Skocz do zawartości

M1 - ranking


LeWaR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z M1 to można kupować cokolwiek co ma 50 lub więcej miejsc hangarowych. Jedyne czego należy unikać to chyba tylko Kondor (marne 35 miejsc, dwa razy tańszy M7 Panther ma 32 miejsca).

Najlepszy wg. mnie jest Tokio, 50 miejsc na myśliwce i do tego 10GJ osłon przez co może walczyć przez pewien czas w 1-szej lini i przyjmować na siebie ciosy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Na początek zastanów się do czego będziesz używać M1 i czy naprawdę go potrzebujesz.

Osobiście stawiam na dobrą ochronę, następnie na broń i szybkość. Hangar dla mnie jest rzeczą wtórną. 2x2GJ w M1 to moim zdaniem jakaś pomyłka.

Osobiście polecam Tokyo, jednak mimo że jest wypełniony różnego rodzaju eskadrami, to używałem go tylko raz do transportu myślywców do misji ochorony OTAS. Pozostałe M1 poza ATF Odin, skończyły w dokach na żyletkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Co myślicie o wypchaniu go samymi Falcon Sentinel-ami? Te M3 mają 2x200MJ tarcz! Te i tylko te! Gorzej u nich z uzbrojeniem.

Falcon Sentinel ma chyba najsłabszy lub jeden z najsłabszych generatorów uzbrojenia. Co z tego, że mają tarcze 2 x 200MJ, gdy energii laserów wystarczy na jedną salwę. Lepszym wyborem byłaby Kea. Osłony 5 x 25 i porządny generator laserów czynią z niej dobry myśliwiec. Jeszcze lepszą jest Wzmocniona Kea.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No potrzebuje M1 żeby móc przewozić skrzydła z punktu A do punktu B. A jeżeli chodzi o obronę to działa to tak - M2 chroni M1, M1 chroni myśliwce, myśliwce atakują atakujących. Przecież nie będę montował na lotniskowca dział dla niszczyciela 😀 !

Do transportu Myśliwców można spokojnie użyć Splickiej Panthery. Niszczyciela używać do ochrony lotniskowca .... 😀

Do osłony M1/M2 służą w głównej mierze M7 i M6.

Jest takie powiedzenie, "Umiesz liczyć - licz na siebie". Prędzej czy później Twój M1 będzie musiał wesprzeć pozostałe Twoje jednostki w walce - co Ci wtedy pozostanie? Podpowiem Ci - użycie polisy ubezpieczeniowej, zwanej potocznie SAVE 😀

Cytat

Dokładnie, główną bronią M1 są jego myśliwce a nie działa. Tarcze nie są problemem bo nie wysyła się lotniskowców sam środek walki 😀

Gorzej będzie jak sam środek walki przesunie się w stronę Twojego M1. Uważasz, że wrogowie będą się przyglądać Twojemu M1 z oddali, zajmując się wyłącznie myśliwcami ... 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy wrzucić kilka EBC i kłopotów z energią nie ma. Używałem Sokołów (tragarzy i strażników) i spisywały się bardzo fajnie. Plusem jest cena i to, że dzięki tak mocnym osłonom mogłem bezstresowo wyposażyć je w dobre rakiety i nie bać się przy tym o to, że rozwalą się nimi same 😀 Minusy- konieczność uzupełniania amunicji EBC i (w przypadku strażników) dostępność i prędkość.

Oczywiście M3+ dają dużo więcej możliwości ale nie znaczy to, że słabsze statki nie nadają się do niczego.

Moja rada- przetestuj różne kombinacje. Po to mamy tyle rodzajów statków i ich wyposażenia żeby z nich korzystać. Nie zawsze trzeba iść tą "naj" drogą, czasem te inne są ciekawsze i dają sporo frajdy i satysfakcji.

Cytat
Cytat

Dokładnie, główną bronią M1 są jego myśliwce a nie działa. Tarcze nie są problemem bo nie wysyła się lotniskowców sam środek walki 😀

Gorzej będzie jak sam środek walki przesunie się w stronę Twojego M1. Uważasz, że wrogowie będą się przyglądać Twojemu M1 z oddali, zajmując się wyłącznie myśliwcami ... 😀

Wystarczy odpowiednio manewrować jednostkami i nie ma problemu. Raptor jest na tyle szybki, że żaden M2 go nie dopadnie, a z mniejszymi jednostkami sobie spokojnie poradzi z pomocą własnych myśliwców.

No chyba że ktoś lubi wskoczyć do sektora, wydać każdej jednostce rozkaz ataku wszystkiego co się rusza i patrzeć bezczynnie jak robią rzeź. Wtedy owszem, jednostki ziemniaków są the best.

Wszystko zależy od gracza, nie ma co lansować własnej koncepcji za wszelką siłę i wyśmiewać przy tym innych. Kolega zapytał o możliwości i dostał odpowiedź. Sam wybierze co mu odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś straciłem Hoshi przez nieuwagę, gdy Qmoszka władowała mi sie do sektora - za późno to zauważyłem.

Od tej chwili, preferuję statki które mają na tyle mocne osłony, by po otrzymaniu komunikatu o ataku, zdążyć zareagować.

Jeżeli kierujemy M1/M2/M7 to z reguły, mamy wystarczająco dużo czasu by podjąc odpowiednie kroki dla ratowania skóry. Gorzej jest, jak przybywa nam statków w różnych sektorach i pozostawiamy je same - wydając odpowiednie rozkazy. Wtedy liczą się osłony i uzbrojenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 miesiące temu...

Temat o M1 czyli lotniskowcu. Więc mam pytanie. Jaki myśliwiec do lotniskowca polecacie?? Zastanawiam się nad Sokołem Strażnikiem (Falcon Sentinel - ten z Unknown Sektora na wschód od Xenon Sektor 534 - gdy będę miał już HQ, mógłbym go splanować i wyprodukować) ze względu na duże osłony... Tyle, że on ma małą prędkość (coś ponad 100) :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...