. To tylko emocje mniejsze. Pamiętam jak otrzymałem przesyłkę (jeszcze raz dzięki, dla kolegi, który mi ją kupił w Niemczech) z X3TC, ręce latały mi ze zdenerwowania gdy otwierałem pudełko, a proces instalacji dłużył się niemiłosiernie.

Teraz poszło gładko razem z potrzebnym patchem 2.1 i wkrótce mogłem odpalić czystą grę na profilu Bankrut Zabójca.

Co do profilu to bardzo ciekawy jak dla mnie ze względu na początkowy stopień trudności.

Startujemy w sektorze Aladna Hill statkiem Mamba z jedną osłoną 25MJ, dwoma Miotaczami Wysokoenergetycznej Plazmy i zerowym stanem konta. Do tego za naszą głowę wyznaczono nagrodę, więc będą nas ścigać Łowcy Nagród z rasy Piraci. Na szczęście nie wszędzie. Z tego co zauważyłem to pojawiają się oni tylko jeśli przebywamy w sektorach Aladna Hill, Akeela's Beacon i Hatikvah's Faith. W jakim jeszcze to nie wiem, ale na przykład w sektorach Light of Heart i Montalaar już ich nie uświadczymy.

Na początku atakuje nas kilka statków M4 i M5. Pierwsze spotkanie następuje kilkanaście minut po rozpoczęciu gry i może być bardzo bolesne dla nas. Jednak po dojściu do wprawy nie będziemy mieć już z nimi problemu i bez szwanku dla stanu kadłuba rozprawimy się z kolejnymi grupami Łowców Nagród.

W miarę wzrostu naszej rangi bojowej Łowcy będą latać statkami M3, a nawet M6.

Aby Łowcy Nagród zrezygnowali z polowania na nas musimy podnieś reputację u Piratów, a tę podniesiemy szybko niszcząc statki Piratów (czerwonych) w sektorach pirackich.

Aby uniknąć Łowców Nagród zaraz po starcie mamy dwa wyjścia:

1. Poszukać w sektorze Aladna Hill statku OTAS Boreasz i ukryć się w jego pobliżu. Boreasz i jego eskorta poradzi sobie z Łowcami Nagród, a my będziemy mogli pozbierać co po nich zostało, dzięki czemu zarobimy pierwsze kredyty.

2. Zaraz po starcie gry polecieć do sektora Light of Heart, gdzie będziemy bezpieczni, Do sektora z Łowcami Nagród wrócimy dopiero jak dorobimy się lepszego statku.

Tyle tytułem wstępu. Teraz pytanie: jak myślicie ile zajęło mi zarobienie wymaganych 5mln kredytów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

jak myślicie ile zajęło mi zarobienie wymaganych 5mln kredytów?

Zależy czy masz BSE czy nie 😀 Jeśli tak to nawet na najniższych ustawieniach sądzę, iż zajęło Ci to nie dłużej niż 30 minut. Bez BSE, trudno powiedzieć ale w TC dosyć łatwo się zarabia, więc sądzę, że tak ok 60 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ dla mnie była to właśnie przyjemność. Ktoś tu pisał na forum że stracił savy i narzekał że musi zaczynać wszystko od początku. Ja przeciwnie, lubię zaczynać nową grę od początku. Kiedy nie mam kasy na koncie, kiedy latam marnym statkiem i muszę uważać na byle M5 jestem najbardziej zadowolony. Przyznam się że nawet nie chciało mi się za bardzo wracać do starych zapisów z moim małym imperium, ale skoro pojawił się kolejny fajny skrypt to wróciłem.

Zresztą mam teraz trzy instalki X3TC:

- czystą, bez skryptów

- ze skryptami i modami

- ze skryptami i modami służącą do testów nowych rozwiązań, tak aby nie zepsuć sobie gry. Jeśli jakiś skrypt/mod przejdzie pomyślnie testy i jest wart grania z nim ląduje do instalki nr.2

No i oczywiście muszę pilnować pliki sav. 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zresztą mam teraz trzy instalki X3TC:

I właśnie tak powinno być. Jakiś czas temu miałem w sumie 5 instalacji X3 Reunion 😀 :

-czystą

-XTM

-NH

-Roguey

-z różnymi dziwnymi skryptami i modami do testów

Cytat

lubię zaczynać nową grę od początku. Kiedy nie mam kasy na koncie, kiedy latam marnym statkiem i muszę uważać na byle M5 jestem najbardziej zadowolony

Święte słowa Yacku. Amen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

I właśnie tak powinno być. Jakiś czas temu miałem w sumie 5 instalacji X3 Reunion 😀 :

Coś mi się wydaje że w TC będzie ich zdecydowanie więcej, oprócz tych trzech, które wcześniej podałem, szykuję się na:

TC+XTC (czyli XTM pod TC)

TC+DDTC (też ciekawie się zapowiada, a tak przy okazji to jakiś czas temu zrobiłem sobie instalkę X3+DDR, ale jeszcze nie miałem czasu zagrać, może kiedyś wrócę do tego)

TC+StargateX (równie ciekawie się zanosi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ależ dla mnie była to właśnie przyjemność.

zaczynać od początku i się zgodzę ale ze skryptami wygodniej 😀 (jest to co chcesz żeby było i tyle) W za dużym imperium jest już czasem za dużo do kontrolowania a to mnie nie bardzo bawi 😀

XTM pod TC kiedy będzie może ktoś się orientuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

zaczynać od początku i się zgodzę ale ze skryptami wygodniej 😀 (jest to co chcesz żeby było i tyle) W za dużym imperium jest już czasem za dużo do kontrolowania a to mnie nie bardzo bawi 😀

Wiadomo że ze skryptami ciekawiej, szczególnie taki co dodają wrogów 😀

Tylko że wymogiem tego konkursu było aby zarobić te 5mln w najkrótszym czasie w czystej grze. Statystyki z gry *modified* nie będą brane pod uwagę. Dlatego testy przeprowadzałem na czystej grze.

Cytat

XTM pod TC kiedy będzie może ktoś się orientuje?

Pierwsza beta zapowiadana jest na późną jesień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jestem zagorzałym fanem tego serialu i przydałoby się jakieś info o tym modzie.

Widać ^^ (avatar) 😀 No mod może być ciekawy mam nadzieje że będzie lepszy niż wykonanie statków z Gwiezdnych Wrót pod X3:R bo tam sporo szwankowało :/

PS co z tymi nowymi odcinkami SG?? które teraz jakoś ponoć miały wyjść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Przepraszam że nie do końca z tematem . Yacek możesz podać linka do strony moda XStagate. Czy takowa istnieje ? Jestem zagorzałym fanem tego serialu i przydałoby się jakieś info o tym modzie.

Tylko dlatego że sam jestem fanem SG: Dodatkowe statki/okręty/latadła do X3:TC, w tym temacie znajdziesz linka do moda Stargate.

Gdyby ktoś nie zaglądnął jeszcze do tematu na forum Ego z wynikami konkursu to cytuję:

The second X3: Terran Conflict UPLINK Competition has ended and we have a winner. Congratulations to Ivendar with the winning time of only 19 minutes, 9 seconds!

The runners up are:
2nd: The Q (20 minutes, 40 Seconds)
3rd: AleksMain (25 minutes, 33 seconds)

Wielkie brawa dla zwycięzców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...