Skocz do zawartości

Rakiety


Muradin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W pierwszej kolejności drugi ze skryptów, który podał Yacek - u mnie w zupełności wystarczy. Szczególnie po przesiadce z M4 do M3+ - dajesz wieżyczkom komendę "Tylko rakiety" lub "obrona antyrakietowa" i włączasz obronę mosquito 😉 . Bardzo rzadko coś się przebija. Przynajmniej na razie 😉 . Trzeba tylko w ustawieniach statku zlecić automatyczne uzupełnianie pocisków na stacjach.

Być może mam za krótkie doświadczenie z TC i potem bez pierwszego skryptu ani rusz ale na razie dobrze się bawię z tym co napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

niedawno kupiłem sobie tą gierkę i zacząłem w nią grać, na razie jestem strasznie zielony, ale co mnie zdziwiło jak czytam forum, pełno tu piszecie o różnych skryptach, modach itp. czy naprawdę w grę nie można grać bez nich ? a w temacie czytam sobie, że jest problem bo pirat strzela do mnie z rakiet, no to chyba trzeba go wcześniej ustrzelić albo mieć mocniejsze osłony albo nie wiem co jeszcze ( bo jak pisałem jestem zielony ), ale żeby od razu zmieniać grę czyli instalować jakiś skrypt żeby ten pirat nie strzelał ? to trochę śmieszne 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A więc co do skryptów lub modów to jest tak że jedne z nich utrudniają grę inne z kolei ułatwiają jeszcze inne natomiast dają to czego nie dali tobie twórcy gry. Każdy gra jak lubi. Ja osobiście nie używam skryptów które ułatwiają grę, aczkolwiek Missile Defense Mosquito ma to do siebie że automatycznie odpala rakietę która niszczy inna rakietę. To jest tak samo jak w przypadku myśliwców z naszej epoki, autorzy popełnili olbrzymi błąd nie udostępniając takiej opcji jak wystrzeliwanie flar czy jak wy to tam nazywacie. Ludzie opracowali podróże w czasie i przestrzeni a mimo to .... nie potrafią się bronić przed rakietami, ponieważ nie są uzbrojone w pociski antyrakietowe czyli air to air na google można o tym poczytać....Więc powiedz sam tak szczerze, czy to nie jest czasem śmieszne i żałosne że twój myśliwiec lub innej klasy statek nie może wystrzelić rakiety, flary, folii lub czegoś innego by móc obronić się przed rakietą ? To jak początki wojny w Korei 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

(...) no to chyba trzeba go wcześniej ustrzelić albo mieć mocniejsze osłony albo nie wiem co jeszcze (...)

Owszem można. Kiedy rakieta się zbliża naciskasz klawisz "Home" (namierzanie najbliższego wrogiego celu) i po namierzeniu rakiety próbujesz ją zestrzelić. Mając oprogramowanie bojowe Mk2 powinno Ci się udać bez problemu 🤪 . Gorzej będzie jeśli przeciwników jest kilku, któryś jest bliżej niż nadlatująca rakieta albo wróg odpali salwę rakiet rojowych (np. poltergeist). Dlatego warto jest mieć Obronę Antyrakietową Mosquito albo coś innego czego nie znam a co radzi sobie skutecznie z większością rakiet.

A pod postem Jagody podpisuję się obiema rękami.

edit: Głupio wyszło. Na klawiaturze z reguły pisze się obiema rękami 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedzi 🤪

odnośnie skryptów już doczytałem poważną dyskusję na forum i na razie mam zamiar grać bez bo i tak gra jest bardzo skomplikowana żeby to wszystko ogarnąć, a może jak będe miał niedosyt to będę kiedyś ze skryptami kombinował, ale raczej tymi utrudniającymi niż ułatwiającymi bo nie za bardzo lubię iść na łatwiznę 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...