Skocz do zawartości

moje pierwsze 10 mln


Muradin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Właśnie ustukałem moje pierwsze 10 milionów i proszę doświadczonych graczy o podpowiedź co zrobić z tą kasą. Czy zająć się handlem i czym najlepiej handlować, czy może kupić dużo mysliwców i brać dobrze płatne misje polegające na walce, może jakieś inne pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ja uzbierałem na Ciężką Nemezis i od tej pory wykonywałem większość misji bojowych, najlepiej zabić kogoś za ok 4mln, dobra też jest ochrona stacji bo idioci przelatują przeważnie korwetami pojedynczo przez bramy i tam ich rozwalam a za każdego 300tys - 500 tys, ponadto wejdzie na pokład 5 marines którzy potrafią przejmować statki, wg mnie najlepiej jest przejmować pirackie rybołowy podczas misji ochrony stacji, ale do tego najlepiej mieć skrypt który dodaje lasery naprawcze, bo bez tego naprawa statku ręcznie trwa z godzinę... od tamtej pory uzbierałem już w ten sposób 400mln, kupując po drodze tytana i mamuta, aresa kompleks budowy rakiet do aresa. Uważam jednak że misje patrolowe się nie nadają do zdobywania kasy, bo zawsze jest dużo przeciwników a dostaje się za nich 1/3 tego co za ochronę stacji, za dużo czasu to zajmuje, jednak dobre do poprawienia reputacji u frakcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też na początku gry myślałem, że za 10 mln można już coś kupić, ale w X3 to jest nic :/

Przykładzik; Kompleks Energetyczny, 44260 EC na cykl:

Kalkulator Kompleksu

...tak jak widać 50 mln lekką ręką, a to dopiero początek zabawy z przemysłem.

Wykonuj misje, powiększaj rangę bojową, przejmuj statki. Potem kup TL i zacznij powoli stawiać swój pierwszy kompleks. Kasa zacznie sama spływać ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz się bawić handlem proponuje zakup 2x farma pszenicy L, 2 razy kompleks gorzałki L, do tego 2 TS, fabryczkę postaw w systemie Bala Gi's Joy, są tam 3 elektrownie 😀, i kasa sama leci, a w międzyczasie możesz pozwiedzać systemy. Tylko nie stawiaj fabryczki w systemie zajętym przez inne rasy bo będzie tobie u nich reputacja spadać.

Jeżeli chcesz się trudnić walką, kup jakiś M6+ , wtenczas masz jakieś szanse w misjach patrolowych czy obrony stacji, a kasa za nie jest niemała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie, wszystko zalezy, co chcesz dalej robic i od twoich aktywow trwalych (wlasciwie w tej grze czesciowo trwalych 😀, czyt. statkow).

Jezeli masz juz jakas M6, to ja bym postawil za 10 mln kompleks z 1xFarma pszenicy i 1xDestylarnia gwiezdnej wodki (najlepiej w dawnym Avarice - sektor na wschod od Montalar, gdyz jest bezpieczny, a i wokolo masz bardzo duzy popyt na gorzale oraz mnostwo ogniw energetycznych w odleglosci do 5 skokow). Wtedy wystarczy 1xTS do skupywania ogniw; po wodke beda walic oknami i drzwiami, jezeli cene ustawisz na 727cr. (ja nawet czasem mam 15 statkow zadokowanych w kompleksie 😀) - najlepiej tu uzyc skryptu Commercial Agent, gdy sie podszkoli, to jeszcze zacznie sprzedawac wodke i zamiast 2xTS wystarczy ci 1. J ana takim kompleksie mialem zysk ponad 100 tysiecy cr. na 1h czasu gry. Gdy dolozylem jeszcze 3xDestylarnie i 3xFarmy pszenicy, to moj zysk siegnal ok. 0,5 mln cr. na 1h czasu gry.

Jezeli nie masz M6, ani nie masz NPC Bailing Addon, to lepiej zakup sobie M6 lub lepiej, jezeli masz skrypt, to nie ma sensu wydawac kasy na statek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...