Skocz do zawartości

Wieszanie się gry [X3XTM]


Stalovy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Pisałem już o tym w SB, teraz rozwinę trochę problem.

Otóż po pewnym czasie gry ta się zawiesza. Nie ma reguły na to, jak długo mogę pograć zanim nastąpi zwis. Wczoraj zainstalowałem frapsa i zrobiłem kilka GB filmu, żeby pokazać jak wygląda ta zwiecha (filmik obciąłem do 20 MB - jest to w sumie 1m25s lotu po wyjściu z bramy). Grałem wtedy około 40 minut i przeskoczyłem kilka sektorów; oto link do filmu: http://www.4shared.com/file/52926485/49 ... 06-59.html . Dziś gra zawiesiła się po około 25 minutach; latałem w sumie w obrębie jednego sektora (poza jednym wyskokiem do sąsiedniego i natychmiastowym powrotem), a zwis nastąpił jakąś minutę po tym, jak przekroczyłem bramę skokową, gdy statek kontynuował lot po wydaniu mu rozkazu lotu i zadokowania do stacji w innym, odległym sektorze.

Co mam zainstalowane i w jakiej kolejności:

X3 1.4 PL > patch 1.4.03-2.0.01 PL > patch 2.0.01-2.0.02 PL > patch 2.0.02-2.5 > BP 3.1.07 > spolszczenie BP'cka > tu zainstalowałem XPluginManager v2.12 > XTM 0.7a > XtendedModScripts+Patch-0.7.3.spk > spolszczenie XTM v1.5

Mój komp - konfiguracja:

Barton 2500@3200 na płycie ASUS A7N8X

2 GB RAM

GF 7800GS 256 MB

(jeśli potrzebna pełniejsza, to dam log z Eerest'a)

system Win XP Pro z SP3, zainstalowane aktualne łatki krytyczne

Za chwilę odinstaluję i zainstaluję X3 ponownie, tym razem jednak dam patch "X3Update1.4_to_2.5.exe". Może to pomoże... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką dokładnie masz kartę graf. Podaj firmę, bo może to byc wina karty a nie gry. Kiedyś przyjmowałem reklamacje komputera który wieszał się na aplikacjach 3D. Nikt nie wiedział czemu. Serwis twierdził, że karta jest w porządku tak samo jak i reszta sprzętu. Nie pomógł format. W końcu założyliśmy mu dodatkowe chłodzenie na karcie i już nie wrócił z reklamacją. Ta karta to również GF 7800 GS.

//Edit:

Jeszcze jedno pytanko. Czy inne gry tez Ci się "wieszają"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jaką dokładnie masz kartę graf. Podaj firmę, bo może to byc wina karty a nie gry.

XFX, chłodzenie aktywne, temperatura w stresie nie przekracza 65 st.C

BTW: Instaluję grę od nowa i zauważyłem pewną różnicę - wcześniej musiałem ręcznie podawać ścieżkę podczas instalacji patch'y, a teraz nie musiałem. Może to było powodem zwiech?

PS. Filmik z linka lepiej ściągnąć na dysk - będzie miał lepszą jakość wyświetlania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stalovy, głupie, ale, czy instalowałeś codecki z płytki ?

Drugie, procek może sie przegrzewać, pisałeś, że grafa ma 65 stopni, a procek?

Tyle, bo jak wszystko wcześniej ładnie śmigało, to sterowniki, a i ten kodek głupi, nie powinny mieć znaczenia... Może zbyt wysoka temperatura, ze wzlęgu na upały? ;o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drivery urządzeń instalowałem zaraz po reinstalce Windy, która była parę dni temu. Zaraz odpalę grę, bo właśnie skończyłem ją instalować i zobaczę, czy problem wciąż istnieje. Tym razem będę również monitorował temperatury. Za godzinę powinienem się odezwać. Transmission end.

Edit: Działa bez zwiech, wieczorem jednak potestuję dłużej. A oto log z temperaturami: http://chomikuj.pl/Stalovy/Inne/EventLog.txt

Edit2: O, w logu brak info o GPU... temp. max na GPU wyniosła 62 st.C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 90% byla to wina sterow grafiki. Mialem podobny (a raczej ten sam) problem przed reinstalka windy, ale po reinstalce zainstalowalem nowe stery grafy. Od tamtej pory brak jakiejkolwiek zwiechy. Z reszta po twoim filmiku widac, ze nie jest to wina zadnego przegrzania grafy ani procka, bo nie jest to raczej mozliwe jesli lecisz po pustym sektorze, za toba tylko 3 piratow i do tego nie strzelasz.

Podobna sytuacje mialem z inna "gra" - Second Life. Tym razem klopot byl ze sterami dzwieku. Kiedy chcialem porozmawiac z ludzmi, to musialem wlaczyc mikrofon i w tym momencie pokazywal mi sie piekny niebieski ekran (win XP). Po zmianie sterow wszystko jest ok.

Jak widzisz stery sa glownym powodem takich glupich zachowan gry pod warunkiem, ze nie wsadziles zadnych skryptow, a widac z twojego posta, ze nic takiego nie zrobiles.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Na 90% byla to wina sterow grafiki.

Ale ja nie reinstalowałem teraz sterów grafiki... Po prostu zrobiłem reinstalkę gry, patch'y i moda, co rozwiązało problem. Tak jak pisałem wcześniej, podczas tej reinstalki patch'e same "znalazły" folder docelowy z grą, a wcześniej musiałem własnoręcznie go wskazywać. Wydaje mi się, że wtedy jakaś wartość nie została zapisana w rejestrze, co spowodowało niekompatybilność i w rezultacie zwiechy. Na szczęście problem został rozwiązany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Kurcze mam identyczne zwiechy 🙁, dziwne jest to że pojawiły się one stosunkowo nie dawno (jakieś 2-3 dni temu), od kiedy skonfigurowałem WeaponChangera, ale wydaje mi się iż jest to zwykły zbieg okoliczności, wcześniej miałem zainstalowany ten skrypt tylko go nie używałem a gra śmigała w porządku. W chwili obecnej zasysam sterowniki do karty graficznej, może coś pomogą. Temperatura procka i grafiki jest ok, więc ostatecznie jeżeli sterowniki nic nie poprawią trzeba będzie gre reinstalować.

Ps. Wiecie może czy X3+XTM chodzi stabilniej na XP ?? (obecnie jadę na Viście)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...