Skocz do zawartości

Skrypt Race Invasions


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny skrypt dla prawdziwych pilotów. Race Invasions jest rozwinięciem skryptu Kha'ak Invasions, kto ma tamten skrypt, może sobie dodać jeszcze ten aby zwiększyć ilość inwazji. Skrypt Race Invasions dodaje inwazje przeprowadzane przez inne rasy na zasadach:

Splici <-> Boroni

Argoni <-> Paranidianie

Yaki atakują wszystkich, oprócz Terran

Xenoni atakują wszystkich.

Poszczególne inwazje ras można włączyć w Rozgrywka/Ustawienia SI. Można włączyć wszystkie inwazje (opcja standardowa po instalacji skryptu) lub wyłączyć pozostawiając tylko jeden rodzaj inwazji.

Instalacja skryptu: skrypt dostępny jest w dwóch wersjach, jako plik .spk do instalacji poprzez Instalatora Cycrowa, lub w wersji .zip (paczka 7zip). W tym drugim przypadku należy po ściągnięciu paczki wypakować ją i wszystkie pliki .xml z katalogu script przekopiować do podkatalogu script w katalogu gry. Polskie pliki językowe są juz dostępne na Mamucie, link znajdziecie też w tym temacie X3TC - spolszczenia do skryptów.

Inwazje będą pojawiać w różnych odstępach czasu, nie częściej niż godzina gry, otrzymamy wiadomość o wystąpieniu inwazji wraz z podaniem sektora, w którym ona nastąpi wiadomością.

W sektorze pojawi się flota inwazyjna. Statki inwazyjne będą miały w nazwie statku dodane oznaczenie:

RTG - gdzie R to pierwsza litera nazwy Rasy

RDF - gdzie R to pierwsza litera nazwy Rasy

Po przybyciu do sektora w którym następuje inwazja najlepiej ustawić sobie na statku(ach) w tym sektorze Rasę, która atakuje jako wrogą, łatwiej będzie wyszukiwać ich statki.

Jeśli przyłączymy się do obrony po zniszczeniu floty inwazyjnej otrzymamy od rasy, której był sektor nagrodę pieniężną. Informację o nagrodzie możemy sprawdzić w dzienniku wiadomości (Shift+M). Flota obronna po wyczyszczeniu sektora z wszystkich statków rasy, która atakowała (będą niszczyć również TS-y) zniknie z sektora udając się na zasłużony odpoczynek.

Możemy też spokojnie ignorować inwazje, floty obronne same sobie poradzą, nam pozostanie tylko posprzątać sektor po zabawie.

I na koniec jedna uwaga, nazwy statków z TG i DF są częściowo polskie, częściowo angielskie, nie wiem czemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

A ja mam dziwny problem. Zainstalowałem skrypt. Niby wszystko śmiga, dostaję wiadomość, że taka i taka flota atakuje jakiś sektor. Skaczę od razu do tego sektora... Czekam... Czekam... Czekam... I żadna wroga flota się nie pojawia... Skrypt instalowałem 3 razy i nadal to samo;/. Ze skryptów dodających wrogów mam tylko Pirate patrols i jakiś skrypt dodający masę xenonów zarówno w ich sektorach jak i w graniczących z nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A ja mam takie pytanko. Kiedyś jak miałem ten skrypt to dostawałem dwie wiadomości. Jedna o ataku (kto na kogo i gdzie) i druga że następują skoki rasy atakującej do sektora. Teraz mam tylko ta druga wiadomość, why?? I druga sprawa da się jakoś przewidzieć ataki??

Skrypt Race Invasions generuje tylko jedną wiadomość, zaczynająca się "Wykryto sygnaturę skoku...".

Może miałeś zainstalowany skrypt Invasions Warning, który wysyła wiadomości o flotach ras znajdujących się w sektorach wrogich im ras. Możesz to sobie sprawdzić. Zobacz do tematu Lista plików txt skryptów i modów TC / Lista Alfabetyczna, odszukaj skrypt Invasions Warning (na liście alfabetycznej), zobacz jaki numer ma jego plik tekstowy, poszukaj na dysku takiego pliku, lub ściągnij tłumaczenie i zobacz w nim czy wiadomość jaka otrzymywałeś zgadza się z tym co jest w pliku.

Przewidzieć ataki? A po co? Przecież właśnie cały urok tego skryptu w tym że generuje losowe ataki w losowych odstępach czasu, w losowych sektorach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...