Skocz do zawartości

Skok awaryjny


Maryjan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

może ktoś ma sprawdzone informacje na ten temat. w któryms poście natknąłem się tylko

na domysły. Z tego co ja zaobserwowałem to wszystkie moje statki skakały gdy miały osłony

poniżej progu ale może to tylko tylko przypadek ale musiał zaistniec jeden ważny warunek

- nie były atakowane. Czyli albo musialem dac statkowi rozkaz lotu na pozycje, czym oddalał sie od wroga

albo wróg przenosił ogien na mój statek co pozwalało uciekajacemu statkowi nie angazowac sie w walkę.

Wyglada to tak jakby priorytet odpowiedzenia ogniem był większy niż ucieczki w zagrożeniu.

kiedyś chyba w X2 istniał podobny problem z TS-ami, jesli miały zainstalowane oprogramowanie bojowe

to mimo przewagi predkosci nie uciekały przed silniejszym wrogiem tylko angażowały sie w walkę kołową

co w przypadku TS-a kończyło sie przwidywalnie.

Jeszcze jedno spostrzeżenie apropo skoku awaryjnego. Wymysliłem sobie aby zasięg skoku wynosił zero

co sprawia że zawsze statek mamy w sektorze i latwo go wezwac jako wsparcie. Niestety po kilku

akcjach przekonałem sie ze to głupi pomysł który kosztował mnie M6. Otóż okazało sie ze statki po takim skoku bardzo czesto rozbijały sie o brame.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło mi poinformować że od patcha 2.1 zmieniono wymagania odniośnie pracy ST i UT.

Teraz żeby uruchomić naszego handlowca wystarczy wyposażyć go tylko w polecenie handlowe MK3.

Nie trzeba nic więcej, nawet tarcz nie trzeba instalować.Kupujemy "goły" statek w stoczni, dajemu mu polecenie handlowe MK3 i to wszystko.Resztę w miare zdobywania doświadczenia sam sobie dokupi. I jeszcze jedna nowość to ta że można teraz uruchamiać ST i UT na statkach klasy M6. 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...